Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Jó olvasást.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó kis cucc, minden korlátozás ellenére...

...nekem egy ePad van, ami hasonló klón, sw hibásan vettem, most a feltámasztásán dolgozok :)

Amúgy utánagúglizva, a szolgáltatós stickek úgy tűnik, jók vele, ha a kernel felismeri őket... A Market meg tényleg bugos, rengetegféle (saját felelősségre telepíthető) firmware ven ezekhez a klónokhoz, amivel lehet tuningolni őket (vagy elrontani).

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) osztraksajt


osztraksajt
őstag

"Nincs 3G, Wifi, multi-touch, kétes a szoftver frissítés és a minőség. Megéri az árát?"

Wifi azért szerintem van.

A linksys WRT54GC routeremen nekem se szerette sem a T-Pulse sem a Samsung Wave a WPA2 titkosítást, vissza kellett tennem WEP-re. :(

Nem lennének rossz cuccok ezek, és ennyiért még pont ingerküszöbön belül van az ára, figyelembe véve a garanciát és a számlát.

Kell egy hotspotos telefon és akkor nem kell 2 előfizetést tartani és mindjárt nem fájó annyira a 3g modem hiánya.

(#4) kohi


kohi
tag

Éppen írni akartam,hogy az elején benn hagytad a nincs wifi de látom azóta már kiszedted :)
Na mondom 3g nincs de még wifi se akkor ez nem jó semmire. :D

(#5) sbazsi


sbazsi
veterán

Ha ez 60 lesz, + 16gb kártya 8-10, akkor szerintem bőven megéri a +30 ezer egy ipadra.
ég és föld. :U

(#6) Tim82 válasza osztraksajt (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

A "hot spot-os" telefonnal annyi probléma van, hogy néhány óra alatt lemerül az akkuja a wifi-megosztásnak köszönhetően. Még leginkább valamelyik hosszú készenléti idővel bíró 2-3 éves Nokia E-szériás telefont + Joikuspot-ot érdemes használni.

Persze vannak mindenféle akkus 3G wifi router-ek (ld. Novatel Mifi, vagy a Vodafone is akciózik most valami hasonlót, ami vélhetően ZTE vagy Huawei gyártmány), de azokkal még kevesebb, ~ 3 órás használat hozható ki.

Mindezeknél sokkal kényelmesebb és praktikusabb még a 3G USB stick is, nem beszélve arról, ha be van építve a 3G modem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A beépített hangszórók picit talán doboz hangzásúak, de azért hallgathatóak."
Azért gondolj bele, azok a hangszórók kb. 4-5mm átmérőjűek, örülni kell, hogy hallod... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) z0d1AK válasza hcl (#7) üzenetére


z0d1AK
veterán

Volt már ellenpélda nem egyszer erre.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9) kelzsoca válasza sbazsi (#5) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az biztos hogy nem egy szinten van a két eszköz, viszont ezen Android fut és nem iOS :)

https://vertigostore.eu

(#10) Ra3


Ra3
őstag

ennek az újabb verziója több csatlakozóval (hdmi is), 512mb memóriával, 4 gb háttértárral, webcammel már most 40k-ért elérhető hongkongból.
nem érzek késztetést hogy ipad-et vegyek helyette 2.5x ennyiért, nekem még a garival bajlódás is belefér...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#11) maláj


maláj
őstag

hát ez nem az én készülékem :)
az ára ellenére sem ...

(#12) h-yle válasza sbazsi (#5) üzenetére


h-yle
addikt

Pontosan. :K

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#13) rep3at


rep3at
őstag

Ennyiért tényleg jó, én is gondolkoztam valami hasonlón, de végül valami márkásabbat vennék, annak talán jobb a szoftverellátottsága is.

Forward thinking. كرر

(#14) JanFe


JanFe
aktív tag

Hasznalhat kutyu. Koszi a tesztet :)

"There is nothing permanent except change"

(#15) telescreener


telescreener
tag

Az ikonok számát mind a menüben mind az asztalon az ADW beállításaiban tudod állítani, amit a home képernyőn a menüt megnyomva a legutolsó ikonnál érhetsz el ( lehet, hogy az utolsó az egyebek, akkor abba belépve vannak. egyébként jó teszt lett.

