2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Lassan új gépház kell, de melyik?

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

A jelenlegi házam (Gigabyte Sumo 5115) statikailag és külalakra még mindig hibátlan, de az előlapi USB kivezetések elkoptak és nem érintkeznek rendesen. Emiatt nem szándékozom megtartani az új gép vásárlásakor. Illetve dehogynem, csak benne hagyom a régi gépet is. Azt sem érdemes eladni, meghagyom őket egymásnak.

A vásárlás még nem most lesz, viszont a házzal kapcsolatban eléggé bizonytalan vagyok.

Mivel eleve szeretem a nagy méretű házakat, nyilván ilyeneket kerestem. Ami még fontos ebből a szempontból, hogy sok ATX méretű ház annyira szűk, hogy a max. szélességű lap (244 mm) csak cipőkanállal fér bele (Volt „szerencsém” ilyet szerelni.). Ennek okán EATX házban gondolkodom.

Pénztárca szempontjából nem szívesen mennék 40000 fölé, de nem csak az számít. Ráadásul a Corsairt leszámítva nincs tapasztalatom ezekkel a gyártókkal (Illetve a CM esetében korlátozott), ezért lenne jó a véleményeteket meghallgatni. Ha esetleg az adott típussal is van valakinek tapasztalata, az még jobb. Egyéb ötleteket is szívesen látok.

Elvárások:
- Legalább 1db 5.25-ös hely (Amikor a földhivatal leszokik arról, hogy a földmérési munkákat CD-re kiírva is kéri, akkor nekem sem fog kelleni, addig viszont fontos.)
- Legalább 3 db 3.5-ös hely. Jelenleg 2 db WD RE vinyóm van, amik elégé melegek, úgyhogy nem árt, ha van közöttük egy kis hézag. Előny, ha van még hely pluszban, kivehető keretben és az is, ha a merevlemezek rögzítése keret nélküli, szabadon állítható, egyesével kivehető.
- A merevlemezek kapjanak direkt hűtést (Mostanában hajlamosak a merevlemezeket teljesen elszigetelni a légáramtól.)
- Előlapon legalább 1 db USB 3.x (és 1-2 db 2.0). Ha esetleg van Type C is, az plusz pont.
- Reset gomb.
- Porszűrők. Lehetőleg mindenhol és lehetőleg kivehető, mosható. Ebből a szempontból azért hajlandó vagyok kompromisszumot kötni.
- Szellőzés. Jelenlegi házam elöl eléggé zárt, cserébe az oldallap rácsos, úgyhogy elfogadható bent a hőmérséklet. Minimum egy elfogadható(nak tűnő) szellőzést elvárok.
- Inkább az egyszerű formákat szeretem és az RGB kizáró ok. Ablakos kivitelhez nem ragaszkodom, de már inkább a fém oldallap a ritkaság.
- Minőség. Nem akarok zörgő, nyiszorgó, recsegő házat, ami nyaklik világnak. Inkább legyen minőségi műanyag, mint papírvékony fém.

Lehet, hogy a speaker már túl nagy kívánság. A jelenlegi házamban sincs, viszont a lapon van debug led, így ha gond van, legalább látom. A mostani lapokon alig találni ilyet.

Van pár jelölt, de igazából egyik sem tökéletes. Ami szinte már alap, hogy elöl 2-3 120/140, hátul 1 120/140, felül 2-3 120/140 venti fér el és beszerelve elöl 2, hátul 1 van. (Mondjuk én azt vallom, hogy a jó légáramhoz a kifújó oldalnak kell erősebbnek lenni, de a gyártók ezt sosem látták be.) Szóval minimum még 1 venti beszerelése felülre kötelező lesz.

