Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  RIOS R5 / R6 kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na akkor a gyakran ismétlődő kérdésekre itt vannak a válaszok:

A LINKELÉSRŐL:

Ha nem akarsz link szöveget beírni, hanem azt akarod, hogy ugyanúgy nézzen ki a link, mint az előző rendszerben ( [link] ), akkor csak annyi a dolgod, hogy rákkatintasz a link gombra alul és a megjelenő ablakba beírod a címet (url-t).

Ha már unod a [link] feliratot és szebben akarsz linkelni akkor:

1. beírod amit szeretnél, hogy megjelenjen a link szövegeként
2. kijelölöd
3. rákatt a link gombra alul
4. beír url

vagy

1. rákatt a link gombra alul
2. beír url
3. az automatikusan kijelölésre kerülő [link] szöveg helyére beírod, hogy mi legyen a linked szövege

A helyes link kód így néz ki:

[L:a link http:// kezdéssel]a link szövege[/L]

Ugyanezt képpel is el tudod végezni. Azaz a képre kattintva fog megynyilni a cím (pl. kisképre mutató nagykép stb.)
Ennek a menete a következő

1. beillesztesz egy képet úgy, hogy a Kép gombra kattintasz, a megjelenő ablakba beírod a kép címét
2. az így kapott teljes kódrészletet kijelölöd
3. rákattintasz a link gombra
4. beírod a címet

Ezt még meg lehet fejelni egy ún. tooltip dologgal is, ami egy szöveg ami akkor fog megjelenni, ha a kép fölé viszed az egérkurzort. Ehhez az a [/IMG] tag elé be kell írni a szöveget.

A képes link kódja így néz ki:

[L:a link http:// kezdéssel][IMG:a kép címe http:// kezdéssel]tooltip[/IMG][/L]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

A KERESŐRŐL:

A kereső a jobb oldalról a bal oldalra került. A kereső még nem végleges. A részletes kereső még nem működik.

A jelenlegi kereső használatához egy kis segítség:

a lényeg nem mindegy, hogy hol vagyunk:
- tehát topicban vagyunk akkor azon belül keres
- ha egy alkategóriában vagyunk akkor azon belül (pl. ha az alaplapos kat.ban vagyunk akkor nem hoz találatot pl. outlook kifejezésre)
- ha topicot keresünk az egész fórumon belül akkor vagy az aktív témák oldalon vagy a fórum főoldalán érdemes indítani a keresést. De ugyanez igaz fordítva is, ha pl. csak videókártyás topicok között keresünk akkor abból a kategóriából induljunk ki.
Elsőre szokatlan lehet, de szerintem jó, hogy lehet kategóriákon belül keresni.

Topicon belül adott user hozzászólásaira (ahogy régen az &fuser=név volt) jelenleg nem lehet.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- ha a listázások sorrendjével van bajod, nem érted miért a topic elejére, végére, közepére dob a motor vagy csak egyszerüen nem találod az eddigi szem elött levő csökkenő/növekvő 10/20/50 stb. hozzászólásos beállítási lehetőséget akkor a jobb oldalon levő beállításaim menüpontot tanulmányozd.

- ha az "itt szóltam hozzá" listából az adott topic utolsó hozzászólásodhoz szeretnél ugrani, akkor a topic címe mellett levő kis ikonra kell kattintanod (lásd tooltip)

- szintén az előbb említett beállításaim menüben tudod beállítani, hogy az apróhirdetéseket milyen nézetben szeretnéd látni

- apróhirdetések listájánál a város (település) azért nem látszik, mert nem minden esetben férne ki, főleg akkor ha több település is meg van adva

- lehetőség van adott usert privát üzeneteinek letiltására - privát üzeneteknél az adott user melletti letilt linkkel. Ilyenkor a letiltott user a lista végére kerül. Ha újra engedélyezni szeretnéd akkor a lista végére kell navigálnod és ott a letiltáshoz hasonlóan a neve mellett megtalálod az engedélyez linket

