1.- MitM támadás ellen: Https oldalak használata. Böngésző bal felső részében mindig figyeljünk a "kapcsolat biztonságos" jelre. A biztonsági frissítések mindig fel legyenek téve. (túl öreg androidot ne használjunk)
2.- DNS hamisítás és DNS lehallgatás ellen: a telefon beállításaiban (beállítások/kapcsolatok/egyéb) kapcsoljuk be a "Privát DNS" funkciót.
(PC-n W10 laptopon az ip tulajdonságoknál szintén megadhatunk egyedi dns-t de az nem biztonságos. Csak win11-ben van ilyen funkció.) Némelyik hotspoton nincs kiengedve ennek tls portja, így 'nincs internet' hibajelzést kapunk (android). Ekkor csak a böngészőbe épített módszer használata marad (mert azt nem tudják letiltani).
Vagy böngészőben (beállítások/biztonság) kapcsoljuk be a "Biztonságos DNS" használatát. vagy
PC-n laptopon Chromeban ugyanitt.
ui.: kapcsoljátok be a felette levő "Mindig használjon biztonságos kapcsolatokat" beállítást is [kép] !!!
3.- nyomkövetés tiltás: Engedélyezzük a változó MAC címet az adott wifin:
4.- EAPOL Key Retries támadás titkosított wifi ellen (wpa2 kulcs kinullázás) (jelszavas hotspotok üzemeltetőinek ajánlott): Pár éve volt ezen hiba felfedezve, ami legdurvábban az iOS készülékeket (klienseket) érintette, de minden mást is. Azóta érkeztek rá hibajavítások mindenre: Windows, Linux, Android, iOS. Ha régi frissíthetetlen eszközünk van (pl WP, WM, stb) akkor routeren ezt kell engedélyezni:
Korszerű telefon/tablet esetén csak a (2.) ponttal kell érdemben foglalkozni és biztonságban leszünk. A többi alapértelmezés szerint elvileg helyesen van beállítva (de ellenőrizzük).
-------------------
Vagy van még egy, a fentiektől független módszer: a VPN. (de ezzel itt nem kívánok foglakozni)