Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#1) ngabor2


ngabor2
nagyúr

mivel igen sok apró, néhány hozzászólásos téma van, ami egy-egy Samsung mointorról szól, ezért jobbnak láttam egy gyűjtőtopikot létrehozni neki, a kicsiket meg átirányítással zárni. használjátok egészséggel.

Panel meghatározása:
Belépsz a menübe, leveszed a kontrasztot és a fényerőt 0-ra.
Majd 5mp-ig folyamatosan nyomod a source gombot, ekkor előjön egy szerviz menü, ott a legutolsó sort kell nézni.
* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.
* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.
* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.
* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.

Miután megnézted, kapcsold ki a monitort (sőt ajánlott még az áramból is kihúzni) - és ne állíts benne semmit, még a menüjében se lépkedj!

[ Módosította: 7 ]

(#2) Dzsekk


Dzsekk
csendes tag

Egy kicsit utánajártam, és kiderült az 1080i felbontása: 1440*900.. Így tökéletes lesz majd a kép. :)

(#3) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Samsung 206BW:
Tesztet nem találtam róla így fórumhoz folyamodok. :) Most gondolkodok monitorokon. Karácsonyra megakarom magam ajándékozni eggyel. ;) Csak nem tudok dönteni hogy 205BW-t vegyek vagy 206BW-t? Válaszaitokat előre is köszi.

Intercreptor

(#4) xray_


xray_
tag

2232BW vs. 225MW közül melyik a nyerő? Képminőségre (TV tunert meg árat nem figyelembe véve!)

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#5) Ombi5


Ombi5
őstag

Szerintem igy rosszabb ,ez az altalanositott topic,de ha moderatornak igy jo akkor ez van!! ELkell fogadnunk! :(

(#6) cucka


cucka
addikt

223bw monitorral van valakinek tapasztalata? alap igényeim vannak és a specifikációk alapján jónak tűnik. az egyetlen, ami elbizonytalanít, az a nagyon alacsony ár.
mennyivel lehet gyengébb ez a monitor, mint a 10 ezerrel (vagyis 20%-al) drágább 225bw vagy 226bw?
egyébként "megrendeltem" egyet, de még vissza tudom mondani.

[ Szerkesztve ]

(#7) hossszú válasza Ombi5 (#5) üzenetére


hossszú
őstag

Éppen délután gondolkodtam, hogy nyitni kellene egy topikot a 2232BW-nek de erről már lecsusztam

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#8) Tanya- válasza cucka (#6) üzenetére


Tanya-
tag

Nem sokkal gyengébb, sőt. Főleg ha nincsenek xtra igényeid. Csak fogjál ki egy pixelhiba menteset, ezen a típuson elég gyakori.

(#9) hossszú válasza xray_ (#4) üzenetére


hossszú
őstag

Azt nem tudom, hogy a 225MW milyen de a 2232BW tuti jó.
225MW 1:700 5ms,
2232BW 1:1000 (1:3000) 2ms
ha csak ezeket nézzük az utobbi a nyerő

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10) Tanya- válasza xray_ (#4) üzenetére


Tanya-
tag

meg ha nem kell a tv tuner, akkor minek olyan amiben van

(#11) hossszú válasza Tanya- (#10) üzenetére


hossszú
őstag

Nekem kellett a TV-tuner de inkább vettem egy külsőt amivel ugyanolyan jó a TV

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12) Tanya- válasza ngabor2 (#1) üzenetére


Tanya-
tag

Szerintem akkor meg kellene iratni valami tft guruval valami nagyobb lélegzetvételü nyitó hozzászólást, vagy valami gyik-et. Hogy legyen valami kerete ennek az egésznek így egyben.

(#13) Tanya- válasza hossszú (#11) üzenetére


Tanya-
tag

hát persze, de minek áldozni rá, ha egyszer úgysem használja, az árat viszont felsrófolja, hogy benne van.

(#14) Ste válasza hossszú (#9) üzenetére


Ste
addikt

225MW is egész jó dinamikus kontrasztal
a 2ms meg szokta valaki számolni?

modik:
ez a gyűjtőtopik most kiért is jó?
az MW az tuneres és emiatt jobb lenne legalább a tuneres Tft-ket külön venni szerintem

(#15) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

SAMSUNG 214T monitorom van, néha oldal irányba rángatódzik a kép, extrém esetben el is megy majd visszajön, esetleg a jobboldalról egy centire eltávolodva jön vissza .

