Megint hangkeltőeszköz, ezúttal 3 sportfüles került beszerzésre. Az írásba 3 képet meg pár sort akartam tenni, hogy mutassak alternatívát ha esetleg valaki éppen keresne sportfülest, de az írás aztán csak bővült és bővült.
Egy barátunk ilyeneket tesztel Andy's Tech Tone néven és néha az ő ajánlása alapján vásárolunk, vagy éppen tőle mivel elég sok áthalad a kezén így olyan termékeket is ismer, amikről amúgy mi biztosan nem hallanánk (mint például a lenti LG fülesek) és nem vakon választunk, nála ki is tudjuk próbálni a jelölteket.
Mai szerzemények:
-AfterShokz Aeropex (már nem kapható, a Shokz OpenRun lényegében ugyanaz apróbb különbségekkel)
-LG T90
-LG TF8
LG T90 | AfterShokz Aeropex | LG TF8
AfterShokz Aeropex
Az AfterShokzot ismerem, már van egy piros Aeropex amit nagyon szeretek egyaránt kint és bent használni, nem szokott zavarni a többi zaj mivel edzéshez a zene is csak extra zajnak kell nekem. Kint pedig kimondottan hasznos mivel hallom a környezetemet így tisztában vagyok vele, ha pl egy autó közeledik. Próbáltam más Shokz termékeket is, mellettük Naenkát, Haylout, Kaibot de nekem az Aftershokz vált be igazán. Emellett kipróbáltam pár open-ear fülest is, nagyon jók, de a bone conduction jobban bejött. Aztán rájöttem mire jó még: leváltani a headsetet olyanoknak, akik sokat vezetnek: kényelmes és nem szigetel el a külvilágtól, így vettem ezt a szürkét apósnak, aki sokat vezet és telefonál, továbbá attól sem kell aggódnia ha víz éri. Erről tudtam, hogy jó, nem akartam másikat kockáztatni. Vasárnap kapja meg, remélem bejön majd neki és hasznosnak találja.
Párom útálja, mivel magas hangerőn rezeg és bizsergeti a fül környékét, valamiért engem ez nem zavar de kiderült, hogy ezzel majdhogynem egyedül vagyok, mások is kellemetlennek találják.
Hangminőség a technológiához mérten rendben van, mikrofon minősége nagyon jó, tisztíthatóság 10/10 vízzel lemosható és a viselése több óra után sem okoz gondot mivel elég lazán van a fejen.
Hirdetés
-IP67
-Üzemidő: 8 óra
-Súly: 26g
-Multi-point: 2 eszköz
-Tok: szilikon tatyó
-Dolby: -
-ANC: -
-Kodek: SBC
-App: -
LG T90
Aztán jött párom, a JBL Reflect Flow meghalt, a Ugreen hangja gyenge, Soundpeats TrueAir2 meg csak úgy elkezdett repedezni, szóval neki jól jönne egy Airpods Pro 2. Ez is volt teszt alatt így ki tudtuk próbálni. Nem vagyok Apple fogyasztó de attól nekem is leesett az állam főleg az Ambient sound természetességétől. Aztán kiderült, hogy a legtöbb funkció csak Apple termékekkel elérhető ez meg felejtős mert neki melóhoz kell és a céges laptop bizony nem Apple így rögtön bukja a multi-pointot ami az egyik legfontosabb lenne számára. Akkor mondja barátunk, hogy az LG T90 minősége, formavilága, kényelme és funkciói nagyon közel vannak az Apple füleséhez és minden működik iOS, Android és Windows alatt, nem bukik egyetlen funkciót sem. Ok, próba és jön a csodálkozás, brutál mit tud. Nem mondanám az Airpods Pro 2-nél jobbnak (az előző Airpods Pro-nál viszont igen) de ha a teljes szolgáltatáscsomagot nézzük úgy már jobb választásnak tűnik, ha pedig az árat is mellé tesszük és esetleg ha nem 100%-ban Apple userek vagyunk, úgy egyértelműen jobb a T90. Párom próbálgatta mindkettőt az iPhonjával és a céges laptoppal, aztán vegül az LG T90 jött ami meglepett mert eléggé Apple fanatikus, azt hittem nem fog tudni lemondani az Airpods Pro 2-ről és hozza mindkettőt. Már használja a T90-et, NAGYON boldog vele.
