Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

:DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) kaller1


kaller1
veterán

LOLLLLL...... :DDD

.::> <::.

(#3) dízelracer válasza kaller1 (#2) üzenetére


dízelracer
senior tag

az :D

(#4) negyedes


negyedes
addikt

Uhhh de sok erthetetlen ember van.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5) Janix14 válasza kaller1 (#2) üzenetére


Janix14
csendes tag

+1

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#6) Wictor


Wictor
senior tag

Erre inkább nem mondok semmit... :D

[ Szerkesztve ]

(#7) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

"De itt egy kis segitség !
1. Certificate Name : company licence
"

omg. :DD

(#8) z0d1AK válasza szombatitomi (#7) üzenetére


z0d1AK
veterán

:DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Miért is törölted a hirdetését?

(#10) z0d1AK válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mivel klón telefont továbbra sem lehet nálunk árulni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) Jhonny06 válasza z0d1AK (#10) üzenetére


Jhonny06
veterán

:W

(#12) szombatitomi válasza Jhonny06 (#11) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Ez már régóta így van. ;)

(#13) z0d1AK válasza Jhonny06 (#11) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem értem, mi az, ami nem tetszik benne neked.
A gyártók kiadnak sok-sok milliót azért, hogy legyen egy formatervezett készülékük(még ha szarul is néz ki).
A kínaiak ezt ingyen másolják, csak éppen gagyi változatban.

De ide vág ez is:
Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. (Btk. 296. §)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

az igen :D vannak ilyen felhasználók..

(#15) Jhonny06 válasza z0d1AK (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezt nem a ti hatáskörötök eldönteni, de ezzel az erővel minden második aprót törölni lehetne. Érdekes, valahogy mégis legyártják ezeket halomszámra. A cigi, pia oké, de ez már nagyon szőrszálhasogatás kategória. A Steam account-okat már meg sem említem. Sok csalást követnek el vele? Hardverekkel nap mint nap történnek csalások, akkor azt se áruljunk? Átveri bármivel át lehet egy illetőt, mi lesz a következő?

(#16) The DJ


The DJ
addikt

Nekem is kicsit ködös a moderáció ezen része.

Lásd: [link]

Érdemi választ nem kaptam az utolsó hozzászólásomra, pedig szerintem nem írtam hülyeséget és nem is a mellem vertem, hogy "na de nekem akkor is igazam van!" :)

Már nem aktuális a dolog, a telefont eladtuk máshogyan, de bántott a dolog, hogy a kedvenc oldalamon nem adhatunk el valamit, amivel egyébként tele van a net.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) Szten Márs válasza z0d1AK (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezt jogilag nem tudod megalapozni, kár ezzel vesződnöd. Engedélyezték a forgalomba hozatalát Magyarországon? Amennyiben igen, akkor a PH-nál kissé illetékesebbek adtak neki zöld jelzést és a PH-nál kissé illetékesebbek találták úgy, hogy nem sért jogszabályokat. A PH persze ettől teljesen függetlenül megteheti, hogy nem engedélyezi ilyesmi árusítását, de pusztán "csak mert és kész" alapon, és emiatt a minimum, hogy nem röhögjük ki azt, akinek ez nem tetszik. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#18) Szabesz válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


Szabesz
őstag

A te oldaladon nyílván te hozod meg a szabályokat, és te vállalod majd ott a felelősséget az ott történtekért.

Szten Márs: Tudsz róla, hogy bármi ilyesmi is engedélyt kapott Mo-n? :) Vagy csak beszivárgott az országba véletlen magyar nyelvvel felvértezve? :)

Psychonaut: Rémlik vmi Mike Rowe nevű emberkéről, aki beregisztrált egy mikerowesoft.com domain-t. Ejtsd ki, tippelj ki perelte el, és miért :) A NOKlA, Samsing sem különb. Gondolom te sem örülnél, néznéd jó szemmel, és pusztán véletlennek vélnéd, ha a tiéddel a megszólalásig megegyező termékkel áll elő, egy döbbenetesen hasonló nevű cég, egy szintén lehetetlenül hasonlító branddel.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#19) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Az oké, hogy a felhasználó megsértette a PH! Alapelveit.
Az is, hogy helytelenül, és néha hülyeséget ír.

