Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) canniball


canniball
nagyúr

Köszönjük hogy ilyen szépen összefoglaltad! :R

Egy megjegyzés:
"...ha nem pontosan a hozzá kapott USB-s infrára célzunk nem veszi a jelet..."
Én úgy vettem észre hogy nem a vevővel van a gond, a Harmonyval sokkal jobban/gördülékenyebben működik. Mintha a gyári pálca nem szórná elég jól a jelet.

És egy kérdés:
"Videólejátszás:
PageUp: Feliratváltás és ki/be kapcsolás
<pageup>NextSubtitle</pageup>"

Ezek szerint a ShowSubtitles parancsra nincs is szükség, egy gombbal működik a ki-/bekapcsolás és a váltás?

Mod.
Bónusz: mintha sb kolléga azt írta volna hogy nála nem működik a feliratkezelés, nálad jó?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2) zsigus válasza canniball (#1) üzenetére


zsigus
őstag

Nincs mit. :)

Nálam (OpenELEC alatt) ki is kapcsolja a feliratokat a NextSub. A ShowSub.-ot nem próbáltam már nagyon rég... ha jól emlékszem még az XBMC 10-nél volt dolgom utoljára vele, billentyűzettel. Akkor működött, de most nekem elég a NextSub.

Nem sokszor szoktam feliratos filmeket nézni, de eddig rendben volt mindig.

"Én úgy vettem észre hogy nem a vevővel van a gond, a Harmonyval sokkal jobban/gördülékenyebben működik. Mintha a gyári pálca nem szórná elég jól a jelet."

Igen, én is erre gondoltam, javítottam, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3) canniball válasza zsigus (#2) üzenetére


canniball
nagyúr

És valóban, nálam is működik a NextSubtitle-lel a ki/bekapcsolás is. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4) san2000


san2000
tag

Köszönöm ezt a remek hiánypotló leírást. :C

(#5) zsigus válasza canniball (#3) üzenetére


zsigus
őstag

Mondom én. :)

san2000: Nincs mit. :)

Update 1: Beletettem a cikkbe az általam készített kyeboard.xml-t, amikek jók ezek a beállítások annak nem kell szerkesztgetni, csak töltsétek le, és írjátok felül.

[ Szerkesztve ]

(#6) TCr válasza canniball (#1) üzenetére


TCr
veterán

A távosokkal hibája, nekem tv-re, erősítőre és STB-ra egyaránt elég pontosan kellett célozni a kapcsoláshoz, na ez a Harmony-val megszűnt. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#7) canniball


canniball
nagyúr

Jut eszembe: ha jól látom te is a szoftvert használod; neked sikerült valahogy belőnöd hogy a képernyő körüli gombok egyszerre mind elérhetőek legyenek (tehát négy felé osztott kijelző és négy activity gomb)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8) zsigus válasza canniball (#7) üzenetére


zsigus
őstag

Ha arra gondolsz, hogy egyszerre négy activity legyen a kijelzőn, akkor azt nem próbáltam, csak kettőt (TV, Videó).

De nem tudom, hogy ez lehetséges e, mert amikor próbálkoztam vele, akkor nekem is két activity-t tett ki a kijelzőre (gondolom ha lehetne többet is akkor úgy rendezné ahogy az eszközök gombjait is (négy részre osztott kijelző)).

De sajnos a TV-vel küzdök még egy kicsit, mert a bekapcsolási parancsot rövid ideig küldi (2 mp kellene a Panasonic TV-mhez), és nem tudom bekapcsolni így a TV-t, csak ha egy számgombot teszek a bekapcsolási feladatra. Szóval most nincs beállítva egy activity sem. Írtam a support-nak, ha válaszolnak majd újra ráfekszem az ügyre. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) canniball válasza zsigus (#8) üzenetére


canniball
nagyúr

"De nem tudom, hogy ez lehetséges e..."
Lehetséges mert van lehetőség az eszköz online beállítására is és akkor mind a négy gomb használható egy kijelzőn. Csak ha ilyen módon lövöd be akkor meg nincs annyi beállítási lehetőség mint a szoftverben. :o
Ha túl vagy a TV bekapcsolási mizérián megköszönném ha erre is rákérdeznél, az én angolom sajna kevés ehhez. :B

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10) zsigus válasza canniball (#9) üzenetére


zsigus
őstag

Hát az én angolom sem jó, de ezt még (kis webes segítséggel) tőmondatokban el tudtam magyarázni.

