Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) merkucyo


merkucyo
aktív tag

A joggal kapcsolatban amit fokozottan tarts szem előtt, az az, hogy durván 30 éves korodig kell tanulni és képezni magad mielőtt abból pénzt fogsz látni. Nem elkeseríteni akarlak, de a jogi diploma amilyen értékes tud lenni annyira kényes is .
Nagyon sokan nem tartják szem előtt, hogy ebbe a pályába nagyon sok időt, energiát és pénzt is bele kell ölni, mert a "móka" csak az után kezdődik, hogy megvan a diploma és addig sem egy fáklyás menet az út.

A legtöbb politikus viszont jogász, tehát a politológia viszont nem valami értékes egymagában.

Nem elkeseríteni akarlak, ez szín tiszta tapasztalat. Ha elszánt vagy akkor próbáld meg, de most legalább nem tudod azt mondani, hogy valaki nem szólt ;]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#2) XharX válasza merkucyo (#1) üzenetére


XharX
aktív tag

Sajnos tudom, bár ez most még nem vesz el a lelkesedésből. Ha bejutok remélem majd a 2. vagy 3. évem körül egyetem mellett valami munkát tudok végezni amire rá lehet fogni, hogy jogi gyakorlat a szakvizsga miatt. Marad még ebből az egészből el is :D

"de most legalább nem tudod azt mondani, hogy valaki nem szólt ;]"

Ez már igaz :R

(#3) andris1602


andris1602
aktív tag

Egyetértek merkucyo-val. :) Nekünk annó azt mondták a gólyatáborban, hogy itt az anyagot nem oldalban, hanem centiben mérik.. :DDD de ahogy írtad, gyorsan tanulsz, nem teljesíthetetlen :) Akkor érdemes csinálni, ha tényleg tetszik. (van egy rakás csoporttársam, akik "csak" elvégzik - pl.: szülői elvárásból -, majd mással fognak foglalkozni..)

[ Szerkesztve ]

(#4) PuMbA válasza merkucyo (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Még az hozzátenném ismerősi tapasztalat révén, hogy diploma után is szénné kell dolgoznod magad és nem biztos, hogy megfelelő pénzösszegért :) Szóval, ha más dolgokra is akar időt, akkor nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb munkakör :)

[ Szerkesztve ]

(#5) MarioAna


MarioAna
senior tag

Ha ennyire "magolós" vagy, hogy tudsz tanulni, akkor miért nem orvosi pálya? Abból mindenki megél, még itthon is, luxuskörülmények között. Szegény orvos nincs, és csak szorgalom kell hozzá :).

(#6) XharX válasza MarioAna (#5) üzenetére


XharX
aktív tag

Az nem az én világom, nagyon nem :N

(#3) andris1602 "itt az anyagot nem oldalban, hanem centiben mérik.. :DDD"
:DD

[ Szerkesztve ]

(#7) andris1602 válasza XharX (#6) üzenetére


andris1602
aktív tag

Most államvizsgázom, és van benne valami... :K

(#8) 426os


426os
őstag

Mechatronikát tudom ajánlani, de azért az, hogy infó érettségivel is felvesznek nem jelenti azt, hogy semmi fizika nem kell. Mindenhol vannak alapozó tárgyak, bár nem tudom melyik egyetemen nézted. Van, ahol normál gimis tudással is tudsz szépen haladni, de van, ahol plusz rákészülés nélkül töménytelen szopás lesz az eleje (pl. BME egyes karai). Természetesen az alap fizikai dolgokkal mindenhol tisztában kell lenni, ha mérnöki pályára lépsz.
A jogot kétszer is meggondolnám a helyedben a fentebb említettek miatt. Ha a családban nincs jogász, aki mellett el tudod kezdeni a szakmát, hogy gyakorlatot szerezz, akkor nagyon nehéz lesz elhelyezkedni (az anyagiakról nem is beszélve).

.

(#9) XharX válasza 426os (#8) üzenetére


XharX
aktív tag

A fizikával mint írtam nincs bajom, de nem tanulom még alapóraszámban se, míg az infót emelten. Valljuk be, így sokkal könnyebb, de mint írtam is, ha műszakira megyek akkor nyáron felelevenítem a fizika tudásom.

(#10) greenity válasza XharX (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

A mérnöki szakok mindig nagyon nehezek, ezt ne felejtsd el. Ami még fontos: a felelevenítés nem elég, sosem. Ezt tapasztalatból mondom, a helyedben átnézném mind a 3 év anyagát. Másrészt: a jog az tényleg egy belterjes dolog, segítség nélkül nehéz elhelyezkedni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) XharX válasza greenity (#10) üzenetére


XharX
aktív tag

A nehézség az nem riaszt vissza, ha érdekel akkor tudom, hogy menni fog. Azt viszont már tényleg nem tudom én mit csinálok, az is megfordult a fejemben, hogy hagyom a fenébe az egészet és emelten a matekot teszem. Nehéz döntés ez :(((

(#12) greenity válasza XharX (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

Emelt matek, emelt infó, egyik sem az a nehézség, ha programozni tudsz, amit szerintem nem lehet megoldani.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) XharX válasza greenity (#12) üzenetére


XharX
aktív tag

Bocsánat, ez a komment elkerülte a figyelmem eddig :(
Sajnos programozni nem tudok, vagyis nagyon minimálisat pascalban, de azóta döntöttem, műszaki a nyerő, biztosabb az. Viszont abban is akadtak gondok, hogy mit és merre :W Én már csak ilyen vagyok :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.