Cooler Master MasterCase MC600P [link]

Kb. 33000 Ft. Acél és üveg. A mérete 544 x 235 x 548 mm, amiből a szélesség az, ami viszonylag nagynak mondható (235), a többi megfelel a kategóriának. Cserébe viszont 190 mm magas hűtő is belefér. Egyszerű, de modern kinézet. Jól variálható. 2+2 merevlemezhely, de igény szerint bővíthető 2, vagy 3 darabos rekesszel. Az előlapi cuccok a tetején vannak, de ajtó fedi így nem porosodik.
Hátránya, hogy szinte miden burkolati elem mágnessel rögzül, tehát zöröghet, kivéve az üveg oldallap, amihez viszont csavarhúzó kell (Ezt vajon melyik hülye találta ki?). A szellőzése is kérdéses. Az előlap és a fedlap állítható, de alsó állásban teljesen zártnak tűnik a ház és kiemelve sem túl sok a hely. Az 5.25-ös helyekhez csak az előlap eltávolításával lehet hozzáférni (A zsanér kiment a divatból?). Korábban CM házakkal nem voltak jó tapasztalataim, de azok alsókategóriás házak voltak.

Phanteks Enthoo Pro és Enthoo Pro TG [link] és [link]

Előbbi kb. 35000, utóbbi 37500 Ft. A két ház között csak az oldallap a különbség és esetükben az üveg sokkal jobban mutat, tehát bőven megéri a 2500 Ft felárat. Acél és műanyag. A Sima Pro-n akril ablakok vannak, a TG nyilván üveg. Mérete hasonló az előzőhöz 235 x 535 x 550 mm és procihűtőből is 193 mm magasat fogad. Jól szerelhető és jól szellőző ház. 3+3 merevlemez, kivehető keretben. Elöl a szokásos 2 db 120/140 helyett 200 mm-es hűtő is elfér, és gyárilag ilyennel is adják. Jól el van látva porszűrőkkel. A power gomb a tetején van, de minden más egy előlapi ajtó mögött található.
Egyetlen hátránya van. Csúnya. Nem a szálcsiszolt hatású műanyag előlap a baj, hanem az ósdi forma. Olyan, mintha az ezredforduló előttről származna.

Corsair Obsidian 450D [link]

Árban elég nagy az ugrás, mert ez kb. 47000 Ft. Teljes mértékben fém (acél és alumínium), kivéve az ablakot, ami akril. Kifejezetten könnyű ház, mindössze 7 Kg (Az előzőek 11-12 Kg-osak) Mivel szereltem már Corsair házat, tudom, hogy könnyűsége ellenére kifejezetten masszív. Kisebb mint az előzőek 494 x 210 x 497 mm és procihűtőből is csak 165 mm magasat fogad (Mondjuk a „csak” úgy értendő, hogy a Noctua NH-D15 és hasonló szörnyetegek már koccolnak az oldallapon). Jól szerelhető és jól szellőző ház. 3 merevlemez kivehető keretben, de opcionálisan még egy kerettel bővíthető. Az egyszerű, szögletes kinézet nekem határozottan tetszik.
Porszűrő csak mutatóban található, az előlapon csak 2 db USB van (de az legalább 3.0). A felhasznált anyagok vélhetően jobbak, mint az első két háznál, de a masszív felárat nehéz magyarázni, mert közben a szolgáltatásai sincsenek azon a szinten.

Fractal Design Define R6 USB-C és Define 7 [link] és [link]

Előbbit most épen akciósan láttam, de amúgy egy árban vannak, 53-54000 Ft környékén. Sok különbség nincs a két ház között. A 7 talán jobban szétszedhető, viszont itt 2 vinyó közös keretben van, csak a többi külön szerelhető, míg az R6-nál mindegyik külön beépíthető. A 7-nek az egész fedőlapját el kell távolítani, ha felülről is szellőztetni szeretnénk, míg az R6-nál elég egy lemezdarabot eltávolítani. Ami különbség még, az az R6 krómozott lába.
Anyaguk acél és alumínium. Az R6 543 x 233 x 465 mm, a 7 547 x 240 x 475 mm és mindkettőbe 185 mm-es procihűtő rakható. Ezek a házak – némileg meglepő módon – elég alacsonyak, viszont a legnehezebbek (Kb. 13 Kg.). Mindkét ház rendkívül jól variálható és kiváló szellőzést lehet kialakítani (Még alulra is beszerelhető 2 venti.) Mindezek mellett a teli oldallapos változat körben el van látva hangszigeteléssel is (Létezik üveg oldallappal is.). Az ajtó nyitási iránya megváltoztatható. Zárt állapotban is elfogadhatónak tűnik a szellőzés, az ajtót kinyitva viszont szabadon áramolhat a levegő. Porszűrőkkel bőven el vannak látva. Külön jó, hogy van az előlapon Type C csati is a 2-2 db 3.0 és 2.0 mellett.
Hátrányuk, hogy az előlapi csatlakozók a ház tetején vannak és semmi nem védi őket, így könnyen koszolódnak. Szeretem az egyszerű, szögletes formákat, de ezeknél kicsit átestek a ló túloldalára. Ezek a házak teljesen ingerszegények. Nem rossz, csak semmilyen. A 450D-hez képes valószínűleg megérik a felárat, de kérdéses, hogy az első kettőhöz képest tudnak-e + 20000 Ft-nyit nyújtani?

