Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Ezennel megnyitom a Thermaltake Level 10GT topicot. Itt beszélhetnénk erről a házról, én tervezem a következő 2 hónapban a beszerzését, addig is kidumálhatnánk a tapasztalatait.

Ki haszálja?

Ki használja vízhűtéssel?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én is szemezek vele egy ideje..

vannak benne nagyon jó megoldások, pl: [link] [link]

Csak ugye az ára... newegg-en 270$, ha nálunk kapható lesz, 55-60k-ra felmegy az ára..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3) JoceeHunt válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Elvileg kapható, Ipon-nál 58.130.- körül van.
Nekem annyi a mázlim hogy Áfa visszajönne, tehát 42.500ba lenne, és eladnám a Soprano-m, már ha lenne rá vevő persze.
Szerinted ezt a sata kábel adják hozzá?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#4) kenwood3


kenwood3
őstag

Van Thermaltake ház topik [link]

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#5) Zolás válasza kenwood3 (#4) üzenetére


Zolás
addikt

Coolermaster házak topikja is van, mégis a jobbfajta házaknak külön topikja nyílt. Azokat is bezáratod?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6) JoceeHunt válasza kenwood3 (#4) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Raidmax-ból is több van...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7) Topanka válasza JoceeHunt (#3) üzenetére


Topanka
aktív tag

Akkor vedd meg nyugodtan, nagyon jó kis háznak nézz ki.
Tegnap kaptam meg, 57.600-ért (Áfá-val)
Fél napig csak ültem előtte, és gyönyörködtem benne.
Megvettem, mert Usa-ban legolcsóbban 266 dollárért láttam, így ezt jó árnak tartom, és nem hiszem, hogy lejjebb megy az ára.
Szerelve később lesz, így tapasztalatom nincs a használatról.
A dizájn-t akit zavar ronthatja a műanyag, de olyan frankó, igényemet mindenben kielégítő, hogy engem nem érdekel.
No meg így tudták elfogadható árra kalkulálni.
Hú de nem szép magyar.
A Hot Swap csatlakozók kábelei benne vannak.

[ Szerkesztve ]

(#8) Recon666 válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az első rendben is van, de kihúzható porszűrő egy 30k-s házban is van.

Mod: Magyarországi ár 158K

[ Szerkesztve ]

(#9) Topanka válasza Recon666 (#8) üzenetére


Topanka
aktív tag

Boccs, de az a 158 ezres ház Thermaltake Level 10, tiszta aluminium ház, és külön részekből állnak, amik ráadásul kihajthatók.
Ez a topik a Thermaltake Level 10 GT, a 10 olcsósított változata.
Ebben a házban megvan személy szerin nekem minden ami kell.
A többit is néztem, gondolom más is így volt vele, de valami mindig hiányzott.
Van porszűrő, de nincs Hot Swap, ráadásul 5 db, vinyónak és SSD-nek egyaránt kialakítva.
Diópántos gyorscsatis oldalajtó, stb.
Korábban amit írtál Fractal nagy házat, az is tetszett, de abból is hiányzott egy két dolog nekem.
Ahhoz képest, itt csak a hangszigetelő nincs benne, de a szellőző ventik miatt nem is kell a többit majd meglátjuk.
Legfeljebb utólag ragasztok be, ha nagyon muszály, de úgy gondolom, hogy nem fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Recon666 válasza Topanka (#9) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Já értem, ezt nem tudtam. :B

[I"]Korábban amit írtál Fractal nagy házat, az is tetszett, de abból is hiányzott egy két dolog nekem".
Igen, de egy olyan Fractal ház 160 dollár külföldön, nem 230-240.

[ Szerkesztve ]

(#11) Topanka válasza Recon666 (#10) üzenetére


Topanka
aktív tag

Ja, bizony.
Több jó házat kinéztem, kedvezőbb árakkal.
De hát...
Itt jön az mennyi az annyi.
Nem bántam meg a kiadott lovettát.
Tényleg szuper egy ház.

