Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#1) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szép munka!!! Informatív és jó volt olvasni!!! :K :C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3) szoporiz


szoporiz
tag

:C
Egész jónak hangzik a kütyü.:D
A cikk is informatív,szép összeszedett munka.

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#5) #79335424 válasza #45553408 (#1) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szép munka. Köszönjük! :R

(#6) cappa72


cappa72
nagyúr

:C és :R
Egyebet nem tudok mondani rá.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7) Cifu


Cifu
nagyúr

Alapvetően szép és igényes írás! Gratula! :R

De....

Egy biztos, a telefon telefon marad és soha nem lesz céleszközként megvehető teljes értékű navigáció. Aki az életét szándékozik navira bízni, az vagy vegyen egy komoly szerkezetet vagy ültessen be valakit a jobb egybe friss atlasszal.

Bocsánat, de ezt megcáfolom. Volt/van dedikált Waytech GPS-em, de a ZP998-asomat most még mindig egy Nexus 4-es követi, és ez a ma már nem éppen acélos kis készülék tökéletesen alkalmas GPS-ként funkcionálni, konkrétan a dedikált GPS készülék azóta nem került elő a kocsi kesztyűtartójából. A ZP998 GPS képessége kritikán alulinak minősítem, a vonatkozó ZP998-es topicban megtalálja a vesszőfutásomat a témában.

Én ezt a fenti idézett mondatot szerecsenmosdatásnak érzem, főleg úgy, hogy utána a kamerát ecseteled hosszasan. Akkor a kamerás képesség terén miért nem mondod azt, hogy aki normális képet akar, vegyen DSLR-t, aki normális videófelvételt, az meg vegyen videókamerát.

Nyilván mindenki tisztában van, hogy a telefon esetében kompromisszumokat kell kötni, de pont a GPS esetén én ezt nagyon nem így látom, lévén teljesen jól használható GPS megoldások vannak mobiltelefonokban. Azt nem mondom, hogy az MTK-t kell ezért ócsárolni, mivel a cég maga nagyon sok igencsak jó GPS-ekben használt SOC-ot adott már ki, de a telefongyártókat lehet. Ettől még nem tudom, hogy a ZP999-es GPS képessége milyen, nem is kívánok pálcát törni felette.

Viszont egy ilyen árkategóriájú készüléknél már igenis elvárható, hogy lehessen problémamentesen használni GPS-ként... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A cam elég gáz szerintem.

(#9) vicze


vicze
félisten

Hibák, amiket nem ártana javítani:
A MTK6595M nem 8db A7-es magot tartalmaz, hanem big.LITTLE felépítésű és 4db A17-es 2GHz-n + 4db A7-es 1,7GHz-es magok vannak benne.

"IMG Rogue" Ezt így nincs sok értelme leírni, mert senki nem fogja tudni miről van szó, PowerVR-re cseréld inkább az ismertebb.

"-WIFI DISPLAY"
Biztos nem tudja, mert azt csak Intel termék tudhatja. A becsületes neve Miracast, azt viszont támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#10) Midway


Midway
senior tag

A képek jó zajosak. Nem tűník túl acélosnak a kamerája.

(#12) #79335424 válasza vicze (#9) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az Intelnek van egy ilyen nevű technológiája (WIDI). A Samsungnak is van Note típusú telója, de ez nem jelenti azt, hogy csak ő használhatja a note kifejezést. Sőt, ha nagyon hasogatni akarjuk a szőrszálakat, akkor a screen mirroringról van szó, amiben a Miracast csupán egy lehetőség, de nem az egyedüli. A Samsungokban is van képátviteli lehetőség, de nem Miracast kompatibilis. Miracast csupán a Google Edition Samukban van. Vagy ott a Wimo, aminek szintén nincs köze a Miracasthoz, de ettől még működő képátvitelli mód.

Cifu:
Hagyjuk már ezt a profi eszköz dolgot! Nemzetköziben is kamionozok. Hidd el, van tapasztalatom, hogy milyen egy profi eszköz! Az nem egy teló, hanem egy célhardver. Nem keres rajta az asszony, nem futtat Google alkalmazásokat, hanem egyetlen dolgot csinál. Navigál.

