2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

i900 - túl a barátságon

Írta: | Kulcsszavak: i900 . Omnia . Universal . első tapasztalatok

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Az alábbi bejegyzésben a Samsung Omnia i900 hivatalos magyar verziójával szerzett tapasztalataim írom le pro és kontra. Mivel HTC Universal volt az előző PDA-m ezért ahhoz képest viszonyítom a legtöbb dolgot. A hardver rövid szubjektív véleményezése után igyekszem sok programot tesztelni, hogy fény derüljön a "friss magyar rom" problémáira. Mivel az élmény 1 napos, ezért tévedések előfordulhatnak. Szívesen fogadok tippeket, trükköket, alternatív megoldásokat, kérdéseket a hozzászólásokban. A korrektorok inkább keressenek más célpontot.

Hardver

Szegedről utaztam a megjelenés napján a készülékért, amit egy meglepően visszafogott dobozban kaptam meg. Az aksi hazáig bírta a folyamatos használatot kb. 50%-ról indulva.

Ami először feltűnt, hogy a képernyő "kicsi". Hiába a szélesvászon, a magassága is kisebb, mint az Universalnak. A szélessége pedig ellehetetleníti az ujjal gépelést egy teljes értékű virtuális billentyűzeten, ami egyébként magyarítva is jár a géphez. A Samsung nagyméretű billentyűzete kiváló lenne ujjal gépelésre, ha az ékezetes karaktereket nem 9 oldalról kellene összevadászni. :(

A képernyő színe és felbontása értelemszerűen messze lemarad a Universaltól, de amíg a Gimp nem jön ki Androidra, addig nem lesz többre szükség.

A készüléket elöl hátul fólia védi gyárilag, ami egyrészt nem tapad rendesen, másrészt a hátlapon a "szálcsiszolt műanyag" élmény azonnal eltűnik, amint a fólia elengedi magát. A különböző adók és vevők helyét is csak ezen a fólián jelölték sajnos.

Az egyébként praktikus és elegáns cerkát nem sikerült még az eszközre fűznöm. Talán majd egy tűvel át tudom rángatni a madzagját. A Samsung csatlakozó pedig egy olyan ajtó mögött foglal helyet, aminek két hetet nem adok, ha valaki szereti zsebre rakni a gépet, de legalább addig küzdeni lehet vele, ha nincs az embernek körme.

A füles kiválóan szól az én botfülemnek. Bár a gumidugó a legkisebb rántásra is kihullik, de addig vonaton is megszünteti a külső zajokat és a környezet se szerez róla tudomást, hogy Fekete Pákó, vagy Sepultura rajongók vagyunk-e. A kábel hosszú és a füles részén aszimetrikus. Aki nem zsebes inget hord az nem tudom hova csiptetheti, hogy ne lógjon idiótán és, hogy a kezelőrész ne rántsa ki a füleseket az első lépésnél. Az FM rádió legalább működik kihangosítva is a hosszabbító segítségével. A hangszóró süllyesztett, ami erős a gyanúm, hogy egy idő után majd begyűjti a port és a mocskot. Viszont jobban szól, mint az Universal "sztereó" párosa.

Zseblámpának kiváló... kalapácsnak csak rövid ideig. :) A gombokat sikerült úgy elhelyezni, hogy nem nyomogattam őket véletlenül. A billentyűzár a jobb oldali gomb nyomvatartásával aktiválható.

ROM paraméterek

i900XXHH9/XDHH9
WM 6.1 build 20270.1.3.1

Gyári Szoftver

Az igo és a magyarítás az első bekapcsolásnál települ. Ha simkártyát is raktunk bele, akkor elvileg szolgáltatói beállításokat is eszközöl. Ha nem, akkor a magyar ABC speciális tulajdonságai miatt a Pannon adatkapcsolatait állítja be.

A kezelőfelületek közül a widgeteket egy végigpróbálás után meguntam. Rendkívül látványos, de igazán akkor lesz használható, ha több tucat közül lehet választani. A widgetek mellett viszont a többi today plugin nem üzemel. A Samsung egyik koncepcíója a "Főmenünek" hívott neon-gumicukros ikonokból álló alkalmazásaira épít. Mivel a magyarítás befurakodik egy tray sávba, ezért ebben a módban egy mérsékelten szép görgetősávot is kapunk. A másik koncepció jóval letisztultabb és szerintem hasznosabb is. 3 fülből az egyik az idő mellett az elhagyott hívásokat/üzeneteket tartja számon, a másikra gyorshívásokat állíthatunk be, míg a harmadikról a leggyakoribb beállításokat érjük el. Ezalatt még a iGo pluginje is pont elfér álló és fekvő módban is.

