Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-21 09:33:59

LOGOUT.hu

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapró működésében tapasztalt bugok részletes leírását (lásd lent, mindenképp értelmezd!). A nem idevaló általános észrevételeknek külön topikja van! Mielőtt hozzászólnál, OLVASS EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapró működésében tapasztalt bugok részletes leírását. A nem idevaló általános észrevételeknek külön topikja van!

Az új Hardverapró jelenleg itt érhető el. Átállás után ugyanúgy a hardverapro.hu címen jön majd be. Az átállást egy-két héten belül tervezzük. Addig is, ha hibát találsz az egyelőre bétaként és külön üzemelő új oldalon, itt tudod jelezni.

A bugreporthoz szükséges adatok:
- pontos link a hiba helyéhez
- operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
- célszerűen screenshot a hibáról
- a hiba rövid és jól érthető :) leírása

Működési háttérinfók:
- amíg nem állunk át végleg, addig a fenti címen elérhető béta oldal egy külön szerver, külön adatbázis, ráadásul belépés után a prohardveres privátok, kedvencek stb. is egy külön szerveren és adatbázisban van (a mentést kb. másfél hónapja csináltuk)
- lehet tehát hirdetést feladni, értékelni, hozzászólni, mert ezek a dolgok erre a külön gépre és adatbázisba kerülnek és aztán törlődni fognak, amikor végleg átállunk
- a régi Hardverapró az átállásig zavartalanul üzemel
- terveink szerint ez az utolsó, nagy, publikus teszt

Kérek mindenkit, hogy itt ne csevegjen, kritizálja a dizájnt, mondja el, hogy régen minden sokkal jobb volt, tényleg legyen ez egy technikai topik a hibák jelzésére, hogy minél gyorsabban javítani tudjuk őket. :B

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) mave13 válasza Parci (#1) üzenetére


mave13
őstag

Üdv!

Rögtön egy kis érdekesség:
júni 20-án feladtam egy próba hirdetést a rendszerbe: Teszt, de tényleg eladó - Olympus E-520 dupla kit - 75000 Ft. Majd az árat csökkentettem 70000-re, szerkesztettem a hirdetés szövegét. De, valamiért a régi is megmaradt, meg a módosított is, így most két külön hirdetésnek látszik a valójában egy. Nem csak az adatlapomon, hanem a hirdetések között is.

Lehet, hogy ez is csak adatbázis frissességéből adódó hiba, és nem valódi bug, de nem normális jelenség.

Most, hogy ismét szerkesztettem rajta, már nem jelenik meg harmadszorra is...

Jó lesz ez az új HA, kitartást!

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#3) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom törölni a privát üzeneteket. Hiába nyomkodom a törlés gombot.

Isu :R

(#4) peto.istvan válasza peto.istvan (#3) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Még valami furcsaság. Törlök egy hirdetést és hiába frissítek a lapra megmaradt. 2-3 alkalommal kell törölnöm ahhoz, hogy végleg törlődjön.

(#5) torocsik válasza peto.istvan (#3) üzenetére


torocsik
tag

Nekem sem megy a törlés de még úgy sem ha megnyitok egy konkrét üzenetet és azon belül szeretnék törölni üzeneteket akkor sem engedi. :F

Vagyis most töröl csak a kis pipát nem teszi ki a kis négyzetbe így nem tudom ,hogy most kijelöltem vagy nem mert semmi jelzés nincs a kis négyzetbe.

[ Szerkesztve ]

Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.

(#6) Winner_hun


Winner_hun
félisten

E-mail pótlásnál nem lehet a beírt e-mail címet elküldeni, nem történik semmi -> nincs új jelszó.

Regisztrációnál ha tabbal lépkedek akkor az arcképnél a jobbra és balra nyílnál látszik hogy ott tart a kijelölés, a rádiógombnál viszont nem. Ugyanez igaz a felhasználási feltételek elfogadására is, nem látni hogy ott van a kijelölést. 19-es Firefox.

