Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Azóta meg már a Haf 932 is el lett adva anyagi gondok miatt. Azóta is vágyok megint egy olyan házra. Ha rendbe jönnek az anyagi dolgaim akkor azonnal veszek egy másikat.

(#2) Thunderzolee

Ő az?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) XuChi válasza Thunderzolee (#2) üzenetére


XuChi
addikt

Bizony :R. Ő az.

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Szia!
Én most olvastam a tápnál, hogy nézzünk rá a Logout blogodra.
Viszont számomra annyira zavaró, hogy az egész középre van húzva, hogy nem olvastam, csak az elejét és a végét. Nem tudom, lehet egyéni problémám, de engem nagyon zavar. :R

(#5) XuChi válasza D1Rect (#4) üzenetére


XuChi
addikt

Hogyan csináljam meg? Balra igazítva?

Ui: Na így már csak jó lesz. Tessék szépen elolvasni végig ám :D. Aztán a véleményeket is kérem szépen.

[ Szerkesztve ]

(#6) Valty


Valty
aktív tag

A TT házakkal az a baj, hogy kinézetre szépek, de minőségileg.... :U

Az enyémből egy csomó felesleges vacakot kidobtam: a műanyag VGA lefogatókat, a ház tetejéről az USB panelt, a HDD tartót (ezt vésővel és kalapáccsal :D ), így már van valamilyen formája, de szerintem nem fogja sokáig bírni, egyszer biztos szépottyan

A ventik pedig tényleg nem érnek semmit :)

Amúgy miért vettél műanyag ajtós házat? :)

(#7) D1Rect válasza XuChi (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Na, elolvastam. Jó kis szívás lehetett. 38K-ért házat? :Y
Nincs szívem 16K-ért venni egy Cm 690-et, pedig nagyon teszik.
(inkább vennék 2x2Gb ramot az árából, vagy még 1 videókarit :B )
Valahogy csak kibírom, pedig pont ma kínlódtam azzal, hogy berezonál a ház.
Rezonanciára nincs valami okos megoldásod?
Jah, igen a ventik az enyémben is visítanak.

[ Szerkesztve ]

(#8) #65675776


#65675776
törölt tag

Ha már ennyit költöttél házra, akkor az a +4k már nem lett volna tétel a Cosmos-ra...

(#9) XuChi válasza Valty (#6) üzenetére


XuChi
addikt

Hát igen a TT házak atom rosszak az utóbbi időben sajnos.
Cm690 atom jó ház nem csalódsz benne, bátran megveheted.

Valtyr: Az ajtaja full fém volt :D. Nem műanyag.

daa-raa +4k?? Anno nem ennyi volt hanem +12k. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Már válaszolni sem tudok. Bocsi fiúk összekavarodott a post.

(#11) forgonati


forgonati
őstag

Hát ez tényleg nagy szivás. Tavaly mikor házat vettem, én max. 25 ezerig keresgéltem. Nézegettem én is a TT Soprano házat, kinézetre nagyon bejött. Aztán lebeszéltek róla, mondván, nem mind arany ami fénylik. Hajlottam a szóra, és vettem egy Cooler Master Mystique-t. Nem is bántam meg :)

Keelah Se'lai!

(#12) XuChi válasza forgonati (#11) üzenetére


XuChi
addikt

Hát igen. A Cooler Master még mindíg minőséget gyárt. De sajnos mindenki el*urvul végül. Remélem a CM nem fog. :B

(#13) mephi666 válasza D1Rect (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

rezonanciát nálam anno a globalwin fop32 okozott :) amikor az a disznó elkezdett 5000fölött pörögni, úgy rezgett a ház oldala, hogy majdnem szétesett... minden illesztéshez pakoltam be gumialátéteket, hogy csillapítsanak valamit, de kb semmit nem értek :( aztán fop32->aerocool phantom csere sokat segített... (proci meg 1-2fokkal lett csak melegebb)

ez viszont marhanagy szívás ezzel a házzal... én a bóvli kódgányommal nem szívtam még ennyit... párszor pedig kaptam már szét... egyetlen trükköt kell csak gyakran alkalmazni: oldallapot csak fekve lehet rárakni, mert hajlik minden irányba... :) de ennyi... igaz az áráért nem is lehet mást elvárni... viszont 38ezres háznál ez nagyon durva... nem csak névből élő cégnél ennyiért minőségi táp+ház simán kijön ennyiből... plusz még másra is marad :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) XuChi válasza mephi666 (#13) üzenetére


XuChi
addikt

Hát igen ez az amin berágta. Ennyi pénzért vehettem volna simán egy Chieftec BA02B-B-B házat anno 20k lett volna és egy Corsair VX450 meg 18k. Pont ennyiből kijött volna és sokkal jobban jártam volna mint a tt szutyokkal.

(#15) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Bocs, de kb ezt megérdemli az, aki 38 ezerért képes venni egy csicsapicsa bazári házat.
A sokak által szarozott olcsó házak tökéletesen alkalmasak számítógép tárolására, némelyik (a sima fekete kockák) még jól is néz ki.

Anno én is beleestem ebbe a hibába.. Szépemlékű és tökéletes Chieftec Dragon-om után vettem egy Chieftec Bravo-t. Nagy volt az öröm, egészen addig, amikor realizáltam, hogy keresztben állnak benne a hdd-k, és az oldallap nyomja a tápcsatlakozóikat és rövidúton kontakhibás lesz a tápkábelük.. Naponta kattogott valamelyik benne.
Ehh.. :(

[ Szerkesztve ]

(#16) XuChi válasza CsíkosMókus (#15) üzenetére


XuChi
addikt

"és rövidúton kontakhibás lesz a tápkábelük.. Naponta kattogott valamelyik benne."

