Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bastee


Bastee
tag

Zseniális! Még ma kipróbálom :)

(#2) Reignman


Reignman
aktív tag

Hát ja, elég primitív, hogy kikapcsolni úgy lehet, hogy kiveszed az elemeket... Egyébként tényleg szuper, több elfüstült x360 után csak a 2 kontroller maradt meg, autós, ugrálós és sport (NBA 2K sorozat!!!!!!!) játékokhoz tökéletes!

(#3) BaLee válasza Reignman (#2) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szerintem egyáltalán nem primitív, 10 perc után automatikusan kikapcsol, ha 10 percig nem nyúlsz hozzá, nem nyomkodsz rajt semmit akkor az alatt nem hiszem, hogy sokat merülne az akksi...

Ha sokat fogyasztana ilyen állapotban biztos betették volna a kikapcsolás lehetőségét, ők sem hülyék.

Nekem is van ilyen controllerem és ajánlom mindenkinek. Fényévekkel jobb ilyennel játszani mondjuk egy Assassins Creed-et, Dead Space 2-t vagy hasonló játékokat. De én még a Crysis 2-t is ezzel nyomtam végig a tv előtt ülve kényelmes fotelben...
Aki nem próbálta még most biztos furcsán néz, de el nem hiszi, hogy az FPS-ek irányítását is milyen jól és kézreállóan megoldották vele...
Sok PC-s cikkben lehet olvasni, hogy a billentyűzetes irányítást furcsán oldották meg vagy nem találták el, mivel legtöbb esetben konzol portokról beszélük PC esetén, vagy egy időben azokra is fejlesztik így a controllerre kitalált irányítás adott és általában a legjobb...

A cikk amúgy remek! :R

[ Szerkesztve ]

(#4) beldeczki válasza BaLee (#3) üzenetére


beldeczki
aktív tag

10 perc alatt tényleg nem sokat merül. Ha felkelek a tv elől, sohasem szoktam kikapcsolni.Kikapcsol magától úgy is, lemerülni meg nem fog. Az FPS játékok irányítása ezzel a controller-el a legjobb. Nekem konzol is van hozzá, de gondoltam már rá, hogy beszerzek a géphez egy vevőt, és akkor pc-n is tudok majd játszani.

Az írás jó lett, a programot lehet, hogy a későbbiekben hasznosítani fogom.

(#5) Reignman válasza BaLee (#3) üzenetére


Reignman
aktív tag

Nyilván nem merül sokat, de sokakban az rögzült, hogy kikapcsolja használat után a dolgokat, nem pedig félreteszi, amíg majd magától kikapcsol. Engem kimondottan zavar, ha valami 10 percig még ott villog.
Mondjuk valószínüleg én sem tettem volna rá külön kikapcsoló gombot, de monjuk az xbox jel újboli hasszannyomására kikapcsolhatna...
FPS játék kontrollerrel? Szerintem az az egyetlen stílus, ahol egér+bill kombó verhetetlen.

(#6) HosCincer


HosCincer
csendes tag

Én hosszú évekig használtam pc-hez, igaz az enyém vezetékes. Szinte minden játék támogatja alapból (pl egy PoP-nál sokat dob a játék élményen). Egyetlen hibája a (legalábbis a régi kiviteleknél) a D-Pad, az valami katasztrófális.

Let's fall in love with music | PSN: HosCincer

(#7) kovgab válasza Reignman (#5) üzenetére


kovgab
aktív tag

fps+kontroller--> esetleg ha mindenki más kontrollerel játtszik a partyban..., amúgy OFF

Ká Úr

(#8) aram01 válasza kovgab (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

jó az,bc2-ben szoktam én is használni helizésnél

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) bypass|HUN


bypass|HUN
tag

Ahoj!

Lehet ezt használni WoW-hoz is?
Mármint úgy értem, hogy működni biztosan fog, de ténylegesen is használható?
Modjuk egy raid, bg alkalmával is jól teljesit.......
Bakker, most nézem, hogy a támogatott programok listájában nem szerepel a WoW.
Na mindegy, akkor a kérdés, hogy próbálta -e valaki WoW alatt ezt a kontrolleresdit?

Üdv: bypass

[ Szerkesztve ]

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#10) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szia!

