Hirdetés
... tevőlegesen hozzájárulsz egy iparág felszámolásához a világ minden már részén.
ergoGnomik
[ ÚJ bejegyzés ]
... tevőlegesen hozzájárulsz egy iparág felszámolásához a világ minden már részén.
V.Milán
aktív tag
Azért az Apple egy külön állatfaj, az egész cég aaz exkluzivitásra építette a brandjét. Mintha a BMW-t hoznád példának az autóknál. Drágák de nem is nekünk készülnek.
Amiért jár az a bizonyos korbács a nyugati cégeknek az a gyártás külföldre telepítése miatt van. Inkább a hatékonyságot kellett volna növelni és nem a fürdővízzel együtt a gyereket is kiönteni.
Akkor másik nagyobb vállalatot az EU-ból. Philips (de az AI is sok példát tud mondani). Sonicare DiamondClean (fogkefe) TechInsights alapján (AIval nyertem ki az infót, mert regisztrálni kell), az árrés 80+%. És ebben benne van a munkaerő és az alapanyag igény is. Ők is tömegben gyártják, csak ha Kínaitól megveszed kb ugyanezt 10% árréssel, akkor 35-40 US, ha meg a Philipstől, akkor 180-200 USD.
Jön a kérdés, amit igen sokan nem tudnak itthon megválaszolni; miért ér többet a Philips?
És érthetőek a fenntartások a Kínai cuccokkal kapcsolatban (bár itthon még nem nagyon volt olyan, hogy aminek alin utánanéztünk, hogy normális termék, az hamar tönkrement volna), de ha alap komponensekre gondolunk, DIY apróságokat is töredékáron beszerzel, amik 90%-ában semmi nem romolhat el.
Továbbra is állítom, hogy a mohóság az oka ennek a Kínai térnyerésnek.
#8 és #9
Emberek vagyunk mind. Szerintem alapvetően külön külön még az egészen elvetemült embertársaink is meg tudják mutatni, hogy mi a jó. De ha van lehetőség bebújni egy vállalatnak nevezett szörny mögé, akkor azért hajlamosak vérszemet kapni még az erkölcsösebbek is független, hogy Kína, nem Kína.
A globális verseny igazán csak azért átok, mert ha becstelen úton előnyhöz lehet jutni, annyi a szereplő, hogy valaki meg is fogja tenni és indul a lavina.
bambano
titán
"Milyen orientált legyen?
"
Tudom, már nem szokás hinni a csodában, de régen a mesteremberek szívvel lélekkel végezték a szakmát kisebb gazdasági egységekben. Most meg vannak hatalmas vállalataink, ahol a menedzser, meg a vezetés többi része tolja a "mégtöbb pénzt akármi áron" elveket. Annyira nagy kérés volna néha a fair tradet a bevétel maximalizálás elé tenni? Ilyen szemszögből kicsit sem jobb az EU, mint a Kínai, csak a Kínai olcsó.
"De milyen árrés ami még nem nevetséges? Ki határozza ezt meg? Visszahozzuk az Árhivatalt? Vagy hogy?"
Nos ez gusztus kérdése, de az Iphone 14-nél "jelentősen drágább" előállítási ár alapján az Applenek pl 47-58% tiszta nyeresége van csak BOM alapján ( [link] ). Nem vagyok Apple user, de azért szerintem ennyire nem jók azok a telefonok.
Ez nem EU példa volt, de hirtelen ez jutott eszembe; ez a nagyságrend a jellemző és ha kicsit alább adnának, a "szegény Magyarnak" is kedve támadna nem Kínából venni.
"És?"
Hogyha már úgyis a Kínaitól veszi, minek kerüljön bele egy extra lépés. Ha megkevered a szart, attól csak büdösebb lesz (bocsi a nyomatékos hasonlatért)
"Annyira nagy kérés volna néha a fair tradet a bevétel maximalizálás elé tenni?": amit nem akarnak érteni az emberek, sem vevői oldalon, sem tőkés oldalon, sem gyártói oldalon, sem szabályozói oldalon, hogy a munka és a kereskedelem minden esetben a piac szabályai szerint működik. Ha a gyártást multinacionálissá teszik, akkor a helyi piac helyett a multinacionális piac fogja meghatározni a szabályokat.
Ennek van egy rakás következménye.
A termék árát a világpiac ajánlatai fogják meghatározni.
A munkaerő árát is!
A tőkeköltséget is.