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#16) krystman


krystman
őstag

Köszi a cikket! Jó írás! Nem tudom, de nekem ezek a tablet cuccok valahogy nem igazából jönnek be! Nem sok értelmét látom! Amennyibe kerülnek ezek a cuccok, és most nem is ezek a Kínai termékek, ha nem a márkások, szerintem nagyon túl vannak árazva. Nem igazán látom, hogy egy ilyen gép mivel jobb mint egy 10"-os kis laptop amin van legalább normális billentyűzet, bővíthető, HDMI, viszi rendesen a filmeket, és semmivel nem foglal több helyet mint egy ilyen. És nem beszélve, hogy egeret, és külön billentyűt is lehet hozzá csatlakoztatni. És a lényeg, hogy nincs semmi kompromisszum programok téren sem. Nem rég néztem, hogy egy ilyen Samsung 10"-os laptop 45körül van a Telenornál, ami minden tekintetben jobban megéri mint egy Kínai cucc amivel sok a kompromisszum mert ez meg az ki van hagyva belőle. De ez szigorúan az én véleményem, és semmi rosszat nem akartam ezzel mondani.

(#17) hohoo válasza sbazsi (#5) üzenetére


hohoo
senior tag

milyen 60? kínából 30-ért lehet rendelni... annyira nem lehetnek pofátlanok a magyar kereskedők hogy dupla áron árulják.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#18) Khelben válasza hohoo (#17) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó lett a cikk. A 60 azonban szerintem is nagyon sok, 45 körül lenne reális. 38-ért lehet 8,4-es Prestigio-t kapni hivatalos magyar garanciával, a tesztek alapján kb. ugyanilyen teljesítménnyel.

(#19) sbazsi válasza hohoo (#17) üzenetére


sbazsi
veterán

Elolvastad a cikket, vagy csak a képeket nézted meg? (Esetleg azt sem.) :F
Idézet:
A hazai piacon várhatóan 60 ezer forint körül debütálhat, ami meglehetősen jó ár, ha azt nézzük, hogy az 1 év garancia itthon érvényesíthető, valamint számlát is kapunk, így a céggel rendelkezők elszámolhatják.

Mondjuk erre mondtam én, hogy 70 (16gb-os kártyával) vs 100, nem kérdés, hogy akkor ipad.

#9 kelzsoca: Az biztos hogy nem egy szinten van a két eszköz, viszont ezen Android fut és nem iOS
Ez most előny akar lenni?! Ha a zenithink és az ipad alapján kellene összehasonlítanom a kettőt, akkor asszem soha nem lenne androidos cuccom. :U

(#20) Ra3


Ra3
őstag

nekem 40-et megérne, amire kell arra használható, 100-at biztos nem, de nem is értem az ipadhez hasonlítgatást, ilyen alapon minden 3 millió körüli autóra ráhúzhatnánk hogy egy rakás sz@r, mert a 10 milliós bömös mennyivel jobb...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#21) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Láttam ezt a cuucot ebay-en én is. Mindenhol office, excel, word képességeket is felsorolnak hozzá. Ez mit jelent? Nekem egy darab durván makrózott office fájl szerkesztéséhez kéne. Képes erre? Vagy esetleg ajánlat valamilyen szoftverre, ami képes excel makrót is kezelni?

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#22) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon korrekt kis gép, ügyes írás! Grat! :C

(#23) kelzsoca válasza sbazsi (#19) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mint mondtam a két eszköz nem egy szinten van, az ipad ellenfele mondjuk egy Samsung Galaxy Tab 10.1-es gép.

https://vertigostore.eu

(#24) sbazsi válasza Ra3 (#20) üzenetére


sbazsi
veterán

neked és kelzsocának.

a cikkben 60k-t írt z0d1AK. ha ehhez veszünk egy 16gbos kártyát, akkor kb 70-nél járunk.
az ipad1-et pedig már 100k körül meg lehet kapni, szintén 16gb-tal.
csupán ezért bátorkodtam egymás mellé állítani a kettőt. pontosabban összehasonlítani, mert nem lehet őket egy lapon emlegetni. :N
Ezt is meg lehet olcsóbban kapni, és az ipad-et is drágábban. A 60ezres árat itthonra írta, számlával, garanciával.