-IPX4
-Üzemidő: 9 óra
-Súly: 2x5.1g
-Sugárzó: 11mm, grafén
-Multi-point: 2 eszköz, 5 eszköz tárolva
-Tok: Uvnano+, USB-C, Plug&Wireless+, Qi töltés
-Dolby: Dolby Atmos, Dolby Head Tracking
-ANC: adaptive
-Kodek: SBC, ACC, apt-X Adaptive
-Wear Sensor
-App: LG Tone Free
LG TF8
És akkor már nehogy én maradjak ki. Hiába nem zavar az Aeropex nyitottsága, azért néha jó lenne elszigetelni magam a külvilágtól. Lecsíptünk a nappalinkból kb 20nm-t és kondit csináltunk belőle elválasztás nélkül gondolván ott a hifi és a TV, edzés közben az király lesz. Ja, kivéve ha valaki pihenne egy film mellett a másik meg edzene hangos tücc-tücc zenére. Vagy ha éppen megint befogadtunk egy menhelyi kutyát ideiglenesen és fél a zajoktól (most is van 2, képek lejebb ). A filmet meg amúgy sem hallom rendesen ha pl a futópadon kínzom magam. Szóval kéne valami zárt. Volt egy WF-SP700N sportfülesem régen de eladtam, nem szerettem a hangját és az üzemidő is siralmas volt. Nagy fülest meg nem viselek el a fejemen edzés közben. Nagyon sok fülest végigpróbáltam barátunknál az évek alatt és most mondta, hogy a T90 sportos megfelelője a TF8 minimális kompromisszummal (Dolby Atmos nincs, fejkövetés sincs, adaptive ANC helyett csak egyszerű ANC, Qi töltés lemaradt, Whispering mode szintén és kisebb a driver) amik engem nem érintenek sportfüles témában. Cserébe IP67, picit hosszabb üzemidő és stabilitás a fülben. Próba, áll megint leesik ma már 3. alkalommal, ez is jön. A hang és a zajszigetelés kb ugyanaz mint a T90 esetén, minimális a különbség. Nagyon bevált. Kipróbáltam a T90-et is futásra, stabilan ott marad de azért a TF8-nál érezni, hogy az tényleg a fülben fog maradni még ha pofára is esek egy buckában.
-IP67
-Üzemidő: 1ö óra
-Súly: 2x5.9g
-Sugárzó: 6mm
-Multi-point: 2 eszköz, 5 eszköz tárolva
-Tok: Uvnano+, USB-C, Plug&Wireless+
-Dolby: -
-ANC: hybrid
-Kodek: SBC, AAC
-Wear Sensor
-App: LG Tone Free
T90 vs TF8:
LG T90 | LG TF8
T90 előnyei a TF8-cal szembben: Dolby Atmos (azt kell mondjam Atmos zenével tényleg elég jó), Dolby Head Tracking (jó volt kb 1 percig aztán meg is untam), a nagyobb sugárzó, whispering mode és a vezetéknélküli töltés. Talán a legkényelmesebb agybadugós füles amit valaha próbáltam, nagyon stabil a fülben, futásnál sem lazult ki. Hangzása picit dinamikusabb a TF8-nál, de a különbség nagyon pici. Telefonbeszélgetés során a másik oldalon nem tudtam megmondani mikor beszélnek a telefon és mikor a T90 mikrofonján keresztül, a hívás hangminősége kiemelkedően jó.
Amiben többet nyújt a TF8 a T90-hez képest: IP67 tehát vízbe is kerülhet, 1 órával magasabb üzemidő, stabilabb érzés a fülben miközben ez is nagyon kényelmes és hiába kisebb a sugárzó benne, összességében ennek a hangja jobban tetszett, számomra sokkal kellemesebb és kiegyensúlyozottabb volt. Telefonhívást nem próbáltam vele, de állítólag alig marad el a T90-től.
Mindkettő nagyon tiszta hangzást nyújt erős és határozott, de nem zavaró méllyel. Ami érdekes, hogy általában a natural EQ beállításokat részesítem előnyben, de ennél a 2 fülesnél az elég élettelenül hangzott, a 3D jó poén filmhez de zenéhez inkább zavaró, immersive kellemetlen, a treble boost és a bass boost volt kiemelkedően jó és a T90 esetén a Dolby.
Passzív zajszigetelés nagyon jó mindkettő esetén, ambient sound is rendben van és nagyon jó az aktív zajszűrés is bár nem annyira mint az Aipods Pro 2-nél, a Bose QC sporfüleseit pedig egyik sem közelíti meg ebben a tekintetben de talán szükség sincsen rá, szerintem egy sportfülesnél nem jó a teljes elszigetelődés.
A 2 idegenlégiós kutya is imádja a füleseket, végre csend van a nappaliban és nem kapják fel a fejüket az űrhajós sorozatom hangjaira.
Pár kép az LG Tone Free appból:
És a 2, nem kimondottan mozi- és zenerajongó szerencsecsomag