2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

HiFi tápolás V. - Topping DX3 Pro - WOW!

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

HiFi tápolás I. - Mean Well dugasztáp választáshoz segítség
HiFi tápolás II. - Zajmérős kalandok
HiFi tápolás III. - Csöves kaland
HiFi tápolás IV. - iFi iDAC2

Disclaimer:
Minden, amit írok vagy írtam korábban, egy erősen depresszív árú fejessel a fejemen születik. A line (DAC) kimenetről értelmes hangfalak és az irántuk való komolyabb érdeklődésem hiánya miatt nincs szó.

Mojo cikk írásnak álltam neki, de kaptam minap ALE kollégának hála egy DX3 Pro-t meghallgatni, ami ma van nálam utoljára. Azt hittem, könnyen túl leszek rajta, sose volt szimpatikus még a márka se, de sejtettem, illetve reméltem, hogy azért mutat majd valami meglepőt. De nem, ez jó. Ennyire kellemesen még nem sültem be. Az AK DAC tényleg tud igencsak jó is lenni.

Az szokott lenni a gond, hogy vannak DAC/ampok fejes kimenettel, de nyílt titok, hogy adott esetben csak azért van rajtuk, hogy ha elromlana a hangfal, ne halj meg zene nélkül (NuPrime uDSD, iFi ZEN és iDAC2 a tapasztalataim közül). A DX3 Pro fejes kimenete mojoi magasságokban szól azzal a különbséggel, hogy míg ennek egy nagyszínpad széles a tere, a Mojoé egy tónyi. Ennél érzem az egész hangkép körül a falakat, annál nem. Ezt leszámítva a hangok, a dinamika, a tér, szeparáció, pozícionálás, luftosság eszméletlenül jók. A 6 filter pedig külön játszószoba azoknak, akik zuhany után is selyemmel törlik ki a fülüket.

Azt hittem korábban, hogy a ZEN lesz a köztes állomás a belépő DAC és a Mojo közt, de nem, ez az. Az ára import sarccal együtt már erősen megközelíti egy használt Mojoét, de meg is éri azt a pénzt. Ha korábban hallottam volna ezt, akkor is lenne Mojom, csak nem lett volna ilyen stresszes az út.

Ez már az a szint, amikor a nagyon jó egy jó táppal még jobb.

Gyári táp:

Szabadon lógva 230mVp-p zajt produkált, ami szerintem már az átverés kategória. Bevallom, ezzel meg se hallgattam. Hasonló kimívelt tápja volt a P20-nak is a 650mV zajával.

Bedugva:

mindössze 40mVp-p zaj jelenik meg a fejes kimeneten, ami jó is lehetne, de nem stimmel, hogy ez ilyen tüskés. Egyébként a két oldal (zaj)szintje teljesen egyforma.

Következett egy elvileg 30mV zajú (hivatalos információt nem találtam) "BRZ HiFi adjustable power supply" nevű lineáris táp:

Szabadon megmérve sajnos 130mVp-p körül volt 15V mellett, ami már nem olyan jó. Nem éppen így képzeli el az ember az alacsony zajú dolgokat.

Bedugva:

A fejes kimeneten 46mVp-p maradt ebből és az ábrázata is szebb a gyári zajánál.

A gazdája azt mondta, hogy a lineáris táp használatával javulást ért el (most a szavaira nem emlékszek), de érdekes ez annak fényében, hogy ezzel magasabb a kimeneti zaj, mint a gyárival. Engem arra enged ez következtetni, hogy a lineáris táp jelentősége itt jelenik meg, de okozhatta az is, hogy a gyáriból elég moslék feszültség jött ki.

Szóval jó 15V-os táp hiányában nem tudtam optimális körülmények közt meghallgatni. Ezek után én biztos, hogy egy jól megválasztott Mean Wellt adnék neki.

Következő:
HiFi tápolás VI. - Etalon a mérőpadon és megtápolás I.

Hozzászólások

(#1) bkercso


bkercso
nagyúr

THD-t mérnék inkább, illetve DAC-nál jittert ("szoknyaszélességet") J-test-tel. Ez így nem mond sokat. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#2) IO.sys válasza bkercso (#1) üzenetére


IO.sys
őstag

Idő hiányában ilyen öncélú ez. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3) IO.sys válasza bkercso (#1) üzenetére


IO.sys
őstag

De ha már itt tartunk, asszem Te mondtad, hogy mérjem már meg a jelkimenetet, annak lenne valami értelme. :D FFT érdekel még nagyon, de a többinek is utánanézek.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.