Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raven12


raven12
senior tag

Hehe, na csak most látom ezt a bejegyzést (épp időben :DDD ).

Nagyon vártam őket, mert a DT cover-jeik nagyon jók voltak, nemrég jött talán ki egy EP-jük, vagy hogy, nos, 2 számot meghallgattam és meh. A vokált nem bírom feldolgozni, nálam a süllyesztőben landoltak :(

Ha már "DT-szerű" prog zenék: Circus Maximus-t és Andromeda-t ismered? Fenomenálisak.

Ha Arjen Lucassen-t nem ismered, neki is sürgősen utánanéznék, én már évek óta szentélyt tartok neki a szoba sarkában, és minden este hozzá imádkozom! :DD

Ha "feltörekvő" banda: The Astral Observatory, sajnos ez a project nagyon befuccsolt szerintem, az utolsó youtube videó több, mint 1 éves, pedig nagyon ígéretesnek tűnt (Taobandofficial yt-n). A demok nagyon tetszettek, MusicMan JP kötelező kellék természetesen. :U

[ Szerkesztve ]

(#2) Zoli133 válasza raven12 (#1) üzenetére


Zoli133
őstag

Kb. mióta megírtam a bejegyzést nem nagyon foglalkoztam velük a saját számok nem fogtak meg.
Egyébként nagyon sok hangszeren játszó ember (igen, direkt nem zenészt írtam) itt bukik el. Eljátszik bármit amit elé raknak, de ha neki kell megírnia valamit abból nem sül ki jó.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3) raven12 válasza Zoli133 (#2) üzenetére


raven12
senior tag

Na igen, nem mindegy, hogy guitar player, vagy guitarist, ugyanígy a többi hangszerre..

Még eszembejutott 3 banda, hátha ismered, vagy van kedved utánuk nézni:

Őrült progresszivitás következik:
1. Pain of Salvation - ha megkérdezik, mi az, hogy "progresszív" zene, azt mondom, hallgassa végig az összes albumukat, és akkor már lesz fogalma.
2. Haken - DT-szerű, de sokkal összezavaróbb ritmusokkal, ők új felfedezettek nálam, de nagyon levettek a lábamról..

3. David Maxim Micic - Neki azért hagytam entert, mert... Nos, a szlogenje a "Music for the sake of music", és ez tökéletesen illik is rá... Orbitális kavalkád... Nem, róla nem lehet írni, a zenéjét nem lehet megmagyarázni, egyszerűen hallani kell.

(#4) Zoli133 válasza raven12 (#3) üzenetére


Zoli133
őstag

Utánuk fogok nézni, mondjuk Pain of Salvationt már valamennyire ismerem, már csak azért is mert a banda vezetője, Daniel Gildenlöw részt vett a Transatlantic (ha őket nem ismered sürgősen pótold :) ), Whirlwind turnéján mint "5." banda tag.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5) raven12 válasza Zoli133 (#4) üzenetére


raven12
senior tag

Bennük sosem ástam el magam, de amit hallgattam 1-2 számot, az nem jött be. De bevallom, ez régen volt már... Akkor is úgy találtam rájuk, hogy Portnoy...

(#6) Lenry válasza Zoli133 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

akkor esti mese gyanánt neki is ugorhatsz a BE-nek.
az első progmetál albumom volt, akkor szerettem bele a műfajba (közvetlen utána követte az Ayreon - Human Equationje, bár azóta rájöttem, hogy Devin Townsendnél nagyobb zenei isten nincs, azóta is a követője vagyok)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Zoli133 válasza raven12 (#5) üzenetére


Zoli133
őstag

Én is így indutam el, hogy Portnoy -> Transatlantic, abból Neal Morse illetve Roine Stolt (Flower Kings) is elkezdett érdekelni és remekül jártam ezzel a sorral.

(#6) Lenry Igyekszem pótolni

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#8) raven12 válasza Lenry (#6) üzenetére


raven12
senior tag

Ayreon :R

The Theory of Everything? már rongyosra hallgattam. (story-wise milyen bugyutácska már amúgy szegény album :DD )
Arjen-től csak 2 dolog nem tetszik, a Stream of Passion meg a Guilt Machine.
Mellesleg DT-n kívül az egyetlen "metál", amit apám is szeret, tehát van, mit hallgatni a kocsiban :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Lenry válasza raven12 (#8) üzenetére


Lenry
félisten

a Theory of Everything számomra hatalmas csalódás volt...
a Human Equation és a 01011001 után olyan volt, mint valami kezdő. se nagyívű sztori, se lenyűgöző hangzásvilág, lendületes dallamok, semmi.

szomorú voltam.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) raven12 válasza Lenry (#9) üzenetére


raven12
senior tag

Én zenei téren imádom, főleg az énekesek miatt, mert fenomenálisak. A hangzás meg olyan... Arjenes.. Szerintem. Mindig is imádtam a zenéjét és a stílusát.
Sokszínűségét nyilván nem itt csillogtatja meg, ha már 4 nagy dalba foglalta össze, biztosan nem olyan "sokféle", mint bármelyik másik album, kevesebb is a vendég, de úgy egészében imádom.
A sztori viszont tényleg, akár egy 5 éves gyerek tollából is jöhetne, olyan... hm, egyszerű... Pedig Lori is besegített :D De megbocsájtok, mert Arjen amúgy is olyan, mint egy nagy gyerek.

Nekem inkább a Zero One az, ami fölött hajlamos vagyok néha elsiklani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.