Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Hajrá, és jó moddingolást!

(#2) zuchy válasza Picike8 (#1) üzenetére


zuchy
őstag

Köszönöm!

PC-STYLE.hu

(#3) jones965


jones965
Modder

Szuper lett a plexi beépítése. :C
Arra leszek kíváncsi, hogyan oldod meg a megvilágítást.

(#4) zuchy válasza jones965 (#3) üzenetére


zuchy
őstag

Köszönöm. :R

A világítást úgy tervezem, hogy van egy kis rés a két egérgomb között ahol a műanyagtestet elérik. Na oda ragasztok még egy plexi elemet és abba rakom be a ledet. Az eredeti műanyagelemen is van egy kis nyúlvány ott.

PC-STYLE.hu

(#5) Moddingboy


Moddingboy
Modder

Megszenvedtél ezzel a kis plexi darabkával, de megérte! Frankó lett ;)

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#6) zuchy válasza Moddingboy (#5) üzenetére


zuchy
őstag

Köszönöm, a plexivel kapcsolatban a nehezével megvagyok. :R

PC-STYLE.hu

(#7) Engineer086


Engineer086
Modder

Nem semmi meló lehetett kivágni azt a kis plexi elemet, elismerésem!

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#8) zuchy válasza Engineer086 (#7) üzenetére


zuchy
őstag

Köszi, de még lesz vele tennivaló. :R

PC-STYLE.hu

(#9) Bari válasza zuchy (#8) üzenetére


Bari
Modder

A plexi a fényes elem helyett jó ötlet , megszenvedtél vele, kíváncsian várom a folytatást.
A plexi külső felületének polírozásához használhatsz gázlángot is, a kis karcokat teljesen eltünteti, bár kis gyakorlatot igényel, elsőnek ne az éles darabon próbáld ki :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#10) zuchy válasza Bari (#9) üzenetére


zuchy
őstag

Köszi, igen gondoltam már rá, csak öngyújtóval fogom majd csinálni, úgy nem olvad meg az egész talán. Úgyis van egy eltört darabom, majd azon kísérletezek. :D

PC-STYLE.hu

(#11) Bari válasza zuchy (#10) üzenetére


Bari
Modder

Én a dremel gázos pákáját használom ilyesmire, nem a nyílt lángot, hanem ezzel a feltéttel (sajnos jobb képet nem találtam róla).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#12) zuchy válasza Bari (#11) üzenetére


zuchy
őstag

Nekem ilyen jó szerszámom nincs, csak egy Dremel 300-as. Az viszont nélkülözhetetlen volt.

PC-STYLE.hu

(#13) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Van türelmed a plexivel :)
eddig konzervatív modnak tünik, de tetszik. nagyon jól mutat az a piros plexi ott.
Öngyújtóban sima lángos verziót próbáltál vagy azt a (minek is hívják azt az utánégetőset? :D ) vihargyújtós (asszem ez az) fajtát?

(#14) Bari


Bari
Modder

Nagyon baba lett a plexi elem :C , majd csinálj képet sötétben is a világító ledekkel .

Üdv: Bari

(#15) jones965


jones965
Modder

Nagyon szuper, úgy látom érik a modder rang neked is lassan. ;)

(#16) zuchy


zuchy
őstag

Köszönöm mindenkinek. :R

OutsideR: Nem lesz ez olyan konzervatív a tervek szerint. :) Harisnya az biztosan lesz.

Bari: Holnap veszek még két ledet, kíváncsi vagyok én is hogy fest.

PC-STYLE.hu

(#17) jones965


jones965
Modder

Ezért írtam, hogy kíváncsi leszek a ledezés megoldására, mivel a kívánt hatás csak akkor érvényesülne, ha fény nem merőlegesen, hanem a plexi élébe lenne irányítva.
Ettől függetlenül szép amit csinálsz.

(#18) zuchy válasza jones965 (#17) üzenetére


zuchy
őstag

Köszi, kár hogy nem tudom összehozni, ha egyenletes lenne marha jól mutatna, csak ahhoz oldalról kéne igen, ahogy írtad és oda is 5 led kéne legalább.

PC-STYLE.hu

(#19) Bari válasza zuchy (#18) üzenetére


Bari
Modder

SMD-ven meg lehetne oldani szerintem, a bekötéséhez meg zománcozott rézdrót (pl bontott trafós dugasztápból), egy 0805-ös méretű smd led csak 1,25×2mm-es és csak 0,7mm vastag, abból szerintem több is elférne. Kár hogy messze vagy, az összeforrasztásukban szívesen segítenék :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#20) OutsideR válasza zuchy (#18) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Elvileg ha a két szárat hátulról világítod meg talán folyamatos lesz a fény
ha teszel 2 kis fület az ívre az alábbi rajzon megjelölt ponton és abba raksz ledeket (3mm-es elfér talán) akkor valószínű végigvilágít a 2 száron és nem lesz ilyen pontszerű.

A két fület meg a két nyíllal jelölt ponton fúrt lyukon elvileg be is lehet vezetni

(#21) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ez igen, tetszik! :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#22) Oliver95


Oliver95
csendes tag

Gyönyörű munka :R
Csak így tovább :K :C

"Mondj egy színt 1 és 5 között!"

(#23) albert8


albert8
addikt

Egyszeru, megis baromi jo :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#24) zuchy válasza OutsideR (#20) üzenetére


zuchy
őstag

Az a baj, hogy ahova tetted a ledeket ott nincs hely, az egér teste egyből egy ívben kanyarodik lefelé, és az egyik oldalon a két oldalsó gomb van. :(

Többieknek köszi, de még messze nincs kész, csak várok még pár cuccra.