Midway:

Kamera modul: Sony Exmor imx214

(#13) vicze válasza #45553408 (#11) üzenetére


vicze
félisten

Semmilyen nemű szándékos hazugság nincs benne, egyszerűen ennyire pontatlanok/nem értenek hozzá.

Számomra ez is nagyon hozzá tartozik, hogy Zopo-t az igénytelen gyártókhoz sorolom, és ezzel nem a terméket minősítem, hanem magát a céget, a telefon maga ettől még lehet jó.

@Somatom: A WiDi maga az Intel szabadalma és jogdíjas (nyilván nem maga a szó, csak telefonban nem az van), de igazad van rosszul írtam ebben az MTK saját valamije van, pedig ha jól emlékszek akkor Miracast supportról is szó volt részükről, de akkor skippelik a jogdíjat.

[ Szerkesztve ]

(#14) WOT-H-A-C válasza Cifu (#7) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szerintem a 2 mondat amit kiemeltél a gps-el kapcsolatban, sehol nem tartalmazott olyat ami az MTK-t ócsárolta. Szimplán azt írta le a kolega , hogy az ő véleménye szerint navigációra célezköz való, a telefon topikjában pedig többször ki lettek vesézve a telefon gps-es képességei, látogass el a topikba érdemes. A teszt írója is képben van a dologgal. :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#15) #79335424 válasza vicze (#13) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. Nekem megjelenítő oldalon csak Wimo -kompatibilis kütyüim vannak, de bevallom, még nem teszteltem velük ezt a telót. SGS2 -vel biztos, hogy működött a Wimo screen mirroring.

(#16) vicze válasza vicze (#13) üzenetére


vicze
félisten

Próbáltam megkeresni, hogy mi a fene van benne pontosan, úgy néz ki csak Miracast lesz csak ki van bővítve multi-screen képességgel, szóval maga a technológia az Miracast + egy kis SW MTK oldaláról. Sajna sok helyen ugyan ilyen ködösen van leírva, de a SoC mindenképp támogatja a Miracastot az 100% már.

[ Szerkesztve ]

(#18) vicze válasza #45553408 (#17) üzenetére


vicze
félisten

Pusztán annyiból nem mindegy a megnevezések még főleg egyszerű felhasználó szemszögből szerintem, hogy ha TV-t akarsz venni és látod, hogy Miracast kompatibilis akkor tudod, hogy működni fog a telóddal, végső soron pont az egyszerűsítés a pontos megnevezés lényege. :)

(#19) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a tesztet, igazán remekbe szabott és minden infóval ellátott írást olvastam most. :R Az összes felmerülő kérdésemre ott volt a válasz a következő mondatban. :C

Ez alapján nagyon megtetszett a készülék, ezért meg is néztem róla egy YouTube videót. Bejön, hogy szinte a stock Android van rajta, kiegészítve pár nyalánksággal (mint például a gesztus alapú képernyő feloldás.

Így elsőre azt kell mondanom, hogy megfogott a készülék.

"nincs rá lezsóidő"

(#20) #79335424 válasza petipetya (#19) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tényleg raktak bele pár hasznos programot. Ezt a gesture ficsőr -t nem használom, viszont a duplakoppos screen on támogatott, van külön permission manager, az engineer módban is elég sokmindenbe bele lehet nyúlni és ott a korlátlan SD kezelés, ami sztem is nagy fegyvertény. Persze root -tal ezek megoldhatók (kivétel a duplakopp), de nem mindenki olyan, mint mi. :) Xposed, TVGO megy, wifin is elég jó másolási eredményeket produkál. Egyébként dual band és sztem az ac szabványt is ismeri. De ezt nem tudom egyértelműen kijelenteni, mert csak n -es routerem van.

(#21) petipetya válasza #79335424 (#20) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi a választ. Van egy gyakorlati kérdésem. A minap pár napig nálam volt egy Xiaomi Redmi Note 4G, rajta a gyári MIUI v6-al. Sajnos felzabálta a 2 GB RAM-ot, amely által késtek vagy nem jöttek meg az értesítések (pedig ugyanazon a wifin volt, mint a Nexus 4). Megkérdeztem az Oppo nagykövetét is (magyar a srác, úgyhogy nem volt vidaildikó effektus), és ő is megerősítette a ColorOS kapcsán a memóriafogyást. Félreértés ne essék, mert nem vagyok RAM fan, letojom mennyi van szabadon amíg rendben működik a rendszer (és ez a stock Android esetén hibátlan).