De alapvetően igaza van.
A HiPhon is egy márka? Igen, a Samsing által gyártott márka/brand. Ezt tényleg nem értem, hol és miért lehet támadni.

Természetesen ha valamit kifelejtettem, rosszul értettem, igazíts ki.

UI: tehát félreértés ne essék, a moderátori döntést jogosnak tartom, a közröhej tárgyává tételt nem.

[ Szerkesztve ]

(#20) Szten Márs válasza Szabesz (#18) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy kapott-e engedélyt, vagy sem. Különben miért kérdeztem volna rá, és az utána következő mondatban miért használtam volna feltételes módot? Ha nem, akkor gondolom igen egyszerű a helyzet, és akkor a hsz további része felejtős - mint ahogy ezé is. Bár még ez esetben sem értenémm, hogy miért jó az, hogy köznevetség tárgyává teszünk ilyesmit.

Szoktak lenni lelkes perek ilyen esetekben, ahol az illetékes bíróság majd dönt, hogy mi is a helyzet, ez egész egyszerűen, ahogy írta más is, nem a PH hatásköre. De, ahogy írtam a PH ettől függetlenül megtilthatja ezek árusítását a hardveraprón, de az ettől függetlenül részre nem árt emlékezni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Szabesz válasza Szten Márs (#20) üzenetére


Szabesz
őstag

Na még egyszer:
"Tudsz róla, hogy bármi ilyesmi is engedélyt kapott Mo-n?"
Bármi replika. Nagyon a védelmére keltél, gondoltam hátha tudsz esetet amikor nyílvánvalóan megtévesztésre gyártott termék engedélyt kapott. A feltételes módod is erre utal. Ott a törvény, elég egyértelmű.

¯\_(ツ)_/¯

(#22) Gergő_


Gergő_
őstag

Az van ráírva hogy iPhone?

[ Szerkesztve ]

(#23) z0d1AK


z0d1AK
veterán

(#15) Jhonny06: az vicces, hogy a steam accountokat említed. Benne van a Steam szabályzatában tudtommal, hogy az account nem átruházható, főleg nem eladható termék. És igen, gyakori volt az átverés vele, tudok több oylan emberről, aki külön ezzel szórakozott, és elég sok emberből, rengeteg pénzt húzott ki.
Az meg hogy legyártják ezer darabra, semmit sem jelent. Évekkel ezelőtt tonna számra zúzták be a több ezer legyártott hamis Nike ruhákat Magyarországon, mivel illegális volt. Ma már nem zúzzák, hanem a szeretetszolgálat kapja a márkajelzés eltüntetése után. Egy hamisított telefonnal ugyanezt nem tudod így megtenni. A különbség köztük, hogy a hamis telefonokat nem árulják kilóra a kínai piacon.

(#16) The DJ: A te bejelentésedet láttam anno, de nem követtem utána a többit, így nem tudom, hogy mi is volt a tényállás.

(#19) Psychonaut: az oké hogy egy márka, de mondjuk azt, hogy leglálisan működik-e, nem tudhatod, és nekem az is elég, hogy csak klón telefonokat gyárt, melyek telejsen alkalmasak arra, hogy megtévesszék a hozzá nem értőket. Illetve a fentebb idézet btk részletet is kimeríti szerintem teljes mértékben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24) Psychonaut válasza Szabesz (#18) üzenetére


Psychonaut
addikt

Végülis peren kívül megegyeztek, és a Microsoft elismerte, hogy túl agresszívan járt el az ügyben.
De ez szvsz teljesen más, itt most nem a hasonlóságról van szó. Nyilván hasonlóak persze, de attól függetlenül a HiPhon egy márka. Pont. Ezzel nem lehet vitatkozni, ez tény.
Azzal, hogy mennyire legális, természetesen lehet vitatkozni, de ez nem tartozik ide a kérdés szempontjából, mert mint írtam a döntés jogosságát nem vitatom.