Bari: Köszi a tanácsot, még nem tudom a ledekkel mi legyen. :R

PC-STYLE.hu

(#25) zuchy


zuchy
őstag

Amúgy próbálgattam a ledek elhelyezését, de egyik sem igazán jó. Szerintem az a baj, hogy ez az elem nem egyenes, teli van ívvel és a fény nem hajlik el. Visszaverődve meg nem sokáig jut el. Egyenes plexiben könnyen terjed, nincs benne semmilyen hajlat, de ebben...

PC-STYLE.hu

(#26) Bari válasza zuchy (#25) üzenetére


Bari
Modder

És ha a plexi aljára teszel sűrűn smd ledeket? akkor alulról lennének megvilágítva az smd led meg nincs 1mm vastag (0805-ös méret) akár a plexibe is bele lehet marni a helyét (ha kell szívesen segítek az összeforrasztásban)

Üdv: Bari

(#27) zuchy válasza Bari (#26) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem ez a jelenlegi képességeimet meghaladná. :D
Már időm sincs nagyon úgyhogy lehet nem lesz ledes.

PC-STYLE.hu

(#28) Bari válasza zuchy (#27) üzenetére


Bari
Modder

Az smd forrasztás vagy a ledek helyeinek kimarása?

Üdv: Bari

(#29) zuchy válasza Bari (#28) üzenetére


zuchy
őstag

Az a baj nincs rendes pákám hozzá. Na meg hogy mit kezdek és hogy oldom meg a kb 120 drótot. Mert elvileg mindegyiket külön kell táplálni.

PC-STYLE.hu

(#30) Bari válasza zuchy (#29) üzenetére


Bari
Modder

Nem kell extra páka, jó kézügyességgel pillanatpákával is meg lehet forrasztani. Nem kell 120 drót, a piros lednek 2V-os a nyitófeszültsége, így 5V-os tápfeszültségre kettesével lehet sorba kötni őket, a bekötéshez meg lehet használni vékony (0,4mm-es) zománcozott rézhuzalt (pl döglött trafós adapter trafójáról bontva, ha nincs küldök 1-2m-t levélben :D )

Üdv: Bari

(#31) zuchy válasza Bari (#30) üzenetére


zuchy
őstag

Lehet hogy egyenlőre elvetem, nem akarok belevágni, mert lehet az se sikerül. SMD-kkel nulla tapasztalatom van. Ez a mod jó lesz bemelegítésnek. Amúgy köszi, ha még lenne időm és tapasztalatom vele megcsinálnám. :R

PC-STYLE.hu

(#32) Bari válasza zuchy (#31) üzenetére


Bari
Modder

Smd ledek nem drágák, amit eltörtél pelxit azon lehet kísérletezni, meg a led forrasztásával is. Tapasztalat pedig úgy lesz ha csinálod, hidd el nem ördöngösség :D . Nem kell rögtön az éles darabon dolgozni. Ha még sem vágsz bele megértem, de sajnálom is mert leddel megvilágítva az a pirosra festett pelxi nagyon ütős.

Üdv: Bari

(#33) jones965


jones965
Modder

Na mi újság már az egérrel, régen volt upgrade. :)

(#34) zuchy válasza jones965 (#33) üzenetére


zuchy
őstag

Készül, máma fotóztam volna de lemerült aksi a gépben, holnap már fogok fotózni.

PC-STYLE.hu

(#35) Moddingboy


Moddingboy
Modder

A fehér burkolathoz jól fognak passzolni a piros elemek :) A világítást végül elvetetted?

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#36) zuchy válasza Moddingboy (#35) üzenetére


zuchy
őstag

Aham, el. Elkészültem amúgy az egérrel, a képeket még utómunkázom és töltök fel párat.

PC-STYLE.hu

(#37) Moddingboy


Moddingboy
Modder

Valóban pofás lett ;) Gratula! :)

[ Szerkesztve ]

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#38) Bari válasza zuchy (#36) üzenetére


Bari
Modder

Szia!

Ez a piros fehér fekete kombó nagyon bejön , kár hogy a led beépítéséről lemondtál, avval még ütősebb lett volna. De ez nem von le semmit az egér szépségéből, nem csicsás, egyszerű de épp ez adja a szépségét. Gratulálok :C

Üdv: Bari

(#39) jones965


jones965
Modder

Na végre most már teljes a paletta a versenyzők részéről.
Természetesen a gratuláció Neked is maximálisan jár! :)

(#40) zuchy


zuchy
őstag

Köszönöm mindenkinek! :R

PC-STYLE.hu

(#41) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Atommód bejön! :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#42) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Nagyon stílusos lett az egér, engem a Lotus Elanra emlékeztet a fehér/vörös színezés.
Ha arról kell döntenem, hogy melyiket használnám legszívesebben otthon, biztosan emellett döntöttem volna, de végül Bari mellett döntöttem a terve egyedisége, és a nagyszerű megvalósítása miatt.

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#43) zuchy válasza MeszarosB. (#42) üzenetére


zuchy
őstag

Köszönöm, szerintem is barié az egyik legjobb.

PC-STYLE.hu

(#44) dobobazsy


dobobazsy
őstag

szép munka, gratulálok! :R

(#45) zuchy válasza dobobazsy (#44) üzenetére


zuchy
őstag

Köszönöm! :)

PC-STYLE.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.