A kérdésem pedig az, hogy miként viselkedik a ZOPO-n lévő felület a 3 GB RAM társaságában?

Illetve milyen vele telefonálni zajos környezetben? Nálam ez az orosz metró, mert amivel ott tökéletesen tudok beszélni, az átmegy a vizsgán.

Na még egy. Milyen hangerőn hallatszik a WhatsApp-on felmondott szöveg? Mert ez például telefon függő, ahogy észrevettem:
- Nexus 4: hangos
- Note 2/4: hangos
- Xiaomi Redmi Note 4G: halk
- Lumia 920: halk

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23) vicze válasza #45553408 (#22) üzenetére


vicze
félisten

Azt jól gondolom, hogy elég kevés Google szolgáltatás van, illetve FB sincs? Na meg Greenify alapból tisztán tartja.
(Egy Nexuson úgy 600-900 között cache-sel, úgy hogy van minden.)

[ Szerkesztve ]

(#24) #79335424 válasza petipetya (#21) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha ez mond valamit, eddig nem foglalkoztam a ram -mal, mert kb. minden mindegy neki. Nincs beüzemelve semmilyen tiltó, korlátozó dolog. Teló teszi a dolgát, a gyári értékek szerint, megy kb. két napja. Indítottam egy Dolphin -t (asztali nézet, minden extra engedélyezve). Nyitottam négy lapot, home -mal háttérbe raktam és így ír most 1,9GB szabad ramot. Whatsappot privis adategyeztetés után tesztelhetjük. A telós beszédhangerő olyan átlagos. Viszont a csengés/kihangosítás/média sztem kevés. Van vmi erősítés opció a beállításokban, de sztem jóérzésű ember azt nem aktiválja. Majd megnézem az engineer -ben, hogy lehet -e a mikrofon érzékenységén tolni a Whatsapp -hoz.

Szerk.: Hazudtam, mert foglalkoztam a ram -mal. FB, Twitter kiírtva, a memóriacímük sóval behintve. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) kovy79 válasza #79335424 (#12) üzenetére


kovy79
őstag

Lehet benne bármilyen modul, a tesztben szereplő képek szörnyűek...
A méreteihez képest igencsak kis akksit sikerült beletenni.
Egyébként szépnek tűnik (ha a méreteit nem nézem, mert 4,7" fölött számomra már nem telefon), de összességében -a LTE-t leszámítva- szerintem egy a sok közül...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#27) #79335424 válasza kovy79 (#26) üzenetére


#79335424
törölt tag

A kamera és az akkuidő nálam nem lényeges szempont és a "szépség" sem szerepelt az igénylistámban. Azt azért nem állítanám, hogy átlagos. Én legalábbis elég sokat túrtam a netet, amíg rátaláltam az elvárásaimnak megfelelő konfigra. Még a Nubia Z7 max. volt bejövős és egy kicsit fáj a Zopon az IR hiánya, de a 800Mhz -es LTE nekem fontosabb, mint az infra. Meg az Snapis, én meg kifejezetten MTK -sat szerettem volna.

(#29) vicze válasza #45553408 (#25) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell rossz indulatúnak felfogni az a megjegyzést pusztán saját véleményem, az eddig látottak alapján.
A ROM-juk egy elég csupasz valami szóval elég normális az alacsony használat ha nincs nagyon app akkor nincs mi fogyasszon. :)

(#30) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a válaszaitokat. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#32) gyűrű


gyűrű
addikt

Szép munka!

..picit sokat emlegeted azt a lenovót... :K

(#33) WOT-H-A-C válasza gyűrű (#32) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ami jó, az jó!! ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#35) gyűrű válasza #45553408 (#34) üzenetére


gyűrű
addikt

Tehát, csak hogy "snapdragon processzor" betokozottaknak üzeni pl. ez a telefon?

..mert úgy látom sokan leragadtak a múltnál..

Semmivel sem rosszabb, sőt!

Eljött az idő, hogy nem az kell nézni ki gyártja a procit..

És a snapdragon sem jobb semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#36) gyűrű válasza WOT-H-A-C (#33) üzenetére


gyűrű
addikt

Remélem a vibe x2-ről is ilyen válaszokat kapunk majd. Mert a lenovo is látja hogy nem csak egy létezik.. ;)

(#38) Cifu válasza #45553408 (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt láttam, hogy 6592 óta nincs probléma a GPS-el. Több márka különböző készülékei bizonyították ezt!