(#25) hcl válasza hohoo (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Naív vagy, a kereskedők egy része bármilyen pofátlanságra képes.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) amanoba


amanoba
őstag

azt hittem valamivel több infóhoz jutok ebből a tesztből, mint az előző kettőből, de nem.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#27) h-yle válasza amanoba (#26) üzenetére


h-yle
addikt

Milyen info kéne még? "Olcsó", és annyit is tud. Ha szeretsz kínai cuccokkal mókolni, és van fölös 40-60k-d akkor elgondolkodtató, de ha egy értelmes tabletet szeretnél, akkor felejtsd el.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#28) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valahogy le kéne próbázni azt az USB Stick-es mobilnet megoldást :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) kelzsoca válasza sbazsi (#24) üzenetére


kelzsoca
félisten

a cikkben 60k-t írt z0d1AK. ha ehhez veszünk egy 16gbos kártyát, akkor kb 70-nél járunk.

Ez nagyon drága egyébként, még ha hazai és garanciális akkor is.

Kínából ~30k-ból kijön a tablet (igaz se számla se garancia) egyébként körülbelül ennyi lenne a reális ára.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#30) amanoba válasza h-yle (#27) üzenetére


amanoba
őstag

pontosabb akku időre, pontosabb betekintési szögre, megerősíteni, hogy pontosan milyen mobil stickkel működik rajta a net stb...

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#31) Rhino666 válasza Graphics (#28) üzenetére


Rhino666
őstag

Hétvégén elvileg lesz lehetőségem letesztelni egy Huawei E220-as modemmel, hátha valakinek segít az infó... :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#32) sbazsi válasza kelzsoca (#29) üzenetére


sbazsi
veterán

ebben egyetértünk. de sokan nem mernek ebayrol vagy kínából rendelni.

(#33) Daffchy


Daffchy
őstag

Ez a típus már elég régi fejlesztés, ha lehet annak mondani.

Már egy ideje kint van a V2-es verzio:

Abban is 1Ghz-es proci van (már amennyire lehet tudni), és 512 MB RAM (ha mindeni igaz duplázták). 1080P-s filmekkel is megbirkózik, Tubos videók alapján nagyon szépen játsza le. És azon már van HDMi kimenet is, szóval nem csak annyi az értelme az 1080P-nek, hogy ne kelljen konvertálni.

Nálunk be lehet szerezni, egy két oldalról 45.000 HUF-ért, elég baráti, viszont nincs gari.
Szívesen megnyomkodnék egy ilyet. :))

(#34) Graphics


Graphics
Jómunkásember

ARMv6-os ( ARM11-es család) architektúrából sajna én nem nézek ki 1 GHz-et

[zenithink-zt180-10-generation-1]

Ahogy itt kiolvastam inkább 800 MHz körüli, de ez akkor is egy régebbi architektúra

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Kifejezetten jó teszt lett! Köszönöm. :R

(#36) Kantorpe


Kantorpe
tag

Ez nekem szokasos kinai ipari hulladeknak tunik.
Mi ertelme van ennek a nagyra nott kvarcjateknak 3G nelkul ?

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#37) kelzsoca válasza sbazsi (#32) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor meg tényleg jobban jár az ember akár egy használt ipad-al is (persze ha mindenképpen kell az Android akkor nem alternatíva)

https://vertigostore.eu

(#38) jacis


jacis
nagyúr

Nekem a múlt héten volt ilyen készülèk a kezemben, de kb. 10 perc alatt el is ment a kedvem tőle olyan szinten gagyi és számomra használhatatlan.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#39) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

60K sok érte, főleg úgy, hogy lassan-lassan az iPad 1-et lehet majd megkapni ennyiért (igaz, nem újan).

(#40) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Én őszintén szólva azt sem értem mi szükség van egyáltalán ezekre a tabletnek nevezett szerkezetekre? Miért jobb ez mint egy kisebb méretű hagyományos notebook?

