Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Videovágás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) joey7


joey7
őstag

hi,

szeretnék vhs-ről digitalizálni cuccokat videovágó kártya segítségével.a gondom az,h nem tudom,hogyan lehet rákötni a videjómagnót a vágókártyára.:Y. lehet,h én vok benga,de firewire és usb bemenetes videovágó karikat láttam eddig,amivel meg nem megy a dolog.:(
hogy a bánatba van ez? :F

(#2) doc válasza joey7 (#1) üzenetére


doc
nagyúr

videovágó kártyáról még nem hallottam (ami nem jelenti azt hogy nincs)
de egy tunerkártya vagy VIVO-s kártya segítségével elég eCCerű: az RCA bemenetére rákötöd a video képjelét, a hangkártya line in-jére az audiot, aztán keresel egy videorögzítő programot, és felveszed
utána meg lehet vagdosni, pl. avidemux-szal, vagy windows alatt virtualdub

(#3) Seraph 16 válasza joey7 (#1) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hi!
Nekem egy Flyvideo '98 -am van, bár az xp-t nem szereti és még soha nem sikerült vele rendesen digitalizálno, ezen van Rca bemenet. Ha ilyesmiben gondolkodsz, akkor a Pinnacle PCTV az viszont nagyon jó. De én inkább azt csinálom, h a digitális videókameránk tud bejövő jelről felvenni és azzal játszom át gépre.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#4) joey7 válasza doc (#2) üzenetére


joey7
őstag

itt van ni:

Bővebben: link

jaja, VIVOS karim van nekem is,de gondoltam egy vágókártya esetleg jobb lehetne,:U vagy nem számít milyen hardveren viszem be a cuccot,csak a szoftver a lényeg? szóval valósidejű tömörítést szeretnék a lehető legjobb minőségben,ehhez gondolkodom ilyen dolgokon
:)

(#5) joey7 válasza Seraph 16 (#3) üzenetére


joey7
őstag

'' a digitális videókameránk tud bejövő jelről felvenni és azzal játszom át gépre.''-és a minőség nem romlik ez által?
hmm.. úgy tűnik videovágó kártya csak firewire kimenetes cuccokhoz jó...
:U

(#6) Pompi válasza joey7 (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Videovágás vagy video digitalizálás. Szerintem te utóbbit szeretnél a topik címével ellentétben. A vágást leginkább szoftverrel lehet megoldani.
Firewire bementere videókamerát (DV) szokás kötni. USB2-re mondjuk külső tunert tudsz rakni amin lehet videót felvenni.
Vannak konkértan video digitalizáló kártyák, de manapság, főleg otthoni felhasználásra elég egy TV tuner RCA bemenettel vagy VIVO-s vido kártya és egy viszonylag friss PC (tehát nem P1 vagy P2) és már mehet is a digitalizálás.
Tunerekkel kapcsolatban itt van bővebb infó:
Bővebben: link
Firewire kártyákkal kapcsolatban pedig itt:
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#7) Pompi válasza joey7 (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Elvileg nem romlik, mivel a DV kamera már digitálisan rögzíti a felvételt, ami aztán a firewire porton keresztül minőségromlás nélkül érkezik a PC-re.

Szerk: nem ismerem az általad belinkelt kártyát, de igazad van, csak DV kimenetes cuccokhoz való. Jó lenne tudni, mivel több, mint egy sima Firewire kártya, szerintem csak a hozzá adott szoftverrel...


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#8) joey7 válasza Pompi (#6) üzenetére


joey7
őstag

igen, digitalizálás lenne elsődlegesen; csak arra gondoltam,h videovágókáryta esetleg jobb lehetne; viszont utána videovágás is lenne.:)
szóval VIVON beviszem a cuccot, utána szerkeszthetem. Te melyik progit tudnád ajánlani a szerkesztésre,tömörítésre?olyan kéne amivel nagyon jó minőségben tudnám avi-ba,illetve MPEG-be(DVD formátumba) tömöríteni. a virtualdub-ot,Tmpeg-et használgattam,de nemigazán tudtam jól beállítani,h kiváló minőség legyen és ne nyúljon túl hosszúra a végeredmény.