Regisztrációnál a tabbal való lépkedésnél egyből a beviteli mezőknél van a kurzor, belépésnél viszont a lap tetején levő linkektől indul a lépés.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) Tamás24 válasza Tamás24 (#7) üzenetére


Tamás24
tag

És már ide is kell írnom :)

Végbement egy virtuális üzlet, megvettem ezt a gyönyörűséget:
kanapé
visszajelzett, értékeltem és a hirdetésnél meg is jelenik a "megvásároltad tőle" felirat, AZONBAN az "eddigi vásárlásaim" menüben nem szerepel.

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#9) Oposszum


Oposszum
tag

Sziasztok!

Ha a hirdetésfeladásnál Egyéb kategóriát választok, azon belül Bármi egyéb kategóriát, akkor a termék
gyártónál nem lehet beírni semmit, csak a -válassz- legördülő van, beírni nem enged a rendszer semmit.

üdv

(#15) swy


swy
csendes tag

Hd2 4.2.2-es android, alap böngészõ, az alap új hardverapró oldalt behozza, de amint s belépésre, vagy a bal fenti HA feliratra kattintok, "gateway error"-t ír. 502-es hibával. Nemtudom, ez csak nalam van így? :-D

Szerk.: ugy latom nem :-D

[ Szerkesztve ]

(#20) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nálam az van, hogy a napokkal-hetekkel ezelőtt, a régi oldalon már érvénytelenített hirdetéseim az új oldalon még ott virítanak.

(#21) Parci válasza ^Clown (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olvasd el a kiírást légyszi, régi adatbázis mentésből dolgozik az új oldal egy külön szerveren!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) Gave


Gave
addikt

Privik törlése és tiltása nem működik.

Ubuntu 12.10 Quantal
Firefox 22.0
Js: ON

(#23) japy


japy
őstag

Az új hirdetési oldalról nem tudok kilépni!

(#24) Maszki válasza japy (#23) üzenetére


Maszki
tag

Nem tudok kijelentkezni. :(

Firefox 22.0
Win7 64bit

◄ Maszki ►

(#25) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Egy kisebb baki. Nyelvi...

[ Szerkesztve ]

(#26) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Nekem úgy tűnik, hogy a rendszer nem kezeli a speciális karaktereket a jelszóban, legalábbis erre tippelek, mert nem enged be ugyanazzal a jelszóval a másik oldalon. Nem ez az első oldal aminél meg kellet változtatnom a jelszómat emiatt, de azért zavaró.

Windows 8 x64 Firefox

Falcon

(#27) 19.Norbika


19.Norbika
csendes tag

Itt:

http://hardveraproeles.webinform.hu/hirdetesfeladas

Személyes átvételi lehetőség* (vagy legközelebbi település)

Hiba: A település lista labeleknek nincs meg a for tag-je. Ha már máshol kattintható a label akkor itt is kéne :)

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#28) 19.Norbika


19.Norbika
csendes tag

Itt:

http://hardveraproeles.webinform.hu/regisztracio

Ha nincs js bekapcsolva, akkor az avatar box nem scrollozható. Js hiányában kéne neki az overflow-x:scroll

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#29) Parci válasza 19.Norbika (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) 19.Norbika


19.Norbika
csendes tag

Itt:

http://hardveraproeles.webinform.hu/up_vasarlas

Ha akarok akkor vehetek elég magas illetve alacsony értékben is up-ot.

A szolgáltatások díja összesen
PayPal fizetés esetén:
bruttó: 1 999 999 999 800 Ft

vagy

A szolgáltatások díja összesen
PayPal fizetés esetén:
bruttó: 20 Ft

Csak egy kis select option value piszkálás.

Bár ez nem teljesen hiba, de azért célszer korlátozni.

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#31) Geller72


Geller72
veterán

Ezt a hirdetésem nem találom kilistázva az új verzsönben.
Itt már látszani kellene, mert ugye időrendben listázza, de nem látom sehol.

(#32) Parci válasza Geller72 (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de hát ezt egy hete adtad fel, az adatbázis mentést a teszthez meg másfél hónapja csináltuk ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) 19.Norbika


19.Norbika
csendes tag

Elfelejtett jelszó nem 100-as. Ha jól láttam a post ugyan elmegy, csak nincs callback és email.