Hát én ez megoldottam a 90fokos véggel rendelkező sata kábelekkel. Nálam ilyen gond nincsen :D.

[ Szerkesztve ]

(#17) CsíkosMókus válasza XuChi (#16) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

pata volt mind az öt :(
akkor még..

(#18) D1Rect válasza mephi666 (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, csak nálam akkor is jelentkezik a rezonancia, ha egyedül a Noctuán sürög a venti 500 körül, ami pedig igen halk lenne.Amúgy nem csak a ház hibája, mert egy polcon van a gép. Azon gondolkozom, hogy veszek nagyobb szürke szőnyeget, és beteszem a gépház alá, plusz egy-két hosszú csavarral és anyával+alátéttel kimerevítem a házat. :)

(#19) XuChi válasza D1Rect (#18) üzenetére


XuChi
addikt

Én lopásbiztossá akartam tenni anno a gépet és gondolkoztam hogy lefúrom a parkettába 100as csavarokkal :)) :)) Persze ebből nem lett semmi, de ötletnek nem rossz. A másik megoldás a betonnal kiöntés :D

(#20) mephi666 válasza D1Rect (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

amikor berezonált a házam, padlószőnyegen volt :) most meg nem szokása a kódgánynak az asztalon sem... a procihoz kapott hűtő nem pörög annyira, hogy rezonancia lépjen fel... egyedül a vga-n levő ventinek van szép hangja terhelés alatt... bele sem merek gondolni, milyen hangja van a 2-3ventis szörnyeknek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem értem miért jó ilyen nagy ház. Van az embernek egy ODD-je, max 2-3 vinyója, illetve ugye a többi komponens. Ezek lazán beférnek egy közepes toronyba is, amit sokkal könnyebb elhelyezni. TT terméket pedig semmiképp nem veszek, láttam néhány házukat testközelből, igazi bazári hatás, főleg összeszerelést tekintve.
Volt cm-690-em, nagyon jó kis ház, de az oldallap gyenge volt a ventihelyek miatt, és ki-be lehetett horpasztani. Aztán végül vettem egy Lian-Li-t, ami 3k-val volt több akkor a 690-nél, viszont szerelést és anyagminőséget tekintve ég és föld.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22) XuChi válasza Ijk (#21) üzenetére


XuChi
addikt

Jó ez a Lian-Li de nekem atom picike. A lényeg a nagy belső tér. Sokkal jobban melegedik a gép apró házakban.

(#23) Ijk válasza XuChi (#22) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak akkor ha rossz a szellőzés. Nem nagyon van szerepe a belső tér méretének a hőmérséklethez, annyi, hogy a nagyobb házat később fűtik be az alkatrészek, az összes többi azon múlik, mennyire tudod járatni bent a levegőt. Ebben a házban majdnem ugyanolyan melegek az alkatrészek, mint a 690-ben, mivel ugyanúgy 2db 12-es ventivel cserélem a levegőt, ill. a cm-690 is lyukas mint egy sajt, viszont kompenzálja, hogy a lian teljesen alumínium burkolatú, ami sokkal jobban vezeti a hőt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) XuChi válasza Ijk (#23) üzenetére


XuChi
addikt

A jó szellőzés egyenlő sok zajjal :D Nálam a lényeg a full kuss. :D Ezért nálam csak a procin van z600 + 1 noctua 800rpm-el és a Scythe Musashi a vga-n teljesen leszabályozva. Semmi hangja nincs a gépnek. Egyedül a vinyók seek zaja van már csak amit le akarok csendesíteni, de nem emléxem a program nevére amivel le lehet kussoltatni.

(#25) Ijk válasza XuChi (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

"A jó szellőzés egyenlő sok zajjal"
Ez önmagában nem igaz. Nálam 2db 800-as S-flex teszi szinte némán a dolgát, egy 8cm 600rpm-es a vga-n, ill a corsair tápomban átcserélt S-flex, procihűtő bordáról le is szedtem a ventit. A vinyómat jelenleg a legfelső 5,25"-os foglalatban főzöm egy QD-ban, ahol semmi szellőzés nincs, eddig rekordhőmérséklete 48°C volt, általában megáll 42-nél.
Egyébként pedig nagy házban is ugyanúgy kell szellőztetni, mivel az is felmelegszik. A kis házaknál ami viszont hátrány lehet, hogy kisebb ventiket fogadnak, ill. a kábelkötegek akadályozzák az áramlást, szerencsére nálam egyik probléma sincs.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26) XuChi válasza Ijk (#25) üzenetére


XuChi
addikt

Corsair-ban kicserélted a ventit?? Atya ég én nem mertem belenyúlni, a hx450-be :D Igaz 5 év gari van rá :D.

S-felx-nek nincs motorhangja? Mert ha nincs akkor veszek is gyorsan 1et a házba. A vinyókat én is QD-be akarom rakni, de félek hogy megfőzi az 500gb samsungokat :((.

(#27) Ijk válasza XuChi (#26) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem hinném, hogy megfőzi. Nekem felül van most, ahol tényleg semmi szellőzés, ráadásul a dvd író felett van közvetlen. Így volt 2-3 óra terhelés után 28°C-os szobában 48°C a wd500-as.
S-flexeknek alig van hangjuk, motorhang nem tudom milyen, még nem hallottam:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) XuChi válasza Ijk (#27) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor megfontolandó ez a QD. Bár most meló nélkül vagyok így egyenlőre kiesik a dolog.

(#29) XuChi


XuChi
addikt

Na vettem egy QD-t. Tényleg sokat csendesített a vinyón. És még hűvös is. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.