(#9) Hellsing


Hellsing
csendes tag

Hi,

Fussunk neki az elejétől, mert kicsit keverd a dolgokat. Első lépés az analóg videót digized. Második lépés vágod és szerkeszted. Harmadik tömöríted. Ez a sablon eljárás.
1 lépés a gyakorlatban:
a, VIVO kártya digitalizál: előny egyben minden, hátrány gyakran saját formátumban tud csak szépen tömöríteni (CPU tömörít igazából!!!)
b, külön digitalizáló eszköz (usb1.0/2.0 vagy firewire portos) előny előre végez hardveres tömörítést általában mpeg2-re, hátrány külön kell meg venni
c, tunner kártyák a kettő keveréke, van amelyik képes hardveres tömörítésre valamelyik a cpura hárítja ugyan úgy.
2, vágás szerkesztés: szoftveres vágásról beszélünk most csak szerintem, legáltalánosabb progik vrtualdub, adobe premier, unlead, pinnacle studio. Amelyik tetszik és amennyire bonyolultat akarsz. Én nagyon kedvelem a virtualdubot az egyszerűsége miatt, de ha komolyan melózok akkor premier.
3. tömörítés: az mpeg2 remek művet a feltelepített codec segítségével betömöríted (pl.: divx vagy xvid).
Miért is mpeg2 mert viszonylag kis hw igényű kódolás, jó minőség (dvd formátuma) és rugalmas (2-14 mbit/s adat). Érdemes tudni, hogy vhs kazikat 5 mbit/s nél jobban digizni fölösleges (vhs minőség miatt).

Szerintem amit te szeretnél, az egy hardveres mpeg2 tömörítést végző usb 2.0 eszköz ilyen pl az ADS termékek, vagy Pinnacle. Ezeken van rca és svideo bemenet és usb vagy firewire csati a gép felé. Meg általában adnak valami progit is.

A vágó kártya nevet azért adták annak a kártyának mert régebbi gépekben nincs usb vagy firewire és hogy nem csak egy sima ilyen pci kiegkártyát adnak hanem szoftvert is mellé amivel lehet vágni (ezt már tanult kolléga írta a korbbi hozzászólásban). Tehát ez egy képzavarosan megfogalmazott valami mistral szokáshoz híven.

Üdv

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#10) Pompi válasza joey7 (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha DVD-re akarod akkor ugyebár mindenképpen MPEG kell. Vitualdub ezt nem tud, szóval ebben az esetben felejtő.
TMPG Encodert be lehel jól állítani.
Itt egy guide a legjobb DVD-s minőség beállítására. Én e szerint szoktam beállítani: Bővebben: link

A másik program ami jó lehet az a Sony Vegas, ezzel jól lehet vágni is és aztán olyan formátumba rakja ki az ember a végeredményt amibe akarja.

Feel Good Inc.

(#11) <Adamsky> válasza Hellsing (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az MPEG2 keyframe-eket használ, nem? Szvsz. nem túl szerencsés a ''nyersanyag'' tárolására. Talán inkább MJPEG, vagy DV-Avi.

(#12) joey7 válasza Hellsing (#9) üzenetére


joey7
őstag

igen, annak ellenére,h digizgettem már sajna kevertem adolgokat,mert felületes voltam.:B
''az egy hardveres mpeg2 tömörítést végző usb 2.0 eszköz''-igen erre lenne szükségem pontosan,mert nem a procira szeretném bízni a melót!:C ezzel valósidejű tömörítést tudok végezni ugye?
''vhs kazikat 5 mbit/s nél jobban digizni fölösleges (vhs minőség miatt).'' ezt (is)tényleg jó,h mondod mert nem tudtam. :)
a másik kérdés: hogy kell beállítani a kodeket ahhoz,h jó minőségben,de ne túl nagy méretben tömörítsen? csomó féleképpen próbáltam,de mindig nagy lett a file.

köszi a sok infót.:R

(#13) joey7 válasza Pompi (#10) üzenetére


joey7
őstag

hmm, akkor én vok a láma a TMpeg-gel kapcsolatban.:)) köszi a linket(is):)

