Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK TL-WR841ND (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ylgram1


Ylgram1
tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy ilyen routert, de vmi nem az igazi.
Digi 80/25-ös netet osztok meg vele és max 70Mbit jön át (1 méterre a routertől), ha kihagyom a routert, akkor 100 feletti a sebesség. Valamint rendszertelen időközönként megszakad a kapcsolat, majd újra csatlakozik. Firmware-t frissítettem a legújabbra, de semmi változás.

Ha van sorstárs, akinek hasonló környezetben működik a dolog, legyen kedves jelentkezzen.

Esetleg vmi spéci beállítás?

Üdv

Több repülőgép található az óceánban, mint tengeralattjáró az égen.

(#2) zenitHorizon válasza Ylgram1 (#1) üzenetére


zenitHorizon
csendes tag

Ez valószínűleg típushiba, ha még van rá módod, cseréltesd ki garanciálisan.

(#3) Tbs82


Tbs82
tag

Nekem sikerült brickelnem egy ilyet dd-wrt-vel.
Valaki esetleg vállalná az újraélesztését hobbiból postaköltség fejében ?: D

(#4) balika011 válasza Tbs82 (#3) üzenetére


balika011
senior tag

Ha tudsz hozzá egy CP2102-es USB-UART-ot akkor megoldható a dolog. Nekem sajnos nincs.

EDIT: Ezzel megoldható: http://www.elecfreaks.com/store/usb-to-ttl-converteric-cp2102-p-238.html

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#5) Doky1988 válasza Ylgram1 (#1) üzenetére


Doky1988
senior tag

Tegyel fel OpenWRTt.

DokY | www.zsolti.hu

(#6) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Nem tudok belépni a routerbe, ezt írja ki: You have no authority to access this router!
Ez miért lehet?

szerk: fura, FF alatt nem engedi...IE alatt megy

[ Szerkesztve ]

(#7) Archttila válasza #54715584 (#6) üzenetére


Archttila
veterán

Firefox cimsoraba ird be, hogy: about:config utana keress ra erre: network.http.sendRefererHeader es a 0 erteket valtoztasd meg 2-re.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8) #54715584 válasza Archttila (#7) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :)

Közben megoldódott a probléma.

(#9) C0R0


C0R0
csendes tag

Sziasztok,

azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy eddig nagyon jól működött a router viszont vettem egy Alcor Zest Q813IS tabletet és azóta folyamatosan fennáll az alábbi probléma.

A tablet időközönként úgy érzékeli, hogy bár fenn van a hálózaton mégis az hibás vagy hatókörön kívül van, lényeg, hogy narancssárga az ikon. Ekkor sajnos a routerhez kapcsolódó összes eszközt ledobja és addig amíg újra nem indítom a tablet wifi-jét, addig nem hajlandó egyik laptop sem újracsatlakozni. Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

Köszönöm!

(#10) krealon válasza C0R0 (#9) üzenetére


krealon
veterán

Ha csak ez az 1 eszkoz problemas, akkor szerintem inkabb a tablettel lehet gond.

Android szakmai topic (kiemelt téma)
Androidos tablet topic (kiemelt téma)

(#11) C0R0 válasza krealon (#10) üzenetére


C0R0
csendes tag

Köszönöm! Bocsi az offért!

(#12) Scooter


Scooter
tag

Nem tudom kinek van hasonló routere, de az elmúlt 1 hétben azt tapasztalom, hogy állandóan megáll. Wifi jel van, de ha dhcp aktív akkor érvénytelen ip címet ír, és természetesn se hálózat, se internet. Ezek jelenleg a stock firmwarevel a tapasztalatok.
Eddig volt rajta egy ddwrt, még a tavaly júniusi. Az mondhatni eddig hibamentesen ment, semmi nem volt változtatva rajta. Aztán hirtelen előjött az atheros bug, és a wifi állandóan lehalt. Ekkor a vezetéken csatlakozók rendben tudtak netezni. Ezt sem értem miért most jelent meg. Semmi új eszköz nem lett beüzemelve, ugyanazok vannak használatban.
Lehet hogy a táp adja meg magát? Vagy van valakinek még ötlete?

Hétvégén ha lesz időm kipróbálom az openwrt-t is, bár nem tudom fog e javítani a helyzeten.

(#13) Scooter


Scooter
tag

A fentiek annyival módosultak, hogy openwrtvel rendben van a router. Nem fagyogat, jó a wifi is, DE sajnos két szobában hiába van fullos wifi jel, valami kommunikációs gond van. Néha kap ip címet, néha nem. Van net kicsikét majd megint semmi(windows kicsi sárga háromszöggel jelzi hogy gond van), közben persze a wifi jel fullos.
Ott ahol a router van abban a szobában, minden rendben. Simán átjön wifin 50/50Mbit.
Nemigazán értem. Van kábel, úgyhogy addig marad így.

