2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Honnan indult az élet?

Írta: | Kulcsszavak: Élet . Teremtő . Anyag . Tudomány

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Az univerzum születése vagy teremtése után van még egy fontos megválaszolandó kérdés.

Honnan indult az élet?

Konkrét válaszokat úgy sem találunk és az életünkben valószínűleg nem is találhatunk, de mindig is foglalkoztatta és foglalkoztatja az embereket a kérdés. Csak úgy a véletlenek közrejátsztása nyomán lettünk, vagy teremttettünk? Az élettelen anyagból hogyan lehet élő? Molekulák és atomok véletlenszerű elrendezése formálta, vagy szándékos dologról van szó? A választ itt sem fogjuk megtalálni, de véleményeket és álláspontokat cserélhetünk.

Hajrá!

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Én a szerencsés véletlen pártját fogom, a vallás szerintem nem magyaráz meg semmit csak újabb kérdést tesz fel, mert ha létezik Isten és ő teremtett mindent akkor őt ki teremtette? Olyan ez mintha belenéznék 2 szembe fordított tükörbe és végtelenítve lennénk bennünk. Ha úgy vesszük hogy az általunk tapasztalt élet a naprendszerünkből vagy konkrétan a saját bolygónkról ered és a tudósok által meghatározott Föld korával kalkulálunk akkor is felfoghatatlanul sok idő állt rendelkezésre a véletlennek hogy kialakuljon az élet. Itt ugye év milliárdokról beszélünk ami emberi lény számára felfoghatatlan idő intervallum. Ami engem ezen vonalon továbbhaladva jobban érdekel a tudat, hogy mi is a tudat? Felfogjuk a saját létezésünket, érzékeljük a körülöttünk lévő világot és reagálunk is rá és ez a képesség nem csak a miénk, hanem az állatoké is. Ha nem vagyunk több mint tetemes mennyiségű anyag biokémiai reakciója és van tudatunk, akkor lehetséges az hogy az ember által teremtett mesterséges intelligencia is rendelkezzen tudattal akárcsak mi? Egy számítógépes program ami elektromos impulzusokba kódolt egyesek és nullák összessége felfoghatja vajon a saját létezését? Tekinthetjük ezt a mesterséges intelligenciát élőnek? Mi van ha mi vagyunk a mesterséges intelligencia egy szimulációban és a sokak által tisztelt Isten csak egy "túlsúlyos pattanásos programozó aki kinectet pár nap alatt át tudja alakítani egy sexjáték irányítására" ? Vajon kérdésből van több vagy válaszból?

#lehethogykicsitsokatittam

(#2) Klaus Duran válasza KISDUCK (#1) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

+1 a véletlenre.
Vallás arra jó hogy támaszt nyújtson a gyengéknek.

Ha elég információ áll a mesterséges intelligencia részére akkor simán lehet emberi.
Nagyjából könnyen le lehet írni az emberi jellemeket.
Csak az élettapasztalat határozza meg a döntéseinket.
ÉS AZ EMBER EGY ÁLLAT.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) KISDUCK válasza Klaus Duran (#2) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem az a kérdés hogy lehet-e a mesterséges intelligencia emberi vagy hogy utánozhat-e egy embert. Ugye minden élőlénynek van úgymond egy esszenciája, más egy ember, egy kutya, egy orangután vagy egy gyík. A kérdés az, hogy egy mesterséges intelligenciának lehet-e tudata, lehet-e fejlett tudata? Felfoghatja-e önnön valóját? Megértheti-e saját "lényének" valóját? Lehet-e tényleges gondolata? Elmerenghet-e a saját létezésén akárcsak mi? De ez a tudat lehet akár egy háziállat szintjén is, de az nem biztos hogy kielégítené a kíváncsiságomat. És jön ismét a kérdés, mi van ha mi vagyunk a mesterséges intelligencia a Mátrixban? Ha csak NPC-k vagyunk egy játékban? Hogy bizonyítsuk be hogy tényleg létezünk? Bebizonyíthatjuk-e egyáltalán? Erre se lesz valószínűleg válaszunk az általunk ismert életben, mert egy két dimenziós lény hogy képzeljen el három dimenziót és három dimenziós lény hogy képzeljen el négy dimenziót? A tudat legnagyobb börtöne a merengés...

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Isten rácsukta a hűtőszekrény ajtaját 20deka pálpusztaira és elment nyaralni. Az eredményt láthatjuk bolygószerte.

#3 attól függ milyen embert. Az átlag szavazó/fogyasztópolgár intelligenciáját sztem a 25éves casio órám logikája is körbehugyozza. A bolygón végzett pusztítást elnézve elég sok kérdőjel merül fel az emberi intelligenciával kapcsolatban...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) blade zte


blade zte
őstag

Minden vallás istenének vagy isteneinek, illetve annak a hiánya (Buddhizmus) egy módja az univerzum működésének a szemléltetésére, és mint olyanok, rettenetesen érdekes és sokszor hasznos belátást rejtenek abba hogy ki is vagy valójában, és hol helyezkedsz el a világegyetemben.