De ha visszaírtak rákérdezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) TCr


TCr
veterán

A Harmony 600-on az adott eszközöknél a kijelzőn megjelenő parancsokat át lehet valahogy variálni, vagy azok fixek?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12) zsigus válasza TCr (#11) üzenetére


zsigus
őstag

Mármint ezt hogy érted? A sorrendet szeretnéd változtatni? Vagy a nevüket átírni?

Mindkettő megoldható. Belemész az adott eszköz (pl. TV) beállításaiba (Settings), bepipálod a "Customize Buttons" sort a listában, Next. És itt vannak a beállított gombok.

Két fül van, az első (ami alapból bejön) a dedikált gombokat tartalmazza, de ha átmész fenn az "Additional Buttons"-re akkor láthatod a kijelzőn megjelenő gombokat. Az első oszlopban át tudod írni a gombok neveit (pl. Nyelv, Felirat stb.), a legördülő menüben tudod kiválasztani a parancsot, az utána található nyilakkal pedig a sorrendet tudod változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#13) TCr válasza zsigus (#12) üzenetére


TCr
veterán

A sorrendre gondoltam, a bal felső sarokban van a HTPC power toggle gomb, eddig 2x sikerült véletlenül rányomnom, kellemetlen. :DDD
Elsősorban azt szeretném onnan eltüntetni.

Amit írtál beállításokat, az a programra, vagy a webes felületre vonatkozik?
Én utóbbit használom.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#14) zsigus válasza TCr (#13) üzenetére


zsigus
őstag

A programra. Azt tanácsolták korábban, hogy a programmal jobban lehet finomhangolni (késleltetés pl.), ezért én rögtön ezzel dolgoztam.

Tedd ugyanarra a helyre a kikapcs. gombot mindennél, és előbb utóbb megszokod. :)
De még én is csak ismerkedem vele, mert tegnap jött meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) TCr válasza zsigus (#14) üzenetére


TCr
veterán

Tudnál segíteni kérlek, hogy honnan töltsem le?
Jobb, mint a böngészős cucc?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16) canniball válasza zsigus (#10) üzenetére


canniball
nagyúr

Tankjú! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17) canniball válasza TCr (#15) üzenetére


canniball
nagyúr

Több a beállítási lehetőség.
Innen tudod leszedni (Downloads fül).
Viszont a korábbi acc. nem lesz jó hozzá, újat kell csinálnod.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18) TCr válasza canniball (#17) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm. :R
És ha már új acc, akkor gondolom újra hozzá kell adni az eszközöket és újra beállítani az activity-ket is...?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19) canniball válasza TCr (#18) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy mondod.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20) TCr válasza canniball (#19) üzenetére


TCr
veterán

Na akkor ez így marad addig, amíg megérkezik az új vevő. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#21) canniball válasza TCr (#20) üzenetére


canniball
nagyúr

Ugyan már! Hiszen a jelek szerint azt teljesen feleslegesen rendelted. ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22) TCr válasza canniball (#21) üzenetére


TCr
veterán

Az lehet, viszont azzal sokkal egyszerűbb lesz testre szabni. :)
A Chinavision csodát pedig meghirdetem majd.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#23) canniball válasza TCr (#22) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha te mondod. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24) TCr


TCr
veterán

Na olyankor mi van, ha a C:\Users (Felhasználók)\ *fiókod neve* \AppData\Roaming\XBMC\Userdata\keymaps mappa üres? :DDD

Canniball: írtam a HTPC topicba!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25) canniball válasza TCr (#24) üzenetére


canniball
nagyúr

A c:\program files\xbmc könyvtárban van valahol, ott keresd.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26) Kowa


Kowa
tag

Mivan abban az esetben ha nem ennek a csoda vevőjét használnám a HTPC hez hanem találtam a Hardverapron aki ilyen belső USB portra is csatlakoztatható vevőt kinál: USB s VEVŐ

persze én is Harmony One al párosítanám össze ezzel a vevő vel valahogy a cikkben lévő vevő annyira nem szimpi meg nekem az a távirányító rész amúgy sem kell . Használt már valaki ilyet?