Előfordul, ha egyszerre több mindennel foglalkoztatom a gépet, az egyik képernyőn, taskon rángatódzik, a másikon nem .

Még két különböző weblapnál is lehet ilyen különbség, az egyikkel csak kicsit, vagy egyáltalán nem rángat, míg a másiknál összeomlik a képmegjelenítés, akár vissza sem jön a kép, csak ha Alt+Tab -al másik taskra váltok .

Amikor megvettem a SAMSUNG 214T-t pixelhibás lett, majd kicserélték egy újra .

Az elsőnél is volt ilyen probléma csak még nagyobb mértékben .

Volt olyan weblap, ami egyszerűen megjeleníthetetlen volt számára .

A linkjét el is mentettem .

Olyan is előfordult, hogyha egy weblap bizonyos része benn volt a képmezőbe összeomlott a kép, ha pedig a függőleges csúszkával elhúztam akkor jó volt .

Ezek a jelenségek egyszerűen megállították az eszemet ! :W

Videokártya MSI, nVIDIA GeForce FX 5600 chipsettel 128MB RAM-mal, a monitort DVI csatlakozóról hajtja .

Ha viszont analóg D-sub-on keresztül hajtatom a monitort akkor a hiba nem jelentkezik .

Látott már valaki ilyet ?

Mi lehet a hiba oka ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#16) Ste válasza AstraCDX (#15) üzenetére


Ste
addikt

eccerű: rossz a dívíáj kábeled
(esetleg a vga-monitor ilyen kimenete kontaktos)

(#17) AstraCDX válasza Ste (#16) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hát vannak érdekes esetek !

Én is gondoltam már kontakthibára, de mozgatásra a probléma nem szűnt meg .

Mind a két monitorhoz új kábel volt !

Azt ugyan hogyan lehetne kiszimatolni, hogy a videokártya DVI kimenete kontakthibás-e ?

A probléma még további vizsgálódást igényel .

Köszi !

Astra

(#18) Ste válasza AstraCDX (#17) üzenetére


Ste
addikt

más dvi monitor, másik kábel
minden változzon, csak a vga ne :D

(#19) raskolnikoff válasza Ombi5 (#5) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ezzel én is egyetértek.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#20) karihari


karihari
csendes tag

Halihó!

Samsung 720N monitorom van közel egy éve. Pár nappal ezelőtt előjött az "auto adjustment" hiba. Többször lefut egymás után az "auto adjustment" kijelzés és ellehetetleníti a számítogépezést.

Kerestem megoldást a neten, ott azt írták, hogy a szélső bal (azaz a menu) gombot tartsam nyomva 5-6 másodpercig, mert az átállít majd valamit. Annyit értem el vele, hogy ugyanígy bejön ez a kis menü, azzal a szöveggel, hogy "auto adjustment locked".

A felbontáson és a Mhz-n is állítottam már - a helyzet változatlan! :W

Segítséget kérek, most mit csináljak.

Mi lehet a hiba?

Előre is kösz!

(#21) ngabor2 válasza Ste (#14) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a gyűjtőtopik azért jó, mert egy helyen van a hasonló probléma, így ha egy hozzáértő betér, akkor jó eséllyel látja azokat a problémákat, amik más típusoknál is felvetődhetnek, jobb eséllyel kap a kérdező segítséget. ki az a hozzáértő, aki 20 aprótopikban van egyszerre?

a tunereseknek lehet csinálni külön topikot, semmi akadálya nincs.csak ha kérhetem, az ezek után feleslegessé váló topikokat gyűjtse valaki össze (ami "hibásan" ide lett irányítva azt is.).

(#22) Ombi5


Ombi5
őstag

Samsung 226BW ki milyen beallitasokat hasznal? :R

(#23) adamo171


adamo171
csendes tag

Sziasztok!PLS SEGÍTESETEK!

vettem egy samsung 940nw tft monitort! az lenne a problémám hogy tegnap észrevettem hogy néha igy az ikonoknál a betűk elkezdenek vibrálni meg a mozilla és az internet explorernél is ha nézem az oldalt a monitor egyes részein vibrál a kép?!? ez mitől lehet ? esetleg vigyem vissza me 1 napja van itt a monitor és még bele férek a 3 napos cserébe! miközben ezt az üzenetet irtam is vibráltak a betük meg az ikonok:S:S pedig beállítottam mindent és ha az auto gombot megnyomom a hiba megszünik de pár perc mulva ismét előjön:S

