Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raven12


raven12
senior tag

Azóta meg gondolom már tudod, hogy Mangini-nek annyi köze volt ehhez az albumhoz, hogy feljátszotta a JP által leprogramozott dobsávot ;]

(#2) Zoli133 válasza raven12 (#1) üzenetére


Zoli133
őstag

Nah, mégis csak egy 2,5 éves bejegyzés, akkor még fiatal voltam és naív. :D
Egyébként azóta tisztában vagyok a ténnyleg a "Dream Theater" albumon (nem tudom feldolgozni, hogy 12. albumnak nem jutott egy rendes név) fantáziadúsabbak már a témák, de Petrucci nem is dobos.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3) raven12 válasza Zoli133 (#2) üzenetére


raven12
senior tag

áh, megmagyarázták rendesen a bizonyítványt, hogy miért ennyire "fantáziadúsak" :D persze, reborn, új korszak, minden...
Még mindig nem barátkoztam meg Mangini-vel, egyedül az Illumination Theory-ban érzem benne a potenciált...

(#4) Zoli133 válasza raven12 (#3) üzenetére


Zoli133
őstag

Én láttam élőben, néztem a "Live at Luna Park"-ot is (Mekkora ballövés ennek is a csúsztatása kijön az új album után és nincs rajta azon számok közül egy sem....), de nem tudom megszokni rendesen, talán pár év múlva.

Sonata Arctica mikor gitárost cserélt nekik is 2 albumba tellett mire megszoktam az új tagot.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5) raven12 válasza Zoli133 (#4) üzenetére


raven12
senior tag

Hja, Luna Park hogy tetszett? A DTS sávot annyira az ízlésemhez keverték, teljesen el voltam ájulva :D Masszívan ki volt emelve a gitár...
Második felétől viszont csúszogat a hang a képhez képest, ez megint csak oltári gáz szerintem... Petrucci rengeteget hibázik, azon kívül remek koncert szerintem (bár a kamerák/felvétel/stb olyan gányak, hogy a 7 éves Budokan Bluray képe sokkal szebb....).

Őőő ja, ha már annyira DT hiányod van, az Urániában le fogják vetíteni márciusban a Luna Park-ot, a moziba szánt változatot (remélhetőleg sztereó basszussal, meg minden), 2500 péz, én már megvettem a jegyem, érdekel... Először inkább ez, mint egy milliós hifi rendszer itthonra :D

(#6) Zoli133 válasza raven12 (#5) üzenetére


Zoli133
őstag

Luna Park: Vegyes, LaBrie eléggé hullámzó teljesítményt nyújtott. Az akusztikus szekciót az állandó levegőmozgás teljesen hallgathatatlanná tette. (Ez nem LaBrie hibája szerintem, de attól még zavaró). Petruccinál nem figyeltem fel hatalmas bakikra, de be kell valljam 1x néztem tisztességesen végig csak az anyagot, többi esetben háttérben ment. Mangini meg bunkert épít maga köré, Portnoynak sem volt kis szettje, de a közönséggel való kapcsolata megmaradt, Mangini teljesen el van zárva még a banda többi tagjától is ami nekem fura.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7) raven12 válasza Zoli133 (#6) üzenetére


raven12
senior tag

Erre csak annyit tudok mondani, hogy a DT már sosem lesz ugyanolyan, mint Portnoy-jal. :U Ő showman volt.

Néhányszor, mikor Portnoy-Petrucci vokálozna, ott megfigyeltem, hogy mintha ott lenne valaki más hangja is Petrucci-n kívül, de nyilván nem Portnoy az, és nem látok senkit énekelni, szóval vagy hallucinálás, vagy valaki felvett hangja (esetleg pont Petrucci? mert nagyon hasonló...) megy még...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.