Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) finest


finest
őstag

Furcsa problémám van. Újra szeretném telepíteni az XP-m. Amikor be akarom bootoltatniaz XP telepítőt a CD-ről, csak addig jutok el, h '' számítógép a hardver kiépítésének vizsgálata''. A felirat eltűnik a kép világos marad, a CD-olvasó pörög, de nem olvas (nem villog a zöld led). És nem történik semmi, egy idő után a CD leáll, de akkor is világos sötét a kép.

Mi lehet a baj?

A telepítő CD jó, máshol működik.

A CD-Rom is jónak tűnik, mert win alatt szépen olvas.


A gépem: K8N 754, A64 3000+, Samsung 120GB Pata 8MB, x800xt, 1024MB Mem.

Ötleteiteket előre is köszönöm!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2) Rhino666


Rhino666
őstag

A legegyszerűbb egy másik cd-rommal megpróbálni! :D

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#3) finest válasza Rhino666 (#2) üzenetére


finest
őstag

Lehúztam a Samsung vinyót és rögtön elindult a telepítés... A Primari Slave-re.

Eddig egyszer telepítettem erre a vinyóra rendszert, akkor formáztam meg először. Nem tudom miért akad most k ia vindows telepítő tőle. Akkor probléma nélkül megformázta a vinyót...

Nem szeretnék low-level formatot csinálni, van valakinek ötlete, h mitől van az inkompabilitás? Esetleg a master boot rekord okozhatja?



“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

''de akkor is világos sötét a kép''

Az milyen? :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) #64791808 válasza Viktor77 (#4) üzenetére


#64791808
törölt tag

az olyan, hogy fekete, de érezhetően ''világított fekete'' :)

(#6) Kiscsoki válasza finest (#3) üzenetére


Kiscsoki
tag

Ha lehúztad a vinyót akkor hogy volt primary slave-ben vinyó? Vagy van mégegy vinyó a gépben?
Sztem a romot meg a vinyót tedd külön kábelre és a többi ide-s cuccot húzd le ha van.

(#7) finest válasza Viktor77 (#4) üzenetére


finest
őstag

Fekete fénnyel világít! :DD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) finest válasza Kiscsoki (#6) üzenetére


finest
őstag

Az úgy volt, h Malvin iskolatársam volt... Persze, h van benne másik vinyó és azzal továbbment a telepítő. A CD és a vinyó külön kábelen van.

Szerintem valami kötetekkel kapcsolatos bánata lehet a telepítőnek, és nem fér hozzá a vinyóhoz. de nem tudok semmilyen parancsot kiadni, hiszen a konzolig el sem jut az XP.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9) Ganger


Ganger
aktív tag

Na nekem is van egy kis gondom.

Az xp osszeomlott penteken, nem tudom mitol, csak fogta magat es ugy dontott, hogy bye-bye!
Jo ujratelepites!
Normal formazas, vegigmegy, rendszertelepites, majd kiakad, hogy kaki van nem tudja masolni a kovetkezo fajlokat...
OK!
Akkor elorol, ujraparticionalas, formazas-nem megy tovabb ket %-nal! Mivan?
Ujra megint, most harmincnal!
Jo akkor gyorsformazas! Az is ugyanigy!
Akkor pihi!
Gep ujra be, na most felmegy, elindul telepit, belepek. Fasza minden, winyotest,memtest.
Ok semmi baja.
Akkor hardver telepites, osszeomlik! Ujra az elozo procedura, most se megy elsonek fel! felmegy telepit, ujraindul, hogy belepjen, megy az xp kezdokepe majd ujraindul. vegtelen cillus, az xp kezdokepe, ujraindulas.
ANYAD!!!!
Ujratelepit, a szokasos nem tudom formazni panasz, nem tudja masolni panasz.
De felmegy megint vagy 10 probara, lassu mint a szar.
De tiz perc utan mindig begyorsul. Jo hardvertelepites! Felmegy minden!
OK!
Progik, mukodnek!
Majd winamp-osszeomlas. Behalt!