(#14) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, olyat szeretnék kérdezni, ha jelenleg ddwrt van fent a tl-wr841nd v8 routeremen, akkor hogy tudnék openwrt tenni a helyére?

(#15) krealon válasza rover45 (#14) üzenetére


krealon
veterán

"jelenleg ddwrt van fent a tl-wr841nd v8 routeremen, akkor hogy tudnék openwrt tenni a helyére?"

A biztonsagos modszer v8-as webrevert-tel visszaallitod a gyari firmware-t, majd a -factory.bin fegu OpenWRT firmware-rel frissitesz.

(#16) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Látom áll még a topik.

A ruterem TL-WR841N és segítségeteket kérném szépen.

A rutert kivettem dobozából és összekötöttem szolgáltatom modemjével hogy megosszam a netet gépemmel és család tagjaival.

Bekapcsoltam van net működik rendesen.

A kérdésem kell e?, valamilyen beállítást csinálnom mert ez az első ruterem és nem tudom.

Kérném mindenkinek a segítségét és köszönöm a válaszokat is ha kaphatnék.

Üdvözlettel: István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#17) draco31 válasza IstvánLászló (#16) üzenetére


draco31
veterán

Ha nem akarod, hogy más is használja a családon kívül a netet, gondolok itt a szomszédokra, akkor jelszót kell még neki beállítani. Ezt csak első csatlakozáskor fogja kérni, utána már nem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18) IstvánLászló válasza draco31 (#17) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszi a választ.
A jelszót kell még neki beállítani idáig értem, első csatlakozáskor fogja kérni a jelszót.
Ez nekem magas labda ,bekapcsoltam már saját vett ruteremet is van net működik rendesen.
De gépemen nem láttam hogy jelszót kérne, mint mondod.
Kicsit konkrétabban mondjad légyszives mert ruterhez nem értek ez az első darabom.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#19) draco31 válasza IstvánLászló (#18) üzenetére


draco31
veterán

Akkor 841N, nekem ND, ugyan az.
Böngésző amit használsz, egyforma mindegyikben. Megnyitod, beírod: tplinklogin.net
Kérni fog felhasználónevet, meg jelszót, mind a kettő admin.
Bejön egy oldal.
Ezt megkeresed bal oldalt.
Ha az eszközeid nem régiek, amik WiFi-vel csatlakoznak, tehát nem 8-9 évesek, akkor azt pipálod be, amit itt is látsz, tehát WPA-PSK/WPA2-PSK.
Version-nál WPA2-PSK-t választasz, Encryption-nél pedig AES. Lényegében a védelem típusa, ez a legerősebb, amit nem fognak feltörni.
A Wireless Password-hoz pedig beírod a választott jelszót. Minimum a 8 karakter. Lehet kis betű nagy betű és szám is. Ékezetest inkább kerülendő. Ezt aztán megjegyezni!!
Végezetül alul SAVE gomb. Ekkor elmenti.
Azt is meg tudod változtatni, hogy pl. a telefon hogy lássa a wifi-t, pl. a vezeték neved, vagy ami eszedbe jut, csak az egyszerűbb azonosítás végett.
Ez pedig bal oldalt Wireless, ott pedig Wireless Settings.
Wireless Network Name-hez beírod amit akarsz. De itt is kerülendő az ékezet. Ha beírtad, szintén alul Save gomb. Ha esetleg kiír valamit, hogy Reboot, akkor oké. Vagyis újraindítást kér, akkor menti el a beállításokat.
Ha a géped vezetékkel csatlakozik, akkor ebből semmit nem fogsz észrevenni, ez csak a vezeték nélküli eszközökkel fog feltűnni. Tehát telefon tablet, laptop, stb. De ott is csak első csatlakozáskor, utána már nem fog jelszót kérni, amíg meg nem változtatod.
Remélem érthető, és sikerül. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#20) IstvánLászló válasza draco31 (#19) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönetem a nagy segítségért, hálásköszönet a legkevesebb amit mondani tudok,

Tehát a ruterebe beállítom amit mondtál teljesen érthetően mondtad el. :) :C
Holnap megcsinálom mert most éppen neked írok.
Kérdeném lenne ez a következő lenne, lehetséges és létezik hogy egy játékot nem-lehet használni??