(#12) JoceeHunt válasza Topanka (#11) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Adhatnátok ötleteket hasonló házakról.
Fotót tudnál berakni a topicba? Gratula a házért!
Ez a sima nem alumínium nem kihajtható (lehet hüle kérdés, ezért kérnék fotókat :) )?
Mi az a hot spaw?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#13) Topanka


Topanka
aktív tag

Egy kis kedvcsináló videó a házhoz:[link]

(#14) JoceeHunt válasza Topanka (#13) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Jó vidi. nekem tetszik!
Most kezd járni az agyam, bár elosztókkal megoldható, nekem a tápom még a régi 4 pólusú csatiikal adja az áramot a winyóknak (Hot spaw-hoz talán nem gond elosztóval)
Ezért nem cserélnék tápot :S.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#15) lizRRR válasza Topanka (#9) üzenetére


lizRRR
őstag

Szóval akkor ez a ún. TESCOS VALUE változat.

És ha már meg van akkor van magántapasztalat ?
Gondolok itt a helyről , szerelhetőségről.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#16) sestertius


sestertius
őstag

Hm... érdekes, valóban sok hasznos dologgal. Jó a design és nagyon sok olyan dolog van benne, ami egy "hasonló" árkategóriájú házban nincs meg. A könnyen kivehető szűrőktől kezdve az ajtóként nyitható oldal lapig, vagy valóban okos dolog a merev lemezek áram csatlakozójának a megoldása és az oldalsó venti variálható légterelése is. Egyelőre azért a HAF X-et nem cserélem le... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#17) lizRRR válasza sestertius (#16) üzenetére


lizRRR
őstag

Ha lecserélnéd nekem adhatod minden kép elfogadom. :DD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18) JoceeHunt válasza sestertius (#16) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem is az a másik szemeltem. Tapasztalat vele?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#19) sestertius válasza JoceeHunt (#18) üzenetére


sestertius
őstag

... mármint mivel?

Itt hogyan van megoldva a hdd/ssd hűtése, mert azt nem látom...?
Másrészt hány 20-as venti van benne - és az tényleg 20-as? Kíváncsi volnék... :U

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#20) Motion_Blur válasza Recon666 (#8) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:Y LOL!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) JoceeHunt válasza sestertius (#19) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Topanka már elvileg kibontotta. Talán látja és válaszol.
Szerintem 20-as a 20-as. Van amiben már 23 is van, nem ekkora méretben, szóval miért ne lenne 20 a 20? Szerinted egy ekkora gyártó kinyilvánítaná hogy 20-as van benne és nem ad bele akkorát???
De ha megjön az enyém, fotókkal alátámasztom, bár lehet nem centis a centis mérőm :W

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#22) sestertius válasza JoceeHunt (#21) üzenetére


sestertius
őstag

Közben láttam már, hogy van elől egy venti, az hűti a hdd-ket. Ott úgy látom 200x200x20 mm-es venti van, azaz vékonyka az átlag 30-ashoz képest, de a célnak biztosan megfelel. Felül és oldal már 30-asokat írnak...

A venti méretekkel csak a CM-nél voltak gondjaim, miután kiderült, hogy akár a 932-ben, akár a 942-ben 230-asként hirdetett ventik valójában csak 20-asok /lásd ezt/, és a thermaltake-nak volt olyan 20-as ventije, ami valójában csak 17 volt... ezért kérdeztem.

Az a baj, hogy egyre jobban tetszik ez a ház... minek néztem be ide? :D

Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, majd csak azt követően lépek...

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#23) JoceeHunt válasza sestertius (#22) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem lehet hogy valamit félrenézhettél anno?
A gyártói oldalt nézted? Nekem sosem volt negatív tapasztalatom-e téren. A gyártói oldal a legmegbízhatóbb szerintem. Azért valljuk be őszintén elég gáz lenne úgy hirdetni hogy nem felel meg a valóságnak.
1. Vagy rosszul hirdette a magyar forgalmazó (elírta)
2. Vagy rosszul láthattad a gyári oldalon (lehet a max méretre gondoltál hogy az van benne)
3. Kicserélte az eladó?
4. A legvalószínűbb: rengetek altípusok, butított verziók léteznek, melyeket lehet hogy nem is látsz a gyártói oldalon, és csak bemásolják az eladók az adatokat, nem nézik az 1-2 betű eltérést, ahol kijöhetnek ezek a feltevések.
Ez olyan mint a monitorok. 24-es monitorokkal szemezek, most cserélem a 931C-m, és a gyártói oldalon talán harmad annyi van fenn mint amiket találni. Még egyes típusokból is 1 betű eltéréssel van 5ms és 2 ms, többi ugyanaz. Szóval lehet ez a házaknál is.