(#14) joey7 válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


joey7
őstag

azért nem jó,mert kihagyhat ,illetve eldobhat kockákat az anyagból?:F

(#15) Hellsing válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


Hellsing
csendes tag

Igaz, úgy pontos, ahogy írtad. A dv-avit azért hagytam ki mert nem kameráról történik a digizés.
A DV-avi kellemes formátum csak dög nagy és kevés hw digiző támogatja, ha digitális videókameráról másolsz át firewirén akkor viszont kötelező.
Az mpeg2 annyiban jobb és rosszabb is egyben hogy az már tömörített a DV-avihoz képest. A premiernél gond ha túl nagy de az is ha túl van tömörítve, ha nincs tömörítve akkor azért lassú, ha tömörített akkor meg a kulcs kockák miatt :) Dehát a premier már csak ilyen. :(
Az mjpeggel annyi a gond hogy utánna azt mindenképpen tömörateni kell más formátumban mert könnyen az a meglepetés ér hogy akihez viszed bemutatni művedet nincs nála kodek fent hozzá. Amúgy nagyon jó.
Szal az mpeg2-t csak az általánossága miatt mondtam, meg talán a legegyszerűbb vele dolgozni, pláne ha dvd formátumban gondolkodunk. Virtual dubból is van egy moddolt verzió, ha jól tudom az már kezeli.
Kulcskocka probléma kezelésre is van mód minden egyes képkockát kulcskockának definiálod, nem elegáns de megoldás. Ha vinyóval bírja az ember akkor meht a DV-avi, de igazából előbb utóbb vagy divx vagy mpeg2 lesz egy filmből. :)

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#16) Hellsing válasza joey7 (#12) üzenetére


Hellsing
csendes tag

A hardveres valós idejű tömöríatés kicsit fellengzős, a digiző megcsinálja a tömörítést majd pl. usb-n átnyomja a gépre és a gép a vinyóra menti.
Most égnek állítom a hajad az tuti :) , HA:
- tényleg igazi hw digizést szeretnél
- van pénzed
- ''beéred'' az mpeg2 adta lehetőségekkel
akkor asztali dvd felvevő, bár nem tudom pontosan hogy a mostani 50 eFt kategóriában mit tudnak (tudom az igazi dvd hívő most bal kezével kő után nyúl mig jobbal az email címemet keresi, hogy hova kézbesítsen egy levélvírust :) ) de akkor arra rákötöd a videjót elindítod mind kettőt mikor végeztek az RW dvd lemezzel átsétálsz a gépedhez megvágod majd kiírod újra dvdre és kész. Ez így kemény, de számítsd bele hogy olyan 15-25 eFt között van a külső digiző is. és csak a géppel ér valamit.

Codec az szép halál én folyamatosan keresem a megfelelőt, amiekt a többiek írtak nagyon jók. Van még egy ismeretlen is ami nálam bevált Cam Studio Lossles Acempban benne van. Ez egyszerű és viszonylag jó képet ad. Szerintem próbáld úgy hogy eldöntöd mi a cél és min fogod lejátszani. Pl:: Divxet gépen tehát monitoron, ott érdemes filózni még a felbontáson is, mpeg asztali dvd tvén tehát egészen más eset.
A jó beállításhoz általában én készítek egy szabvány mpeg2-t és ahoz hasonlítom a próbálgatásokat.

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#17) Hellsing válasza joey7 (#14) üzenetére


Hellsing
csendes tag

Igen a kulcskockák azért is gázosak mert a szerkesztők néha hibáznak is tehát csak kulcs kockánál vág jól, meg ilyen apróságok.
Igazából a kulcs képkocka referenciaként van használva a két kulcsot veszi alapul a tömörítés során, tehát abból indul ki és a másikhoz jut el. A kulcsok közötti képek adatait mintha csak átvezetéskén használná a tömörítési eljárás, ez nagyon durván van most megfogalmazva. Pl.: ez a jelenség a divx és premier párosnál halálos volt. A premierrel nem lehetett divxet szerkezteni (nem bírta az állandó kitömörítést és bezavarodott a kulcskockák között).