A fejlécek színezhetősége kiváló ötlet volt, ahogy a giroszkóp és a rezgőmotor különböző felhasználási lehetőségei is. A beállításoknál viszont főleg a kapcsolati részen néhány dolog másképp van rendezve, mint ahogy én azt ismertem. Itt futottam rá az első akadályra: 3G mobilnet használatához is a "mobiltelefon (GPRS)" modemet kell választani.

Cáfoljatok meg, ha az én hibám, de a gyári alkalmazásokból a podcastot és a shozut nem sikerült munkára fognom. A rádióval és a médialejátszóval viszont gyorsan össze lehet barátkozni, kár hogy utóbbi videó kodek ismerete erősen korlátozott.

Az intelligens átválltó pont annyit tud, ami feltétlenül szükséges. A Java kliensben viszont nem találtam helyi fájlok telepítése opciót. A diavetítő és a digitális képkeret funkció súlyosan haszontalan viszont kiválóan alkalmasak parasztvakításra.

Az Universal után a sebesség ég és föld. A másolás Vista alól is gyors. A mellékelt CD-n található szoftverekkel a szinkronizálási képessgek is szárnyra kapnak az MS hagyományos megoldásihoz képest.

Viszont mint minden relatíve új dolog ez is bugzik néha. A podcast és a shozu letöltési problémákkal küzd, az IE nem létesített adatkapcsolatot. Néha olyan egyszerű hibaüzenetek is felugrottak, mint "tclock.exe" futtatása nem sikerült, de ezekben az esetekben a változtatások úgy tűnt mégis érvényesültek. A "program váltás" szoftver erősen béta állapotúnak tűnik. A magyarításból sajnos kimaradt a magyar T9-es szótár. Norvégokkal sms-ezők előnyben.

Végül az IGo a rendkvívül tetszetős kezdőkép után meglepett. Tényleg alaposan rászabták az Omniára. Problémamentesen ment, bár a GPS-t még nem próbáltam ki.

Egyéb szoftverek kompatibilitása

-A Skype állítólag a szürkéken működik. Nálam megadta magát, de a Febe üzemel, amivel elérhető a Skype fiók is.

-A Resco Audio Recorder szélesvásznú skinnel ugyanúgy elvérzett, mint anélkül. A többi Resco, SPB, Sprite termék működik. Az SPB Pocket Plus csökkentett módú boot-ját nem sikerült elérnem és a Mobile Shell is elbírna egy Omniára szabott skint.

-A Lexisgoo egynyelvű szótár kicsit megzavarodik a szélesvásznon, de szerintem hamarosan kijönnek az új verzióval. A régi STDict viszont full képernyőn működik.

-A HTC Hermes today pluginjával sikerült kiütnöm a gépet.

És itt tanuljuk meg: a Hard resetről nem ír a doboz, vagy a mellékelt CD. A titka, hogy a felvesz-lerak gomobk együttes lenyomása mellett kell betolni a resetet. Ekkor menüben érdeklődik szándékainkról. A flashdrive-ot nem bántja, tehát fotóink, adataink nem sérülnek.

A programok listáját később még frissítem, kiegészítem. Főleg a "mi nem megy"-re koncentrálva. Addig is lehet kérdezni, kijavítani, kritizálni.

Ahogy egyik telefon sem, úgy ez sem tökéletes, de aki szeret mindenre egy készüléket használni az össze fog vele barátkozni.

Második nap

Kénytelen vagyok folytatni, mert lesz itt még ...

A billentyűzetek valóban elég sokfélék és, ha nem is a gyáriak között, de előbb utóbb talán én is rálelek a nekem tetszőre. A tcpmp-t javítottam.

Debug... Hard Reset... Debug és láss csodát a shozu és podcast probléma megoldódott. A kutya ott van elásva, hogy az alapértelmezett Pannonról hibásan vált át más szolgáltató beállításaira. És bármit állítgattam utána, csak a HR segített. A Pannonos kapcsolatokat módosítva viszont elérhető a Shozu és a Podcast is, és egyáltalán most már bármi megtalálja az adatkapcsolatot. Ha ezt nem javítják a szolgáltatói premier előtt, akkor sokakat elég csúnya meglepetés érhet, mivel első bekapcsolásnál előzékenyen felajánlja, hogy a sim alapján módosít mindent. Ma besétálok a Vodafonehoz és többek között ezért is megdorgálom őket.