Corsair Obsidian 750D és 750D Airflow Edition [link] és [link]

Itt már a normál változat is 59000 Ft, de az AE még erre is rátesz 7500-at, pedig csak annyit tettek vele, hogy kilyuggatták az elején a lemezt és kivették a porszűrőt. Más különbség nincs is a két ház között. Itt is acélt, alumíniumot és akrilt használtak. A könnyűsúly itt már viszonylagos, de hatalmas méretei ellenére 10 Kg alatt vagyunk. A masszív felépítést szerintem itt is megelőlegezhetjük. Ez a legnagyobb ház (bár az első kettő sem sokkal kisebb) 560 x 235 x 546 mm és procihűtőből 170 mm magasat fogad, ami kevesebb, mint a hasonlóan széles házak. 3+3 merevlemez fér bele. Belül ez a ház tűnik a legtágasabbnak. Ez a ház régóta tetszik, számomra a legszebb a felhozatalból.
Egyértelmű hátránya az ára, miközben belül igazából eléggé egyszerű. A normál változat szellőzése nem hinném, hogy megfelelően megoldott, mert nagyon zárt az eleje, viszont az AE felára teljesen irreális, az első porszűrő hiánya pedig érthetetlen.

Korábban a Phanteks Enthoo Primo is esélyes volt, de akkor még 55000 Ft környékén adták, most majdnem 80000, így az már végképp kiesett a pikszisből.

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Várom a véleményeket, tapasztalatokat.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) draco31


draco31
veterán

Az alaplapi hangszóró már ritka dolog, de a kivezetés ott van az alaplapon, és legtöbbször csomagolnak is mellé egy kis csipogót, amit vagy ráraksz, vagy nem.
Nekem 2 éve van hadirendben Deepcool Kendomen red házikó. Nem drága cucc, mindenhol porszűrő, egyszerűen le is lehet őket venni a poroláshoz. Az ODD helyek is rácsosak, de kaptak szűrőt azok is. Persze ettől még jut be valamennyi por, meg nálam egyébként is sok a por, ( kutyák, stb ) De évente elég 1x kiporolnom belül. (ami már esedékes lenne) Régi gépházammal ez 3 havonta esedékes volt. Piros ventik ha nem tetszenek, olcsó cserélni. Illetve van kék változatban is. A venti fordulat állítás jó dolog, van egy kikapcsolt fokozat, egy lassú és egy teljes sebesség. Utóbbit csak néha kapcsolom be, egyébként alacsony fokozaton mennek.
Én elégedett vagyok vele, ha újra vásárlás előtt állnék, akkor gondolkodás nélkül választanám ezt ismét.
A méreteket nagyon nem néztem amiket írtál. Csak gondoltam hátha egy jó ötlet ezt is megnézzed.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

földhivatal hülyeségeire egy külső r/w? 7-9e ft, és előkapod a fiókból.
(cserébe bővülhetne az opciós ház lista)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Geri Bátyó válasza draco31 (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Sajnos a Sumo készletéből kispórolták a csipogót, de nem is volt rá szükség.
Megnéztem a Deepcool házakat, de sajna nincs EATX méretben olyan, amiben lenne 5.25-ös hely. A Kendomen csak sima ATX.