- az apróhírdetéknél a városszűrés egyelőre nem üzemel

- adott user apróhiretéseit egyelőre így tudod kikeresni - értelem szerüen az URL végén a címsorban át kell írni a nevet

- ha változik az IP-címed, bizonsági okokból kell újra belépned a fórumba: Panther magyarázata

- RedAnt-nak köszönhetően itt egy konverter ami a régi fajta fórumos címeket (url-eket) konvertálja az új rendszerben levőkre

- itt van, hogy mi a különbség az utoljára bejelentkezve és az utolsó feltünés között.

- apróhirdetéseket fórum szerü rendezni utolsó hozzászólás szerint nem lehet mert nagyon lassú lenne

A hozzászólást utoljára 2007.10.01-én 11:00-kor Pompi szerkesztette.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2) Shkiz0 válasza Panther (#1) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

nekem eddig tetszik nagyon :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3) Pompi válasza Panther (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Akkor elsőnek egy gyors kérdés.
Prohardver.hu-ról belépve a fórumba kérek egy aktív topicok listát és a parci féle RIOS5 born topic linkje már logout.hu-s, azaz rákattintva átkerülök a ph-ról a logoutra. Ez bug vagy feature? :)

Mondjuk más részről is fura az a topic, mert nem Re: Írás hanem "Parci: RI/OS R5 is born.."

Feel Good Inc.

(#4) ALI_G


ALI_G
veterán

szép, bár még ismerkedek.
a logoutban viszont a felső slide vagy nem is tudom mi, az régi cikkeket rakott be a top 5-be!

Felhasználó adatainak módosítása fülön már nem kell elfogadni a feltételeket/szabályzatot?
eddig ugye ki kellett pipálni, hogy elolavstam és elfogadtam.

(#5) Panther válasza Pompi (#3) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Muszáj átkerülnöd, mert az egy blogbejegyzés témája, amik csak a blogbejegyzés alatt látszanak, amik pedig csak a Logouton vannak. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Rive


Rive
veterán

Az, hogy saját magának senki se küldhet privátot, így marad? Van ennek valami oka, van nem publikus, vagy 'csak'?

Ui.: A hozzászólásablak alatt azok a böhönc gombok szerfölött rondák :(

UiUi.: Olvasom balról: "LOGOUT.hu témák"
Alatta néhány apróhirdetés :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) Boxer001


Boxer001
veterán

Nekem eddig nem nyerte el tetszésem, de egyrészt ez a kutyát se érdekli, másrészt meg úgy is megszeretem. :D
szerk.:
a növekvő, csökkenő elrendezéssel meg mi lett :F

(#8) Winner_hun


Winner_hun
félisten

http://logout.hu/design/hm_3logos.png -

Na most jöttem rá egy bugra, vagyis szerintem az. Ha eddig beraktam egy linket, majd kijelöltem, és kiválaszottam a kódot, akkor betette a kódot és kész. Most a képnél meg nem beteszi a kódot, hanem előjön az ablak, ahova a képet kell betenni.

[IMG:képteszt]http://logout.hu/design/hm_3logos.png[/IMG]

képteszt

mod: azt hittem rájöttem, azért van bent több kép, de nem kattintható a kép, szóval ezt nem értem:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Zsadi


Zsadi
őstag

Üdv!
Házigazda, Moderátor rangokkal mi lett?

(#10) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

öö máris tudom mondani hogy megvan az első csalódás. Ri/os 4ben ugye külön volt az apróhírdetés és külön a fórum topicok mentése. Most mindent egybe vesz, és 30 nál nem enged könyvjelzőbe tenni :(

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11) Pompi válasza Panther (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Értem. Mitől függ akkor, hogy ilyen blogbejegyzés valami, vagy Re:Írás jellegü topic?

Feel Good Inc.