(#41) blueMerle válasza Runner_fxr (#40) üzenetére


blueMerle
veterán

Semmivel nem jobb, nekem is van egy 7 colos tabletem mert ingyen volt, azóta is ott rohad a polcon. :U

(#42) Mtbsrác válasza Runner_fxr (#40) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

És hol használná ezeket a szerkezeteket? Utcán nem mert nemtudja zsebretenni, vonaton buszon, talán de nemhiszem hogy ahova megy ott lesz ideje hogy ujratöltse az akkut, ahogy kiderült a testből is egy filmet se lehet vele végignézni persze hozzá a töltőjét is cipelni. Inkább netbook 10"-os az fényévekkel többet bír akkumlátorilag is és többet tud minden téren még olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#43) TTomax válasza Mtbsrác (#42) üzenetére


TTomax
nagyúr

Bárhol,bármikor,igaz nem ezt a 10"-os kütyüt... nekem egy 7"-os tabom van...övtáskában,de akár zsebben is elfér folyamatos 3G , rádió,net sőt gps bőgetéssel elvisz 4-6 órát ,kocsiban van töltöm ha kell.. bárhol előkapom megnézni a emaileket.. a kocsiba ez navigál,és még a zenét is ö nyomja mert a netes rádiók nekem jobban tetszenek,nincs duma csak zene (meg hát mondjuk ugye TILOS rádiót hallgatni Salfordban királyság,meg persze amikor anyósomék beültek akkor nem volt gond egy mulatós rádióadót keresni mert ök azt szeretik)....amikor hazaérek töltőre fel és máris modemként üzemel nyomja wifin a netet itthon a pc-hez(kíméljetek meg a "nekem otthon van netem" -töl,mert évi három költözéssel megnézném ki milyen csomagot választana Angliában)...közben hívható marad... és még sorolhatnám mire nem használom a tabomat..
Azért azon gondolkodjon el mindenki,hogy az még semmit nem jelent ha Ö nem tudja használni,az minden csak nem objektiv vélemény... igenis van létjogosultsága a taboknak.Pont ma beszélgettem egy angol sráccal aki most vett IPAD2-t... azt mondta ö csak otthon használja,a pc-je csak letölteni van,és NEM vágy notira vagy laptopra,neki az macerás ágyban,konyhában stb helyeken..és meg tudom érteni öt is...Emberek vagyunk,igényekkel csak azt kell eldönteni milyen igényeink vannak és ezek szerint vásárolni,nem pedig az aktuális hájpot lovagolni ...
Ja igen a teszt jó lett köszönjük!Nekem speciel nem jön be a készülék,de el tudom képzelni hogy valakinek szüksége lehet rá! :) Jut eszembe épp a minap próbálgattam egy advent vega-t.. nekem nagyon nem jött be...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#44) sbazsi válasza TTomax (#43) üzenetére


sbazsi
veterán

Azért azon gondolkodjon el mindenki,hogy az még semmit nem jelent ha Ö nem tudja használni,az minden csak nem objektiv vélemény... igenis van létjogosultsága a taboknak.
Egyetértek. Egy esztergapadot én sem tudnék mire használni, mégsem kérdőjelezem meg a létjogosultságát. ;]

(#45) Geller72


Geller72
veterán

..170 dollár free shippinggel..azé az nem 60k..(32.300 HUF) és a gar itthon is megy rá..;).

40k alatt már ilyen van:

Operating System Google Android OS 2.2
Processor SAMSUNG S5PV210Cortex A8 1GHz
Memory 512MB

Capacity Built-in 4GB NAND FLASH, support SDHC TF card up to 16GB
Display 7.0" high-brightness TFT LCD touch screen display (800*480 pixel resolution)
Touch Control Capacitive touch screen, Multi-touch screen (Gravity Sensor)
Support Video Formats Support upto 1080P (1920*1080). WMV/MOV/MKV/AVI/RM/RMVB/FLV/MPEG-1/MPEG-2
Support Audio Formats MP3/WMA/APE/FLAC/AAC/AC3/MAV
Support Picture Formats JPEG/BMP/GIF/PNG
Support E-Book Formats TXT/HTML/CHM/PDF/EPUB/UMD/WDL/CEB/PDG
Network 802.11b/g Wi-Fi network connection; external 3G: WCDMA/TDSCDMA/EVDO
Camera 300K Pixels front camera
Microphone Built-in
Speaker 1 speaker
Slots 1 x Micro SD/TF card slot (support up to 16GB)
2 x USB (HOST+OTG)
1 x 3.5mm Stereo Audio out
1 x HDMI
1 x Power Supply
Function E-Book, word, excel, Power point, Gmail
Software Web browsing; Send and receive e-mail; Instant messaging software such as QQ. MSN, SKYPE VoIP, etc.; Gravity sensing game; touch game, E-book; Text processing; Video player and music; Google Market
Language and Region English / Czech / Danish / Dutch / Arabic / French / Greek / Indonesian / Italian / Japanese / Korean / Polish / Portuguese / Russian / Swedish / Turkish / Simplified Chinese / Traditional Chinese
Battery Built-in 3000mAh rechargeable battery; Standby time: 12 hours; Using time: 5 hours
Power Adapter 100-240V (US plug)
Accessories AC power adapter, Earphone, USB cable, Stylus
1080P 7" Multi-Touch Screen Google Android 2.2 Tablet PC w/ WiFi/HDMI/Camera/TF/USB (Cortex-A8 1GHz)