annyi hátránya van ennek a vevőnek hogy programmal együtt hajlandó csak müködni

[ Szerkesztve ]

(#27) wolf32


wolf32
újonc

Hello

Részben idetartozhat ezért megkérdezem,mert máshol nem találtam müködő választ.Nekem van egy winfast dongle h tv kártyám távirányítóval ,viszont az alap PVR illetve RCCONFIG alatt sem müködik az összes gomb,van amire egyáltalán nem reagál bármit állítok be.pl a hengerőgomb fel-le nyílként működik,a jobb-bal nyíl pedig hangerőt állít,de a back gomb semmire nem reagál vagy PVR és MCE alatt a play/pause gomb csak play gombként reagál.Érdekes,hogy XBMC alatt viszont müködik a play/pause gomb mindkét funkciója..Szóval azon túl ,hogy az rcconfig.exe programban nem reagál a beállításokra,nem tudok úgy belemenni ott is egy fileba ami szerkeszthető,mint a keyboard.xml?vagy valami hasonló?Egy dolog ami változott driver frissítésre a jobbra-balra nyíl megjavult de más gomb nem. Ha működne ezek után tenném át majd logitech harmony távirányitóra.

(#28) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Próbálok XBMC-vel zenélni PC-n, mivel elég jól távirányítható androidos telefonnal. Sajnos maga az XBMC alkalmazás hangja elég gyér, más progival sokkal jobban szól.

Lehet ezen javítani?

(#29) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Itteni fórumos infók alapján vettem mégegy USB billentyűzetet, immáron IR vevőset. Gondoltam, annak a jeleit föltanítom a Harmony One-ra, ezért az XBMC-ben fölvettem azokat a parancsokat (KeyMap editorral).
Nagyon szépen működik a dolog a billről, csak sajnos a Harmony nem érzékeli az IR billentyűzet jeleit.
A hagyományos jelekkel nincsen gondja, ami a bill másik oldalán található standard gombokról jön, de a billentyűzet leütéseket nem akarja.
Gondoltam, fordítok a témán és az XBMC-t tanítom föl a standard gombokra, végülis tökmindegy, csak működjön. Ja, fasza, csak az XBMC nem veszi a nem billentyű leütéseket, még akkor sem, ha azt a rendszer menüben kikapcsoltam ("távirányító billentyű leütéseket küld" - pipa ki).
Szóval szerintetek hogy a bánatba fog így működni? Vehetek egy újabb IR távirányítót?!

Ja, ami fontos: Androidos TV-boxszal szopok, nem Windows-on vagyok.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#30) canniball válasza Kapanyél (#29) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem értem: tulajdonképpen mit szeretnél elérni? A Harmonyval gépelni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31) Kapanyél válasza canniball (#30) üzenetére


Kapanyél
őstag

Természetesen nem gépelni (bár tulajdonképpen az is mehetne), hanem a Harmony-val irányítani az Androidos TV-BOX-on az XBMC-t.
Az IR vevő szépen továbbítja is a jelet az XBMC-nek, a hozzá adott billentyűzettel működnek is többé-kevésbé az átmap-pelt parancsok, csakhogy ezt a billentyűzetet akarom kiváltan a Harmony-ra (és meghagyni az IR vevőt USB-n). És ezeket a jeleket nem ismeri föl a Harmony.
A standard jeleket meg (a bill-táv másik oldalán a play/stop/nyilak/stb) az XBMC nem kapja meg.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#32) canniball válasza Kapanyél (#31) üzenetére


canniball
nagyúr

"És ezeket a jeleket nem ismeri föl a Harmony."
Mármint próbáltad betanítani így és nem érzékeli a jeleket?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33) Kapanyél válasza canniball (#32) üzenetére


Kapanyél
őstag

Pontosan.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#34) canniball válasza Kapanyél (#33) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nincs több ötletem, elég "extra" ez az összeállítás. Marad a guglizás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35) Kapanyél válasza canniball (#34) üzenetére


Kapanyél
őstag

Igen, sajnos az elmúlt napom teljesen ezzel ment el, már ott vagyok, hogy kidobom az egészet a francba és építek egy HTPC-t. De rájöttem, hogy azzal pont a Harmony-s problémát nem tudnám áthidalni.