Ja igen a poen az, hogy a wines particiot ismeretlennek titulalja a telepito, holott o keszitette el! Meg az osszes tobbinel is ugyanez a helyzet, de erdekes az utolso particiot latja mindig!

Szoval azt hittem tegnap este, hogy megroptetem a gepet.

Otletek?
Most mar csak ennyire vagyok kepes: :C

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#10) Ganger


Ganger
aktív tag

Gyulolom az win-t! Teljes szivembol!:DD

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#11) Ganger


Ganger
aktív tag

Ja igen elotte ket hettel siman felment a rendszer!
Szoval kivancsi lennek nagyon mi a baja, azon kivul hogy windows!

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#12) finest válasza Ganger (#11) üzenetére


finest
őstag

Nem lehet, h nálad a fájlrendszer omlik össze? Az, h a formázás sem fut le teljesen elég gáz, szvsz. - A rendszerösszeomlás attól lehet, h a programok elkezdik a particióstáblán felülírni egymás fájljait. Nézd meg, mit mondd a vinyódról az Everest, ha beindul a win!

Amúgy én a saját problémámat sikeresen megoldottam, kapott a vinyó egy low-formatot és csodák csodájára el tudott indulni a telepítő. Elég favágó módszer tudom, de működött. ezt esetleg javaslom neked is, ha ki tudod előtte menteni róla az adataidat.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#13) Ganger válasza finest (#12) üzenetére


Ganger
aktív tag

Sajna a win az rendszeresen lehal max par progi utan.
Most szedem ossze a bootolhato diagnosztizaloprogikat
procira, alaplapra, memora, winyora
De a winyo a ludas valszeg, bar rohej hogy amikor elindult a win futattam rajta diagnosztizalot, de semmi, a telepito meg sipitozik...

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#14) Ganger válasza finest (#12) üzenetére


Ganger
aktív tag

Ja az adataim mar usztak, mert elso ujratelepitesnel a particiokat nem ismerte fel ujra, meg a sajatjat sem, ezt azota megismetli folymatosan, pl ha javitani akartam a rendszert akkor sajna nem ismerte fel a particiojat.
gyorsformazas halal, lassuformazas szinten. Persze van amikor vegigmegy a gyors, ilyenkor telepites kozbe dob hibauzit, vagy ha felmegy akkor muxik egy ideig, de kurva lassu, majd behuzza az egeszet a francba, onnantol szerinte megint ismeretlenek a particiok, kiveve a legutolso, azt mindig eszleli, de persze oda se megy fel hiba nelkul.
holnap winyo vissza -garis-, ha szivoznak rajuk tolom az asztalt...
Mar harom napja ulok az xp telepito felett, most epp melozom, igy hal eg legalabb osszetudom szedni a progikat, meg konzultalni...
ruhellem mar az egesz rohadt kek szint :(((
meg a win-t is!
:O

:))

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#15) finest válasza Ganger (#13) üzenetére


finest
őstag

Esetleg másik telepítő lemez?

Ha tuningolva van a gép, állíts mindent alapra és úgy is próbáld meg.

Kerítsd elő a vinyód gyári tesztprogiját, ha Maxtor, vagy Samsung kell, akkor szívesen átküldöm őket!
Ezen kívül még a memtest-et toom ajánlani a memóriák ellenőrzésére.

''Sajna a win az rendszeresen lehal max par progi utan.'' -Szvsz, mert ráírnak a progik a Winfos fájljaira. Ments le mindent a vinyóról, amjd töröld le még az MBR-t is, vagy csinálj low-formatot, vagy mindkettőt, h teljesen felülírd a korábbi partícióstáblákat.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) haspokk válasza Ganger (#14) üzenetére


haspokk
tag

voltam így, mint te

és pont így

a vinyó röpült a szemétbe

sajnos

Feladnám a csokievést, de én semmit sem adok fel!!!

(#17) Torry


Torry
addikt

Nekem meg olyan problémám lenne, hogy másik gépen amikor telepíteném az xp-t:

Megvan a formázás, (csak a gyorsat engedi, hogyha teljeset csinálok akkor a végén kiírja hogy nem tudta formázni) felmásolja a dolgokat, reboot és azt írja, hogy nem tud bootolni.