(#12) Rive válasza Boxer001 (#7) üzenetére


Rive
veterán

Az elrendezés meg effélék beköltöztek a személyes beállításokhoz. De hova lett pl. az avatár-választás?

Ja, és megvolt az első perc körüli reakcióidő a motortól :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) KrAt válasza Zsadi (#9) üzenetére


KrAt
veterán

Ez érdekes, és tényleg :)

Amúgy frankó lett, nekem eddig hibátlannak tűnik, csak 1-2 dolgot meg kell szokni :)

(#14) Bash válasza Rive (#6) üzenetére


Bash
őstag

Miért is szeretnéd feleslegesen terhelni az adatbázist?

http://bashtravel.com/

(#15) C4mp3r válasza Rive (#12) üzenetére


C4mp3r
addikt

Fönt fekete sávban, adataim. :)

u.i.: Nekem az automatikusan frissülő itt szóltam hozzá lista tetszik.

u.i.: Ha szerkesztem a hozzászólást direkt nem jelenik meg a [Szerkesztve] szöveg a végén?

(#16) Winner_hun válasza Bash (#14) üzenetére


Winner_hun
félisten

Emlékeztető?
Nekem is jól jött néha

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) KrAt


KrAt
veterán

Mi az az UADS téma? :B

Mod: visszajöttek a régi piacos témák :) De hogyhogy hozzá lehet szólni? :U

(#18) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Muhaha, le lettem fokozva ;)

less qq more pewpew!

(#19) Rive válasza Bash (#14) üzenetére


Rive
veterán

Ha legközelebbi bejelentkezésre előirányzok magamnak valami tennivalót, akkor így szoktam emlékeztetőt hagyni magamnak. SZVSZ az ebből eredő terhelés eléggé jelentéktelen mértékű lehet :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20) KrAt


KrAt
veterán

Más: Jobb oldalt logout témák között vannak az aprók, alatta meg a hardver aprókban megint :U

(#21) Bash válasza Winner_hun (#16) üzenetére


Bash
őstag

"Akinek nincs esze legyen notesze!" :)

http://bashtravel.com/

(#22) tildy


tildy
nagyúr

Szép és jó, de hol találom emg úgy egyben az összes elküldött privátomat?:D

Jahm találtam egy bugot is, még mindig nagyÚr vagyok :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

pl az avataroknál is lett pár uj állatkás meg női avatar, de férfi meg alig :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#24) Shkiz0 válasza tildy (#22) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ua ott ahol a fogadottat is csak név szerint csoportokba rendezve.

ui: hirdetés szerkesztésekor nem irja ki alulra a [szerkesztve] feliratot.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#25) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Apróhirdetések vannak a baloldalt a logout szekcióban.

mod: mire elkuldtem paran mar irtak :D

mod2: az avatarom atvaltott sztem magatol a hatter nelkuli zold szornyecskere, elotte voltam az avatarvalasztot megnezni, de nem emlékszem, hogy valtoztattam volna. most visszaallitottam.

90 87.5 87.8 87.5

(#26) Lala6


Lala6
őstag

Nagyon szuper az új motor :) Nincs valami összefoglaló az új lehetőségekről, úgylátom jósok mindenkerült bele :)

(#27) Rive


Rive
veterán

A privátok új rendezése atom :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) Winner_hun válasza Bash (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

A noteszt elhagyom, a ph-t nem:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29) kymco


kymco
veterán

Tetszik :D

www.refujvaros.hu

(#30) Boxer001 válasza Rive (#12) üzenetére


Boxer001
veterán

jah tényleg, köszi :D

(#31) Rive válasza Bash (#21) üzenetére


Rive
veterán

Ez a 'notesz' volt már, hogy több oldalnyi félbehagyott hozzászólást őrizgetett, linkekkel, mifenével. Határozottan hiányozni fog :(

