Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Meglepve tapasztaltam, hogy ennek a játéknak még nincs topicja ;)

Amiről szó van az a régi méltán nagysikerü UFO - XCOM játékok aktuális remakje.
Egy pár szó a játékról és egy game múvi: [link]

Annak idején eltöltöttem pár éjszakát az eredeti játékokkal, igaz a after*.* ''folytatásokat'' már kihagytam, viszont épp a napokban emlegettük fel barátaimmal, hogy milyen jól elvoltunk anno ezzel a játékkal az érettségi felkészülés helyett :DDD
Erre mit látok: készül egy újabb remake ;)

A játék grafikája a film alapján alul marad a kor igényeinek, de úgy tűnik a régi hangulatot sikerült visszacsemészni - és ez erősen ellensúlyozhatja (nálam mindenképp) a grafikát.
Majd meglátjuk!

A játék hivatalos weboldala: [link]
Screenshotok: [link]

Ahogy olvasom 2002 óta készül... reméljük egyszercsak a közeljövőben kész lesz.

Feel Good Inc.

(#2) ZR92 válasza Pompi (#1) üzenetére


ZR92
tag

Nekem tetszik.Remélem hamarosan elkészül.

(#3) X-COM


X-COM
nagyúr

király, csak sajna nem foglalkozom pc-s játszással

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#4) horvathkrisz válasza Pompi (#1) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Régivel te játszottál?
Mi ennek a gémnek a stílusa?

(#5) Pompi válasza horvathkrisz (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az első kérdésre ott a válasz a nyitó hozzászólásomban ;)

És, hogy milyen játék ez - és az eredeti.
A játék igazából két részből áll. Az egyik egy stratégiai rész, bázisokat kell létrehozni a Föld különböző pontjain lehetőleg úgy, hogy a bázisok radarjaival minél nagyobb terület legyen lefedve, így észlelhetőek ugyanis a légtérbe belépő UFO-k. A bázisokat fejleszteni kell, laborokat kell építeni ahol majd a fegyverek / repülők / felszerelés fejlesztése folyik. Minél jobban végzük a munkánkat (minél kevesebb UFO száll le és inzultálja a lakosokat) annál több pénzt kapunk amiből gazdálkodhatunk.
Ez az egyik rész. A másik és hangúlyosabb pedig az akció. Amikor egy UFO belép a légtérbe jelzést kapunk és kiküldhetünk rá egy vadászt ami jóeséllyel leszedi azt. Ekkor egy csapatszállítóba összeválogatjuk az megfelelő embereinket és a összepakoljuk a felszerelésüket és irány a crash sitehoz - vagyis oda ahova a kilőtt UFO lezuhant.
Itt egy körökre osztott stratégiai rész következik, azaz minden egységünknek meghatározott ''mozgás pontja'' van amivel gazdálkodhatunk. Mozgás, gugolás, célzás, lövés, zárazás mind mind különböző mennyiségü pontot emészt fel. Ha mindegyik egységünkkel foglalkoztunk akkor jön az UFO-k vagyis a kilőtt gépben életben maradt földönkívüliek köre. És így tovább.
Vannak néha nagyobb falatok, amikor nem egy lezuhant géphez kell vinni a csapatainkat hanem - leginkább az általunk nem ellenőrzött területen - létrehozott UFO bázisra.
Dióhéjban ennyi. Amit még érdemes tudni, hogy a kommandósaink fejlődnek, minél képzetebben annál jobban céloznak, annál gyorsabban mozognak és további jópofa tulajdonsággal rendelkezhetnek. Továbbá a földnkívüliektől szerzett dolgokat a tudósaink megfejthetik és ezzel nagyokat lendíthetenk a saját felszerelésünk fejlesztésében fegyverek, repülők és akár mentális tudományok területén is.

Szóval jópofa játék. Az utóbbi kb. 2-3 évben már én sem vagyok az a nagy játékos - kinőttem a poligonok világából :D - nagyon ritkán veszek elő 1-1 játékot, de ezt a remaket szívesen kipróbálom majd.

Feel Good Inc.

