Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Idegbecsípődés, valami nyom egy ideget, keringési zavar, érszűkület lehetnek az okai.
Hónapok óta zsibbad a bal lábamon a kisujjam, meg mellette még egy-kettő.
Változó. Nem is mindig érzem. De van, hogy a nagylábujjam is... :(

Rip and tear

(#2) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Szia, érdekes, ugyanis ez a jelenség nálam is előfordult mostanában, 3-4 hete kezdődött a dolog. Menj el dokihoz, elküld röntgenre. Nálam a bal könyökben találtak valamiféle csontlerakódást, vagy mi ez, ami nyomja az idegszálat. Ujjzsibbadásnak egyébként számtalan oka lehet, (pl. 7-8 csigolya körüli problémák, nálam az rendben volt), a sclerosis multiplex és az agydaganat a legsúlyosabb, minél hamarabb vizsgáltasd meg!

x gon' give it to ya

(#3) Wolverine válasza fordfairlane (#2) üzenetére


Wolverine
félisten

Hmm, köszönöm - feltétlenül meg fogom tenni, mert önmagában is aggasztó...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) lezso6

Nekem is volt hasonlóm. kb 10-12 órán keresztül nyomta a légkondi a buszon hazafelé a hideget a nyakamba valamilyen idegre (én aludtam), s ez által a jobb kezemen az egész kisujjam és a gyűrűsujjam jobb fele lezsibbadt, de annyira, hogy írni nem tudtam. Kellett hozzá pár nap mire tudtam egyáltalán írni, s kb egy hónap mire teljesen elmúlt. Voltam vele orvosnál, csak ott derült ki, hogy miért volt, addig egy kicsit meg voltam ijedve, hogy akkor 16 éves korom ellenére ilyen történik velem. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Thunderzolee

Ahhmmm, én míg pizzaszakácsként dolgoztam éveken át, rendszeresen zsibbadt a vállam, főleg a jobb. De nem volt gond, mert rendszeresen kellett járni masszőrhöz. csak akkor vettem észre, h zsibbad, mikor kihagytam egy-két masszázst (ellógtam).

Érdekes, annál a cégnél ez teljesen természetes volt, h aki olyan jellegű munkát végez, azt elküldik masszőrhöz.

Kár, h máshol ez nem általános, sőt h×lyének néznének, ha rákérdeznék. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Bonyi96 válasza Zolaash (#1) üzenetére


Bonyi96
csendes tag

Ugyanez nekem, főleg áttáncolt éjszaka után jön elő.

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#7) Wolverine válasza lezso6 (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem kaptam huzatot :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) Zolaash válasza Bonyi96 (#6) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ha lesz valami fejlemény (kivizsgálás eredménye) értesíts, plíz! :R

Rip and tear

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Inhuvely gyulladas.
Ha bal kezes vagy akkor ajanlom a kevesebb maszturbaciot.

(#10) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nekem is szokott lenni ilyen. Egyszer15-16 évesen voltam háziorvosnál is, annyit mondott szedjek Magne-B6 vitamint, nem igazán segített, szedtem egy ideig, aztán abbahagytam.

Rendszeresen szokott előjönni még most is, fél napokat zsibbad aztán elmúlik, bár elismerem néha zavaró, de én már nem is törődök vele...

- http://pazsitz.hu -

(#11) BITBOYS válasza Wolverine (#7) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem úgy 2 évvel ezelőtt a hüvelykujjam kezdett zsibbadni egyik napról a másikra. Kb. 1 hónapig tartott és úgy múlt el ahogy kezdődött.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12) Thunderzolee válasza twollah (#9) üzenetére

Azért az ínhüvely gyulladáshoz kicsit több kell, mint recskázni. :N

Teniszkönyöket se alakul ki olyan könnyen.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Trak


Trak
addikt

Twollah ne mond hülyeséget... és nem a recskázásra gondolok :)
Mennyit szoktál gépelni? És milyen testhelyzetben?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#14) Thunderzolee válasza Trak (#13) üzenetére

Így van, a gép előtt üléstől is meg tud fájdulni a váll. Aztán nem foglalkozunk vele. Kicsit megtekergetjük az ízületeket, iszunk egy kólát, és elfelejtjük.
Aztán elkezd zsibbadni.. Van ez így. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) Bonyi96 válasza Zolaash (#8) üzenetére


Bonyi96
csendes tag

Hát nem sanszos hogy kivizsgálásra megyek, de ha mégis, szólni fogok.

