Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A szem.

(#2) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Na kiegészíteném :)
Aliról rendelve olyan firmware-el kaptam, amiben benne volt az angol nyelv - volt az eladó honlapján egy how-to, ami alapján el tud jutni az ember a nyelvválasztó tyúklábakig :K

Az androidos appból a legfrissebb bétára frissült nekem, ami angol és a verzió: 2.3.16 beta

Illetve én két átalakítót is kaptam hozzá, egyik nem megy bele a földelt konnektorokba, másik igen. Majd otthonról belinkelem, hogy honnan is vettem.

Amúgy pedig nagyon jó kis készülék, stabil, meg vagyok vele elégedve :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#3) Kolondrum válasza Szoszo94 (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

A 2.3.16-hoz tudsz adni linket?

Nekem jó lesz igy is, elnavigálok vele.

Köszi az infokat, lehet, hogy bele is írom este.

(#4) Szoszo94 válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Szoszo94
őstag

Feltöltöm majd Drive-ra és linkelem, de mobilnetről elég lassan megy.

Azért a router felületén is nézz rá, hátha van nálad is angol nyelvű opcói a beállításokban :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#5) Kolondrum válasza Szoszo94 (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

A 2. Képen látható, hogy nincs.
Köszi várom a linket!

(#6) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Aha, kösz nem. 100 mbit-es csatlakozójú AC router FAIL.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#7) Kolondrum válasza Blindmouse (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mert? Fejtsd ki mire nem elég.

(#8) Szoszo94


Szoszo94
őstag

10/1-es net van nekünk otthon, a legnagyobb csomag ha minden igaz 20/2-es. Most havi 4-et fizetünk, ilyenkor ”örülök”, hogy nincs kiépítve vezetékes hálózat az utcánkban. Szerintem bőven jó ez a router a lakosság nagyrészének, úgyhogy nem egészen fail.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#9) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Szeretem a Xiaomi termékeket, de ez nem azt a minőséget hozza, maradunk a telefonnál. Routerbe, még mindig maradok a jól bevált broadcom+tomato család berkein belül.

Egyébként pofásan néz ki, de kb ennyi ami érv van mellette. A többi rohadt kevés.

(#10) KTU válasza KaiotEch (#9) üzenetére


KTU
addikt

Az hogy wifi erőssége porig alázza az itthoniakat,
egészen mellékes :U :D

Panel-lakótelepeken általában nincs szükség izom wifire, wiszont van sokszázmegás net.

Sajnos vidéken kertvárosban nem ajánlgatják a többszázmegás netet,
de annál nagyobb szükség van a nagyobb wifi lefedettségére.
Családi házakba pont ez kell.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

10/0.8-as netem van, ha 2x ennyi lenne akkor is gyorsnak tartanám. Nem kell 1000-es port. Ez csak nektek nagy szám, mert olyan netek mellett gépeztek, amiről én csak álmodok és később is csak fogok. Nekem elég. A jel erőssége tényleg jó.

(#12) vadkörte válasza Blindmouse (#6) üzenetére


vadkörte
addikt

Abban az esetben jogos, ha gigabites DIGI kábeles netet csatlakoztatsz rá. Minden egyéb esetben az átlag lakossági vezetékes net előfizetésekhez szerintem tökéletesen megfelelő lehet egy megabites router.
De fejtsd ki kérlek, szerinted mire nem elég. Az, hogy 2015 van, nem indok.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#13) emvy válasza Kolondrum (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

De ne viccelj, ha van egy NAS a lakasban, akkor kapasbol a kabel lesz a szuk keresztmetszet.

while (!sleep) sheep++;

(#14) Black&White


Black&White
addikt

Grat a cucchoz, tényleg pofás a dizájn, mind a kasztnin, mind a kezelőfelületen.
Én az nagytesót nézegetem (mi2 router), csak még egy kicsit sokallom az árát. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Kolondrum válasza emvy (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nas? Ehh! Minek az? Nektek lehet, én elvagyok nélküle. Meg sok dolog nélkül.

(#16) emvy válasza Kolondrum (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, oke. Mondjuk legalabb filleres cucc, szoval ha nincs mas igeny, akkor jo lehet.

while (!sleep) sheep++;

(#17) Kolondrum válasza emvy (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az az asus valami amit ajánlottak az kissé drága. 2x ennyi. Már a wndr3700v2 is sok volt.