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#18) joey7 válasza Hellsing (#16) üzenetére


joey7
őstag

vicces: épp most adom el az asztali dvdírómat( összezörrentünk miatta a párommal:)) ); pár napja van nálam és kipróbáltam,nagyon tuti HQ-ban ,SP-ben is szépen vesz fel,csak az a bökkenő,h egyelőre 4.5GB a határ a DVD+RW-nél,ami csak 1 óra HQ minőségű cuccot engedélyez,illetve 2óra SP-t.. vagyis a hosszabb filmeket egy az egyben nem tudom felvenni,csak megvágva. :Umindegy ,most sajna megválok a cucctól,veszek digiző kártyát,amiről nem fog tudni! :T
szóval archiváltam sokmindent,most VOB-okban figyelnek a gépemen.tényleg a vobokat mivel lehet szépen MPEG2-be kódolni?
a célom a az,h a vhs felvételeket asztali lejáccón tudjam nézni a lehető legjobb minőségben.csodát persze nem várok; tudom,h sz@rból nem lehet várat építeni,de azért szeretném a lehető legjobbat kihozni.:)
szerinted külső vagy belső digizőt érdemesebb venni? van különbség a minőség terén köztük?
a keyframek miatt akkor inkább mjpeg-et ajánlott használni?

[Szerkesztve]

(#19) Hellsing válasza joey7 (#18) üzenetére


Hellsing
csendes tag

Hát én az egyenes út híve vagyok. Szerintem külső usb digitalizáló mpeg2 5-7 mb/s a szerkesztésnél nem lesz gondod vele mert az mpeg2 nem ''durva'' tömörítő és elég konkrétan szabványosított, tehát a szerkesztők nem fognak vele problémázni. Ulead stúdióval meg tudod vagdosni és ott egyből ki is tudod rakni dvd mpeg2-be.
Vob kódolást nem ismerem nagyon, én DVD Shrinket használom. De elég sok progi van a neten.

A külső mellett annyi szól, hogy ha nem kell akkor lehuzod és nem foglal pci slotot, meg irq-t. Másik géphez is gyorsan csatolod, én a belsőket driverek miatt nem komálom, de a külsőnél is gondba kerülhetsz vele.

Ja a külső digizők nem engednek más codecekt általában csak amire tervezték őket (tehát pl.: mpeg2).

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#20) joey7 válasza Hellsing (#19) üzenetére


joey7
őstag

hmm, nekem is a külső a szimpatikus,-ezek szerint jól gondoltam.
''külső digizők nem engednek más codecekt általában csak amire tervezték őket (tehát pl.: mpeg2).'' - ezt úgy érted,h a digitalizáláskor nem engednek másik kodeket? mjpeg-be például nem lehet digizni ha csak mpeg2 a megengedett formátum? a belső kártyáknál nincs ilyen megkötés?:F
sztem nekem tökéletesen megfelel az mpeg2 arra a célra,h digizzem a cuccaimat;de mivel izgat ez a téma érdelekne,h a profik hogyan,mivel,mi módon csinálják.:)Te ezzel foglalkozol vagy csak hobbi szinten űzöd az ipart?:)

(#21) Hellsing válasza joey7 (#20) üzenetére


Hellsing
csendes tag

Amilyen hw-s digizőkkel találkoztam azok azt a formátumot tudták digizéskor amit vállaltak a dobozon (általában mpeg, mpeg2), logikus hiszen a benne lévő ic-k halmazát úgyrakták össze. A szoftveres kártyáknál (pl.: vivo vga) választhatsz codec-et (a feltelepítettek közül), mert a gép cpuja végzi a digizést és hát neki mindegy melyik ''progi'' fut. Szóval nem a belső vagy külső a lényeg, hanem hogy hardveres vagy szoftveres tömörítést végez az eszköz.

Bár hozzá kell tennem ez mind saját tapasztalat, tehát semmi sem lehetetlen. Én hobbiból foglalkozok vele. A profi részhez elég sok suska kell, de ha érdekel akkor keress rá a pl.: creative wild cat vga kari sorozatára, na az tényleg vágásra van tervezve. Meghát a profik nem csak pcket használnak, inkább más platformok és igen sok energiát fektetnek a hw-sw párosításba, de azt tényleg csak stúdiók bírják zsetonnal.