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#16) Samus válasza Bonyi96 (#15) üzenetére


Samus
addikt

Nekem is van egy érdekes "panaszom". Öt éve volt egy balesetem, eltört a bringámon az elülső villa, én pedig estem, egy jó nagyot. Bal oldalra, a bal vállam is jól felhorzsolódott. Korházban összevartak, de vállammal senki sem törődött, rendbe is jöt magtól, mára már rég nincs semmi nyoma (ellenben az arcomon a hegnek, de ez most lényegtelen). Azóta a bal kiujjamom furcsa dolgot érzek. Olyan, mikor mikor az ember elfekszi az egyik kezét. Érzem, rendesen mozog, "engedelmeskedik", de az érzés megvan. Ha kicsit megmasszírozom a vállam, az olyan, mint mikor elfordulsz az elfeküdt kezedről. Akkor a kórházban azt mondták, lehet pici vérrög, de veszélytelen, konkrétumot ők sem tudtak. De lehet egy idegszál rossz helyen van, vagy rossz helyre került (a seb kb. 4 cm átmérőjű volt, de olyan sűrű a vérem, hogy nem is vérzett, szinte azonnal elkezdett alvadni, ez egyébként jó dolog, a sebeim gyorsan megalvadnak). Érdekes egy dolog, azóta is megvan. Nem tudom, mi okozhatja a fura "zsibbadást", ami nem is igazi zsibbadás.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) fekeandras


fekeandras
őstag

Az a baj ha valaki elmegy dokihoz, hogy zsibbad a keze/lába/akármilye kap rá valami tüneti kezelést és kész.Hazaküldik kivált valami gyógyszert amit a doki felírt neki és pont.Továbbra is zsibbad/fáj csak a gyógyszer elnyomja...
Nem az okot keresik meg, hogy mitől van hanem csak a tüneteket enyhítik.És ez felháborító.

Anyáméknak tavaly ősszel volt egy autóbalesete.Eléggé megütötte a légzsák a felső testét és az arcát.Azóta hol kevésbé hol erősebben zsibbad az egész jobb oldala.A lába, oldala, karja és a fél arca. Küldözgették mindenhová orvoshoz, ct-re ide-oda mindenhol azt mondták semmi rendellenes dolgot nem találtak.Agyi érszűkületre gyanakodnak.CT semmit sem mutatott, igaz kontraszt anyagot sem kapott pedig kellett volna mert a nélkül semmi értelme az egésznek... :U
A zsibbadás továbbra sem múlik, sőt ma már néha annyira zsibbad a keze, hogy kiesik belőle minden.Ezt mondta a dokinak is aki erre az idegosztályra küldte ahol a zsibbadására a főorvos felírt egy gyógyszert ami mint utólag kiderült szédülésre való.Na ennyit a magyar egészségügyről...

Olvastam egy nőről akinek szintén balesete volt."össze csúszott" a gerince és a gerincvelőben nyomott egy ideget az egyik csigolya.Hónapokig kapott mindenféle gyógyszereket és kezeléseket de hiába semmit sem javult.Minden mindegy alapon elment csontkovácshoz.A csontkovács jól megtekergette helyre rakta a csigolyáit és 2-3alkalom után enyhülni kezdtek a tünetei.Ma már teljesen gyógyult.A kezelőorvosa habzó szájjal örjöngött mikor meghallotta mi van.Felelőtlenség volt mert egy rossz mozdulattól le is bénulhatott volna... stb stb blablabla...
De ha egyszer ők nem tettek semmit. :U

samus: veszélytelen vérrög nincs! Legyen bármilyen pici is ha elvándorol az agyadig és ott zár el egy eret ...

[ Szerkesztve ]

(#18) Samus válasza fekeandras (#17) üzenetére


Samus
addikt

Hát, mivel nem vagyok orvos, így nem tudom, mi hogy van, nekem akkor ezt mondták. De tény, hogy öt éve volt rá, hogy bármerre menjen, és közben azért rendesen megmozgattam magam, de szerencsérenem történt elzáródás. Én is becsípett, vagy nyomódó idegre gondolok, de fogalmam sincs, mit lehetne tenni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) puttputt


puttputt
őstag

Azoknál is gyakori, akik sok ülőmunkát végeznek... lásd. sokat vannak gép előtt.
Illetve, komolyabb fertőzések után. Tavaly rendesen beteg voltam, vele párhuzamosan jött ugyanez a probléma. Egyre több ujj zsibbadt, stb.
A fent említett kettő valamelyike/kombinációja okozhatja, ha nincs semmi a CT-n.
Tehát, nem kell aggódni, magától elmúlhat.
Jártam masszázságyra is (Ceragem), sokat "dobott" a gyorsabb gyógyulás felé.

Most látom, nem mostani a bejegyzés, de ami késik, nem múlik! ;] :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#20) kpal


kpal
veterán

Én a helyedben megnézetném orvossal.

(#21) tibi666 válasza kpal (#20) üzenetére


tibi666
senior tag

:DDD

(#22) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szia!

Tudom, ez nem mostani topik, de lehet ez meg alagut szindroma miatt.
Azt csak gyogyszeres kezelessel lehet tunetmentesse tenni, illetve muteti uton torteno gyogyitas is lehet meg megoldas.

Udv. core2

U.i.: Ha olvasod a topikot, akkor, megirhatnad mi volt, erdekelne. :)

(#23) moha21 válasza PazsitZ (#10) üzenetére


moha21
addikt

B1 vitamint próbáld meg 2-300 Ft asszem nekem hatott anno ( bár rendesen szétlőttem magam:/ )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.