(#25) z0d1AK válasza Psychonaut (#24) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mitől lesz márka?
Hogy rávasalták a nevet kínában, vagy hogy bejegyzett, levédett márkanév?
Mert nem mindegy. Az utóbbira még nem igazán találtam hiteles leírást.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26) Psychonaut válasza z0d1AK (#25) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem hinném, hogy a kínai hatóságok feltennék az ilyen információkat a netre, de igazad van, én sem tudhatom biztosan.
De amilyen lazán kezelik ezeket a dolgokat, szerintem simán bejegyzett márka, ugyanis eddig nagyon lazán kezelték ezt a témát - mostantól állítólag bekeményítenek (hw**-n olvastam).

(#27) z0d1AK válasza Psychonaut (#26) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nagyjából azért a legtöbb országban szokás a cégbejegyzéseket közzétenni, ezek inkább publikus infók.
Magyarországon is megtudhatod az összes legálisan működő cégről, hogy hol van, mióta működik, van-e adótartozása, ki az ügyvezetője, és hasonlók.

Ott sem kezelik hivatalosan ennyire lazán a dolgokat, inkább a korrupció, ami elősegíti az hamisítást.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28) Psychonaut válasza z0d1AK (#27) üzenetére


Psychonaut
addikt

Fogalmazzunk úgy, hogy Magyarországon megtudhatod. Kína azért nagyon más világ, Nagyon.

(#29) z0d1AK válasza Psychonaut (#28) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor maradjon csak a sok szemét ott..

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#30) jaja1981 válasza z0d1AK (#8) üzenetére


jaja1981
addikt

Hol lehet ilyen telefont venni?

(#31) Szabesz válasza Psychonaut (#28) üzenetére


Szabesz
őstag

És ha valami valahol más, akkor nekünk kötelességünk azt befogadni.
Hát hogyne.

¯\_(ツ)_/¯

(#32) z0d1AK válasza jaja1981 (#30) üzenetére


z0d1AK
veterán

Milyen telefont?

(#31) Szabesz: Igen, ez így van. Fordulok én is Mekka felé, hogy imádkozzak, majd pedig megyek egy fityma metszésre 8-ra. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33) kovy79 válasza z0d1AK (#13) üzenetére


kovy79
őstag

Magával az alapelvvel/"sugallni valóval" (kis Hazánk xarral való elömlesztésének elítélésével) egyetértek, de...
1. Nem a ti/te dolgotok/dolgod eldönteni, hogy ki és mennyi pénzt ölt egy készülékbe. Karosszékben ülve én is tudok tippelni, gyanúsítgatni.
2. Akkor Bog/Bocha is bort iszik vizet prédikál??? Mivel teszteltek már N95 és Nokia Arte klónt (a myPhone "reklámtesztkekről" nem is beszélve)!! Képmutatás?? Hányós smiley...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#34) The DJ válasza kovy79 (#33) üzenetére


The DJ
addikt

Na igen, valami ilyesmit akartam kifejteni én is itt: [link]

Kicsit kettős a dolog, bár már rég eladtuk a fentebbi linken említett telefont, de szerény véleményem szerint lenne még mit alakítani az itteni szabályokon a klón telefonokra vonatkozóan. És nem, nem szeretem őket, nem kereskedem velük, még csak nem is volt egynél több a kezemben életemben :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#35) z0d1AK válasza kovy79 (#33) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy dolog tesztelni, és egy másik árusítani.

