2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Sony Xperia SP kezelése/szoftverezése linux operációs rendszeren.

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Sziasztok!

Ebben az írásban fogom összegyűjteni azokat a dolgokat amiket a telefonnal kapcsolatban találtam linux rendszerre. Én egy 64 bites Xubuntu linuxot használok (thinkpad laptopon), így az írások 100%-ig azzal kompatibilisek, de nagy valószínűséggel más linux rendszereken is működni fognak rendesen. (Ha esetleg valami nem úgy lenne egy adott linuxon ahogy itt le van írva akkor hozzászólásban jelezzétek és hátha pont tudom az adott linuxra való változtatást, vagy megkeressük ;) ) [2014-02-15: azóta arch linuxot használok, igyekszem arra is átírni a leírásokat]

I. FlashTool linuxon:

1. Töltsük le innen a FlashTool legújabb linuxos verzióját, majd csomagoljuk ki (pl /home/nevem/FlashTool mappába)
2. Ellenőrizzük, hogy a libusb-1.0 csomag telepítve van-e a rendszeren (pl konzolban -> "sudo apt-get install libusb-1.0" vagy synaptic csomagkezelővel). 64 bitesre kell a 32 bites is. (Nálam csak egy sima libusb-1.0-0 van fent, de elég is a működéshez). [arch linuxnál -> sudo pacman -Ss libusb]
3. Ezt a pontot csak arch linuxon kellett megcsináljam: Adjunk hozzá az /etc/udev -hez egy új szabályt. Készítsük el az /etc/udev/rules.d/10-local.rules fájlt a következő tartalommal (rendszergazdaként):
SUBSYSTEM== »usb », ACTION== »add », ATTRS{idVendor}== »0fce », ATTRS{idProduct}== »* », MODE= »0777″
Majd indítsuk újra a linuxot.
4. Indítsuk el a flashtool programot root joggal (pl konzolból -> "cd /home/nevem/FlashTool" majd "sudo ./FlashTool" )

II. Gyári .245-ös rom visszarakása FlashTool használatával:

VIGYÁZAT! EZ A METÓDUS TÖRLI A BELSŐ TÁRHELY (belső sd) TARTALMÁT IS!
1. Töltsük le a C5303_12.0.A.2.245_RU.ftf fájlt és tegyük a FlashTool firmwares mappájába.
2. Csatlakoztassuk a telefont usb-vel a számítógéphez.
3. Indítsuk el a FlashTool-t és a fekete villám ikont és válasszuk a "flahmode"-ot. Ekkor feljön a flash ablak. (Ne ijedjünk meg hogy egy x10-es valami van ott, az csak a telepítésnél a "firmwares" mappában eredetileg belekerült fájl miatt van - akár ki is törölhetjük onnan, hogy ne zavarjon).
4. Jelöljük ki a C5303_12.0.A.2.245_RU.ftf sort és a flash gombbal indítsuk el a folyamatot.
5. A folyamat során lesz egy ilyen sor "WARN - This file is ignored : simlock.ta"
Ne ijedjünk meg, ez csak a hálózatfüggőség miatt van benne.
6. A "Processing system.sin" folyamat sokáig eltart, türelemmel várjuk ki. Véletlenül se húzzuk ki az usb-t vagy állítsuk le a programot !
7. Ha kész, a FlashTool kérni is fog minket, hogy húzzuk ki az usb kábelt és indítsuk el a telefont.

III. .257-es gyári rom rootolása linuxon:

1. A telefonon kapcsoljuk be az usb hibakeresést és az ismeretlen helyről való telepítés lehetőségét (beállítások - fejlesztői lehetőségek - usb hibakereséshez pipa, és beállítások - biztonság - ismeretlen forrásokhoz pipa) valamint állítsuk be, hogy a telefon képernyője ne kapcsoljon ki usb kapcsolat esetén (ezt a művelet után visszaállíthatjuk) (beállítások - fejlesztői lehetőségek - készenléti állapothoz pipa)
2. Telepítsük az alábbi fájlokat konzolban -> sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot lib32ncurses5 lib32stdc++6
3. Töltsük le a DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v17_perf-event-exploit.zip fájlt majd csomagoljuk ki (pl /home/neved/xperiaroot17 mappába)
4. Lépjünk be ebbe a mappába (cd /home/neved/xperiaroot17) és tegyük futtathatóvá a runme_linux.sh fájlt (chmod +x runme_linux.sh)
5. Csatlakoztassuk a telefont usb-n a géphez, majd a felugró pc companion menüben válasszuk a kihagyást
6. Ellenőrizzük a gépünk tud-e kommunikálni adb-n a telefonnal (konzolba -> adb devices)
7. A "List of devices attached" alatt ha egy betű-számsort és "device" feliratot látunk akkor jó, ha semmit, vagy sok kérdőjelet akkor valami nem sikerült az eddigi lépésekben vagy nem jó a kábelünk vagy másik usb portot kell próbáljunk... (de reméljük ennél a lépésnél az adb látja a telefont)
8. Futtassuk le a script fájlt (konzolba -> ./runme_linux.sh) (ponttal az elején!)
9. A konzolban kiír egy csomó mindent majd a teló újraindul
10. Ellenőrizzük, hogy a supersu alkalmazás bekerült-e a programok közé. Ha igen akkor sikerült, rootolva van a telefon.