Tehát ha a piacon van egy szereplő, amely másképp játszik, akkor az egész piacnak menni kell utána. Ha ez a piac a világpiac, akkor a világon a bizonyos szempontból legjobb ajánlat lesz az irányadó. Vagyis ha Kína olcsón gyárt, és alacsony árakon kereskedik, akkor vagy le tudod vinni az áraidat, vagy tönkremész. Ha Kínában a munkás hajlandó egy tál rizsért dolgozni naponta szociális védőháló nélkül, akkor a te munkásaidra is ez a nyomás fog nehezedni, különben levernek a piacon, mint vak a poharat.
Hát ezt csinálta Kína. Olyan költségszinten szerezte be a munkaerőt, amin a fejlett nyugat munkásai nem hajlandóak dolgozni. Nem hajlandóak 8 óránál többet dolgozni, miközben Kínában ennél sokkal többet dolgoznak (még az usákok is). Tehát ha a fejlett nyugat nem hozza meg magától az áldozatokat, a piac rá fogja kényszeríteni őket. És nincs fair trade. Akkor van fair trade, ha a komplett piac minden szereplője egységesen kivétel nélkül hajlandó fair trade-t bevezetni.
Aweriot
aktív tag
"Milyen orientált legyen?
"
Tudom, már nem szokás hinni a csodában, de régen a mesteremberek szívvel lélekkel végezték a szakmát kisebb gazdasági egységekben. Most meg vannak hatalmas vállalataink, ahol a menedzser, meg a vezetés többi része tolja a "mégtöbb pénzt akármi áron" elveket. Annyira nagy kérés volna néha a fair tradet a bevétel maximalizálás elé tenni? Ilyen szemszögből kicsit sem jobb az EU, mint a Kínai, csak a Kínai olcsó.
"De milyen árrés ami még nem nevetséges? Ki határozza ezt meg? Visszahozzuk az Árhivatalt? Vagy hogy?"
Nos ez gusztus kérdése, de az Iphone 14-nél "jelentősen drágább" előállítási ár alapján az Applenek pl 47-58% tiszta nyeresége van csak BOM alapján ( [link] ). Nem vagyok Apple user, de azért szerintem ennyire nem jók azok a telefonok.
Ez nem EU példa volt, de hirtelen ez jutott eszembe; ez a nagyságrend a jellemző és ha kicsit alább adnának, a "szegény Magyarnak" is kedve támadna nem Kínából venni.
"És?"
Hogyha már úgyis a Kínaitól veszi, minek kerüljön bele egy extra lépés. Ha megkevered a szart, attól csak büdösebb lesz (bocsi a nyomatékos hasonlatért)
Annyira nagy kérés volna néha a fair tradet a bevétel maximalizálás elé tenni?
Inkább aranyosan naív
Narxis
nagyúr
"Milyen orientált legyen?
"
Tudom, már nem szokás hinni a csodában, de régen a mesteremberek szívvel lélekkel végezték a szakmát kisebb gazdasági egységekben. Most meg vannak hatalmas vállalataink, ahol a menedzser, meg a vezetés többi része tolja a "mégtöbb pénzt akármi áron" elveket. Annyira nagy kérés volna néha a fair tradet a bevétel maximalizálás elé tenni? Ilyen szemszögből kicsit sem jobb az EU, mint a Kínai, csak a Kínai olcsó.
"De milyen árrés ami még nem nevetséges? Ki határozza ezt meg? Visszahozzuk az Árhivatalt? Vagy hogy?"
Nos ez gusztus kérdése, de az Iphone 14-nél "jelentősen drágább" előállítási ár alapján az Applenek pl 47-58% tiszta nyeresége van csak BOM alapján ( [link] ). Nem vagyok Apple user, de azért szerintem ennyire nem jók azok a telefonok.
Ez nem EU példa volt, de hirtelen ez jutott eszembe; ez a nagyságrend a jellemző és ha kicsit alább adnának, a "szegény Magyarnak" is kedve támadna nem Kínából venni.
"És?"
Hogyha már úgyis a Kínaitól veszi, minek kerüljön bele egy extra lépés. Ha megkevered a szart, attól csak büdösebb lesz (bocsi a nyomatékos hasonlatért)
Azért az Apple egy külön állatfaj, az egész cég aaz exkluzivitásra építette a brandjét. Mintha a BMW-t hoznád példának az autóknál. Drágák de nem is nekünk készülnek.
Amiért jár az a bizonyos korbács a nyugati cégeknek az a gyártás külföldre telepítése miatt van. Inkább a hatékonyságot kellett volna növelni és nem a fürdővízzel együtt a gyereket is kiönteni.
bambano
titán
"Milyen orientált legyen?
"
Tudom, már nem szokás hinni a csodában, de régen a mesteremberek szívvel lélekkel végezték a szakmát kisebb gazdasági egységekben. Most meg vannak hatalmas vállalataink, ahol a menedzser, meg a vezetés többi része tolja a "mégtöbb pénzt akármi áron" elveket. Annyira nagy kérés volna néha a fair tradet a bevétel maximalizálás elé tenni? Ilyen szemszögből kicsit sem jobb az EU, mint a Kínai, csak a Kínai olcsó.