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#22) x_o_n válasza joey7 (#20) üzenetére


x_o_n
veterán

hát mielött elkezdenéd az egész dolgot ugye tudod hogy a digitalizálás erősen hardver és hely függő.
ha a feltételek adottak akkor jöhet a herce hurca:)

(#23) x_o_n válasza joey7 (#20) üzenetére


x_o_n
veterán

én szoktam tv-tuner illetve vivo bemeneten is digizni,itt program függő hogy milyen formátumokat támogat maga a szoft.
általában mpg2 vagy nyers avi esetleg erős gépnél közvetlen divx bár nem ajánlom.a legjobb és sajna leghelyigényesebb a nyers avi. az kb 1 óra 10gb vagy van hogy több fontos még az ntfs file rendszer xp alatt:)a nagy fileok miatt.
az utó munkákat virtual dubbal érdemes végezni itt konkrétan a deininterlace szűrőre gondolok esetlegesen szebbé teszi a képet bár ez főleg a tv felvételeknél érdekes.
a minőség a monitoron sokkal rosszabb mint a tv-n lessz,csak azért irom hogy ne ijedj meg:)

ajánlot program az utolagos vagy egyből dvd-re archiváláshoz tmpeg dvd author:)

ennyi lenne röviden.

(#24) somodisoma


somodisoma
senior tag

nem igazán ide vág a kérdésem, de hátha tudja valaki:

Van egy videóm, ami hihetetlen sötét lett. kilehet valahogy világosítani úgy, hogy élvezhető legyen a kép (legalább lássam?)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#25) x_o_n válasza somodisoma (#24) üzenetére


x_o_n
veterán

hát az a videjó végét jelenti sajna,esetleg egy tisztitó kazit probálj meg de ha az nem megy akkor ennyi volt,ha nem akarsz akzit venni akkor szedd szét a videot,áramtalanitás után:) és a fejet ovatosan fültisztitóval gyógyszertárban kapható alkoholba bemártva de csak kicsit, pucold meg:)
bár ez lehet valami elektronikai hiba is

[Szerkesztve]

(#26) somodisoma válasza x_o_n (#25) üzenetére


somodisoma
senior tag

Félre értetted, digitális formában van az anyag.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#27) bumper válasza somodisoma (#26) üzenetére


bumper
senior tag

letölt:
VirtualDub freeware progi
hozzá való szűrő/filter
és kész

(#28) x_o_n válasza somodisoma (#26) üzenetére


x_o_n
veterán

jahh mert nem érthetően fogalmaztál:) akkor virtual dub:)

(#29) pinnacle


pinnacle
nagyúr

VHS kazetta digitalizálására a ''belső'' PCI-os kártyák a legjobbak.
DV AVI-ba menteni azért jobb - igaz 1 óra 13 GB - mert jobban szerszthetők,vághatók mintha tömörített MPEG2-ben lenne.

(#30) somodisoma válasza bumper (#27) üzenetére


somodisoma
senior tag

huhh, az még meg is van valahol, csak eszembe sem jutott, na du. előbányászom valahonnan. Milyen szűrőt használjak?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#31) <Adamsky> válasza Hellsing (#15) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én azért javasoltam a DV-AVI-t, ill. az MJPEG-et, mert szvsz. ezzel érhető el a legjobb (nyersanyag) minőség. Ha a minőségre ''gyúrunk'', és nem pedig a mennyiségre, akkor: DV-AVI / MJPEG -> szerkesztés -> tömörítés (kétmenetes MPEG-4 vagy MPEG-2). Természetsen ehhez a megoldáshoz nagy vinyó, és sok idő szükséges. Ha bármelyik hiányzik, akkor mehet a közvetlen tömörítés.
Mivel a topic-nyitónak VIVO-s kártyája van, talán érdemes (ha kellően erős a gépe hozzá) lenne kipróbálnia a szoftveres kódolást, mielőtt (esetleg feleslegesen) költségekbe veri magát.