IV. .245-ös (.254-es) gyári rom rootolása linuxon:

1. Töltsük le az alábbi két kernelfájlt
XperiaSP_C530X_12.0.A.1.257_KernelOnly.ftf
XperiaSP_C530X_12.0.A.2.245_KernelOnly.ftf
és másoljuk be a FlashTool firmwares mappájába (pl /home/nevem/FlashTool/firmwares -be)
2. Csatlakoztassuk a telefont usb-vel a számítógéphez.
3. Indítsuk el a FlashTool-t és a fekete villám ikont és válasszuk a "flahmode"-ot. Ekkor feljön a flash ablak. (Ne ijedjünk meg hogy egy x10-es valami van ott, az csak a telepítésnél a "firmwares" mappában eredetileg belekerült fájl miatt van - akár ki is törölhetjük onnan, hogy ne zavarjon). Itt jelöljük ki a .257-es végű kernel fájlt és a flash gombbal indítsuk el a műveletet.
4. A program kérni fog minket, hogy húzzuk ki az usb-t majd kapcsoljuk ki a telefont.
5. Majd az instrukció arra kér nyomjuk le a "back" gombot - de az nekünk nincs. Helyette a "hangerő le" gombot nyomjuk meg és lenyomva tartva dugjuk be az usb kábelt.
Ekkor a telefon bootloader módba vált és flashelni fogja a kernelt amit kiválasztottunk.
A végén kéri, hogy húzzuk le az usb-ről és kapcsoljuk be a telefont - tegyük is meg.
6. Miután a rendszer elindult ellenőrizhetjük a kernel verziót a beállítások->a telefonról menüpontban. 257-es kernel verziója: 3.4.0-perf-g1285c6c-01110-g8395f64, a 254-esé 3.4.0-perf-g1285c6c-01149-g40c437a, ha pedig nem sikerült és még mindig a 245-ös kernel van fent akkor: 3.4.0-perf-g1285c6c-01144-ge5c5efa)
7. A telefonon kapcsoljuk be az usb hibakeresést és az ismeretlen helyről való telepítés lehetőségét (beállítások - fejlesztői lehetőségek - usb hibakereséshez pipa, és beállítások - biztonság - ismeretlen forrásokhoz pipa) valamint állítsuk be, hogy a telefon képernyője ne kapcsoljon ki usb kapcsolat esetén (ezt a művelet után visszaállíthatjuk) (beállítások - fejlesztői lehetőségek - készenléti állapothoz pipa)
8. Zárjuk be a FlashTool programot (fontos!), és csatlakoztassuk újra a készüléket az usb kábellel, majd a felugró pc companion menüben válasszuk a kihagyást.
9. Töltsük le a DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip fájlt és csomagoljuk ki a tartalmát (pl a /home/nevem/xperiaroot18 mappába).
10. Konzolon lépjünk be ebbe a mappába (cd /home/nevem/xperiaroot18) és tegyük futtathatóvá a runme_linux.sh fájlt (chmod +x runme_linux.sh)
11. Ellenőrizzük a gépünk tud-e kommunikálni adb-n a telefonnal (konzolba -> adb devices)
12. A "List of devices attached" alatt ha egy betű-számsort és "device" feliratot látunk akkor jó, ha semmit, vagy sok kérdőjelet akkor valami nem sikerült az eddigi lépésekben vagy nem jó a kábelünk vagy másik usb portot kell próbáljunk... (de reméljük ennél a lépésnél az adb látja a telefont - ha nem, és arch linuxunk van akkor itt a leírás: [link]. Az android-sdk-platform-tools csomagnak fel kell legyen telepítve.)
13. Mivel ez szerencsétlen szám ennél a lépésnél valami olyat csináljunk ami biztos nem okozhat kárt a folyamatban (pl számoljunk el fejben tízig :)) )
14. Futtassuk le a script fájlt (konzolba -> ./runme_linux.sh) (ponttal az elején!)
15. A konzolban kiír egy csomó mindent majd a teló újraindul
16. Ellenőrizzük, hogy a supersu alkalmazás bekerült-e a programok közé. Ha igen akkor sikerült, rootolva van a telefon, jöhet a kernel visszaflashelése.
17. Csatlakoztassuk az usb kábelt és indítsuk el újra a FlashTool-t. (A telefonon a supersu engedélyt fog kérni, adjuk meg neki).
18. A 3.-5. lépések szerint járjunk el de most a 245-ös kernel fájlt jelöljük ki.
19. A 6. lépés szerint ellenőrizhetjük a kernelt, csak most a 245-ösnek kell már fent lennie. Ha így van akkor a root művelet sikeresen véget ért.

