Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Az előző játékbemutató után megkérdeztem, érdekelne-e valakit a többi Zelda-rész bemutatója, amire kemény két ember jelentkezett is. Mivel a legkisebb is számít :D , ezért belevágtam a következő rész bemutatójába, de előtte gugliztam egyet a magyar játéksajtóban, nem nyitott kapukon döngetek-e. A legrégebbi Zelda-'tesztek' (amiket találtam) nem idősebbek néhány évnél és jóformán a Wii/3DS korszaktól felfelé próbálják bemutatni a legutóbbi néhány részt. Ezek is többnyire tesztnek álcázott egy-két oldalas élménybeszámolók, amiknek elolvasása után a lelkes érdeklődő semmivel sem lesz okosabb, mint előtte volt. Éppen ezért úgy határoztam, ha már lúd legyen kövér, megpróbálom ezeket a játékokat minden lényeges vonatkozásukban megismertetni az érdeklődőkkel. Nem tesztelem a játékokat, mivel az idő már letesztelte helyettem is őket, a játékbemutató elnevezést szívesebben használom.

Az előző bemutató egyetlen hosszú nap alatt készült el, az inkább csak ujjgyakorlat volt és akkor nem is a teljes alaposság volt a cél. Ezúttal kicsit komolyabbra vettem a figurát, jelen írás már kábé egy hétig íródott. A szövegtörzset a duplájára növeltem, így a terjedelem is duplája-háromszorosa lett egy átlagos online tesztnek, de ennél rövidebb anyagba csak egy felszínes ismertető fért volna bele, az pedig ki van zárva. Hogy ne váljon nagyon monotonná, az illusztrációk számát is hozzáigazítottam, hogy levegősebbé váljon a szöveg. A szakmai részeket is jól átrostáltam, nehogy túl nagy csacsiságokat írjak le nektek. Száz szónak is egy a vége: jó olvasgatást és ha véleményetek, észrevételetek van, ne restelljétek jelezni, hogy a többi bemutató még jobb lehessen!

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#2) glutamin


glutamin
őstag

Jó részletes leírás. Nem gondoltam volna, hogy mondjuk egy Super Mario-hoz képest mennyivel összetettebb sztori ez.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3) Dr.F.E.R.I. válasza glutamin (#2) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sztori ügyileg még ez sem annyira nagy durranás, de a mai részekhez közelítve egyre összetettebbekké válnak a részek, az tény. Mariónál a játékmechanika a lényeg, az mai napig az elrablós-kiszabadítós sablon.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#4) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#3) üzenetére


ldave
félisten

Amúgy ha jól tudom, akkor a történet szerint jelenleg ez Link legutolsó ismert kalandja.

A Slime draws near! Command?

(#5) saelin válasza ldave (#4) üzenetére


saelin
veterán

Azért remélem a GBA-s részek is kapnak egy ilyen írást. :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#4) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ezt nem tudom neked megerősíteni, mert a sztorit annyiszor újrabootolták, hogy igazából nincs is koherencia nagyon köztük.

Saelin: igaziból sorba mennék a részeken, hogy egybefüggőbb legyen a vállalkozás, igyekszem majd jól kidolgozni mindegyiket

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#7) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na, élmény volt olvasni. :) Hajrá, jöhet többi.

Live-Die-Respawn

(#8) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Jöhet a többi is :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9) saelin válasza Sirandrish (#8) üzenetére


saelin
veterán

Te bizony nem hiányozhatsz innen. :P :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#10) oriic válasza saelin (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hallod úgy voltam vele, hogy megijedtem hogy hol lehet. Lassan már írni akartam neki üzit hogy miről marad le. Sőt, már hívni is akartam. Meg a családját is hogy mi van már vele, nem igaz hogy eltünt. ;]

Live-Die-Respawn

(#11) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah mi van gyerekek ki akartok kapni? Nem kéne arcoskodni! :DDD :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#12) nemlehet


nemlehet
őstag

Én sose voltam zelda fan, se a régit se az újat nem szerettem annyira. Az első résszel sikerült játszanom még gyerekként a többit inkább az AVGN videókból ismerem. Ráadásul itthon annyira nem is volt nagy őrület (legalábbis mifelénk nem). Mindenesetre egy jól megírt, érdekes összefoglaló! Csak így tovább!

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#13) elmepocok


elmepocok
tag

Le a kalappal, profi módon összeszedett és megírt anyag.

A játékról meg annyit, hogy én valószínűleg a harmadik Game Overnél hagytam volna abba, ez a tipikus aljasan nehéz kategória. :D

(#14) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszönöm a dicsérő szavakat. :R Az első rész végigjátszása sokkal könnyedebb volt. Nem azt mondom, hogy elcserélném bármelyik mai játékéra, de kellemes nosztalgikus élményt nyújtott. Ez az epizód nehézkesebb, darabosabb élmény volt, nem volt türelmem egyhuzamban annyit játszani vele, mint az első résszel. Az a fajta játék, aminek már alig várja az ember a végét, nem tudtam jólesően belefeledkezni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#15) saelin válasza Dr.F.E.R.I. (#14) üzenetére


saelin
veterán

Bennem a régi mario játékok keltik ugyan ezt az érzést. Gyermekkoromban sokat játszottam a NES-es mario-val, de felnőtt fejjel már csak irritál és bosszant a nehézsége. Túl sok időt igényel a sok újrapróbálkozás.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#16) citkar


citkar
addikt

Már csak arra emlékszem, hogy ez nagyon nem tetszett az elsőhöz képest, az valahogy nekem pont ideális volt :)

(#17) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#6) üzenetére


ldave
félisten

A nagy Zelda könyvben van egy idővonal, annak ez áll a legvégén.

A Slime draws near! Command?

(#18) adalbert1


adalbert1
veterán

Jó lett ez az írás is! :) Sajnos a játék már kevésbé tűnik annak, továbbra is úgy érzem, hogy a NES képességei azért rányomják a bélyeget, egy kicsivel jobb grafikával és csiszoltabb játékmechanikával jobb játék is lehetne (persze ezt csak a leírásod alapján gondolom, játszani még nem játszottam vele).
A Link to the Past-re már sokkal kíváncsibb vagyok (főleg, hogy az meg is van Wii U-n Virtual Console címként), a SNES grafikája mai szemmel se tűnik csúnyának.

(#19) Binczet


Binczet
aktív tag

Én most játszottam először Zelda játékkal, a 2013-as Link Between Worlds-szel. Eddig valahogy sosem futottam össze Zelda játékkal, meg nem is igazán érdekelt. És bár az írásod nem lelkesített fel, viszont jó volt olvasni, különösen a "olcsón nehéz műfaj" kifejezés tetszett. :)
Amúgy a Link Between Worlds nagyon jó játék és már nagyon várom a Majoras Mask-ot.

Egyszer majdnem megvettem a 3ds eShopjában valamelyik régi zelda játékot, mert épp le volt árazva, viszont pont akkor készültem a nyelvvizsgára is, így inkább lemondtam róla.

(#20) Dr.F.E.R.I. válasza Binczet (#19) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha tetszett a Link Between Worlds, letöltheted eshopból a Link's Awakening-et és az Oracle of Ages/Seasons részeket. Azok is még a régi vágású felülnézetes Zeldák, de mai szemmel sokkal vállalhatóbbak, mint az első két NES-rész.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.