A Resco Audio alternatívájaként megpróbálkoztam a Vito Sound Explorer-el. Ez szintén megtagadja az indulást megfelelő skin hiányában.

Az Anton Tomov Pocket Mechanic-nál néhány gomb felirata hiányzik, és a flash driveot is néha 420GB-nak látja, de sajnos ebben téved. A Pocket Hack Masterrel nem is próbálkoztam, mert hivatalosan nem kompatibilis.

Egyébként a Vito termékeit, Russa-t és mobil könyvolvasókat néztem, de minden működött. Egyedül egy Phonedash nevű program akadt el, de az HR-t követelt.

A MITs Wizard nevű szinkronizló programot már említettem. A képszerkesztő és a videó vágó meglepően sokoldalú. Sajnos a téma szerkesztő elbukott fektetett módban. A készüléken már nem az látszott, mint ami Pc-n. Az sms és média szinkronizálás viszont a könyvtárszerkezet bonyolultságától eltekintve nagyon kényelemes.

Hogy fenntartsam a figyelmet hamarosan kipróbálom, hogy régi point-and-click kalandjátékokban működik-e az Omnia egere és beszámolok a Vodafone reakciójáról.

Harmadik Nap

Megint éjszaka közepe van, de kénytelen voltam inni egyet. Kiderült, hogy sikeresen nyelvvizsgáztam. Kis lépés az emberiségnek, de...

A szolgáltatói premierről annyit, hogy valóban furán néztek rám a Vodafonnál, hogy mit akarok egy olyan készülékkel, ami náluk nincsen is. Én simán el tudom képzelni, hogy csak jövő héten lesz. De az logikus érv volt a részükről, hogy ők úgyis saját piros-fehér liveos romot tesznek rá, aminek fogalma se lesz róla, hogy választani lehet szolgáltatók között. A hibát fölvették, talán a Samsunghoz is elér.

Offtopic, akinek Szegeden szaggat a 3G: A hiba a falakban van. A Vodafone hátsó helyiségeiben néhol GSM hálózat sincs. A szervíz ablakig érő usb hosszabbítót aján, ha Pc-re akarjuk irányítani a mobilnetet.

Visszatértem a tcpmp kérdéshez, de sajnos a 0.81RC1 wm6.1 kompatibilis verzió sem jut tovább, mint a 0.72-es. Küldjetek linket, ha tudtok frissebbet.

A Scummvm emulator fut, de sajnos igazán csak az álló képernyővel van barátságban. Fekvő módban el sem indul. Giroszkóppal fektetve pont akkora marad a kép, mint álló módban. Szoftveresen forgatva a kép megnő, de a széles képernyő miatt a klikkelést bő egy centivel arrébb érzékeli és a szélen fekete csík marad. Sajnos így jó szem kell hozzá egyenlőre. Az egér általában működik, de sokszor grafikai anomáliákat hagy maga körül. Nem túl zavaró, de ceruzával itt is gyorsabban lehet dolgozni.

Érdekesség, ami valószínűleg elsőre nem nyílvánvaló a zseblámpa funkció beállítása. A beállítások\gombok hely utolsó fülén hardvergombhoz köthetjük és beállíthatjuk a világítás idejét max. 2 percre. A 2 perc lejárta előtt természetesen ugyanazzal a mozdulattal kézileg is kikapcsolható. Ahogy az udvarias mód, ez sem aktív alapbeállításként.

Sajnos a mai napomba több dolog nem fért bele. A Phonedash-nak utánanézek egy frissen letöltött verzióval és folytatom a tesztelést. A billentyűzetekről és írásos beviteli módokról is összedobok egy képes összeállítást. 10 van gyárilag, tehát van választék. A tmc-t én sajnos nem tudom tesztelni.

A házimozit már nagyon várom. Egyik lakótársam rászólt a másikra, hogy este 9-kor ne hallgasson zenét hangosan. A srác fülessel hallgatta az mp3 lejátszóját a szobájában. Kell ide az az 1000W, hogy megmagyarázzuk mi a hangos. Addig meg lábujjhegyen hallgatom az Omniát. :)

Negyedik Nap

Győzelem és győzelem a Samsung minden igyekezete ellenére.

A friss Phonedash működött. A WebIS szoftverei is boldogultak a géppel. Ma azonban főként nem szoftverekkel, hanem a beviteli módokkal és a fájlrejndszerrel töltöttem az időt.