A .254-es rom esetében a XperiaSP_C530X_12.0.A.2.254_KernelOnly.ftf kernelt töltsök le és a 17-es lépésben ezzel helyettesítsük.

V. CWM telepítése linuxon:

1. Rootolás (fentebbi leírások szerint).
2. Töltsük le a Recovery_SP.zip fájlt és csomagoljuk ki (pl /home/nevem/xperiacwm mappába).
3. Töltsük le a linuxra módosított (saját készítmény :B ) install.sh fájlt, és a mappában levőt írjuk ezzel felül.
4. Lépjünk be a mappába (cd /home/nevem/xperiacwm) és tegyük futtathatóvá az install.sh fájlt (chmod +x install.sh)
5. Csatlakoztassuk a telefont usb-n a géphez, majd a felugró pc companion menüben válasszuk a kihagyást.
6. Futtassuk le a script fájlt (konzolba -> ./install.sh) (ponttal az elején!)
8. Ha a script lefutott a telefon kijelző fénye felerősödik pár másodpercre. Készen vagyunk, újraindítás után az első rezgéskor nyomkodjuk a "hangerő fel" gombot a második rezgésig. Így tudunk belépni a cwm-ba.

VI. eXistenZ Ultra 2.0.0 telepítése linuxon:

1. Flashtoolal tegyük fel a gyári 12.0.A.2.254 romot (pl innen - nálam bin fájlként mentette le, de csak simán át kell nevezni ftf-re és mehet is a flashtoolba).
2. Rootoljuk a romot. (Leírás fentebb.)
3. CWM telepítése. (Leírás fentebb.)
4. Másoljuk fel a telefon memóriájába az eXistenZ Ultra v2.0.0 zipjét és a SuperUser fix zipet.
5. Újraindítás után lépjünk be a recoverybe és "wipe data", "wipe cache" és advanced-en belül "wipe dalvik".
6. Majd az install zip from sd menüben előbb beböngészve a romot majd a fixet telepítsük fel.
7. A telepítés végén válasszuk a power off menüt.
8. Töltsünk le egy .266 -os romot (pl ezt: C5303_12.1.A.0.266 1272-3352_R1A_GLOBAL GENERIC és tegyük a flashtool fimrware mappájába.
9. Dugjuk a telefont az usb-re és indítsuk el a flashtoolt.
10. Böngésszük be az előbb letöltött romot, de a flash elindítása előtt jobb oldalon a wipe résznél ne legyen semmi bepipálva, az exclude résznél pedig csak a kernel és a fota ne legyen bepipálva!. Így indítsuk el a flasht.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
És a végére pár link, ami nem közvetlenül a linuxos kezeléshez tartozik hanem inkább az SP szoftverezéséhez, romokhoz. De itt legalább gyorsan megtalálom ;)

CleaN Droid v1.0 (+szinkronizálás fix: [link])
CleaN Droid v2.0

Hozzászólások

(#1) maki12


maki12
senior tag

UP! Szép munka! :R

HTC U11 & Nikon D5300

(#2) chab7 válasza maki12 (#1) üzenetére


chab7
addikt

Köszi! Még majd jön hozzá, de romcseréhez már ezzel az alappal neki lehet indulni linux alapokon is.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#3) helmet91


helmet91
csendes tag

Szia!

Először is, kösz a leírást, nagyon hasznos!
Másodszor pedig: azt nem tudod, hogy a fastbootot hogyan lehet működésre bírni? Erről nem találtam sehol semmit. A Sony weboldalán van valami USB driver, de az csak Windowshoz jó.

(#4) chab7 válasza helmet91 (#3) üzenetére


chab7
addikt

Az ha jól rémlik nem megy zárt bootloader mellett. Mikor tavaly az infókat vadásztam ilyesmit találtam róla és mivel nekem zárt, így tovább nem kutattam utána.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.