(#6) _stick_


_stick_
őstag

Ráadásúl, hatalmas-klasszikus :)

(#7) zozoo83 válasza Pompi (#1) üzenetére


zozoo83
tag

Hát igen, ez az egy játék volt amit soha sem lehetett megunni, még most is szívesen előveszi az ember, és nem érdekli hogy milyen a grafika, úgyhogy ez a remake egy felüdülés lesz, szóval biztos hogy meg fogom venni. Valahol azt olvastam hogy oktober 17-én jelenik meg.
Meg lehet már venni valahol?
Egyébként a régieknek van Xp-s változata, ami csak annyit jelent hogy fut alatta, és nem játszhatatlanul gyorsan mint a DOS-os verzió (a mai izmos gépeken), meg a felbontás is magasabb asszem. :D

(#8) zozoo83


zozoo83
tag

És persze nem semmi egy 1994-es játéktól hogy még mindig előveszi az ember, a mai játékok legtöbbje egy, max két végigjátszás után a fiók legmélyére kerül, és elfelejtődik.

(#9) #95904256 válasza zozoo83 (#8) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ugyan nem játszottam az eredeti játékkal, de a folytatásával annál többet. Remélem 2007.feb.28-án végre megjelenik a méltó utód. Nah, megyek is, mert pár akvatoid likvidálásra várakozik a háttérben... :)

(#10) Allien


Allien
veterán

Húúú köszi az ifót! A honlap szerint a nagy nap, április 16 lesz! Arra azért kíváncsi leszek, hogy ez mennyire remake, tehát, esettleg rámegy-e a magyarositás, vagy teljessen újnak fog-e számítani.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11) Allien válasza Allien (#10) üzenetére


Allien
veterán

Már jobban megnéztem, ez teljessen más.:B Már grafikailag.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12) John_Doe


John_Doe
senior tag

Nos a játék megjelent! Két dolog ami most hirtelen eszembe jut a zana hatalmas erössen hajaz az original x-com zenére tehát brutálisan hangulatos, de sajnos a hangulatnak nagyon betesz hogy nem a Földön harcolhatunk ismét a gaz ellenséggel. Nekem legalábbis ez a véleményem, de azért tolom. Egyébiránt menistudom hol olvastam hogy pedzegetik az x-com esetleges folytatását....

Shal'kek nem'ron!

(#13) Allien válasza John_Doe (#12) üzenetére


Allien
veterán

O.k., de hogyan lehet hozzájutni? Bóttban kell megvenni? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#14) John_Doe válasza Allien (#13) üzenetére


John_Doe
senior tag

Egy kis kreativitás igényeltetik... :B

Shal'kek nem'ron!

(#15) R.Carlos


R.Carlos
tag

Én anno az Ufo 2-vel nyomultam, asszem Terror from the deep volt a címe.Nagy kedvencem volt.Ez ennek a feltúrbózása? :F

(#16) R.Carlos


R.Carlos
tag

Bevallom őszintén hogy én már láttam fent vhol.Tehát már hozzá lehet jutni... ;]

(#17) John_Doe válasza R.Carlos (#15) üzenetére


John_Doe
senior tag

Ez egy nem hivatalos remake, és abból is inkább az eredeti Enemy unknown-é. Igazábol sok bug van benne pl. ha medikitet rakok a katona hátizsákjába leokézom visszamegyek kiveszem a hátizsákból átlépek egy másik katonára majd vissza akkor a hátizsákban is és a bázison is ott lesz a medikit ergó 1 db medikitből igy csináltam 20 db-ot. Aztán néha elszáll a progi a katonák felszerelésénél. De aok idegesítő dolog is van benne direkt a játékegyensúly végett legalábbis a gém fórumai szerint ezért van. Ilyen pl az hogy nem lehet csak az első bázison labort és gyártó részeket építeni de pl. lakó és kórház részleget az elsőn se csak kapsz 1-1 indulásból és kész. Igy a többi bázis csak vadászgépek tartására jó meg felderítésre, viszont ha a csúnya idegenek megtámadják csak a ''légvédelem'' áll a kis alienek és a bázis puszutlása között.
Drága jó Microprose mé' menté te tönkre?! :O :O :O

Shal'kek nem'ron!

(#18) Boglya


Boglya
senior tag

Holnap hozzám is ''megérkezik'' a játék:D, nagyon várom már, az első ufo-val nagyon sokat nyomultam még kiskölyökként. Paráztam is rendesen, amikor hirtelen hátbatámadta egy ufonauta a katonámat:DDD.