Ui.: Cúnya bácik, kitiltottátok az 'Önmagad' fehasználót :P :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32) tildy válasza Shkiz0 (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Az úgy nekem nem annyira jó:U Megvannak a név szerint elküldöttjeim , ezt sikerült azért magamtól is megtalálni, csak szeretem egyben is látni őket.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

bármilyen eddigi linkelés nem mükszik.
[L:http://prohardver.hu/tema/bugok_a_rios_r5_ph_motorban/hsz_29-29.html][/L]

Illetve a régi Ri/os 4 esek sem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#34) bélanéni válasza Rive (#27) üzenetére


bélanéni
őstag

Hol találom meg a privát üzeneteimet. Ha belépek, akkor is "belépés" marad a fenti link. A privátokat meg sehol nem látom :(

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#35) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Jobb oldalt az Opciók téglalap fölé várható valami, vagy csak úgymaradt? :) MOD: ááá már látom hogy odakerült az "új hozzászólás irása..." :):):)

Amúgy eddig tetszik! :R Köszönjük szépen!

Harrrr!!!!

(#36) Winner_hun válasza bélanéni (#34) üzenetére


Winner_hun
félisten

Törölj kukikat

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37) mogyesz


mogyesz
aktív tag

@63815-gmail.com Nem is ez az e-mail címem! a 63815- miért került bele?

(#38) frame>24


frame>24
addikt

heló és kösz!
De: hol van pl. az "aktív tagok" kereső fül fentről?
csatlakozva egy előttem szólóhoz: összefoglaló az újdonságokról valahol?
Üdv

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#39) Rive válasza tildy (#32) üzenetére


Rive
veterán

Katt a névre, és a teljes beszélgetés látszik egyszerre. AZ is, amit kaptál, és az is, amit írtál.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#40) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

ahogy Shkiz0 is irta nem megy a linkelés, a meta tag eleve hibas "[L" de javitva sem jó.

90 87.5 87.8 87.5

(#41) Winner_hun válasza mogyesz (#37) üzenetére


Winner_hun
félisten

KLIKK

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42) Reac^


Reac^
őstag

Valaki tud vmi-t arról hova tünt az "apróhírdetéseim" cimű külön kiemelt rész?! :F

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#43) Lala6


Lala6
őstag

Apróknál hol találom meg a hirdetéseimet? Nincs már listázva jobb oldalt.

szerk: 1p ;)

(#44) Shkiz0 válasza kicsitomi88 (#40) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

meg valaki azt is megmondhatná hogy hol találom az apróhírdetéseimet, mert lehe hogy vak vagyok de nemlátom sehol oldalt.

megelőztetek

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45) Jadro


Jadro
veterán

Hú eddig nekem is tetszik. Jó ez a PÜ csoportosítás név szerint. Csatlakoznék egy előttem szólóhoz, jó lenne egy kis összefoglalás az újdonságokról.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#46) Bash válasza mogyesz (#37) üzenetére


Bash
őstag

Megváltozott nevek és email-címek

http://bashtravel.com/

(#47) KrAt


KrAt
veterán

Egy vmit kérek vissza: Ha írok egy hszt, és beírom a linket, és kijelölöm, rákattintok a linkre, akkor mindíg linkké alakította vagy képpé :O

(#48) bélanéni válasza Winner_hun (#36) üzenetére


bélanéni
őstag

Mindent töröltem a böngészőben, de továbbra is "belépés" link van felül, mintha még nem lennék bejelentkezve, de közben tudok üzenetet írni a fórumban. Valami gáz van itt nálam?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#49) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok ! :R

Szupi az új "motor" .. GRAT!!! :R .. viszont volt két aktuális hírdetésem.. nem találom őket !
HILFE .. merre keressem ???

Üdv, BPFeri

....

(#50) moldvan


moldvan
csendes tag

Hasonló a problémám.... hol találom a saját apróhirdetéseimet?

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  RIOS R5 / R6 kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.