"De milyen árrés ami még nem nevetséges? Ki határozza ezt meg? Visszahozzuk az Árhivatalt? Vagy hogy?"
Nos ez gusztus kérdése, de az Iphone 14-nél "jelentősen drágább" előállítási ár alapján az Applenek pl 47-58% tiszta nyeresége van csak BOM alapján ( [link] ). Nem vagyok Apple user, de azért szerintem ennyire nem jók azok a telefonok.
Ez nem EU példa volt, de hirtelen ez jutott eszembe; ez a nagyságrend a jellemző és ha kicsit alább adnának, a "szegény Magyarnak" is kedve támadna nem Kínából venni.
"És?"
Hogyha már úgyis a Kínaitól veszi, minek kerüljön bele egy extra lépés. Ha megkevered a szart, attól csak büdösebb lesz (bocsi a nyomatékos hasonlatért)
Régen a mesteremberek kézi munkával készítették a termékeiket, amiket az emberek zöme nem tudott megfizetni.
Így jött a tömegtermelés.
Szerintem nehéz megtalálni az optimumot a termelés körülményei között. Az tény, hogy ami most van, az nem jó, de az is tény, hogy a többség nem tudja megfizetni a hazait.
V.Milán
aktív tag
"tisztán profit orientált"
Milyen orientált legyen?
"nevetséges árréssel dolgozó"
De milyen árrés ami még nem nevetséges? Ki határozza ezt meg? Visszahozzuk az Árhivatalt? Vagy hogy?
"alapanyagok 90%-át úgy is kínából veszi"
És?
Szerintem kell egy verseny és jelenleg inkább támogatom elsődlegesen a magyar-európai ipart mint a kínait főleg, hogy a kínai nincs is rászorulva.
"Milyen orientált legyen?
"
Tudom, már nem szokás hinni a csodában, de régen a mesteremberek szívvel lélekkel végezték a szakmát kisebb gazdasági egységekben. Most meg vannak hatalmas vállalataink, ahol a menedzser, meg a vezetés többi része tolja a "mégtöbb pénzt akármi áron" elveket. Annyira nagy kérés volna néha a fair tradet a bevétel maximalizálás elé tenni? Ilyen szemszögből kicsit sem jobb az EU, mint a Kínai, csak a Kínai olcsó.
"De milyen árrés ami még nem nevetséges? Ki határozza ezt meg? Visszahozzuk az Árhivatalt? Vagy hogy?"
Nos ez gusztus kérdése, de az Iphone 14-nél "jelentősen drágább" előállítási ár alapján az Applenek pl 47-58% tiszta nyeresége van csak BOM alapján ( [link] ). Nem vagyok Apple user, de azért szerintem ennyire nem jók azok a telefonok.
Ez nem EU példa volt, de hirtelen ez jutott eszembe; ez a nagyságrend a jellemző és ha kicsit alább adnának, a "szegény Magyarnak" is kedve támadna nem Kínából venni.
"És?"
Hogyha már úgyis a Kínaitól veszi, minek kerüljön bele egy extra lépés. Ha megkevered a szart, attól csak büdösebb lesz (bocsi a nyomatékos hasonlatért)
Narxis
nagyúr
"tisztán profit orientált"
Milyen orientált legyen?
"nevetséges árréssel dolgozó"
De milyen árrés ami még nem nevetséges? Ki határozza ezt meg? Visszahozzuk az Árhivatalt? Vagy hogy?
"alapanyagok 90%-át úgy is kínából veszi"
És?
Szerintem kell egy verseny és jelenleg inkább támogatom elsődlegesen a magyar-európai ipart mint a kínait főleg, hogy a kínai nincs is rászorulva.
bambano
titán
A benne levő túlzás ellenére jelentős valóságalappal rendelkező állítás. Persze itt is van egyik és másik oldal.
Hieronymus
veterán
A folyamat végét is látni kellene.
Amint minden Kínából származik, te is részese leszel, a nyerészkedő profitorientált rendszer rosszabbik végének. Valakinek olcsón kell termelnie ahhoz, hogy a célországokat be lehessen kebelezni.
A haszonélvező pozícióból a haszontermelő oldalon találod majd magad.
V.Milán
aktív tag
Amikor Európait vásárolsz...
...tevőlegesen hozzájárulsz egy nyerészkedő, tisztán profit orientált nevetséges árréssel dolgozó ipar fenntartásához, ami a legtöbb iparágban az alapanyagok 90%-át úgy is kínából veszi.