Egyébként, de, a mi dolgunk eldönteni azt, hogy szeretnénk-e ezt az erősen megkérdőjelezhető terméket az oldalon látni... :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36) bullseye


bullseye
addikt

szerintem az számít, hogy a hídetésben iphone-nak, vagy klónnak hírdeti valaki. első eset tuti csalás. utóbbi viszont, hát izé... vannak aki klónt vesznek, mert a látszat a fő...

nemtom most épp hogy állunk, de régen Genius meg kisebb cégek pláne totál szétlopták a Logitech/Microsoft egér formatervezéseit... mégis legálisak voltak.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37) kovy79 válasza z0d1AK (#35) üzenetére


kovy79
őstag

Értelek. Ezt hívják kétszínűségnek... Tehát egy lopott autót lehet tesztelni és utána visszaadni a tolvajnak. Gratulálok az észjárásodhoz.

Behatárolnád az "ezt" szó mögötti jelentést? Konkrétan!
Szóval az oldal (a törvényeken felül állva) úgy működik, hogy mit szeretnél itt látni?? Újabb gratuláció!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38) z0d1AK válasza kovy79 (#37) üzenetére


z0d1AK
veterán

A lopott autó egészen más kategória. Illetőleg a teszt mobilaránán megy, míg az aprók a hardveraprón. Egy cég, mégsem ugyan az semmilyen szempontból, szabályzatból sem.

És itt nem a törvényről van szó, hanem arról, hogy az oldal magánterület, és azt lehet hirdetni, ami engedélyezett.

Ha holnap azt mondjuk, hogy csak lila színű pöttyös kiscicát, akkor csak azt.
Ez ilyen.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39) kovy79 válasza z0d1AK (#38) üzenetére


kovy79
őstag

Az első bekezdéshez "no comment", nevetséges "2 céggel" takarózni...

Második bekezdésre: ha qrvának adja valaki a sxggét, ne csodálkozzon, ha bxsszák". Ez egy kereskedelmi oldal és szerintem nem korrekt tiltani olyat, amit a Magyar Törvények engedélyeznek.

Az pedig egyenesen szánalmas, hogy azzal próbálsz jópofának tűnni, hogy nevetségessé akarsz tenni egy eladót! Te, aki az oldal "alkalmazásában állsz" és úton-útfélen egy konkurens oldalt reklámozol itt...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#40) kaller1


kaller1
veterán

Egyetlen kérdésem lenne az itt reklamálókhoz:

Miért nem fordulnak a kérdéssel a Házigazdákhoz?

.::> <::.

(#41) moha21 válasza z0d1AK (#29) üzenetére


moha21
addikt

Sok "márkás" dolgot is ott gyártanak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#42) gombóóc válasza kovy79 (#37) üzenetére


gombóóc
csendes tag

Boccs, hogy most írok, de ha megnézitek egy Alfa Romeo kocsi csupasz, fém vázát, és összehasonlítjátok egy Opelével (Típust nem mondok, de szereltem már egyet-kettőt) teljesen ugyanaz mind a kettő. Most akkor melyik másolja a másikat? Egyik sem, mert bár a váz egyforma, a karosszéria, díszítés, stb. teljesen más. Vannak olyan autók, amin CSAK az embléma más, mindkettőt forgalmazzák. A telefont is valaki el akarja adni. nem veri át az illetőt, a nevén árulja a terméket, vevő is van rá, de tilos. Most én is gyárthatnék egy telefont, ráírom, h. pl.: PistiPhone :D és beperelnek, mert a név hasonlít az iPhone-ra, a design is hasonló, DE nincs rajta "alma" jel, nem iPhone-ként hirdetem, teljesen legális, nem verek át senkit.
Kínában meg más rendszer van (az itthoni "régi" rendszer), ha pl. felrobban egy atomerőmű azt is eltussolják (volt már rá példa! :DDD )

Ha valakit megsértettem attól ezúton elnézést kérek, nem akarok vitázni, mindkét álláspontot megértem.