Na mind1, nem tudom, de ha megnézed a Thermaltake Level 10GT gyártói oldalát akkor ott is láthatsz optional, azaz nem gyári ventilátort, hanem ami még befér.
Csak elől van benne 20mm-es vastagságú. Egyébként minek is nagyobb? Egy 200-asnak már van akkora légszállítása szerintem hogy ott már akkora eltérés nem lehet egy 20-as vagy egy 30-as vastagságban.
Én egyedül a hátsó 14-est kicsinyleném, de végül is a Sopranoban csak 12-es van, az is elég méretes alapjában véve. Szerintem ezen a Level 10-en már nagyon túlméretezettek a dolgok, kicsit túlozva is, de tetszik és ez a lényeg. Egyedül a full plexi oldalt hiányolom. Szeretem látni mi van belül... Én már csak ilyen maradi vagyok. Számomra nem volt olcsó (lehet másnak apró) a konfigom, és tetszik is.

Nagyon bejön benne hogy mindenhol van filter, rengeteget szenvedek a porral, gyakorlatilag mindig cipelem a házat egybe és kompresszorral fújatom ki (ventilátorok lefogva). Viszont sejtem hogy ezért zöröghet a ház ventim (hátsó), mivel levegővel kitolni a port, valószínűleg bekerülhet a csapágyrészbe lassacskán egy kis kosz ami csak gyűlik, onnan már ki nem jön :S. Mind1, elmegy, végül is csak 5 éves...

Forever Thermaltake!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#24) sestertius válasza JoceeHunt (#23) üzenetére


sestertius
őstag

A CM gyári honlapjára kell felmenni, jelenleg is 230x30-as ventikkel szereltként van hirdetve a 932 is és a 942 is... és ez mind 200-as.

Anno volt Thermaltake házam, egy VC3000BNS. Ki is nőttem, és igazából volt is egy-két dolog, ami nem jött be rajta - de minőségi volt az is, ez tény. Ebben a jelenlegiben viszont sok az olyan dolog, aminek nagy hasznát venném, ezért is tetszik... Csak drága. Egyelőre...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#25) Topanka válasza sestertius (#24) üzenetére


Topanka
aktív tag

Igyekszem amit tudok arra válaszolni, de egy ideje nem vagyok otthon, dolgozom eltávban.
Szerelve csak később lesz, kompletten veszek mindent, most már csak a monitort kell kiválasztanom, és a hardverekre 2-3 boltból árajánlatot kérek. Szóval ez még idő.
Husvétra otthon leszek biztos. A videót amit belinkeltem abban látni a dolgokat, higgyétek el nagyon jó ház annak, aki készen akar mindent, és nem akar moddingolni.
De akit zavar a műa.+acél, annak nem jön be. A HAF X is ilyen, az volt a nagy vetélytárs.

(#26) Topanka válasza sestertius (#24) üzenetére


Topanka
aktív tag

Egy kis nézegetni való[link]

(#27) sestertius válasza Topanka (#26) üzenetére


sestertius
őstag

Jó képek! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#28) JoceeHunt válasza sestertius (#24) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem értem, miért vezeti akkor félre a gyártó a leendő vevőket...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#29) JoceeHunt válasza JoceeHunt (#28) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Tudja valaki hogy az első ventillátornál mit nem lehet cserélni?
Nem elég tiszták nekem ezek a külföldi tesztek.

Nincs elől szűrő, vagy nem cserélhető, vagy a ventillátor nem cserélhető???