(#19) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Hát a Gamespot eléggé lehúzta a gémet:[link]
Meglátjuk,mi lesz belőle :U :U :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#20) Djuree


Djuree
félisten

na végre!!! hasonlít az első eredeti ufo-khoz!
nem azt a kaka after sorozatot utánozza :W
ezt lehúzta a gamespot. akkor ez végre tényleg jó lett. :C
én még mostanában is szoktam nyomulni az elsővel (enemy unknown), ez az egyetlen játék amit nem sikerült még végigtolnom :DDD
graf nem érdekel, hangulat ezerszer kárpótol

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21) John_Doe válasza Djuree (#20) üzenetére


John_Doe
senior tag

Ne hidd hogy ok nélkül huzták le én egy idje tolom és igen idegesitő apro hibák vannak hangsujozom direkt a játékegyensuj végett benne. Tényleg elég idióta módon probálták a játékost viszafogni a fejlődésben. Persze ha épp nem forr az agyam egy-egy ujabb érdekes megoldás miatt akkor a zene kellemes nosztalgikus hangulatba hoz. Az eredeti alapmü. Nem is gamer aki nem tudja mi az az x-com.

Shal'kek nem'ron!

(#22) Djuree válasza John_Doe (#21) üzenetére


Djuree
félisten

én most kipróbáltam!
egy az egybe a régi játék és hangulat!
miért nem tudták azt a sz@r after sorozatot is ilyenre csinálni :W (megvan mind, de kipróbálás után mentek a levesbe :O )
miért kell mindig újítani?
ebbe semmi új nincs és így a király :C
nagy gratula és up a készítőknek :R :R :R

persze, lehet vannak benne bugok, sőt biztos. de majd gondolom javítva lesznek. csak legyen egy kis ídőm, csúnyán nekiülök gémelni vele.
a zene az tényleg a régi úgy vettem észre, ezért még egy up :R :R :R

''Nem is gamer aki nem tudja mi az az x-com''
ez nagyon igaz :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23)



addikt

Én a régi eredeti ufoval szeretnék játszani.
1-2 éve találtam is egy verziót de azzal az volt a gond, hogy ha küldetésre mentem lefagyott. Szóval olyan kéne, ami hibátlanul megy xp alatt, hallottam hogy vannak olyanok akik még tolják ezért reménykedem benne hogy hátha valaki tud segíteni hol lelhető fel egy ilyen példány.

Ja, ha ez wareznak számít akkor nem szóltam, gondoltam hogy egy 10+ éves játék talán már nem számít annak.:) De ha mégis hajlandó vagyok akár fizetni is érte.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#24) Djuree válasza (#23) üzenetére


Djuree
félisten

ez nem warez már, ingyé adják.

az egyik pcguru-s dvd-n rajta volt mindkét része, csak nálam a monitor felbontása miatt nem indul el (valami out of range-et ír ki).
de havernál sima crt moncsin megy jól.

hogy tudnám átküldeni?
nem tudom mekkora a játék, most nem tudom megnézni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#25) válasza Djuree (#24) üzenetére



addikt

Hát ha jól emlékszem, olyan 10 mega körül volt anno, de tömörítve 3 kislemezen elfért. :)

Ha át tudnád küldeni az nagyon jó lenne, de azért addig is megpróbálom felkutatni a neten, ha már ingyé van, csak le lehet tölteni valahonnan.

mod: google segített, problem solved:) Már csak abban kell reménykedjek, hogy fusson baj nélkül

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#26) Djuree válasza (#25) üzenetére


Djuree
félisten

örülök neki. :)

ez a játék nagyon jó :R :R :R

de ez az új rész is király sztem csak egy két furcsa dolog van benne. :(

pl. már az elején van egy bázisunk, kár hogy nem én választom ki hol legyen a kezdőbázis mint anno a régiben volt.

meg nem lehet lakónegyedet építeni :Y ez milyen f@szság már...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#27) John_Doe válasza Djuree (#26) üzenetére


John_Doe
senior tag

Meg automatikusan veszi fel a katonákat ha kell hane má annyi szóldzsöröm van hogy ha megint jön az árvíz felajánlom a kormánynak hogy mennek homokzsákot pakolni másra ugyse kellenek.