"Az ideiglenesen kihúzott üvegszálra ne taposs rá, mert fájni fog..." :-D

(#43) anjani182


anjani182
őstag

[link] :W

z0d1AK: Leközölt cikk nálatok, írja is hogy számos online boltban kapható (még ha külföldön is), tehát árusítható! Ennyit erről...

Kb. annyira szőrszálhasogató, mint ha mondjuk USA-ból hazahozol egy fényképezőt a nyakadba, és kit érdekel?! Már bűncselekmény elvileg, mert nem fizettél vámot... :K Ugyan már... :Y

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#44) kaller1 válasza anjani182 (#43) üzenetére


kaller1
veterán

:F

.::> <::.

(#45) gombóóc válasza anjani182 (#43) üzenetére


gombóóc
csendes tag

Teljesen egyetértek, nem fizettél vámot, itthon eladod: csempészel. De simán átcsúszol, mert ha a vámőr megállít minden embert akinek egy fényképezőgép lóg a nyakában, tuti kirúgják, mert zaklatja az embereket. Mindig van rés.Sőt vannak olyan próbálkozások (99%-ban be is válnak!!), hogy az illető külföldön megveszi, itthon egy 1 személyes céggel (ismerőssel) adásvételi szerződést írnak, még számlát is adnak hozzá, és az egészet el tudják számolni. Na erre varrjatok gombot! Így még a szériaszám alapján nem bejelentett összes külföldön ellopott árut el lehet adni. Pont most volt a hírekben, h. bárki alapíthat céget, még az előző cégének a felszámolása után akár 1 órával is, szükséges: fél millió HUF, és kész. Elad pár cummót, kiszedi a pénzt, csődöt jelent, felszámolja a céget, rögtön csinál egy újat, és már kész is. Még a kormánynál is nagyon sokan arra mennek, h. minnél több embert át tudjanak vágni :Y

[ Szerkesztve ]

"Az ideiglenesen kihúzott üvegszálra ne taposs rá, mert fájni fog..." :-D

(#46) z0d1AK válasza anjani182 (#43) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nálunk?
A hardverapró és a mobilaréna két különálló egység, más-más funkciókkal.
Egy fenntartó cég, ennyi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47) ollie válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nem a ti hatáskörötök eldönteni, de ezzel az erővel minden második aprót törölni lehetne.

Kicsit későn válaszolok rá, mert csak most olvastam. Szerinted kinek a hatásköre eldönteni, hogy mi hirdethető a hardveraprón?

De nem kell válaszolni, az oldal tulajdonosainak mindenkor jogában áll eldönteni, hogy mi szerepelhet az adott oldalon. Valamint ez a hatáskör részben át van ruházva a moderátorokra. Lásd alapelvek.

***

(#48) Szten Márs válasza ollie (#47) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem arra gondolt a fórumtárs, hogy nem a ti hatáskörötök eldönteni, hogy engedélyezitek-e az árusítását itt, az oldalon, hanem azt, hogy nem a ti hatáskörötök eldönteni, hogy az idézett törvény értelmében az árusítása kishazánban engedélyezhető-e, vagy sem.

(#49) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Arra jó volt ez a bejegyzés, hogy lássam hogy ilyen hülyeség is létezik itt a PH-n. Ennyi erővel akkor pl. ki lehetne tiltani a Sparke-t mint gyártót a boltok polcairól és mindenhonnan, mert Geforce 9600GT és 9800GT és egyéb termékei mind megtévesztőek (128bit és DDR2). Egyáltalán nem azt a teljesítményt adják, mint amit a név alapján vár az ember. Sőt ez még rosszabb is, mivel itt még a név sem más. Azért a teló utánzatok esetében van eltérés ( még ha csak 1 betű, de már akkor is).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#50) z0d1AK válasza Dr. Romano (#49) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt gondolom te is csak viccnek szántad.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.