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#30) Topanka


Topanka
aktív tag

Na! Itthon vagyok.
Szóval egy- két fórum kolléga a HAF-x-ről írta, hogy minden venti 200-as átmérővel rendelkezik. Az elől lévő abban különbözik, hogy rendelkezik 230 felfogatással, de mind 30-as vastagságú. Ebből a termékcsaládból választva, mindenhova beszerelhető.[link]
A thermaltake LEVEL 10 GT felső és alsó ventije ugyanaz mint az előzőek,, átmérő 200, vastagság 30, de az első az bizony keskeny 20-as, és nincs is több hely neki.
Később, ha nem tud valaki beszerezni ilyet, (én nem is fogom erőltetni), 140-es, vagy 120-as ventit rakok előre. Min .moddingolás, és berakható. Ezt túl keskenynek tartom ekkora átmérőbe.

[ Szerkesztve ]

(#31) Topanka


Topanka
aktív tag

Ja, ha valaki 200-as, 20-as vastag ventit akar az itt is megveheti[link]

(#32) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Ez elég durván néz ki :Y :Y

(#33) sestertius válasza Topanka (#31) üzenetére


sestertius
őstag

Ez a 200-as első venti, amit linkeltél, ugyan olyan, mint ami a gépben van elől? Azaz molex csati van rajta és nem lehet szabályozni a fordulatát?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#34) Topanka válasza sestertius (#33) üzenetére


Topanka
aktív tag

Nem molex csatis, 3 pines ventillátor csatija van, a led kapcsolóhoz fut be mind a három 200-as venti kábele, mert a led színeket lehet váltani, kikapcsolni.
Akkor ez azt jelenti, hogy szabályzós!?
A másik, hogy full halk, az a 28 db-es adat soknak vélem, nem igaznak.

(#35) Topanka válasza sestertius (#33) üzenetére


Topanka
aktív tag

A méret egyezésre gondoltam a kettőnél, fel sem tűnt, hogy molex csati van rajta.[link]

[ Szerkesztve ]

(#36) sestertius válasza Topanka (#34) üzenetére


sestertius
őstag

Az jó, ha 3PIN csatlakozó van, mert akkor lehet szabályozni a fordulatot, amennyiben szükséges... :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#37) JoceeHunt válasza Topanka (#35) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Akkor azok most szabályzósak a házban vagy nem?
Nekem ma megjön a venti vezérlőm (Aerocool Touch 2000), és azért jó lenne ha tudnék mit rakni a 4 csatira ha már megvettem :S.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#38) sestertius válasza JoceeHunt (#37) üzenetére


sestertius
őstag

Mivel 3PIN-es csati van rajta a kolléga szerint, annak fordulatát lehet szabályozni, már ha szükséges. De szerintem az, a 20 CM ventik is hangosak - kicsit - 700-as rpm-en, 500-550 között használom őket.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#39) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Na, eljött hát a nagy nap!
Mivel múlt héten kiakasztott a hűtőm, és az oldala sem fér fel a D14-től a háznak, ma megrendeltem a Level 10 Gt-t, bár dárgult 4 ezer forintot, mindig 57 körül láttam, ma meg 61 volt a legolcsóbb a BL-nél. Remélem a héten kihozzák :).

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#40) sestertius válasza JoceeHunt (#39) üzenetére


sestertius
őstag

Gratula!
Én is pont azt néztem, hogy 57 körül volt most meg 61... csak számolgattam, hogy megérné-e cserélni a HAF X-et erre, de még nem igazán jutottam dűlőre. Tetszik, mert valóban tuti ház, csak nem hiszem, hogy kb. 20k-t megérné fizetnem erre a házra... :N

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#41) JoceeHunt válasza sestertius (#40) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ha HAF-X-em lenne, nem hiszem hogy cserélném. Nekem Soprano-m van (TT), de kicsi már, a jelenlegi konfigom mellé nehezen fér be pl a 3 winyó, a D14 óriási, egyszóval kinőttem. A Haf és a TT között vaciláltam, a TT 5-6 évig tuti elég lesz. Nagyon oldal plexi párti vagyok, szeretem látni mi van benne, de itt nem lesz sajna :S

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#42) Topanka válasza JoceeHunt (#41) üzenetére


Topanka
aktív tag

Írtam korábban neked a landcomputer.hu boltot, ahonnan én vettem 57.600.-Ft bruttóért.
Kérdezted őket?[link]

(#43) Topanka válasza sestertius (#40) üzenetére


Topanka
aktív tag

Én nem cserélném le a HAF X-et.
Nagyon jó ház az is, mindig lesz jobb.
Nagyon vacilláltam én is, hohy melyiket vegyem:
Haf X, vagy TT Level 10 Gt.