A beviteli módokról a képek beszélnek helyettem is. Az arány 1:1, tehát pont ekkor területeket kell eltalálni a készüléken is. Az alsó fele ismerős lehet más PDA-król is. A felső fele a Samsung műve, de gyárilag 10 lapon szórták el a leglehetetlenebb ékezetes karaktereket a sym gomb alatt.

Ez viszont már a saját művem és nem csak koncepciórajz. Elkészült az összes Samsung billentyűzethez álló és fekvő módban is. A német ékezetek is ráfértek.
A hagyományos sym.txt is megvan, de nem tudom hogy bármi használja-e. A régi Universalomon erre volt hardvergomb, de itt nem tudok róla.

A T9-el az a probléma, hogy nem csak a Samsung billentyűzetéből hiányzik a magyarítás, hanem Sunnysoft-os szótárat sem kapunk. Arra egyenlőre nem jöttem rá, hogy a Samsung hol tárolja a T9 szótárakat. Ha meglenne talán lehetne velük is machinálni.

Népszerű magyar levelezőszerverek automatikus pop3-smtp beállítására szintén van lehetőség fájl módosítás után. Ha valkinek igénye van ilyenre, az küldje el a szükséges címeket, hogy bedolgozhassam a rendszerbe.

A kamera diszkrét használata megoldódott. Se a zár, se a fókusz nem pittyeg és a videófelvétel is csendben zajlik. A készülék be és kikapcsolásakor megjelenő képek megváltoztatásán még dolgozom. Az biztos, hogy 240x400-as méretben kell gondolkodni, hiszen ennyi a felbontás.

A Samsung egyébként kb. összesen 10Mb-ot szánt olyan hasznos dolgok elhelyezésére a ROM-ban, mint csengőhangok, animációk, hátterek, de találtam valami hálózat bizergáló dolgot FCCTest_ssdk.exe néven. Sajnos a névjegykártya szkennert (DioOCR.exe) is a Windows könyvtárból kellett kitúrnom. Javítsatok ki, ha máshonnan is elérhető, de erős a gyanúm, hogy mivel nem szkennel magyarul, ezért megkíméltek tőle minket. Számokkal egyébként jól boldogul.

Végül megosztom a műveim:
Samsung billentyűzetekhez magyar ékezetek egy fülön
Fotó mód lecsendesítése
Videó mód lecsendesítése

A fájlokat a készülék Windows könyvtárába kell kicsomagolni. Ez közvetlenül nem fog menni, de máshonnan a készülékről egy komolyabb fájlkezelő átmozgatja. A visszaállításhoz biztonsági másolattal, vagy hard resettel készüljetek.

Holnap ismertetem, hogy hogyan lehet saját logo-t készíteni a be és kikapcsolási folyamatokhoz és belenézek a registrybe is.

Ötödik nap

A mai post talán rövidebb lesz, de mentségemre szólva: nekem is van életem. Egyébként örömmel láttam, hogy más oldalak olvasói is lelekesen linkelik a billentyűzetem. A registryvel és a fájlrendszerrel sajnos ma nem is játszottam sokat. Azért a sok hegesztés miatt egy HR-t megérdemelt és láss csodát...

Bár pontosan nem tudom hogyan lehet HR után megakadályozni a magyarítás települését, de a programokból eltávolítható. Eredmény +10MB Ram és érzésem szerint nagyobb stabilitás. Pl. Mobile Shell sokkal simábban működik. Persze nem az animáció lett gyorsabb, hanem csak nem fagy meg. Magyar alatt még olyan üzenetet is kaptam, hogy out of memory. A máshol belinkelt Luna skinnel pedig igazán tetszetős páros a Samsung Today 2-vel.

Aki okos diktafont szeretne annak nincs könnyű dolga, ahogy az eddigiekből kiderült. Állítólag a Vito Audio Notes Touch működik. A másik, amit figyelmetekbe ajánlanék, bár az Opera is kiváló: a Netfront Browser 3.5, ami ingyenesen elérhető és az olyan oldalakhoz, amikett inkább olvasok, mint nézek én jobban szeretem.