Akkor még egyszer: A SoC egy dolog, a normális GPS antenna a másik. A ZP998 asomban is MT6592 volt, és egy kalap hulladék volt a GPS része, akármit is csináltam vele.

...de sokakkal ellentétben én csak saját tapasztalatról beszélek.

Akkor én a "kevesekhez" tartozom, a saját ZP998-asomról beszélek.

Még egyszer: én nem akarok belefolyni az MTK vs. Qualcomm vallási háborúba, de önmagában egy Qualcomm SoC sem jelenti azt, hogy nem lesz gond a GPS-el.

Viszont szerintem nem kellene azt mondani, hogy az MTK MT6592 óta nincs probléma a GPS-el, mert ez így ebben a megfogalmazásban nem igaz, de ezért nem is az MTK a felelős!

A SoC-on nem igazán múlik, inkább így érdemes fogalmazni...

A margóra: én a ZP998-asommal alapjában véve nagyon jól elvoltam. Teljesítményre, képminőségre, kamera minőségre maximálisan elégedett voltam vele. Especiel a GPS problémája volt az egyetlen ok, ami miatt mégse sírom vissza...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Cifu válasza #45553408 (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet okultak a ZP998-asból (a GPS probléma a gyártó oldalának fórumától kezdve az XDA-s fórumon át a PH! ZP998-as topicjáig mindenhol visszatérő téma volt).

Nem tudom hogy oldották meg a GPS antenna kérdést, de én arra tippelek, hogy most már nem közös Wifi/GPS antennáról lehet szó, hanem különállóról.

Hozzá kell tenni, hogy az MT6595 messze jobb képességekkel bír e téren, mint az MT6592, hiszen utóbbi csak GPS (amerikai "GPS"), míg előbbi GLONASS (orosz "GPS") és BAIDU (kínai "GPS", mondjuk ez Európában még nem igazán működik) képes is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) #79335424 válasza Cifu (#40) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kb. vázoltad a lehetséges megoldást. Más a modul. Különben nem láthatná a plusz hódokat. Egyébként teljesen egyetértek a véleményeddel. A SOC, a GPS modul és a beépítés három, különböző dolog és egyik hibája sem jelenti a másikét. Butaság összekapcsolni. Viszont mindhárom megfelelő működése kell a jó végeredményhez.

(#42) vicze


vicze
félisten

Aki esetleg játszik is vele az tudna a melegedésről valamit írni?
Hiába optimalizált a A17-es, attól még a 2GHz és a 28nm páros azért kellene fűtsön ha meg van hajtva.

(#43) #79335424 válasza vicze (#42) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem vagyok nagy gamer, de biztos, hogy fűt. Főleg a felső rész. Arra tippelek, hogy a kamera háza fém és ez egyben vmi hőleadóként is szolgál, mert azon rendesen érezni a melegedést. Azt nem tudom, hogy mi melegíti. A sakkon kívül, egyetlen játékkal szoktam használni. Trial Xtreme3. De huzamosabb játéktól sem melegszik úgy, mint a böngészőhasználattól (Dolphin).

(#44) Cifu válasza #79335424 (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Javíts ki, ha tévednék, de az MT6592 és az MT6595 esetében is integrált GPS modul van a SoC-okban. Az MT6595 esetében egy újabb, jobb képességű modul lett integrálva, tehát a ZP999 esetében sincs szó különálló GPS modulról.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) #79335424 válasza Cifu (#44) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreértettél. Nem törvényszerű, hogy integrálva van a SOC -ban. Ettől még az MTK -nál lehet integrált.

(#46) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Grat a cikkhez! Nem sokáig bírtad a lenovoval :C

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#47) moonlight115


moonlight115
tag

Klassz cikk lett, jó volt olvasni, gratulálok! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#49) Salmi


Salmi
tag

Hahó,

az NFC csak a Bluetooth-os kapcsolat létrejöttét segíti elő. Azaz amit NFC-vel "küldesz át", az igazából Bluetooth-on megy át :K !

(#50) gyűrű válasza Salmi (#49) üzenetére


gyűrű
addikt

Nah..ez biztos nem így van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.