Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41313) g4b3n


g4b3n
tag

Helló!

Hoztak egy gépet melyen win8/8.1 van, nem tudom, ezt kéne cserélnem win7-re. Sokat olvastam a témában. UEFI BIOS/legacy BIOS, Secure Mode, MBR, GPT fogalmak a helyükre kerültek, de a telepítés még mindig nem sikerült.

Ezen végig mentem [link], , majd próbáltam Rufus-szal az boot USB-t elkészíteni -MBR-t BIOS-hoz vagy UEFI-hez és GPT-t UEFI-hez -, de semmi.

A Secure Mode kikapcsolása után sikerült bootolásra bírnom a pen drive-ot.

A hiba jelenség: kép

Próbáltam USB3.0-s és 2.0-s interfészhez is csatlakoztatva.

A gép Acer Aspire E1-510

Ami érdekesség:
Ha boot menüből választom ki a meghajtót, akkor nincs ott az UEFI előtag, mely a leírás 5. pontában olvasható.
A BIOS-ban a Boot Mode-ot nem tudom, csak UEFI-ben használni, sehogy se vált át Legacy-ra.

Igazából nincs szükség UEFI módra, szóval sima BIOS-szal és MBR-rel is jó lenne a működésre bírnám a gépet. Ami nehézésget okoz, minimális az angol tudásom...

Köszi a válaszokat előre is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.