(#24) vsz válasza ngabor2 (#21) üzenetére


vsz
tag

Igen, és néhány hét alatt több ezer hozzászólásra duzzad majd az olyan kérdésektől, hogy: "Samsung 205/206/2232/225/226/2232 monitort vegyek? Az egyik olcsóbb, de a másik nagyobb, segítsetek plííííz!"
Gyakorlatilag ezzel lehetetlenné teszed, hogy akit ezeknél komolyabb monitorok érdekelnek (214T, 244T, stb.) azok számára értelmes, átlátható párbeszéd alakuljon ki, és vásárlás előtt néhány óra ráfordításával tájékozódjanak csak az őket érintő információkról.
Ha az aktuális monitorvásárlási és fórumozási trendeket figyelembe vesszük, akkor azt mondhatom, hogy csináltál egy Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? 2 topikot. Olvass el abból néhány száz hozzászólást, aztán olvasd át mondjuk a 214T topikot, és szerintem megérted mire gondolok.
Ilyen alapon lehetne csinálni Asus alaplapok, vagy Ati videokártyák gyűjtőtopikokat is... csak semmi értelme nem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25) Willie


Willie
őstag

Üdv!

Szerintetek a 206BW monitor megéri az árát, jó monitor?

Intercreptor

(#26) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nah emberek eldöntöttem 2232BW lesz :D Még ma megrendelem valahol :-)

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#27) Adept


Adept
csendes tag

http://www.entechtaiwan.com/lib/softmccs.shtm

Kedves Mindenki

Bocsánat, ha volt már, de nagyon megörültem hoyg megláttam.
A fenti linken a Magictune helyett egy progika. Mindent lehet rajta állitani, kezeli mindkét monitorkimenetet.

Nálam müködik szépen P971-en.
Használjátok egészséggel.

[ Szerkesztve ]

Meditate on this, I will...

(#28) raskolnikoff válasza Willie (#25) üzenetére


raskolnikoff
őstag

olvasd el a lezárt topicot vagy a wide topicot. :DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#29) raskolnikoff válasza vsz (#24) üzenetére


raskolnikoff
őstag

:K

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#30) Skynet258 válasza adamo171 (#23) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem is ilyen monitorom van, és semmi ilyesmit nem tapasztaltam... Próbáld ki az Image reset/Color reset menüt, hátha helyreáll. Ezenkívül mozgasd meg kicsit a kábelt, hátha az nincs rendesen bedugva. :K

https://geekpulse.hu

(#31) RECSKA


RECSKA
veterán

Sziasztok!

Beléptem a klubba egy 223BW moncsival...Teccik. Mondjuk egy moncsikalibráló nem lenne rossz hozzá, de már kezd egész jó lenni... Még egy nagy VGA kell hozzá, mert okádék ha nem natívba megy...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#32) DavideX válasza Ombi5 (#22) üzenetére


DavideX
aktív tag

Engem is a 226BW beállításai érdekelnének.

(#33) henry válasza vsz (#24) üzenetére


henry
tag

Tökéletesen egyetértek Veled!

Felesleges és zavaró a gyűjtő topic!

HNR

(#34) Ombi5 válasza henry (#33) üzenetére


Ombi5
őstag

MAr most kaosz van it,de hat a moderatoroke a vilag!! :(

Pl igy mar en kerdesemre 3an is szeretnek valaszt kapni,de aki ide benez rosszul lesz es inkabb elmegy!! :U

[ Szerkesztve ]

(#35) Gyick


Gyick
őstag

sziasztok!Azt akarom kérdezni hogy van egy Club3d Ati radeon 9600pro vidkarim.Ennek a DVI-re rálehet kötni egy Samsung 223bw monitort?Csakmert ugy tudom több féle dvi van és nem tudom az enyém milyen.konkrét infot se találtam róla...

(#36) DuRieN


DuRieN
csendes tag

Most megint feltehetem a kérdést mint előttem kb 5 en. Melyiket vegyem? A 205BWt vagy a 206BWt? Sehol sem leltem rá testre és igy elég nehéz, gondoltam keresek fórumon de hát tényleg káosz lesz, vagyis már az van :)

(#37) smc válasza DuRieN (#36) üzenetére


smc
addikt

Ott van a teszt a 22"-osokról, nah, ott ahol a méretekről van szó képzelj 20"-t és meg is van a teszt.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#38) raskolnikoff válasza DuRieN (#36) üzenetére


raskolnikoff
őstag

a 2 nagyjából ugyanaz, 4ezer ft különbséggel. 206nak tükröződős fekete keretdesignja van. nem állítható a magassága (?). a 205nek asszem igen. legalábbis 22 colnál így van. azt meg ugye gondolom tudod hogy elég picik a pixelek rajta. (jó szem kell pl a netezéshez.)

