Hirdetés

Casio F-91WB-1A stealth mod – LCD invertálás röviden

A Casio F-91W-t szerintem nem nagyon kell bemutatni. Olcsó, könnyű, vékony, egyszerű, és valahogy még mindig működik dizájnként is. Nekem viszont a klasszikus kék-piros-sárga verzió kicsit túl retrós volt, ezért most a letisztultabb Casio F-91WB-1A lett az alap, ami egyébként kb. egy éve jelent meg.

Ez a WB változat már gyárilag is sokkal visszafogottabb: fekete tok, fekete szíj, kevesebb harsány részlet. Pont emiatt adta magát az ötlet, hogy kapjon egy invertált LCD-t, és legyen belőle egy teljesen fekete, stealth hangulatú F-91.


Kép: a Casio F-91WB-1A már gyárilag is sokkal letisztultabb, mint a klasszikus kék-piros verzió.

Az órát Casio modellek között nézelődve találtam, az ÓraKirály-on Casio karóráknál, szerintem ez a forma még mindig az egyik legjobb belépő a klasszikus digitális órák között.

Mi kell hozzá?

Hirdetés

Nem kell nagy műhely, csak pár alap dolog: kis csavarhúzó, csipesz, vékony penge vagy sniccer, izopropil-alkohol, mikroszálas kendő vagy fülpiszka, LCD polarizáló fólia és némi türelem.

Polarizáló fóliát AliExpressen is lehet találni, például „LCD polarizer film” néven. Én inkább öntapadósat választanék, de ott nagyon figyelni kell a porra, mert minden kis szemcse látszani fog a kijelző alatt.

A hátlapot négy kis csavar tartja. Ezeket ki kell venni, majd óvatosan leemelni a hátlapot. A gumitömítésre érdemes vigyázni, mert ha rosszul kerül vissza, a vízállóság is romolhat.


Kép: a hátlap levétele. A négy kis csavart nem érdemes elveszíteni, és összerakásnál sem kell túlhúzni őket.

Ezután ki lehet emelni a modult. Itt nem szabad kapkodni, mert apró rugók és érintkezők is lehetnek benne. Én mindenképp fehér papíron vagy tiszta asztalon dolgoznék, hogy ha valami leesik, ne tűnjön el azonnal.


Kép: szétszedve látszik, mennyire egyszerű szerkezet az F-91. Pont ezért jó alap egy ilyen kisebb modhoz.

A gyári fólia eltávolítása

A kijelző elején lévő polarizáló fóliát kell felszedni. Ez a legkényesebb rész. Egy pengével óvatosan meg lehet kezdeni a sarkánál, aztán lassan lehúzni.
A ragasztómaradékot izopropil-alkohollal lehet eltávolítani. Nem érdemes kaparni, inkább türelmesen, több körben tisztítani. Ha itt karcos, poros vagy ragacsos marad a felület, az a kész órán is látszani fog.


Kép: a gyári polarizáló fólia eltávolítása. Itt kell a legtöbb türelem, mert a kijelzőt nagyon könnyű összekarcolni vagy összekoszolni.

Új polarizáló fólia

Mielőtt felragasztanánk, érdemes a fóliát a kijelző elé tartani és forgatni. Egy ponton a kijelző invertálódik: a háttér sötét lesz, a számok pedig világosak.

Ha megvan a megfelelő szög, be kell jelölni, méretre vágni, majd óvatosan felhelyezni. Itt a por a legnagyobb ellenség. Egyetlen porszem is el tudja rontani az összképet.


Kép: az új fólia felhelyezése előtt érdemes többször ellenőrizni a szöget, mert ezen múlik, mennyire lesz kontrasztos az invertált LCD.

Összerakás

Ha a kijelző jól néz ki, mehet vissza a modul a tokba. Ellenőrizni kell, hogy a gombok működnek-e, a tömítés a helyén van-e, majd visszacsavarozni a hátlapot.
A csavarokat nem kell túlhúzni, mert műanyag tokról van szó. Elég, ha szépen, egyenletesen felfekszik a hátlap.

Végeredmény

A végeredmény szerintem nagyon jól áll ennek a modellnek. A F-91WB-1A eleve letisztultabb, mint a klasszikus F-91W, az invertált LCD-vel pedig kap egy teljesen fekete, minimalista, stealth karaktert.


Kép: ilyen hatást ad az invertált LCD: fekete háttér, világos számok, sokkal stealth-esebb megjelenés.

Az invertált kijelző bizonyos szögekből és gyengébb fényben rosszabbul olvasható, mint a gyári pozitív LCD. Viszont látványra sokkal egységesebb és egyedibb.
Ez nem egy drága vagy bonyolult mod, de nagyon sokat változtat az órán. Pont az ilyen apró átalakítások miatt jó alap az F-91: olcsó, egyszerű, és ha jól sikerül, teljesen más karaktert lehet kihozni belőle.
Nekem pont ez tetszik benne. Nem akar luxusóra lenni, nem akarja túljátszani magát, csak egy egyszerű digitális Casio, amitől egy kis munkával sokkal személyesebb és karakteresebb lesz az egész. :))

Még van hozzászólás! Tovább