Házi buli megszállott vagyok, és még jobban szeretek magam szervezni ilyen eseményeket azonban mindig kardinális kérdés volt hangosítás ami egy táncos bulinál igen nagy mértékben meghatározza az est minőségét.
Pár évvel ezelőttig egy Pioneer LX55 és egy Yamaha NS777 biztosította a muzsikát az ilyen alkalmakhoz de mindig az lett a vége, hogy leolvadtak a tekercsek a magasban így vihettem őket szervizbe, plusz az egész rendszer nem igazán erre lett kitalálva. Aztán ettől is meg kellett válnom költözés miatt és mivel kis lakásba kerültem így oda már csak egy SoundBar-t vettem. És bár a Denon Home Cinema Bar brutális teljesítményre képes még házibulik alatt is azért 3-4 óra múlva már kezdett felkeményedni a hangja majd jött a recsegés is. Egyrészt nem akartam tönkrevágni, másrészt a beüzemelése is külön procedúra mert Wifi-ről lehet csak vezérelni…
A fentiek fényében elkezdtem nézelődni a lehetséges alternatívákért. Végigjártam több MediaMarkt-ot és nézegettem a buli hangszórókat és az összes olyan bazári megjelenésű, annyira ízléstelen és végső soron annyira gagyi hatású volt, hogy úgy voltam vele ezeket inkább hagyjuk.
Aztán mint lelkes Av-Online olvasó egyszer csak látom, hogy „JBL partybox 1000 teszt”. Mondom mi fene ugyanis a JBL eme termékvonaláról még nem is hallottam. Elolvastam a tesztet és éreztem, hogy megvan a keresett hangkeltő. Az lelombozódás akkor kezdődött amikor megláttam az árát. 300 000 Ft. Ez nem kevés pénz főleg úgy hogy alkalmi használatra venném. Úgyhogy kivártam és mint tudjuk a türelem rózsát terem jött egy 10 százalékos leárazás így 270 000-ért még mindig fogat húzva de megvettem.
Már a hazaszállítás sem volt egyszerű mert a doboz óriási, nincsen rajta fogás és a szerkezet nettó tömege 35 kg. Azt hittem három helyen kapok sérvet mire felvittem a lakásomba. Kicsit hagytam, hogy felvegye a szoba hőmérsékletét aztán be a konnektorba és bekapcs. Már a jellegzetes JBL üdvözlő hangeffekt is kiváltotta azt az érzést, hogy itt valami vadállatot sikerült behoznom az otthonomba. Aztán elkezdtem „bejáratni” de a kicsiny lakásomban maximum 20 százalékig tudtam felnyomni a hangerőt ez volt az a határ ami még talán nem nagyon zavarta a szomszédokat.
Zenehallgatásra főleg kisebb térben szerintem használhatatlan mert alacsony hangerőn dominál a basszus és mivel ezt nem lehet visszavenni így elég torz lesz a zenei összkép. Persze a mai zenék fekszenek neki de a komoly zenét, jazz-t felejtsük is gyorsan el. Egyébként részletez és korrektek a közép valamint a magas tartományok is de főleg alacsony hangerőn ezekből semmit nem fogunk hallani a már említett terpeszkedő és túlzó mélyek miatt.
Jött a főpróba ideje a házibuli. Itt a tér kb. 80-90 nm ezt kellett betöltenie. Az alaphangerőt kb. 35 százalékra lőttem be emellett még kényelmesen lehetett beszélgetni. Itt már érezhetően jobban érezte magát a kicsike, bár nyílván ehhez a nagyobb tér is hozzájárult. A mélyek kevésbé voltak tolakodóak a magas és a közép tartomány is valahogy jobban tudott érvényesülni.
Aztán jött a veretés este 10-től. Itt kb. 70 százalékra raktam a hangerőt és hát döbbenetes volt az érzés. A tér (80-90 nm) úgy volt betöltve hanggal mintha minden sarokban állt volna egy kisebb teljesítményű doboz. A PartyBox elkezdett élni. Aztán, hogy örüljenek a szomszédok feltekertük kb. 85 százalékra. Itt még mindig kristály tiszta volt a hang de beszélgetni már nem lehetett és olyan volt az érzés mintha valami high end discoban csapattuk volna. Pár másodperc erejéig kipróbáltuk a maximumot is de ez már bőven benne volt a kellemetlen tartományban főleg azoknak akik közel voltak a dobozhoz. És ekkor még be sem kapcsoltuk a bass boster-t aminek ráadásul két fokozata is van. Ezeket 70 százaléknál kipróbáltuk de teljesen feleslegesnek bizonyultak mert csak annyit értünk el, hogy elkezdtek csörömpölni a poharak a szekrényben valamint mindenki fejfájásra panaszkodott.
Összegezve a party élményt az 10/10-es. Amire ez a ketyere meg lett alkotva arra tökéletes. Szerintem 120 nm-ig bőven elég egy db de ha ennél nagyobb helyet kell behangosítani akkor két darabot is össze lehet kötni, ráadásul ekkor stereo-ra vált át a rendszer.
Szabadtéren a bass boosterrel kisebb koncertek is hangásíthatók de beltéren ezen funkció használata abszolút nem ajánlott.
A partybox 1000 Bluetotth 4.2-vel rendelkezik, de etethetjük USB-ről, AUX-ról és RCA-ról is. A BT-t nagyon stabilan tartja a 7 órás buli alatt egyszer sem szakadt meg a lejátszás.
Külön jó pont, hogy van rajta mikrofon bemenet, valamint elektronikus hangszereket is rá tudunk kötni így például egy akusztikus, vagy karaoke estre is tökéletes választás.
A hordozhatósága is elég jó mert jó a fogása és vannak kerekei amiken banyatankként húzható bár igaz, hogy nagyon keskeny a tengely így könnyen meg tud billenni ami egy gyengébb csuklót csúnyán megránthat. Persze a 35 kg mozgatása azért nem kis izomzatot igényel.
Természetesen itt sem maradhatott el a parasztvakítás ugyanis az egész panel kapott rgb led-et ami több féle színben és effektben tud villogni a zene ritmusára. Egyébként a láng effekt egész jól néz ki.
A hangszóró tetején kapunk egy mini dj pultot amivel részegen jót lehet szórakozni de én biztosan kihagytam volna.
És ami végképp fölösleges volt az a party band ami egy BT karkötő ami villog és bizonyos kéz gesztusokra a hangfal hang és fény effekteket ad ki magából. Ez egyrészt sosem működik normálisan másrészt szerintem ultra ciki… De biztos van aki ezzel fog majd felvágni a buliban.
Összességében aki a piacon kapható egyik legkomolyabb party hangszórót keresi annak nem lehet kérdés a választás. Szerencsére mind dizájn mind teljesítmény tekintetében kimagasló. És ahhoz képest még az árazása sem vészes.
Én bátran ajánlom bárkinek aki megszállott házibulis.