(#18) KaiotEch válasza KTU (#10) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én vidéken családi házban élek 10/0,5-ös nettel, így tudom, hogy kell a jó jelerősség, de nekem pl rohadt kevés az a 2 lan port, belső hálózatra meg azért elég jól jön a gigabites port a másolgatáshoz.

(#19) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Mi Router apk 2.3.16 beta

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#20) Kolondrum válasza Szoszo94 (#19) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi megy BlackBerry-n is.

(#21) Blindmouse válasza Kolondrum (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az eszközeim nagy része vezetékre van kötve, gigabitre. Valóban csak 30 megás netem van, de ha NAS-ra kell másolni vagy két gép között akkor nem szeretek várni. Meg amúgy is, filléres dolog a gigabit.
Ezen a csodás routeren gyorsabb ha wifiről wifire másolsz, mintha vezetékesről vezetékesre. Ami elég nevetséges.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#22) nemlehet válasza Blindmouse (#21) üzenetére


nemlehet
őstag

Van akinek az AC wifi fontosabb mint a gigabites "tyúkbél". Pl nálunk is ha lenne AC wifi akkor raknék egy olyan kártyát a NAS-nak beállított gépbe azt csókolom. 1 laptop van ami nem tudja az AC-t meg a smart TV de hát ezeknek elég a sima n-es wifi is. Szóval van olyan is akinek nem probléma és még csak nem is az igénytelenség miatt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) emvy válasza nemlehet (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajnos az ugy nem skalazodik tul jol, mert ha en a NAS-rol toltok 500 Mbit/sec sebesseggel, az egyaltalan nem befolyasolja a tobbi felhasznalot, de wifin ez nem igaz. Masreszt meg vezeteken a gigabit az gigabit, wifi meg ... nem. :)

while (!sleep) sheep++;

(#24) Kolondrum válasza Blindmouse (#21) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egyedül a nagy gépem van vezetéken. 6 eszköz meg wifin.

(#25) shteer válasza Kolondrum (#15) üzenetére


shteer
titán

Ehh!
Attól, hogy neked nincs, ugye nem baj, hogy másnak van rá igénye? :)

..szerintem jónak tűnik

(#26) Kolondrum válasza shteer (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

Dehogy mindenki azt csinál amit akar, csak kb mindenki szerint szar.

(#27) Blindmouse válasza Kolondrum (#26) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Én őszintén a beépített HDDs routerüken gondolkozom, csak hát ugye kínai a firmware. Meg ha jól sejtem jópár dolog hiányozhat belőle. Infó meg nem sok van angolul.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) Robert07


Robert07
aktív tag

Gigabites a WAN csatija?

(#29) Kolondrum válasza Robert07 (#28) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megás!

(#30) Robert07 válasza Kolondrum (#29) üzenetére


Robert07
aktív tag

Látom, akkor viszont mi értelma van az AC-s sebességnek? :F

(#31) Kolondrum válasza Robert07 (#30) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jól mutat. :))

(#32) shteer válasza Kolondrum (#26) üzenetére


shteer
titán

mármint mi?

..szerintem jónak tűnik

(#33) Kolondrum


Kolondrum
félisten

USB eszköz csatalkoztatásakor szól a telefon is. HDD-vel nem volt gond, de a microSD-t nem ette meg.

(#34) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tévedtem, megeszi az NTFS és a FAT fájlrendszert is. Memkarinál a teszt 128megásat nem ette meg, de a Samu EVO-val már jó. Appon keresztül akár oda is le lehet tölteni. Még tán veszek egy 24/7-es HDD-t vagy egy 128-as mSD-t. A 2K-s vidit szépen viszi és a net sem röccen. Legalábbis ez.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Lassan ki fogom egészíteni az írást. Van hideg is meleg is.

(#36) nemlehet válasza Robert07 (#30) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem mindenkinek van gigabites netje otthon. Attól még a belső hálózaton nem árt a sebesség.

(#27) Blindmouse

A legtöbb Xiaomi cucc mögött elég nagy közösség áll, szerintem lesz ahhoz angol firmware is ha alaposan utána keresel.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) Robert07 válasza nemlehet (#36) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, én is úgy értettem, hogy a kábeles LAN hálózat azért lehetne gigabites, mert a vezetéknélküli eszközökkel nem igazán használjuk ki az AC-s sebességet, legalábbis ahhoz nagyon sok streamnek kellene menni, annak a valószínűsége pedig elég kicsi, hogy pont két AC-s notink van és azok között akarunk fájlokat másolni.