Gyakorlatilag ki kellene próbálni az összes MCE távirányítóval, hogy rá lehet-e tanítani a Harmony-ra?
Utána pedig kell valami segédprogramot is találni, hogy az egyes bejövő jeleket átfordítsa XBMC (vagy Windows) által értelmezhető karakterré.

Ha csak azokat a gombokat tudom használni, amik az eredeti távirányítón vannak, akkor még mindig nem vagyok ott, hogy ki tudjam használni az XBMC teljes tudását.
A mostani megoldás - ha összejött volna - erre lehetőséget adott elviekben, mivel a legtöbb funkciót hozzá tudtam párosítani egy billentyűhöz. De persze le lehet szűkíteni a legfontosabbakra is nyilván.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#36) canniball válasza Kapanyél (#35) üzenetére


canniball
nagyúr

"Gyakorlatilag ki kellene próbálni az összes MCE távirányítóval, hogy rá lehet-e tanítani a Harmony-ra?"
Dehogyis! Win alatt hótt egyszerű a dolog: vettem egy olyan távirányítót mint ami a bejegyzésben is szerepel (talán 2k ha volt), a Harmony szoftverében beállítottam hogy azzal akarom használni+belőttem az "extra" igényeknek megfelelően a gombokat és ennyi, nagy megelégedéssel lehet használni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37) Kapanyél válasza canniball (#36) üzenetére


Kapanyél
őstag

Jó hír, bíztam benne, hogy Win alatt azért egyszerűbb minden.
(hozzáteszem, azért vettem meg ezt a Media-Tech trágyát, mert itt a fórumon valakinek ezzel működött. Nálam sajnos nem.)
Most már csak egy normális barebone/htpc-t kell találnom. Kár, hogy már nincs Xtreamer Ultra forgalomban... addig halogattam a htpc építést/vásárlást a hülye szar fos androidos mocskokkal, hogy lecsúsztam róla.
Van valami tipped ilyen kis gépre, amin van gyárilag infra port és optikai kimenet + hdmi?

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#38) canniball válasza Kapanyél (#37) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz ésszerűbb megoldás ha magának épít az ember, nem ismerem ezeket a kész gépeket. De ez már itt eléggé off, inkább a HTPC topikba illik. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39) Kroni1


Kroni1
veterán

Van egy Harmony 300-asom, és most néztem, hogy a My Harmony programban már be lehet állítani a Cubox-i4pro-t! Nekem ugyan i2ex-em van, de beállítottam és működik. Annyiban jobb mint a HDMI CEC, hogy a gyors előre és hátra tekerés egy gombnyomásra megy, nem kell lejátszás közben a vezérlőpanelen odanavigálni. Ráadásul néha elmegy a CEC kapcsolatom is, de igy most mindig tudom majd irányitani a cuboxot! :)

Egy két dolgot még jó lenne beprogramozni a harmony-ra, pl. a next subtitle vagy a next audio parancsokat, illetve a jobb egérklikket is hogy tudjak filmeket törölni egér nélkül is..

(#40) Kroni1 válasza Kroni1 (#39) üzenetére


Kroni1
veterán

Na jelentem a keymap editorral ami egy letölthető add-on progi mindent be tudtam állitani 5 perc alatt amit szerettem volna, így nincs már szükségem az egér bill kombóra, a harmony-val elérek mindent amit akartam! :)
Menüben a távirányítóról is előjön a context menü (ami a jobb egérgomb volt eddig), lejátszás közben Codec infohoz sem kell már a billentyűzet és egy gombnyomással tudok végre hangsávot és feliratot váltani/ki-bekapcsolni!

(#41) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az megoldható, hogy a jelenleg beállított távirányítómat valahogy "beolvassa" a kezelő program? Most jól be van állítva, de a profilomban nincs benne ez a táv (egy másik van helyette), és csak 1-2 gombot szeretnék kicserélni, de ha csatlakoztatom a géphez, akkor az elejéről szeretné kezdeni a program.
Örülnék, ha tudna segyteni valaki.
Köszi!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.