Csizmás: Annyira tudtam, hogy valaki felveti a külső írót! :D Na de hogy pont te? :P
Igazából az van, hogy nem vagyok hajlandó 7-9 K Ft-ot kiadni egy olyan eszközért, aminek egy tökéletesen működő, 5.25-ös példánya itt figyel a gépemben. Persze, ha a vásárlásig megadja magát a író, az megint más tészta. :K Akkor majd átmegyek GPS-be és újratervezek!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) Mr.Csizmás válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát én :DD volt munkatárs gyerekének raktam össze alzás gépet a kuponos akcióban ősszel, akkor azt csaptam mellé, mert silentiumpc sg1-es házzal terveztem, elég olcsó, de jól szellőzik, és porszűrős, legjobb budget vétel. a drive meg vmelyik farming simulator miatt volt igény, merthogy az dobozos-cédés kiadásban volt meg. (igaz akkor 4k volt a legolcsóbb alzás)

ui: de rég voltam logouton személyes részen :B

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) Geri Bátyó válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"de rég voltam logouton személyes részen"
Kicsit átalakult a Logout. Sokkal kevesebb nagy "bandázós" topic van, viszont sokkal több a címlapos írás (Én éppen egy folytatásos kisregényt publikálgatok a szórakoztató fajtából.).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Baloo85


Baloo85
újonc

Az alábbiak közül én a Fractal-ok közül választanék, azzal van tapasztalatom és mióta megvan az R5 jó szolgálatot tett. Ismerősi körben vannak régebbi és újabb Define-ok és panaszt még nem hallottam.
Ez már egy régebbi modell, mindössze egy gyári ventit kellett cserélnem benne, ami percek alatt meg is volt, tágas és könnyen szerelhető.
A ház maga tény, hogy ingerszegény és jellegtelen. Nekem speciel nincs letisztultságával semmi bajom, nem is én vagyok a csicsás Zalman házak célközönsége. :)
A tetején lévő portokhoz szilikon porvédőt használok, minden periféria az alaplapba van bedugva.

Félretéve a Fractal-t, úgy gondolom a ház az olyan, mint egy jól kiválasztott táp, több generációt is kiszolgál, ezért nem érdemes spórolni rajta. Jókat válogattál össze és bár lehetnek különbségek, de ebben az árkategóriában túl nagy csalódás nem érhet.

[ Szerkesztve ]

(#8) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Habár 3 db 3,5 tárolóhely van (ami ráadásul táp mellett van) és 2 db 5,2 tárolóhellyel rendelkezik (az egyiket átalakítod 3,5-re), de amilyen igényed van, azt teljes mértékben ki tudja elégíteni. Jelenleg Sharkoon DG7000 házam van, és teljes mértékben meg vagyok elégedve. Van belőle G változata is, ami az oldallapban van különbség (a simánál csak egy kis betekintő ablak van az oldalán ami plexi, míg a G változatban az egész oldallapja edzett üvegből áll.) Ledek is csak a ventilátorokban van, illetve elől de ez kb. olyan, mint amikor jelzi, hogy be van kapcsolva, tehát nem zavaró, illetve a ventilátorokban lévő led sem zavar, ami egyszínű, tehát nem tolakodóan csicsás. Elől, hátul, felül és alul porszűrővel van ellátva, és felülre is tehetsz ventit. USB-ből van 2 db 2.0 illetve 3.0, a reset gomb pedig csak egy kicsi lyuk szolgál, hogy még véletlenül se lehessen megnyomni. Ja és az egész házat 25000 Ft körül lehet megvásárolni.

Csak egyetlen hátránya van, méghozzá, hogy rohadt nehéz, de egyfelől csak addig kell vinned, míg haza nem érsz, másfelől meg tudod, hogy ebben a házban van anyag.

(#9) Viktor S


Viktor S
csendes tag

A lötyögős USB a legtöbb esetben javítható, egy pici csavarhúzóval vissza lehet hajtani a négy pici fület, ami szorosan tartja a dugót. Már több aljzatot mentettem így.
Persze ez biztos nem akadályoz meg az új ház vásárlásában :-)

(#10) proci985


proci985
MODERÁTOR

nyugodtan vedd meg a Fractalt

barati korben kb a fel lineup felvonul, szerelhetosegre kb a gephazak (jo ertelemben vett) IKEAja. meg kinezetre is, egy feher R4et konkretan eldugtunk a kanape moge egyik baratomnal.

nekem azert nem Fractalom lett, mert a Define 4 idejen nem volt normalis XL modell, szoval a belsore valszeg ugyanott keszulo NZXT 630am lett.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.