Szerencsére ma már egyre több olyan gamepad-et és egyéb más játékvezérlőt adnak ki a gyártók, amelyek nem csak a DirectInput-ot támogatják, de kompatibilisek az XInput felülettel is

Tudtommal évek óta nem adtak ki ilyet, eredendően az X360 pad ilyen és a Logitech F szériája (3 típus) plusz egyes Chillstreamek, de utóbbiak is már több éve kerültek kiadásra. Ez összesen 5 modell.

Mit jelent az egyre több? Van még ezen kívül más pad is, ami támogatja ezt a szabványt?

(#11) Tomix24


Tomix24
addikt

Sniper v2 - 2012-es játék. Ez is támogatja. Én joy-al toltam végig, és tökéletes volt.

(#12) aram01 válasza Tomix24 (#11) üzenetére


aram01
nagyúr

annyi már a konzol adaptáció,hogy jól is jön egy ilyen megoldás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) Tomix24 válasza kovgab (#7) üzenetére


Tomix24
addikt

Ezt cáfolnám, mert halomra vertem COD Blac Ops-ban PC-n a nagy egereseket... Első 3bna végeztem mindig.. Ennyit az egér VS Joy-ról. Konzolon is első néha második harmadik helyeken végeztem. Jó beállítás és én legalább fekszem, nem görnyedek.

[ Szerkesztve ]

(#14) XtremLor válasza BaLee (#3) üzenetére


XtremLor
őstag

Kiprobaltam en is de szokatlan volt, a kovetkezo fps-t megprobalom karral csinalni hatha "betorik" :DDD
jo kis szoftver amikor megvettem a kart es ki akartam kapcsolani ott jott a nagy ? hogy hogyan is, elhivtam havarom akinek regota van o is azt mondta majd kikapcsol....gugliztam kb 2 perc alatt megvolt beraktam inditopultba es azota is ott van :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#15) BaLee válasza Reignman (#5) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

FPS játék kontrollerrel? Szerintem az az egyetlen stílus, ahol egér+bill kombó verhetetlen.

Megszokás kérdése. Aki konzolon kezdte az simán lehet vele olyan jó, mint egér+bill-el valaki, de még én aki ~5 évig komolyan CS-ztem és 1 órás Xboxos kontrolleres bohóckodás után félredobtam a Borderlandsot hogy ez kontrollerrel játszhatatlan, szóval még én is azt mondom hogy simán játszható.
Erőt kellett vennem magamon odaülni újra, próbálkozni és megszoktam. MW2-t Xboxon nyomtam végig controllerrel, utána PC-n bill+egér kombóval szenvedtem ugyanott ahol kontrollerrel simán ment.

Na és ezek mellett van egy nagyon fontos dolog. Vagy görnyedek a gép előtt és nyomom bill+egérrel és kicsit eredményesebb leszek (ami igazából 1 játékos módban nem érdekel) vagy kényelmesen elnyúlok a tv fotelben (vagy épp az ágyban) és játszom az 50" TV-n, házimozi hangszórókon, az 22" monitor helyett. Teljesen más élmény, mintha egy filmben lennél...

(#16) DeFranco válasza BaLee (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Adj már pár tippet, hogy hogy lehet megszokni, mert én habzó szájjal tépem a hajam, jellemzően még TPS-ben is (Just Cause2) nem hogy FPS-ben. Pedig amúgy a gamepadot preferálom.

(#17) Tomix24 válasza DeFranco (#16) üzenetére


Tomix24
addikt

Sokat kell gyakorolni... És megszokod.

(#18) BaLee válasza DeFranco (#16) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Így van, gyakorolni kell. Én is téptem a hajam PC-s bill+egér kombós GTA4 után 1-2 órán keresztül, de miután megszokod, annyira kézre áll, hogy utána mással el sem tudsz majd képzelni TPS-t...
Mass Effect 3at pl. azért hagytam a francba mert nem csinálták meg, hogy kontrollerrel lehessen irányítani.

Nagy királyság, hogy pl. az autónak a gázkarral adod a gázt és tudod szabályozni milyen gyorsan forduljon, meg az analóg karokkal is sokkal jobb forgolászni, mint a nyilakkal, mert annak csak 2 állása van, vagy nyomod vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#19) DeFranco válasza BaLee (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na a GTA IV az pont a kontroller beüzemelése után ment a francba... nem bírom megszokni. Hova megy? Hova néz? Hova lő? Kit lockol? (És itt legalább van lock... JC2-ben még az sincs) MIért nem fordul? Árrgh...