(#32) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

nos, nem tudom, hogy VIVO-nál tudja-e a windows moviw maker, de firewire-nál nagyon jól teljesített, amikor wmv-be kódoltam a videjókat
azonnal tömörít (8-900MB), míg a nyers avi ugye elég nagy méretű (10-12GB)
érdemes kipróbálni, én sem bíztam benne, de nagyon jó

viszont ha tud valaki nekem olyan programot mondani, amivel lehet avi-t felvenni(firewire) és rögtön kodekkel tömöríteni az ne habozzon
eddig az adobe premierrel pbálkoztam, de ott nem sikerült rögtön tömörítenem

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#33) bumper válasza somodisoma (#30) üzenetére


bumper
senior tag

jó kérdés
nem tudom
keress rá a goolge-ban hátha találsz vmit

(#34) <Adamsky> válasza somodisoma (#30) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Brightness/Contrast ?
Egyébként újra kell majd kódolnod. A másik megoldás, hogy olyan progit használsz a lejátszáshoz, amivel ''menet közben'' tudsz világosítani.

(#35) Hellsing válasza somodisoma (#24) üzenetére


Hellsing
csendes tag

A sötétségre van a gamma, talán a virtual duban is van, csk fentebb lököd és kész.

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#36) zLegolas


zLegolas
őstag

A MEncoder szerintem mindent tud, amit itt meséltetek.

www.mplayerhq.hu

Csak a doksiját töltsétek le, és olvasgassátok, eléggé meggyőző szerintem.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#37) Hellsing válasza MyKonzerv (#32) üzenetére


Hellsing
csendes tag

Elég erős géppel korábbi divixet használva meg lehet próbálni a valós idejű tömörítést, pláne ha nem full (720*576)-ban nyomod, legalábbis nekem sikerült egy régi tnt2-es karival és 1400 Athlonnal. :) De utánna nem lehet igazán szerkeszteni, minél erőssebb a tömörítés annál többet küzdesz majd a szerkesztés alatt. Ezért jobb amit a többiek is mondanak, ha szerkesztesz akkor miniél kisebb mértékű tömörítés. Bár nekem a nyers videó sem jön be mert a túl nagy fájl méret miatt a vinyó majd belegebed a munkába.

A wmv-vel is csak annyi a gond, hogy a szerkesztés során elég melós.
Lenetebbről pár vidszerkesztő: Unlead studio, Pinnacle szerintem amivel érdemes próbálkozni. Premier nem igazán tud digizni és jól tömöríteni, de szerkesztésben verhetetlen. Tömörítésben messze jobb a virtual dub vagy az unlead. A progiknál fontos, hogy a windows driver is fent legyen.

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#38) mr_ricsi válasza Hellsing (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Érdemes tudni, hogy vhs kazikat 5 mbit/s nél jobban digizni fölösleges (vhs minőség miatt).''

A VHS felvétel zajos, emiatt éppen hogy nagyobb bitrátára van szükség, mert a zaj rosszul tömöríthető.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#39) x_o_n válasza joey7 (#18) üzenetére


x_o_n
veterán

a vob fileokhoz A TMPEG DVD AUTHOR.

dvd shrink inkább un biztonsági másolat készitéshez jó

(#40) Hellsing válasza mr_ricsi (#38) üzenetére


Hellsing
csendes tag

Hi,

Lehet benne valami. Nekem tapasztalatból az jött le, hogy 5 mibt felett már csak a helyet zabálja és nem produkál minőség beli javulást a végeredményben. Saját tapasztalat, tehát nem tudományosan alátámasztott tény :) , de mintha a alacsonyabb mbit kevesebb hibát is hoz át, tehát olyan amit nyersz a réven azt bukod a vámon, de ez csak saját vélemény.

Üdv

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#41) mr_ricsi válasza Hellsing (#40) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha nincs utófeldolgozás, és nincs lehetőség a felvétel során a bemeneten zajt szűrni, akkor tényleg valami kompromisszumot kell keresni, és a tapasztalatod akár jó is lehet. (De mivel ''izlések és pofonok...'', jobb ha mindenki sajátmaga ki kísérletezi.)