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#39) adalbert1 válasza Ste (#14) üzenetére


adalbert1
veterán

Vagy akkor lehetne legalább méretenként, vagy maximális felbontásonként, vagy panelenként külön...

Kíváncsi lennék, hogy a videókártyák topicban hogy rinyálna mindenki, ha csak külön ATI/NV topik lenne... ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) adalbert1 válasza DuRieN (#36) üzenetére


adalbert1
veterán

Hello!
Nekem 205BW van, ennek állítható a magassága, dönthető előre-hátra... Ha jól tudom, a 206BW-nél meg valamivel újabb panel van (legalábbis a specifikációk miatt annak kellene lennie), plusz az előttem is említett keret a különbség. Esetleg nézd meg valahol élőben mind a kettőt ha van rá lehetőséged.

(#41) nagyArc válasza henry (#33) üzenetére


nagyArc
tag

Abszolút értelmetlen ez a gyűjtőtopik. Az eladott TFT monitorok igen nagy százaléka Samsung. Innen már csak egy lépés lenne, ha az összes monitort összevonnánk egy "TFT monitorok" című topilba és az összes többit bezárnák.

Pár hónapja nyitott valaki egy 226bw topikot, ezt a moderátorok bezárták és beolvasztották a widescreen topikba, mondván, hogy azért minden monitornak ne legyen már külön topikja. Most megint nyitott valaki egy ilyet, ezt is bezárták és csináltak egy közös Samsung topikot. Egyrészt miért ne lehetne minden monitornak külön topikja? Másrész, ha megnézel szinte bármilyen külföldi szakmai fórumot, azokon a Samsung 226bw-hez egyedül több hozzászólás van, mint a többihez együttvéve, mert ez a monitor akkora durranás volt, amikor kijött (na meg a panel-mizéria miatt).

[például]

Szóval ez így nem lesz jó.

(#42) raskolnikoff válasza adalbert1 (#40) üzenetére


raskolnikoff
őstag

megnézni meg lehet az edigitalban, a mammutban. 205 van is kinn, a 206ot meg összeveted a mellette lévő 223bw-vel. én itt is vettem a 225öt, rendesek, kicsimagolják, tesztelhető.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#43) Vadafak


Vadafak
tag

Császtok!

19es sima, vagy 22es wide monitort vegyek?! :D
Nemtom eldönteni, igazából filmezésre is sokat de játékra se keveset használnám! :)
áhh nemtom miért írok be egyébként úgyis nekem kell dönteni, nembaj elvagyok, köszi a segítségeteket! pápá

(#44) vsz válasza Vadafak (#43) üzenetére


vsz
tag

azért írsz be, hogy szaporítsd az értelmetlen hozzászólások számát.

(#45) Vadafak válasza vsz (#44) üzenetére


Vadafak
tag

:K

(#46) adalbert1 válasza Vadafak (#45) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ennek megint sok értelme volt...
Válaszul: attól függ, hogy mennyire játszol erőforrásigényesebb játékokkal. A 19" wide ugye 1440*990, a 22 wide pedig 1680*1050. Nekem is 1680*1050-es monitorom van, és egy 7600 GST-vel tudtam játszani az alábbi játékokkal is: call of duty, mohaa airborne, bioshock, need for speed pro street... Persze nem natív felbontáson, de az 1024*768 se nézett ki rosszul...

Viszont filmnézésre egyértelműen jobb a nagyobb felület, meg ha sok alkalmazást használsz egyszerre, akkor is csak nyersz az 1680*1050-el.

(#47) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!
A Samsung 223BW és a Samsung 225BW közt mi a különbség?Megéri azt a 8ezer forintot?

(#48) raskolnikoff válasza Gyick (#47) üzenetére


raskolnikoff
őstag

nekem megérte. de a különbséget 2 nap alatt kb 5x leírtam, mindegyik topicba. olvasd el meg gugli.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#49) raskolnikoff válasza adalbert1 (#46) üzenetére


raskolnikoff
őstag

viszont ő sima 19re gondolt, amiben picit több (és nagyobb) pixel van mint a wideban.
vadafak: nézz meg egy wide monitort élőben meg egy simát és döntsd el.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#50) Ombi5 válasza Vadafak (#43) üzenetére


Ombi5
őstag

Samsung 226BW! :R

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.