Assassin's Creedet viszont (például) csak karral. Ott a billtől kapnék hülyét.

[ Szerkesztve ]

(#20) Tomix24 válasza BaLee (#18) üzenetére


Tomix24
addikt

+1 Az autós játékoknál a gázt és a kormányt is annyira nyomod/tekered amennyire az ívhez szükséges, bill-en vagy padlózól vagy sem... + a Box kar rezeg is így plussz érzed a széleken ha lemész az útról, rezeg ha golyó ér egy fps-be és így tovább. Bár minden PC-s játékba lenne opció a Box joy-ra. COD MW3-ba nem tették bele :W

(#21) Polllen válasza BaLee (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

És miújság az Xpadder-rel, szerintem ME3-nál kihúzna a csávából.

Bár én autós játékokat leszámítva inkább egér+bill még tv-n is. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) solfilo


solfilo
veterán

Ismerősnek vettem vezetékes XBox 360 kontrollert. Nagyot csalódott benne, mert amikkel játszani akart, azokkal nem volt hajlandó együttműködni, sehogy sem lehetett beüzemelni.

Fable 1 - Mégiscsak XBox 1-es játék...
Godfather 1, pedig van általános kontroller támogatás benne
NFS - Most Wantednél sokat kellett mókolni, hogy jó legyen.

Fable III-mal viszont pöpec!

Jah és mielőtt: mindegyik bolti, dobozos játék. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#23) p34c3


p34c3
csendes tag

Amikor az xboxom vettem vagy 4 éve, nagyon féltem, hogy hosszú távon mennyire fogom megszokni a kontrolleres irányítást, nézegettem kiegészítőt is hozzá (xFPS), amivel lehet egeret meg billentyűt kötni rá. Még jó, hogy nem vettem meg, mert egy hét alatt annyira megszoktam/megszerettem a kontrollert, hogy azóta nem is játszok már bill+egérrel...

Hihetetlen számomra is, hogy a MS mérnökei hogyan tudtak ennyire ergonomikus, kényelmes, kézreálló kontrollert létrehozni, amit még 4 év után is egy megnyugtató, kellemes érzés a kezedbe venni! :R

Tisztában vagyok vele, hogy FPS-ekben mennyivel gyorsabb és pontosabb az egér, de aki nem a CoD klánjával kel és fekszik minden nap, annak tökéletes választás. Véleményem szerint amúgy nemhogy FPS-játékokat, de stratégiát! is (Halo Wars, Civilization Revolution) meglepően egyszerűen és komfortosan lehet irányítani vele...Igazság szerint én még egy játékra sem tudtam mondani boxon, hogy azért nem játszom vele, mert nehéz vagy nem jó kontrollerrel irányítani! :U

(#24) Turion


Turion
csendes tag

Barátom is rendelkezik egy vezetékessel de vannak hátulütői:
Az analógkarok nem járnak ki teljesen, nem tudod 100%-os erősséggel lenyomni őket, így pl neki Devil May Cry-ban nem futott fölfelé rendesen a karakter. Továbbá sem hardveresen, sem szoftveresen nem cserélhető fel a bal analóg kar és a d-pad funkciója. Ez hátrány régi játékoknál. Már ha működik a controller. A kényelem rendben van, a rezgés is.

Ami szerintem simán szétveri ezt szolgáltatásban, az a LOGITECH Rumble Gamepad F510, ami szintén XInput, de egy dip switchel átkapcsolható DInput módba a régi játékokhoz továbbá felcserélhető az analógkarok funkciója is.

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#25) BaLee válasza Polllen (#21) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Utána nézek. Igazából úgy voltam hogy inkább megvárom a magyarítást is és majd azzal együtt próbálkozok vele újra.

(#26) djpety válasza BaLee (#3) üzenetére


djpety
tag

Nem tudom, engem zavart, hogy világít, meg ha a gépet kikapcsoltam villog, az akksi nyitó szerkezetét nem szerettem volna elkoptatni. Így született meg hozzá a program :)

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#27) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Én már elég régóta használom, tehát nem új találmány, még olyan játékkal nem találkoztam amelyiket nem lehetett volna vele irányítani (az már más kérdés, hogy mennyire volt vele nehéz játszani).
De egy jó eszköz, megéri megvenni, akár az autós játékokhoz is jó (igen a kormány jobb lenne).