Shal'kek nem'ron!

(#28) Djuree válasza John_Doe (#27) üzenetére


Djuree
félisten

LOL :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29) DewiL válasza Djuree (#24) üzenetére


DewiL
senior tag

Sajnos nem adják ingyen [link] (mondjuk nem is egy hatalmas összeg)
az pedig semmit nem jelent hogy xy újságban ott volt mellékletként

Maga a játék nekem bejött vissza hozta a régi ufo1-2 feelinget jobban tetszik mint bármelyik after

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#30) Djuree válasza DewiL (#29) üzenetére


Djuree
félisten

szomorúan látom hogy nem ingyenes :(
mondjuk az az 5 dolcsi kibírható (ha eredeti kisfloppis lenne, akkor meg is rendelném, ereklye lenne).

az afterek tényleg rakás szarok, ehhez képest. ez legalább hozza a HANGULATot.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#31) #95904256


#95904256
törölt tag

Május 20-tól kapható a GAMERSGATE.com-on! $29,99

(#32) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Helpet kérnék!
Hogyan tudnék átküldeni a másik épített bázisra muníciót?
Gép van, hangár van!
Fegyverek fent,csak a muníció hiányzik...
Az átküldés menüben csak a fegyvereket akarja átküldeni....lőszert, testeket, stb nem... :U

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#33) Balakov24 válasza moongoose (#32) üzenetére


Balakov24
csendes tag

Pü ment

Egy perc hosszúságát az határozza meg, hogy a WC-ajtó melyik oldalán várakozol!

(#34) Balakov24 válasza #95904256 (#31) üzenetére


Balakov24
csendes tag

Sziasztok nem tudná valaki kideríteni mi lehet a serial key-e a 7.0530-as patchnek?
Mert igazából azzal fut csak a magyarítása :(

Egy perc hosszúságát az határozza meg, hogy a WC-ajtó melyik oldalán várakozol!

(#35) John_Doe


John_Doe
senior tag

A Tecsóban 6990Ft a magyar verzió :Y

Shal'kek nem'ron!

(#36) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

Találtam csalást ehhez a játékhoz

A kérdésem csak az lenne hogy a ProjectX.exe saveeditor.xscr unpack slot{n} parancsot hová kell beírni, mert már sok lehetőséget kipróbáltam és nem ment a dolog. Köszi!

Mentett állás editálása:
Szét kell csomagolni a mentett állást a következő paranccsal -
ProjectX.exe saveeditor.xscr unpack slot{n}

ahol {n} a mentett állás sorszáma

Ekkor 3 szöveg file keletkezik, melyeket a következőképpen editálhatunk.

Nyisd meg a globeSave.xsv file-t egy szövegszerkesztőben.
A 'actualFinance' után álló értéket módosíthatjuk 2,000,000,000-ra, ha szükségünk lenne egy kis zsozsóra.

Keresd meg az összes elérhetőségét az alábbi változóknak:

agilityACT/agilityMAX, braveryACT/braveryMAX, perceptionACT/perceptionMAX, shootingACT/shootingMAX, strengthACT/strengthMAX, throwingACT/throwingMAX, vitalityACT/vitalityMAX

és változtasd át maximum 100-ra.

Változtasd át az összes előfordulását a 'rank'-nak 12-re.

(Megjegyzés: értelemszerűen ha maximumra vesszük a pontok számát, akkor a kapott bonusz pontokat nem fogjuk tudni elhasználni.)

A 'Technicians' és a 'Scientists' bejegyzéseknél a termelés és a fejlesztés sebességén tudunk változtatni..

A bázis lehetőségeinek azonnali kiépítéséhez a 'build' változót állítsuk át 'true'-ra.

A 'storeItems' résznél a bázis összes tárgyát megkaphatjuk, de csak akkor, ha még nem rendelkezünk vele.

Megjegyzés: A harci küldetéseket szétcsomagolva a missionSave.xsv file-t editálva egy pillanat alatt nyerhetsz, ha a 'stunned false' sort kicseréled 'stunned true'-ra.

Ha mindezekkel végeztél, a következőképpen csomagolhatod vissza a mentett állást:

ProjectX.exe saveeditor.xscr pack slot{n}

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.