A kereszténység megmutatja hogy Isten, az univerzum, egy kegyetlen világ. A biblia olvasásával lefuttathatod több karakternek az életútját, ami szemlélteti hogy a világ egy elcseszett és kegyetlen hely, ahol ha valakinek rosszat teszel akkor természetesen 7x akar jobban seggbekúrni a delikvens. Hogy a kínkeserves áldozat meghozását csakis úgy kerülöd el ha úgy állsz a világhoz hogy azt képes vagy meghozni. Hogy mindenkinek van egy pokla és egy mennyországa, melyekhez viszonyítva kell működnie. Hogy úgy tudunk a legmesszebbre jutni mint emberiség, ha mindenkit féltestvérként kezelünk. Hogy te vagy az aki "istennel bírkózik", önszántadból kilépsz az ismeretlenbe, lemerülsz az alvilágba, hogy nincs más kielégítőbb út.

A buddhizmus megmutatja hogy a léthez nemlétre van szükség. Hogy a világ egy soha véget nem érő rétegződése a dualisztikus működésnek, legyen az akár a tudományban taglalt ősrobbanás-tágulás-összehúzódás-ősrobbanás folyamatos loopja, vagy a humanizmus civilizációinak az összeomlása majd újraépülése. Hogy te egy vagy az univerzummal, amelyik önmagával folytatja a játékot, ami a te különálló öntudatod. Hogy nem szabad aggódnod és túl komolyan venned magad az életben mert jelentéktelen, de közben az aggódás és a komolyanvétel az amivel jelentést tudsz neki adni.

Nekem nem mozgatja meg a lompost a szimuláció kérdése. Ha szimuláció mentén kellene nézni, akkor a világot végtelen egymásbaágyazott szimulációs mandelbrotként tudnám elképzelni. Úgy vagyok vele hogy végtelenségig nagyíthatsz bele illetve zoomolhatsz ki a világból. Ha nem így lenne akkor léteznie kellene egy tökéletes szimulációnak, ami csakis akkor lehetséges ha az univerzum önmagává szimulálódik. Szóval nincs végső felső szimuláció, ezért felesleges agyalni ezen, mert minden egy szimulációban van, még az is aki minket szimulál, meg az őket szimulálók is. Szerintem nem kell továbbloopolnom ezt a gondolatot. ;)

Szerintem az "életnek", illetve az "öntudatnak" két lehetsége van. Vagy mindennek van öntudata, vagy semminek sincs. Talán értelmetlen is a kettő között különbséget tenni. Csakis akkor értelmes azt mondani hogy pl. csak az "állatoknak" vagy "embernek" van öntudata, hogyha meg tudunk nevezni valami fizikai fícsőrt ami az öntudatot okozza. Viszont szerintem ilyen nem létezik, ha meg igen, akkor az más fajta öntudat mint amire a legtöbbünk gondol. Én úgy vagyok vele hogy a buddhizmus reinkarnáció elmélete itt a legközelebbi dolog amit az ember tud állítani erről az egészről. Minden vagy, minden befolyásol mindent, az hogy ebben a testben érzed magad meg csak egy bizonyos aspektusa az univerzum működésének.

Nem akarom tovább taglalni mert ez szerintem csak egy farkába harapó kígyó lesz.

Oppo find 7 astro black

(#6) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem kell túlmisztifikálni az élet kezdetének problémáját.

A meteorokon kimutatható primitív élet nyomai azt jelenthetik, hogy az élet nem kialakulása természetes folyamat. A nagyon fejlett, értelmes élőlények megjelenése viszont nagyon sok feltétel esetén teljesülhet csak. Ritka lehet a világegyetemben,

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) VIPowER válasza Hieronymus (#6) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hát én nagyon remélem hogy fogunk találkozni értelmes élőlényekkel életünk során, bár csekély az esély.

(#8) kemotox


kemotox
addikt

Mindenki a saját apjából indul ki

(#9) #90088192


#90088192
törölt tag

És hogyan definiálod, mi az élet?

Mert ha jól tudom ezt sem sikerült kiderítenünk, igaz ez egy újabb jele annak, hogy az értelmes életet még nem tálaltuk meg :P

(#10) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Amíg a 3(négy) dimenziós terünket sem sikerül belakni, felfedezni, addig tippre szerintem készítettek bennünket, és emberi felfogással gondolkozva 'játszadoznak' velünk.
A nagy bumm elméletet követve onnan származhat a 3 dimenzió, és az idő eredete is.
Hiszen azért élhetünk, mivel telik az idő.
Persze az idő is csak, egy ember által kitalált megnevezés, és rohadtul nincs lineáris iránya, mert semmi köze a természethez.
Kitaláltuk, hogy legyen mibe kapaszkodni, amit könnyű a tudásunkkal követni.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.