XboxExt most kipróbáltam, nekem semmi gombra nem reagál, csak a tálcán látom az ikonját, ha kilépek belőle akkor kikapcsolja a Controllert, nekem így is megfelel :))

[ Szerkesztve ]

(#28) djpety válasza DeFranco (#10) üzenetére


djpety
tag

Hát, be kell hogy valljam ennek nem néztem utána. Gondoltam, mivel ez a jövő talán több kontrollert is adnak ki XInput támogatással. Bár nem is látok olyan sok új kontrollert a kínálatokban, szóval nem is meglepő.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#29) djpety válasza kovgab (#7) üzenetére


djpety
tag

Szerintem FPS-hez a legrosszabb, de biztosan megszokható, hiszen konzolon csak ez áll rendelkezésre szélesebb körben. Láttam már profi kontrolleres játékosokat :D

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#30) kerekfej


kerekfej
addikt

Logitech Cordless Rumblepad 2 ennél ezerszer jobb.

(#31) DeFranco válasza kerekfej (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fail. Nem tud xinputot. Jó szórakozást az xpadderrel.

@Turion: szerintem is jobb szolgáltatásban az F széria, a design és az ergonómia már más tészta, az egyén függő, de ez utóbbiban 1%-kal jobb a 360 szerintem. A directinput/xinput váltó nekem is jól jött már, és a d-pad / joy csere is.

@djpety: Semmi gond, elnézem, ha nekem adod a videokártyádat ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) djpety válasza Bobrooney (#27) üzenetére


djpety
tag

XboxExt most kipróbáltam, nekem semmi gombra nem reagál, csak a tálcán látom az ikonját, ha kilépek belőle akkor kikapcsolja a Controllert

Ez érdekes, milyen környezetben használod?

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#33) djpety válasza DeFranco (#31) üzenetére


djpety
tag

Van az a pénz... :)

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#34) DeFranco válasza djpety (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van az a pénz... :K

(#35) djpety válasza Bobrooney (#27) üzenetére


djpety
tag

Szerkeszteni már nem tudom: Tegnap raktam újra a Win7-em, még nincs rajta DirectX se (mármint a letölthető pack), ezért xinput dll-es hibát dobott (legalább találtam egy hibát :D), viszont felrakva a DirectX-et megy azonnal.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#36) djpety válasza DeFranco (#34) üzenetére


djpety
tag

Nyilván ha ingyen akarod akkor nem egyezik meg a te elgondolásod az én elvárásommal :))

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#37) kerekfej válasza DeFranco (#31) üzenetére


kerekfej
addikt

Logitech Wireless Gamepad F710

Egyébként meg miért kell hanyatt esni az Xinput támogatásától?

(#38) djpety válasza kerekfej (#37) üzenetére


djpety
tag

Azért jó az XInput, mert mint a cikkben is írtam, nem kell beállítgatni, hanem azonnal, a játék indításától fogva tudod használni.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#39) BaLee válasza kerekfej (#30) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mint ahogy előttem is írták iszonyat szívás a beállítása. Kb. 2 hónapig volt nálam aztán eladtam, X360 controller egy megváltás ehhez képest.

(#40) DeFranco válasza kerekfej (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az F710 az nem Rumblepad 2 ;) Nagy a különbség.

Az xinput azért jó, mert nem szívsz minden sz*r beállítással (általában ezért végzi a többi gamepad a fiókban, mert a francnak van kedve vesződni vele), hanem csak indítod a játékot és játszol. A gombokat sem kell soha kiosztani, megteszik helyetted a mérnökök, akik értenek az ergonómiához, és az adott beállításokat hónapokon keresztül tesztelik, hogy minden oda kerüljön, ahol magától értetődően fogod használni (ez a másik szívás, ha a directinputhoz nincs meg a kiosztás, már pedig egyre inkább nincs meg, mindenki az xinput felé hajlik a konzolos támogatás miatt, ez a másik, amiért a csoda speedlinkek, meg medionok megint csak a fiókba kerülnek). Persze ha nem tetszik, át is állíthatod általában, de rend szerint pont ott jó, ahol van, sokan sok pénzt fizettek azért, hogy jó helyen legyen. Nem vagy tőlük okosabb.