Jumperelés jó, bekötés jó, vinyó megy az én gépemben.
Mit tehetek?
Előre is köszi!

(#18) haspokk válasza Torry (#17) üzenetére


haspokk
tag

sata vinyó?

Feladnám a csokievést, de én semmit sem adok fel!!!

(#19) Torry válasza haspokk (#18) üzenetére


Torry
addikt

Sima ATA.
Lehet hogy azt az MBR-t vagy mit kellene újrarakni vagy helyrerakni?

(#20) Ganger válasza finest (#15) üzenetére


Ganger
aktív tag

Masik telepitovel ugyanez.
Alapon megy, winyo tesztprogi van, koszonom, megyekhaza aztan nyomatom is ra, lenyegtelen mit csinal gariba visszamegy holnap.
Ket hetes winyo, szoval...

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#21) Ganger válasza haspokk (#16) üzenetére


Ganger
aktív tag

Hat az meg nem de gariba vissza, ket hetes sata maxtor, azert nem kene hibat jeleznie...

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#22) Ganger válasza finest (#15) üzenetére


Ganger
aktív tag

Kosz amugy az infokat

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#23) finest válasza Torry (#19) üzenetére


finest
őstag

Szerintem nálad is rosszul kezeli a particióstáblát a Win. Az MBR törlésével az összes partíció eltűnik. Én letörölném az MBR-t, meg tesztként adnék neki egy low-formatot, ha azután is szar, és nem lehet megformázni, mehet gariba, vagy a szemétbe.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24) finest válasza Ganger (#22) üzenetére


finest
őstag

Nincs mit!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#25) Torry válasza finest (#23) üzenetére


Torry
addikt

És mindezt hogy tehetem meg?

(#26) finest válasza Torry (#25) üzenetére


finest
őstag

Én a vinyó gyártójától származó progival csinálnám. Rendszerint be kell velük bootolni és egy DOS-os felületen lehet tesztelni, állítgatni, javítani a vinyót.

(A Samsungé a HUTIL nevű, a Maxtoroké Powermax. Ezeket ismerem, ha infó kell.)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#27) Torry válasza finest (#26) üzenetére


Torry
addikt

Köszi!

(#28) #65675776 válasza Ganger (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem annyira vinyó, mint inkább memóriaprobléma esetén szokott ilyet művelni. Vinyó visszavitel előtt nézz szét a memória környékén is!

(#29) Ganger válasza #65675776 (#28) üzenetére


Ganger
aktív tag

ja oks amugy a winyo volt a hibas, a memoval semmi gond, a maxtor adta be a kulcsot...

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#30) rinaldo


rinaldo
csendes tag

Sziasztok.

Olyan gondom van, hogy újra raktam az xp-t majd a géppel kapott cd-ket felinstalláltam. Monitor, videokartya, processzor hoz vmi inteles cd.. És most az asztalon minden indulás után megjelenik egy szöveg:

Your display driver has changed, the auto rotation feature needs to reinstall the rotation driver. If this message reappears, please update your display drivers. Please re-install now.

Mit kellene újra telepítsek?

(#31) joecontra válasza rinaldo (#30) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Ide tedd fel inkább a kérdést: [link]

Üdv,
J

(#32) nagyerbte


nagyerbte
újonc

sziasztok,

SOS segítség kéne.

Windows XP-t telepítek, és az a probléma, hogy a telepítő CD SP2-es, és feltelepítve az Internet Explorer NEM TUDJA LETÖLTENI az SP3-as csomagot, hibaüzenet a következő "Mscom nincs definiálva".

Tudja valaki, hogy lehet elhárítani a problémát???
(Közvetlenül a windows update nem indul el (pedig minden frissítési szolgáltatás/folyamat fut) ezért kell megnyitni az IE-t. 1 éve telepítettem újra, akkor még e tudta tölteni simán az IE az SP3-at (ugyanaz a gép, ugyanaz a telepítő cd..... :W )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.