Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xTc


xTc
aktív tag

Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Ne aggódj az IndexOutOfBounds-ok miatt mindenkivel előfordul. Nekem a kedvenc hibám a NullPointerException, heti rendszerességgel generálok egy párat, különben nem lenne munkám :-)

(#2) lezso6 válasza xTc (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Használjatok C / C++ nyelvet, abban csak segfault van. :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) xTc válasza lezso6 (#2) üzenetére


xTc
aktív tag

Áhh, nem adom én könnyen magam :-] Nem az én világom a C/C++ vonal.

[ Szerkesztve ]

(#4) Zsomx válasza lezso6 (#2) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Eredetileg C-t vagy C++-t akartam, de Windows 8 alatt egyik fejlesztő környezet sem akart működni, meg a C#-hez van könyvem. :)

(#5) Zsomx válasza xTc (#1) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Na olyanom se volt (még). Ilyen matekosan összetettebbet nem nagyon írtam még. Most Arduino-hoz írok appot, hogy kommunikáljon a fejlesztő lappal, és még az is mérföldekkel könnyebb mint ez a cucc volt :U

(#6) buherton válasza Zsomx (#4) üzenetére


buherton
őstag

Örülj neki, hogy a .NET szólt érte. C és C++-ban síri csend követi az ilyen megmozdulásokat :D .

Egyébként az Eclipse-ben simán lehet C és C++-ban fejleszteni, illetve sok minden másban is. Nagy előnye, hogy platform független, így nem kötelező a win8.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ezt übereljétek! ;]

program logout;

var i:integer;

begin
clrscr;

for i:=1 to 2 do
begin
write('|');
clrscr;
write('/');
clrscr;
write('-');
clrscr;
write('\');
clrscr;
i:=1;
end;

readln;
end.

Jegyzettömbbe írtam, nem tudok programozni, sosem szerettem, de elvileg működnie kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8) Heeken válasza Bjørgersson (#7) üzenetére


Heeken
tag

Free Pascal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Szatyor95 válasza Bjørgersson (#7) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nee. Végre élveztem a szüneter, erre egy ilyennel emlékeztetsz, hogy mit is tanulok. :O :DDD

Nyugodj békében Integra!

(#10) Bjørgersson válasza Heeken (#8) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekünk még Turbot tanítottak. :D

(#9) Szatyor95: HÁHÁ ;] Én is utáltam, nem is ment, mindig a többiekről másoltam össze, hogy legalább egy hármas meglegyen. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11) dragon1993 válasza Zsomx (#4) üzenetére


dragon1993
őstag

C++ ide felesleges lenne ide.
Visual Studio alatt sem ment a C ?

(#12) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Anno vizsgázás után elgondolkodtam hogy el kéne menni rendszergazda vagy/ programozónak. Végül megmaradtam fafémfaragónak, de legalább computer numerical control. :)

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) VIPowER válasza Bjørgersson (#7) üzenetére


VIPowER
senior tag

Emlékszem hogy imádtam a pascalt miközben utáltam. Aztán átszoktam a sörre. :)

(#14) vimes


vimes
senior tag

Hú, mennyit találkoztam ezzel a hibaüzenettel, mikor emelt info érettségire készültem. Rendszerint, mikor éreztem, h egyszerűbben is lehetne, de az nehezebb :)

VIPowER: meg tudlak érteni :D a sör nem dobál hibaüzenetet :)

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#15) lezso6 válasza vimes (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A francokat nem dob a sör hibaüzenetet, ráadásul bizonyos mennyiségű warning és error után az út-kereső algoritmus is teljesen összeomlik, aztán dumpolhatod a stack trace-t a system recoveryhez. Jobb esetben ezt az előzi meg, hogy tűzfal meghibásodik, és kulcsfontosságú információk szivárognak ki, melyekkel lehetőség nyílik a rendszer távoli irányítására. Rosszabb esetben viszont a plug n play alrendszer lesz bugos, így olyan eszközökhöz is drivert talál, melyekről másnap kiderül, hogy teljességgel inkompatibilisek, ez észlelés után azonnali kernel pánikban nyilvánul meg. :P

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Fr0z3n válasza lezso6 (#15) üzenetére


Fr0z3n
őstag

De szép megfogalmazása annak, hogy be vagy b.szva, azt se tudod mit beszélsz, vagy, hogy mit csinálsz,
ráadásként nem tudod miként jutsz haza. :D

(#17) Zsomx válasza dragon1993 (#11) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Ott is vmit kinlódott. Nem is értettem, de egész megszerettem a C#-t
Ha felvesznek holnap, akk ugyis fogok C++ tanulni (meg ilyesztő matekokat). :DDD
Jaaaj Pascal, de utáltam mindig is...