Játékélményben, felhasználói élményben vastag szakadék van a kettő között. Ezért most páran nekem fognak jönni, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#41) kerekfej válasza djpety (#38) üzenetére


kerekfej
addikt

2 perc alatt be lehet állítani.

Játékélményben, felhasználói élmény
MS controller-el én még soha nem tapasztaltam játékélményt. Pontatlan, nem jó adagolható, nem áll kézre, akksikat is jobban fogyasztja. A Logitech-hez minőségérzet is párosul ami MS-nél nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#42) Tomix24 válasza kerekfej (#37) üzenetére


Tomix24
addikt

Az XInput "native support for the Xbox 360 Controller" vagyis ugyanaz mintha Xbox-on tolnád, és összehasonlíthatatlan a különbség a többi ingyenes vagy fizetős prógi próbálkozásaihoz képest. Bár a kérdésed azt mutatja hogy Xbox-od sem volt, így fogalmad nem lehet a pontosságról/érzékenységről.

(#43) djpety válasza kerekfej (#41) üzenetére


djpety
tag

Be, de használhatóra is, kényelmesre is? Ritkán... Nagy szívás, szokott lenni vele, és ezt leírták a többiek is, ez tapasztalat.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#44) kerekfej válasza Tomix24 (#42) üzenetére


kerekfej
addikt

Neked meg gyerekkorod nem volt! :W Nem tudom hogy lehet ilyet kikövetkeztetni abból amit írtam, hogy "ez meg azod nem volt".

(#45) DeFranco válasza kerekfej (#41) üzenetére


DeFranco
nagyúr

F310-en van, de próbáltam már X360 kontrollert. Van ott minőségérzet rendesen, legalább annyi, mint a Logitechnél, csak az a titka, hogy nem a MediaMarktban kiállított szétgyepált sz*rt kell fogdosni, amit K. Gáspár kiskorú iskola helyett már párszor szétrángatott, hanem egy "háztartási" pédányt.

Teljesen jó az, egyenrangú a kettő. Loginak kapcsolható az X-D input, meg az analóg kar - d-pad cserélhető, az X360 ergonomikusabb. Ennyi a különbség. Meg az F310-re két év a garancia, és korrekt a garis ügyintézés.

[ Szerkesztve ]

(#46) Tomix24 válasza kerekfej (#44) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD A kérdésedből lesütött. És fent tartom. Miért volt? Akkor meg gázos a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

(#47) kerekfej válasza DeFranco (#45) üzenetére


kerekfej
addikt

Bevallom a cikket nem olvastam el. De a játékirányítókat jól ismerem 0 percesen. Az MS terméke csak amatőr szintű játékokhoz jó. Minőségérzete maximum csak közepes.

Ez az Xinput egy jól marketingelt név. A játékgyártók a nagy játékportolások közepette kényszerülhettek rá erre. Persze jó ha valami egységes, de engem egyáltalán nem zavar ha be kell valamit állítani.

F310 - az belépőszint, ahogy nézem!

[ Szerkesztve ]

(#48) DeFranco válasza kerekfej (#47) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kezdj el használni egy Logi F-et. Egy hónap múlva már nem fogsz visszatérni a directinputra. ;)

(#49) kerekfej válasza DeFranco (#48) üzenetére


kerekfej
addikt

Kezdjük ott, hogy XInput a hátam közepére se kell. Énrám valamiért ez a szöveg nem hat.

XInput - amatőrök játékszere lehet annak akik lusták vagy mittudomén...

Szerintem jóval pontosabb és határozottabb egy Logitech Cordless Rumblepad 2, mint bármelyik másik. Amin létfontosságú a szimulátoroknál. Valamint a visszajelzés is élethűbb.

[ Szerkesztve ]

(#50) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Köszönjük a progit!

Egy dolgot nem értek: pár játékra írtad, hogy csak vezetékes controllerrel megy.
Történetesen a Dead Space 1-et meg az Assassin's Creed II-őt is a wireless controlleremmel toltam végig, tehát nem értem, pontosan mi nem megy bennük? :F

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.