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#34) Geller72 válasza Parci (#32) üzenetére


Geller72
veterán

Bocsika, azt hittem, up to date..:R...kell innom egy sört..;).

(#35) orion1025


orion1025
őstag

Pár dolog ami a másik témából származik:

"Régi hirdetésemet megtaláltam, nem tudtam törölni, mert jegelte jegelés nélkül, második nekifutásra sikerült.Bemutatkozás szöveget nem menti el, és ottani nem tudom milyen rangrendszer szerint csak sima tag vagyok, had ne soroljam egyéb apróságok, pedig csak pár perc erejéig vetettem bele magam, de annyi elég is volt."

"Ha már az előttem szóló a korrekt és összeszedett írásában megemlített az értékelés túlságosan részletes megvalósítását, ahhoz én is hozzá tennék egy keveset.

A megígért időben kaptad meg a terméket?
Nem én vagyok a Magyar Posta, tehát ezt senki nem tudja garantálni, ergo hülyeség.

Megfelelő csomagolásban kaptad meg a terméket?
Ezt is szintén el tudja intézni a Magyar Posta, tehát úgyszint felesleges információ.

Ha problémád/kérdésed adódott a termékkel kapcsolatban, segítőkész volt?
Mivel személy szerint nem itt élem az életem egyes hsz. vadászokkal ellentétben, előfordul hogy csúszok a válasszal, de minden nap igyekszem belépni és lerendezni mindent korrektül.Ergo ebből szintén probléma hegyet látok kinőni, ráadásul kinek van kedve ennyit kattintgatni.Bőven elég a vagy pozitív, vagy negatív, aki akar ad, aki meg eddig sem szokott, az ezután sem fog.És jól írja az egyik tag. ebből kedves lelkű jó szándékúak simán vissza tudnak élni egy lezajlott üzlettel, amiben csupa negatívot adnak, mondjuk egy komment sérelem után.És ez lenne az átgondolt ennyi ideig dédelgetett oldal?"

Az értékelés hiányosságait én bugnak veszem, mert olyan címszóval lettem átirányítva ide, bár tényleg egy jó nagy fekete lyuk.

És még kiegészíteném júniusban kapott üzenetem újra létrejöttét, új üzenetként jelezve azt.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#36) Neil Watts


Neil Watts
veterán

"A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!"

Egyszer kaptam egy ilyen hibaüzenetet Win8-on (x64( FF22.0-val, de mostmár úgynézem elmúlt :D

[link]

Akkor van ilyen is:

Most így azt sem tudom, hogy egyáltalán sikerült-e a jelszóváltoztatás :D

A jelszóváltoztatás nem megy, nem lép érvénybe az új sajnos, s erről semmi visszajelzést nem dob az oldal.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#37) BlackPriest


BlackPriest
őstag

hirdetés archiválásakor:

Hiba
A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!

ettől függetlenül archív lesz
w7x64/chrome

mod: most csak simán beléptem egy hirdetésem szerkesztésébe és ugyanez, nem állítottam rajta semmit

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#38) Neil Watts válasza Neil Watts (#36) üzenetére


Neil Watts
veterán

Probléma van hirdetésfeladáskor FF22 alatt a kategóriaválasztónál. Egyszerűen nem működik, nem csinál semmit :(

Chrome 28.0.1500.72 m alatt be sem tudok lépni :(

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#39) vazee00


vazee00
tag

Nekem egy olyan problémám volna az új oldallal, hogy nem enged belépni. Érvénytelen e-mail/jelszó a hiba.

Ha regisztrációra megyek, és beírom az e -mail címem, akkor meg kiadja, hogy ez jelenleg foglalt. A régi aprón gond nélkül be tudok lépni. Elfelejtett jelszó funkció se működik, beírom az e-mail címem, hiába nyomok oké -ra, ütök entert, nem történik semmi, nem is tölt az oldal, szintén egyik böngészővel se.