Kipróbáltam a GPS-t de azon kívül, hogy működik és fűt nem tudok róla extrát mondani. A Touch Playertől viszont könnyes búcsút fogok venni, mert még mp3-as fájlokból sem ismert fel mindent. A Samsung egy ujjal kezelhető óra alkalmazása viszont már rég hiányzott a wm-ból. Szeretnék is rájönni, hogy a Samsungos alkalmazásokat hogyan tudom alapértelmezetté tenni, mert a contacts is sokkal jobb, mint az eredeti, vagy a telefon felületének a listája. És végre nem registryvel kell kiszürnöm az ezeréves sim kártyámon tárolt számokat. A Samsung érezhetően sokat tett az 1 ujjas kezelésért - tegnap óta én is :) -, de még az elején vagyunk a fejlesztéseknek.

Sajnos ma újabb 2 bug előbujt. Hívás közbe kellett volna számot megadnom és a telefonkönyv nyitása bontotta a kapcsolatot, majd a telefon felülete zavaros lett. Talán a következő Romban már jobb lesz.

Mára csak ennyi. Bejegyzések az első mobil szolgáltatói megjelenésig lesznek, de nem ígérem, hogy naponta. 5 nap után azért elmondhatom, hogy egyáltalán nem bántam meg. A sebesség, a tárhely, a memória és a kamera mind olyan dolog, ami a legjobbak közé emeli ezt a telefont. Csak a 3,5 jack és a miniusb hiánya, amit hosszú távra kifogásolok és persze a premier szervezését, kiegészítők hiányát. Bugok ide vagy oda, az az érzésem vele, mint az XP vs. Vista vitával. Az Universalhoz is jönnek ki máig a romok. Mindig van mit javítani, fejleszteni. Kell legalább 1 év, hogy kiforrja magát. Tegye föl a kezét az az IPhone 3G, vagy Diamond tulajdonos, akinek bugmentes a romja.

Túl a rendszeres HR-en

Az utóbbi napokat aktív használattal és azzal töltöttem, hogy egy rakás hsznos programot telepítettem. Sokat segített ez az oldal, ahol engem is belinkeltek a Tweak szekcióban. Itt lehet rájönni arra is, hogy a licenc feltételek teljes zárójelbe tétele mellett hogyan használhatunk akár 8GB-os micro sd kártyát navigálás közben.

Tovább folytattam a készülék felesleges zajainak eltávolítását is. A ki és bekapcsolás zenéit a PowerOff.wav és a PowerOn.Wav tartalmazza a Windows könyvtárban. Ezeket saját nótára, vagy rövid csendre cserélhetjük. Az AniPowerOn.gif és AniPowerOff.gif pedig a rövid Samsung animációkat tárolja. Az előtte és utána lévő Samsung felirathoz viszont nem sikerült elég mélyre ásnom.

A Java Machine is kiderült, hogy működik. Fájlkezelőből a java csomagokra kattintva automatikusan települ amit szeretnénk. Az SBP Finance Entry viszont észrevettem, hogy hiányolja az Omnia-hoz való skint, míg a Pocket Plus Options a settingsből tűnik el SR után. Utóbbi azért a today pluginről előhívható. A Safe Mode előcsalogatása más szoftverrel sem sikerült, de nem is volt rá szükség szerencsére.

A .Net 3.5 telepítése látványos előnyt nem hozott, de nem is ártott. Csak a Legacy és a Pocket Doom nem bírkózott meg a képernyővel, pedig jelenleg 80 csomag van telepítve és ennél több is járt a gépen. Az operációs rendszer hibája, hogy sokminden szemetel a rendszerbe akkor is, ha külső tárhelyre telepítünk. (pl. help fájlok) Ennek ellenére ennyi programmal sem keletkezett tárhely, vagy memória hiány. Az IGo is vígan futhat a háttérben, miközben böngészés közben hallgatom a rádiót. Ilyenről az Universalommal nem is álmodhattam. Nincs is szükség memória manager programra, ha néha bezárjuk a feleslegessé vált alkalmazásokat.

Visszaolvasva alig maradt a készüléknek olyan hibája, ami nem oldódott meg valamilyen formában. A Skype helyett ott a Fring, illetve itt a bizonyíték, hogy a HH9-es ROM-al, vagy velem van a baj.
A Vito Audio Notes Touch nekem jobban tetszett, mint az eddigi diktafon szoftverek. A Samsung billentyűzeténél az átszabás óta nem találtam kényelmesebbet. A speciális képernyő formátum ellenére alig néhány program nem működött tisztességesen. A működő tcpmp-t bár jól elrejtették, de itt elérhető. A legkellemetlenebb talán a régi sim kártya miatt elhaló hálózati beállítások voltak, de sikerült megkerülni.