(#18) Zsomx válasza buherton (#6) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Az Eclipse nem csak java fejlesztő? Jé 0.0

(#19) turai_ válasza Zsomx (#18) üzenetére


turai_
tag

Olyan nyelven IDE, amire beallitod. En a zinternettet fejlesztettem benne.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#20) #56573440


#56573440
törölt tag

a programozás számomra a legidegesítőbb dolog. amikor valami kis, saját programot írok és az 50 sorban 50 hiba kerül, én meg állítanám már bele a billentyűt a monitorba hogy ez nem működik, veszek új gépet, akkor jövök rá hogy bizony én vagyok a hülyebarom, és nincs más akit hibáztathatnék, ez pedig roppant szomorú felismerés:D

mondjuk évente jön rám két hétig hogy csináljak ilyet is, a munkkám során szerencsére van elég ember akit szidhatok és hibáztathatok :D

(#21) buherton válasza Zsomx (#18) üzenetére


buherton
őstag

[link]. Tovább megyek olyan platformon használhatod, amin van Java, és olyan platformra fejleszhetsz, amire találsz compiler/interpreter támogatást.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#22) Zsomx válasza buherton (#21) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Szóval akkor pl.: platformfüggetlen C# is lehet akár?

(#23) buherton válasza Zsomx (#22) üzenetére


buherton
őstag

Ha az adott platform támogatja a C#-t, akkor arra lehet fejleszteni. Például Linux-ra van C# fordító bár nem a legjobb. Lényeg a lényegben, hogy ez a compiler/interpretertől függ, hogy milyen platformokat és architektúrákat támogatnak. Például én Eclipse alól fejleszthetek windows-ra, Linux-ra, Raspberry PI-re, ARM Cortex-M3-ra, AVR8-ra, stb... és nem kell IDE-t cserélni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#24) Zsomx válasza buherton (#23) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Értem köszi a tippet. Én nekem jó a Visual Studio meg Arduino kombó.

(#25) buherton válasza Zsomx (#24) üzenetére


buherton
őstag

Nekem a VS-el az a bajom, hogy teljesen lekorlátoz, és az Express verzióval meggyűlt a bajom. Annyi pénzt meg nem adok ki. Az Arduino egyáltalán nem tetszik, mert nem ez lesz a mikrokontrollerek jövője, de ez más kérdés. Ha MCU, akkor csak és kizárólag C.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26) emvy


emvy
nagyúr

A fordito teljesen jo, a VM nem olyan gyors, mint az MS CLR.

A temahoz: az irod:

"A 2 perc alatt kikövetkeztethető "gondolati algoritmus" után ideje programba önteni azt."

Hat, most vagy rosszul latom, vagy pedig tenyleg zsenialis vagy, mert lathatolag a Knapsack-problemarol van szo [link], ami nem trivialis :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#27) vimes válasza lezso6 (#15) üzenetére


vimes
senior tag

Ez jó :DDD

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#28) Zsomx válasza emvy (#26) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Szerintem rosszul érted. A matematikai algoritmus volt meg, nem konkrétan, hogy hogy kell megírni. Az már nem 2 perc volt :)

(#29) Zsomx válasza emvy (#26) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Bár szerintem nem az algoritmust volt a nehéz megírni, hanem az átmeneti és megmaradt értékeket kezelni, azzal szívtam sokat. :(((

[ Szerkesztve ]

(#30) Zsomx válasza buherton (#25) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Az arduino csak amolyan hobbi, hogy "ne korlátozzon a monitor az alkotásban" :DD

(#31) emvy válasza Zsomx (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

En arra gondoltam, hogy a matekos resze nem triviális (ha gyors akarsz lenni sok elemre).

while (!sleep) sheep++;

(#32) buherton válasza Zsomx (#30) üzenetére


buherton
őstag

Nincs is vele baj. Legalább érdekel ez a terület is ;) . Azt teljesen meg tudom érteni, hogy könnyebb az Arduino-val csinálni bármit is, mert minden meg van csinálva, és neked már csak össze kell pakolni. De ha komolyabban akarsz ezzel foglalkozni, akkor megkerülhetetlen lesz a C.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33) Zsomx válasza buherton (#32) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Holnap kiderül, "akarok-e" ezzel komolyabban foglalkozni. :DD

(#34) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Még hogy a matematikája volt egyszerű meg két perc :))

Ez egy _nehéz_ probléma, de valóban a gép elég gyors ahhoz, hogy kevés eélem mellett kipróbáljon minden lehetőséget..

J.

(#35) Zsomx válasza joysefke (#34) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Kezdek elbizonytalanodni h jól csináltam-e... pedig működik :D Igaz nem több 100 elemmel kell dolgoznia. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.