Amúgy ha gigabites lenne, akkor már rögtön szaladnék a Média Marciba eBay-re. :D

(#38) Kolondrum válasza Robert07 (#37) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ennyi pénzért még többet is kaptam mint vártam. Nekem bejön. A netgaeren kívül a tplink és a dlink nagy csalódás volt. Ez most úgy néz ki megint jó lesz arra amire nekem kell.

(#39) nemlehet válasza Robert07 (#37) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem nem akkora összeg egy AC-s vevőke, vagy PCI kártya. Sok újabb telefon is tudja és a drágább notikban is kezd alap lenni (pl nekem a 2014-es ROG-ban is van). Aki szeretné megszüntetni a kábel dzsumbujt vagy lusta normálisan elvezetni a kábeleket esetleg nincs rá lehetősége annak ez tökre megfelel. Ettől függetlenül tényleg filléres dolog lett volna valószínűleg és kár, hogy kimaradt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Rendkívül erős 2.4-es jelet ad a router. 2 emelet, vasbeton födém, falak és még mindig 2 csíkot tud az 5-böl. A korábbi routerek itt már nem működtek. A 10/0.8-as netet így is átviszi.

(#41) Szoszo94 válasza Kolondrum (#40) üzenetére


Szoszo94
őstag

Megerősítem, egy TP-Link TL-WR841N már szakadozott a szobámban, míg a Sziámi stabilan tartotta magát. Most rendeltem géphez AC-s vevőt is, meglátjuk stabilabb lesz-e még ennél is :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#42) Kolondrum válasza Szoszo94 (#41) üzenetére


Kolondrum
félisten

Engem az érdekelne nagyon, hogy mit tud a 10/100-as WAN porton.

(#43) Kolondrum válasza Szoszo94 (#41) üzenetére


Kolondrum
félisten

A nagyobb fehér 2 antennás és a fekete belső antennás társásól tudsz valamit? 42-45k + vám. Húzós, de ha azt tudja mint a kicsi megspékelve HDD-vel és 1000-es WAN-al meg jobb wifivel akkor elgondolkodtató.

(#44) Szoszo94 válasza Kolondrum (#43) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem tudok, csak annyit, hogy számomra drágák :B

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#45) Black&White válasza Kolondrum (#43) üzenetére


Black&White
addikt

Már olvastam egy külföldi tesztet, az alapján nem rossz.Szépen kezelte a srác (talán szingapúri) több száz megabites kapcsolatát is.
Én is sokallom egy picit az árát, meg jó lenne ha kialakulna köré vmi érthető nyelvű support is, aztán jöhet... :)

(#46) Kolondrum válasza Black&White (#45) üzenetére


Kolondrum
félisten

& Szoszo94! Szó szó drágák, de vegyük figyelembe, hogy van bennük egy HDD ami azért nem 2ft. Nélküle sokkal olcsóbb lenne.
A kínai nyelv nem zavar, meg van rá a megoldás, sőt már a kínai app sem, mert otthonosan mozgok benne. Kivétel akkor van ha épp akar valamit a router és épp melóban vagyok, mert azt nem értem. Össze vissza tesztelgettem már a kis tesót és a maga köreiben elég jól teljesít. Mióta beüzemeltem nincs eldobott net, várakozó betöltés miegymás. Sőt mióta a modemet újraindítottam a torrent is full sávval jön.

A feketéről azt írták, hogy hangos a ventije. Mást nem tudok róluk. Az a baj, hogy ha megrendeled szinte biztos, hogy megvámolják. Azzal együtt meg már fél száz ezres routerről beszélünk sajnos.

(#47) Black&White válasza Kolondrum (#46) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, egyelőre csak a xiaomiforsale-en látom olyan konstrukcióban, amire már nem várható plusz sarc.
Mindegy, nem kell kapkodni! :)

(#48) Kolondrum válasza Black&White (#47) üzenetére


Kolondrum
félisten

Várunk vele lemegy ez az ára.

(#49) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#50) Black&White válasza Kolondrum (#49) üzenetére


Black&White
addikt

Kettővel előtted, pont őket linkeltem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.