[ Szerkesztve ]

(#46) Geller72


Geller72
veterán

Egyébként szintén ennyiért van hasonló paraméterekkel rendelkező HDMI-s cucc is, én most ilyet használok. GPS antenna is van hzzá..szal..khm..:D. 3500-as akkuval.
24 ikon fér rá, az andoid u.az. 10.2"-os kijelzővel.
(IMAPS1002)

(#47) Geller72


Geller72
veterán

A ZT-180-ra 2400-as akkut ír a spec..

(#48) sbazsi válasza Geller72 (#45) üzenetére


sbazsi
veterán

..170 dollár free shippinggel..azé az nem 60k..(32.300 HUF) és a gar itthon is megy rá...
Hova szól a gari? gondolom vissza kell küldeni kínába, nem?!
a 60k-s ár arra vonatkozik, hogy itthon bemész egy boltba, leemeled a polcról, és elviszed. és ha gondod van, akkor visszaviszed.
Az más kérdés, hogy így már tényleg drága, és megéri kockáztatni, és várni, míg ideér.

(#49) Runner_fxr válasza sbazsi (#44) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért nem teljesen helytálló az esztergapados hasonlatod. Vannak asztali pc-k, vannak notebook-ok különböző méretben, vannak már okos telefonok is, amikkel mindazt lehet csinálni amit felsoroltál a tabletnél. Tehát ezek után még van a tablet is meg még a jó ég tudja mi minden találnak ki. Az én véleményem szerint ez azért van mert már eljutottunk arra a szintre, hogy nem igazán van értelme a hardvert nagyon fejlesztgetni, a teljesítménye bőven sok is az átlag használathoz. Viszont valami újat mindig ki kell találni, amivel rá tudjuk venni a sznob embereket, hogy ez bizony nagyon kell neki, és vegye meg drága pénzért. A tablet ennek a tipikus példája, erről az eszközről nekem egy puccoskodó majom jut eszembe az a5-ös audiban, aki nem túl nagy hozzáértéssel bökdösi, és nagyon okosnak és rajnak képzeli magát. :D

[ Szerkesztve ]

(#50) Geller72 válasza sbazsi (#48) üzenetére


Geller72
veterán

Igazad van, meg nem is. Az elmélet téged igazol, a gyakorlat meg...
Példa:
Notebook vásárlás. Netről, webshopon keresztül, mert innen ez a legolcsóbb. Pesttől 150-re, Pécstől 100-ra cirka. Noti megjön, minden ok. Egészen a 11. hónapig. Akkor meghalt az akku és az ODD. Semmi gond, gar van, no panic. A gond: Futár innen nem visz, csak hoz, posta kizárt. Tehát marad a kézi mód.
Pécs a legközelebbi szervíz, oda-vissza alsó hangon 6k. Ez csak a levitel. Egy hét, kész, mehetek érte. Ismét ennyi. Eltelt 6 hónap, a hiba ugyanaz.. a játék szintén. Ez egy táblánál kb ugyanez. Akkor is, ha 60k-ért veszem meg. De a 60k-ból rendelek kettőt. És megjön, mert már több mindent rendeltem onnan lassan, mint itthonról. És 60k-ból van kettő ilyenem, amiből ha a kettő kibír egy évet, már nyertem..:). Amikor egy cipőt olcsóbb megvenni postával Angliából, mint itthon egy outletből..:DD.
De szerintem tudod, miről beszélek..;).
:R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.