Több böngészővel is próbáltam, eredménytelenül

Op rendszer: Win8
böngésző: Chrome, Firefox, IE

[ Szerkesztve ]

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#40) japy


japy
őstag

Sikertelen kilépés!
Firefox-win7-x64

(#41) tlac


tlac
nagyúr

bug:
az apróhoz írt hozzászólásomban nem látszónak a képek

régi, itt jó: [link]
új, rossz: [link]

(#42) tlac


tlac
nagyúr

apró hiba:

annak ellenére, hogy ez png, elég rossz minőségű a kép
http://hardveraproeles.webinform.hu/img/buttons_sprite.png
legjobban az értékeld, mégsem, jelentés gombokon lászik

(#43) Neil Watts


Neil Watts
veterán

FF22 még mindig:

Az oldalsó boxban a kedvencekhez adás meg, az eltávolítás is, csak néha az újbóli hozzáadásnál van egy "A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!" hiba pirosan kiírva.

Illetve ennek nem középen kellene lennie? :F
(lehet az én látásommal van gond FHD-n)

Üdv. core2

(#44) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Adataim szerkesztését nem menti el az oldal...

(#45) HuMarc válasza F_Zolee (#44) üzenetére


HuMarc
addikt

Kipróbáltam, nekem sem mentette el.

[ Szerkesztve ]

(#46) BJanee


BJanee
tag

Sziasztok!

Néhány hibát én is véltem felfedezni, eddig ezeket:

-a képek nekem sem jelennek meg a hírdetéseimnél, ellenben a régi HA-val (valaki már írta)
-olyan hírdetéseket aktívnak látott, amiket a régi HA-n már rég érvénytelenítettem (párat)
-az előző kötőjelnél említett hírdetések kézi érvénytelenítésénél (egyiknél) bejött egy hibaüzenet (sajnos ki X-eltem, de ha bejön újra, akkor berakom ide), miszerint a kapcsolat megszakadt a szerverrel a művelet végrehajtása során (vagy hasonló)
-elég sokáig lép be, a régi felületen töredéke volt
-a privát üzeneteim fele eltünt... (csak régebbieket jeleníti meg) :W
-a kedvenceimből már törölt oldalakat (hírdetéseket) itt megjeleníti (néhányat), ellenben pár oldal, ami még a kedvenceim között van a régi HA-n, itt nem jelenik meg :W

Egyenlőre ennyi, ha felfedezek valami egetrengető hibát, jelentkezem

Üdv

[ Szerkesztve ]

rövid az élet, hosszú a sír, addig nyögjön, ameddig bír..

(#47) HuMarc válasza BJanee (#46) üzenetére


HuMarc
addikt

Mi lenne, ha mielőtt falba vernéd a fejed, olvasnál is? :U A tesztszerver egy pár hetes mentésből készült pillanatkép, ezért aktívak a régi hirdetéseid, ezért hiányoznak a privát üzeneteid. Ami pár hétnél újabb, az a bétában nem jelenik meg, és amit a bétában változtatsz, az az éles szerveren sem fog látszódni.

[link] <- amit el kellett volna olvasnod.

[ Módosította: radi8tor ]

(#48) BJanee válasza HuMarc (#47) üzenetére


BJanee
tag

Ezt elolvastam, de most tudatosult bennem, hogy ezt leírtad :R
Köszi

rövid az élet, hosszú a sír, addig nyögjön, ameddig bír..

(#49) vazee00 válasza vazee00 (#39) üzenetére


vazee00
tag

A belépési problémám megoldódott, tehát nem aktuális már!

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#50) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hozzászólás írásánál semmi kattintható kód nem működik kattintásra, privát üzeneteknél viszont mennek.

Privátoknál az URL kódra kattintva bejön a kis ablak, beírom az URL-t, de nem lehet enterrel elküldeni + ha rányomtam az egérrel az elküldésre akkor a [Link] nincs kijelölve, csak az elején villog a kurzor. Olyat esetleg lehetne ide hogy a link megadása után egy ilyen felugró ablakban bejön egy link szövegét kérő ablak is? Máshol ez jól működik, kényelmes is.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.