2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Tidal androidon

Írta: | Kulcsszavak: music . stream . Tidal

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Sokat olvasgattam mindenféle oldalon külömböző véleményeket a jelenlegi zenei streaming szolgáltatásokról, hogy kiderüljön számomra van e lényegi különbség közöttük és vajon érdemes e kipróbálni őket. A válasz határozott igen, hiszen mindegyik általam használt szolgáltatás rendelkezik ingyenes próbaidőszakkal. A Google Play Music 30 napos próbaútjának végén azonnal beneveztem a Spotify 7 napos ingyenes, plusz 1 euróért cserébe még 3 hónapos prémium szolgáltatására. Az első szempontom, a zenei minőség alapján mindkét streamer azonos szintet hoz, felhasználói élmény alapján pedig egyértelműen a Spotify a nyerő. Kifejezetten tetszett, míg az asztali klienst futtattam, addig a mobilos app teljes értékű távirányítója volt annak. A próbaidőszak meggyőzött arról, hogy ez a szolgáltatás bizony meg fog érni havi 1500 forintot. Aztán jött a Tidal.

Benevezés a próbaverzióra szintén 30 napos, az ingyenes időszak után 2999 forintal terhelik a számlánkat a hifi minőségért cserébe. Az én próbaidőszakom pont átfedésben van Spotify triallal, így párhuzamosan ki tudom a Tidalt próbálni és az elsődleges szempont (minőség) alapján összehasonlítani, tud e a HIFI streamer minőségben többet nyújtani az előző szolgáltatókhoz képest. Azt tudni kell, hogy elsősorban mobilon vagyok zenefogyasztó, egy Galaxy Note 4 és egy Beyerdynamic DT 235 társaságában. Az összehasonlítást meg is tettem azonnal: Spotify-on is és Tidalon is megkerestem a Within Temptation Faster című muzsikáját, amit kellően alkalmasnak találtam mind hangszerelés mind énekhang szempontjából. Természetesen a stream opciók mindkét appban a legjobb minőségre voltak/vannak állítva. A szpotis verzióval kezdtem a már megszokott hangzás fogadott. Amint lement a track váltottam is a Tidal appjára és mindenféle hangzás és hangerőállítás nélkül indítottam a zeneszámot újra. A különbség megdöbbentő volt, természetesen az utóbbi javára. Egyszerűen a hangok megelevenedtek, részletek bújtak elő jobbról is és balról is, mintha egy fátyollepedővel lettek volna letakarva eddig a zenészek. A cinek, dobok hangja kiteljesedett, dinamikusabbak lettek, az énekesnő fantasztikus hangja pedig még több energiát kapott, a színpad kitágult minden irányba. Az összkép hihetetlen mértékben javult. Nem is foglalkoztam innentől kezdve az összehasonlítással, csak hallgattam a zenéket. Beszipantott a hangzás pillanatok alatt, arra eszméltem fel, hogy már hajnali 2 óra van és nemsokára zúg a reggeli ébresztő.

Beyerdynamic DT 235

A telefon gyári fülhallgatójával viszont nem tudott ily mértékben feljavulni a hangzásvilág. Természetesen itt is tetten érhető a pozitív hatás, de korántsem ennyire egyértelműen.

A véleményem az, hogy megfelelő DAC-cal operáló eszközzel és megfelelő minőségű fej/fülhallgatóval lényegesen a Tidal jobb/legjobb, győz a minőségi zene szempontjából és itt csak és kizárólag a minőségről van szó. Tehát aki szeretne próbát tenni, mindenképp egy komolyabb megoldással tegye azt ha van rá mód, máskülönben nem biztos a javulás. Ennek tükrében, aki rendelkezik megfelelő rendszerrel és ki tudja használni a FLAC stream adta lehetőséget, annak igen jó ajánlat a havi 3000 forint, az igazi hifistáknak profi rendszerekkel... szerintem nekik nem kérdés.

Szivesen veszem a hallgatóság (olvasóság) véleményeit, észrevételeit. Ha lesz rá időm és igény, akkor az asztali kliensről és a Kodi playerbe beépített kiegészítőjéről is készítek majd egy beszámolót.

Köszönöm, hogy benéztél és olvastál!

Hozzászólások

(#2) dekan0v válasza #20749568 (#1) üzenetére


dekan0v
tag

Mindenképp megéri az árát nem vitás. Szerintem előbb-utóbb ők is előhúzzák a farzsebből a loseless-t.

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.