Példa képpen leírnám, játék neve=, LeagueofLegends_EUNE_Installer_9_15_2014.exe, ez a játék installere, lényeg feltelepiti a játékot rendesen Magyarul, de beloginolni nen-tudok név és jelszó redbe van.
A játét szervere kidob hogy gépem vagy nicsoda nem csatlakozik, üzenetnek ennyi a lényege, barátom gépével tudtunk játszani gond hiba nélkül uganazon a kábelen, tehát kábel és ruter jó????
A gépem hálókártyája integrált és a neve=, Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC gigabites.
A főlényeg olvastam hogy a ruternek intelligens tűzfala van, létezik olyan hogy hálókártya nem kompatibilis pont ezzel az egy játékkal vagy a tűzfal blokkolná az adatforgalmat??
A gépemen xp fut és rendesen teszi a dolgát, tűzfalát kikapcsoltam mert van a ruternek.
A ruterbe hogyan lehet megnézni hogy tűzfala mit blokkolhat, más erre tippelt ne én hozzá se nyúltam.
A gyári beállítás okozhat ilyen problámát???

A kommentem elégé hosszú-lett ezért elnézést kérek előre is.

köszönöm a választ is előre..

Üdvözlettel: István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21) draco31 válasza IstvánLászló (#20) üzenetére


draco31
veterán

Szivesen. :)
Regényt írni nyugodtan lehet, nem tilos. :)
Az XP tűzfalát kapcsold vissza nyugodtan, aztán ott valahol a kivételeknél add hozzá. Hátha ez megoldja.
Más ötletem nincs, esetleg ha van a játéknak külön fóruma, ott kellene érdeklődni.
A hálókártya nem befolyásolja az ilyeneket, ha van net, mennie kell legjobb tudomásom szerint.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22) IstvánLászló válasza draco31 (#21) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönetem a nagy segítségért, hálásköszönet a legkevesebb amit mondani tudok,

Mindent értek. :) :R :C
Az XP tűzfalát bekapcsoltam a kivételeknél hozzá adtam amit kellet.

A játéknak van fóruma League of Legends, most magyarul és teljesen ingyenes a játék.

A barátom gépével tudtunk játszani gond hiba nélkül uganazon a kábelen, tehát kábel és ruter jó????

Rengeteget olvastam a login hibáról, de semmi konkrétum nincsen leírva, összevissza írnak hogy állítsunk DNS- és nem sorolom tovább hogy mit.

Ítt az űzenet amit a játék oldala elküld, angolom kevés ezért gogle fórditót kellet bevessek.
Helyenként hagy kívánni valót de legalább olvashto.

A játék szerver lépés, hogy Chicago, IL, most már teljes. Még mindig a vasalást egy marék routing kérdések több ISP utóhatásaként a lépés. Ha gondjai ping vagy kapcsolati problémák, nézd meg a kapcsolatot változás napló a frissítéseket, hogy melyik internetszolgáltatók A figyelőlistádon, és küldje el info keresztül a log eszköz: http://riot.com/1hbC6hM

A fórum ezzel kapcsolatos téma,szinte semmit nem érő sajnos.
kapcsolatot változás napló a frissítéseket, hogy melyik internetszolgáltatók.

Vicces amit válaszolnak még hogy ki a internetszolgáltatóm és nem tudják nanne-már, madárnak néznek???, de tényleg ennyire az internetszolgáltatómra hivatkoznak nem ők a hibásak 100%-ra tudom mondani, saját tapasztalataim alapján 1- éveben 1x ha van náluk leállás azonnal kijönnek és elhárítják hiba forrását.
A véleményem szerint korrektektek.

Üdvözlettel: István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#23) draco31 válasza IstvánLászló (#22) üzenetére


draco31
veterán

Nagyon szívesen!! :)

Sajnos nincs ötletem a játékra...

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#24) IstvánLászló válasza draco31 (#23) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönőn és sem tudok mindig mindenre a választ. :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#25) G-Bali


G-Bali
senior tag

Hy, egy gyors és hülye kérdés nekem még egy nagyon régi routerem(kb 7-8 éves) van V5.3 megy rajta ,kérdésem hogy melyiket lehet már ha rá lehet rakni és akkor minden törlödik-e?és hogy lesz e változás mert mostanság akadozik és ledobál

(#27) lupu500


lupu500
tag

Sziasztok! Én is üzemeltetek pár éve egy tl-wr841nd routert igaz eddig csak kábeleken volt megoldva minden csatlakozás. Most bekerült a családba egy tablet ami wifi-vel venné a netet. A routerben engedélyeztem a wireless módot vagyis az antenákon meg kellet jelenni a jelnek de a tablet továbbra sem lát wifi jelet. Mi a megoldás mert gyakorlatilag van wifi de még sincs. A tableten be van állítva ha van wifi jel kapcsolódjon de azt íja ki hogy nincs jel.
Abban kérnék segítséget hogyan tudjam összehozni a kapcsolatot.

Ez a topik eléggé kihalt. Célszerűbb itt feltenni a kérdéseket.

Ezt zárom!

[ Módosította: Mate ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  TP-LINK TL-WR841ND (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.