Sziasztok. Hogy röviden válaszoljak a címben feltett kérdésre, ha van hozzá idegrendszered és időd, és kíváncsi vagy, hogy mi fog történni, és meddig tudsz elmenni anyagi vagy egyéb károsodás nélkül, akkor: türelmesen. De! Légy nagyon óvatos, és semmilyen adatot ne adj ki magadról, se a bankkártyádról. Általános dolgokról beszélgess vele.
Nagyon sok csalási/pénzszerzési és adathalász módszer létezik manapság. Se szeri, se száma. Sms-ben keresnek meg, különböző média felületeken írnak rád, például a Facebook-on, egy ismerősödnek kiadva magukat, aki épp most csinál új fiókat, mert a régit feltörték, stb.. Sőt, még arra is képesek, hogy felhívjanak telefonon, és hosszasan beszélgessenek veled. És hogy kiszedjék belőled a pénzt, bármire képesek. De tényleg, szó szerint bármire. Meghamisítják még a bankod és a elektromos szolgáltatod weboldalát és email címét is. És ez már évek óta jelen van.
Gondoltam, unalmamban a facebook csetemet az aktuális mai csalómmal megosztom veletek. Hátha tanultok belőle valamit, vagy velem együtt nevettek esetleg. A messenger üzeneteknél nagyon könnyű észrevenni, ha nem emberrel írtok. Nincs látható jele, hogy a másik ír: nincs három, pötty ami mozog, és az oly jól ismert írási hang sincs. Egyszer csak ott az üzenet, több mondat is akár, mintha csak valahonnan bemásolták volna. Valószínűleg így is történt. Hogy ember e, vagy gép/programozott szoftver áll e mögött, a fene tudja. De ember biztos van valahol a sorban...
Szóval bejelölt ma (is) valaki ismerősnek, de egyből tudtam, hogy csaló. Valahogy megéreztem. Unalomból belementem a vele való beszélgetésbe, kíváncsi voltam rá, hogy meddig megyünk el, és ő meddig bírja, mikor látja be hogy velem nem jut semmire....Persze ő írt rám először, így a gyanúm azonnal igazolódott.
Hirdetés
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz

Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Ez már az "aggódó" ügynök, aki azért aggódik, hogy én biztosan megkapjam a pénzt. De jó nekem....
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Kattints a képre a nagyobb olvasható változathoz
Még most is írna, de eddig volt időm hülyülni, így letiltottam őket. 2026.06.01 13:23-kor.
Nektek volt már hasonló csalókkal dolgotok?