Viszont ha van utófeldolgozás, akkor a rögzítést minél kisebb veszteséggel -azaz minél nagyobb bitrátával és kis tömörítésű kodekkel- célszerű végezni, aztán valami jó kis VHS-re kihegyezett zajszűréssel ''feljavítani''.

(Ha tud valaki esetleg ilyet... :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#42) Hellsing válasza mr_ricsi (#41) üzenetére


Hellsing
csendes tag

Aha, egyről beszélünk. Csak kicsit pongyolán fogalmaztam :)

[Szerkesztve]

Az amatőrök szörfölnek, én cirkálok a neten :)

(#43) ISZOLE válasza mr_ricsi (#41) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Például ez:
Bővebben: link
Sokat próbálgattam, ne kinézetre állítsd be. Egy kis rövid részletet kódoltam szűretlenül majd szűrve mindenféle beállításokkal. Amikor a legkisebb lett a fájlméret az a jó beállítás.

[Szerkesztve]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#44) Ambro válasza MyKonzerv (#32) üzenetére


Ambro
tag

''viszont ha tud valaki nekem olyan programot mondani, amivel lehet avi-t felvenni(firewire) és rögtön kodekkel tömöríteni az ne habozzon''

Sok ilyen progi van, de csak kevés működik jól és még kevesebb ami jól is működik és free változat is. Például egy ilyen szoftver a WinAVI Video Capture. Letöltheted innen:

http://www.winavi.com/en/download/download.htm

(#45) Ambro válasza mr_ricsi (#38) üzenetére


Ambro
tag

''A VHS felvétel zajos, emiatt éppen hogy nagyobb bitrátára van szükség, mert a zaj rosszul tömöríthető.''

Igaz. Ezért jobb kepcsörölni először tömörítetlenbe, vagy ha ezt nem lehet győzni megfeleően gyos és megfelelően nagy winyóval, akkor MJPEG-be, illetve hova-tovább DV-aviba. Utánna zajszűrés, -képszélezés, vágás, és áttömörítés a végső formátumba.

(#46) Ambro válasza Hellsing (#40) üzenetére


Ambro
tag

''de mintha a alacsonyabb mbit kevesebb hibát is hoz át, tehát olyan amit nyersz a réven azt bukod a vámon, de ez csak saját vélemény''

Tapasztalhatod ezt, de csak akkor ha a kepcsör szoftver szűr is. Van amelyik a szűrés mértékét automatikusan a tömörítés fokához állítja. Így két dolog egymással szemben mutatott hatását igyekszik automatikusan kompenzálni.

Sajnos a röpptömörítők és a röppszűrők hatékonysága külön-külön sem valami nagy. Együttes hatásukhoz gyors gép és erős minőségelfogadó kompromisszumkészség kell.:(

Egyébként a PC-monitorán nem ugyanazt látod mint egy TV-n. Sok hibát képes ''elmosni'' egy jó PC-s player, vagy egy vacak képű TV.:B

(#47) joey7 válasza Hellsing (#21) üzenetére


joey7
őstag

a profi alatt én nem a stúdiókra gondoltam,hanem csak otthoni cuccokra amikkel mondjuk pénzt lehet keresni;csomóan hirdetnek digitalizálási munkát;gondolom azok nem több milliós cuccokkal rendelkeznek annak ellenére,h pénzkeresti szempontból digiznek.

(#48) Ambro válasza ISZOLE (#43) üzenetére


Ambro
tag

Vagy ezt:

http://216.239.59.104/search?q=cache:kDpyNkkld94J:www.compression.ru/video/denoising/index_en.html+msu+denoiser&hl=hu&start=2

(#49) Ambro válasza Ambro (#48) üzenetére


Ambro
tag

Húúú, ezz nem jó linkelési módszer, segítsetek léccci!

(#50) joey7 válasza x_o_n (#23) üzenetére


joey7
őstag

p4 2.4-es proci, ''korlátlan vinyó'' 1 GB ram, és egy szerény mx440-es vivo kari a ''stúdióm'':)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Videovágás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.