Hogyan csatlakozzunk a szomszéd netjére routerünkel? Ez fog kiderülni ennek a blogbejegyzésnek a keretében bemutatott videóból! Nem csak azért mert a szomszéd netje mindíg zöldebb, hanem mert jó ha van kéznél egy tartalék netkapcsolat is, ha a miénkel baj van.
Természetesen nem lopásról van szó, mert ez a módszer csak akkor működik, ha a szomszéd önként megadja neked a jelszavát vagy ha mivel te állítottad be neki, te jobban tudod a jelszót mint a szomszéd maga.
Ez a módszer amúgy nem csak a szomszéd netjének vezetéknélküli vételezére alkalmas, ezáltal saját otthonunkban is vezeték nélkül oszthatjuk meg egy másik routerünk hálózatát, internet kapcsolatát, kiterjeszthetjük wifi hálózatunkat, anélkül, hogy mindenféle kábeleket kellene húzkodnunk két emelet közt esetleg. A módszer neve repeater-relayd. Lehetett volna pusztán ezt a nevet is adni ennek a blogbejegyzésnek, de tegye fel a két kezét az, aki ilyen száraz szakszóval kezdődő blogbejegyzést is elolvasna. Na ugye... :D A szomszéd netjének vételezési módszerére mégis csak többen kíváncsiak, még ha nem is tudják, hogy az ugyan az mint a repeater-relayd. Tehát maradjuk a példánknál, mialatt mégiscsak a repeater-relayd router bekonfigolását mutatja be az alábbi videó:
Használhatunk veztékes kapcsolatot is két router összekötésére, de vannak olyan esetek, amikor ez a kábelezés semmiféleképpen nem kivitelezhető, erre is pont jó példa a szomszéd wifijének vezetékmentes backup vonalként való használata. Erre a célra pedig kiválló, a wireless közeges átvitel hátrányainak figyelembevételével is.
A videó OpenWRT-t futtató router Luci grafikus felütén való repeater-relay-d beállítását mutatta be.
A szomszéd vagy a helyi meki netjének illegális lopkodásáért a blogbejegyzés írója és a videó készítője nem vállalja a felelőséget :)