Ehhez képest a szifonnal már lehet telefonálni. A Diamond pedig fél év után kapott elfogadható sebességű kezelőfelületet. Ehhez képest az Omnia csak kisebb bugoktól szenved alig 3 hónappal a megjelenés után annak ellenére, hogy a Samsung nem csak a Today-t szabta át alaposan. Talán majd a Touch HD lesz a legyőzője, de addig még a Samsung is előrukkolhat valamivel.

Végül egy titokzatos kép, amit a Windows könyvtár "foreman_320x240p_10f_ref.wm4" nevű videójából mentettem. Kérem a fórumózókat értelmezzék a látottakat. :)

Hozzászólások

(#1) oroshazicsaj


oroshazicsaj
csendes tag

van itt nekem néhány ismeretlenség (szó)
persze lehet hogy én nem tudok telefon nyelven!
mi az a widget, giroszkóp, podcast, shozu, tcmp!

Köszi a választ!

Amúgy így első hallásra, nem is olyan rossz!

(#2) geddonhun válasza oroshazicsaj (#1) üzenetére


geddonhun
csendes tag

widget - minialkalmazások, amik a képernyőn szabadon áthelyezhetőek (ez szerepel a legtöbb Omnia videóban is)

giroszkóp - a gravitáció irányából következtet a készülék helyzetére (pl. automatikus képernyőforgatás)

podcast és shozu - internetről rövid videók tölthetők le különböző témákban, illetve shozu-val képek és videók meg is oszthatók

tcpmp - népszerű ingyenes médialejátszó, ami sokféle formátummal boldogul. (továbbfejlesztett, de fizetős változata a Coreplayer)

(#3) #72042496 válasza oroshazicsaj (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

- widget

- giroszkóp
Ezzel, vagy valami hasonló elven működő szerkezettel érzékeli a készülék, ha oldalra fordult, s a képet is elfordítja.

- podcasting

- ShoZu
Úgy vettem ki, hogy ennek segítségével egy csomó népszerű oldal funkciói elérhetőek, anélkül, hogy be kellene lépni a webes felületre. Lehet, hogy nem így van, akkor majd kijavítanak a többiek.

A TCMP szerintem elírás, s TCPMP lesz az. Ez egy nyílt forráskódú lejátszó, amelyet a linkelt honlap szerint már nem fejlesztenek tovább.

Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) oroshazicsaj válasza geddonhun (#2) üzenetére


oroshazicsaj
csendes tag

Köszönöm, sokkal okosabb lettem! ;)

Puszi érte!

(#5) erdoke


erdoke
titán

A gépelési prolémát nem értem, elvileg elég egyszerűen lehet a virtuális billentyűvel ékezetes betűket varázsolni. A beépített persze nem ismerem, de ha más nem az iPhone-féle biztosan megteszi. Ezen kívül is van még tucatnyi, előbb-utóbb mindből lesz elforgatható verzió.
TCPMP-ből van új, WM 6.1-essel is kompatibilis verzió. Más 6.1-es készülékeken se futnak régiek.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6) Kobe


Kobe
veterán

ez így elég felemás. A felhasználó nem tűnik elveszettnek PDA berkekben, de engem speciel elbizonytalanított :(

(#7) Lasi válasza Kobe (#6) üzenetére


Lasi
tag

Először is köszi a leírást! Átfogó lett, de benne van ami kell.

Nem tudom mit gondoljak. Sokmindenre derült már fény az Omniával kapcsolatban. Utólag a valóság csapta agyon az egész csodálatot. Aki várta a megjelenést, és olvasta a mobilarénán a fórumot, az tudja mennyire jól hangzott az alacsony ár, ajándékkal, szuper magyarítással.

Mostanra elértem magamnál, hogy már nem vagyok rákattanva a telcsire. Sőt! Kivárok egy jó árat és még akkor is meggondolom.

[ Szerkesztve ]

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#8) Magimano


Magimano
aktív tag

érdekes írás.
köszi hogy megosztottad velünk.

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#9) marci3


marci3
tag

phonedashból melyik verzió nem ment?
én azt előszeretettel használom évek óta.

(#10) dzsega


dzsega
csendes tag

Hali!
Elsőként kösz az írást és azt is, hogy folytatásos lesz.

Másodikként pedig érdekelne, hogy mi van a csomagban. Arra gondolok, hogy van-e valami változás mint amik a tesztben szerepeltek vagy tényleg csak azok vannak hozzá?

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.