(#44) JoceeHunt válasza Topanka (#42) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Valószínüleg nincs nekik készleten azért nem volt fenn az argepen meg stb... Már mind1, 4 ezerrel drágábban vettem, már nem idegesítem magam, és sürgősbe keleltt, mert az én házam elviszik.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#45) sestertius válasza Topanka (#43) üzenetére


sestertius
őstag

Mivel jó árban jutottam hozzá, illetve a tt ház még új és magas az ára, így nem is valószínű, hogy váltok. Ha az ár kb. hasonló lenne, esetleg rápróbálnék, mégis milyen... :D
Elégedetlen nem vagyok a jelenlegivel, ez tuti. :N

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#46) JoceeHunt válasza sestertius (#45) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A Milyen házat vegyek topicba egy srác írta hogy 0-a a ház szellőzése. Tapasztalat valakinél ez ügyben?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#47) sestertius válasza JoceeHunt (#46) üzenetére


sestertius
őstag

Az frankó... mire alapozta ezt? Ilyen háza van?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#48) JoceeHunt válasza sestertius (#47) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Megjött a házam!!!!
Nagyon szupernek tűnik első ránézésre, kifinomult, igényes anyagokból, este összepakolom, majd dobom fel a fotókat is!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#49) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Némi élménybeszámoló:

Hétvégén beköltöztem a házba. Hááát, nem számoltam ezzel hogy ilyen marha nagy lesz, de majd megszokom. Egyszerűen óiási a mérete, és mivel nem földön tartom hanem asztalon, eléggé brutális megjelenése van.
Minden szuper, minden jó, egyedül egy kis ézagot találtam az illesztéseknél, de azt majd leegyeztetetem Topnka-val, hogy nála is hasonló-e a helyzet.

Nekem egy gondom van amivel abszolút nem számoltam:
vettem a masinába egy Aerocool Touch 2000-at, viszont úgy néz ki nem tudom használni.
A ház 3 db ventije egy csatlakozóba fut bele valahol (meg sem találtam hol), de úgysem fogom szétbarmolni, úgyhogy mindegy is. Szóval a ventiszabályzóm 4 ventit tudna fogadni, 4 helyre tudnék kiraki hőérzékelőket, egyszerűen ötletem sincs mit kössek rá. 1 lenne a procié, így meg 1 a ház ventiké, 2 szabad helyem lenne, szóval nem használnám ki, eladom a szabályzót.

Másik:
A D14-em ugyanazt a hőfokot produkálja mint a régi kicsi házamban. Annyi hogy itt már fullra rajt az oldallap is. Ezzel nem tudom mi lesz, sokallom azt a 33-34 fokot alapban.

Képek este!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#50) Topanka válasza JoceeHunt (#49) üzenetére


Topanka
aktív tag

A ház kábel elvezetési oldalán vannak elhelyezve a ventik csatlakoztatása a kapcsolóhoz.
Ott 3 PIN-es csatik vannak.
Én inkább arra lennék kiváncsi, mivel megelőztél az összeszereléssel, hogy mindettől függetlenül egyáltalán kell a ventiknek szabályzó?
Elég halkan dolgoznak a nagy ventik, így, hogy már be van szerelve?

"A D14-em ugyanazt a hőfokot produkálja mint a régi kicsi házamban. Annyi hogy itt már fullra rajt az oldallap is. Ezzel nem tudom mi lesz, sokallom azt a 33-34 fokot alapban."

Ezt magyarázd el, mert nem értem. Akisebb ház kiszellőztetését könnyebb megoldani kevesebb ventivel, ha jó a tervezés. A nagy házaknál jól ki kell találni az irányokat.(gondolok itt az oldal ventire)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.