Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wody21


wody21
tag

Gratulálok, kiváló írás! A cikk igényes, a fotók is szépek, élmény volt olvasni. :thumbsupsmiley: :)

(#2) klambi


klambi
addikt

gratula a cikkhez
(ha jól tudom a GLONASS- az az orosz gps ugye?)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3) Integrale


Integrale
veterán

Remek és mindent átfogó teszt!

Szóismétlésekre és vesszőkre figyelj!

"Bad reklám is reklám too"

(#4) Qukac válasza klambi (#2) üzenetére


Qukac
tag

Igen jól tudod.

(#5) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Hümm, csak a végén jöttem rá hogy nem kapott plecsnit hogy nem is Mobilarénát olvasok :D

Jó cikk.

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#6) tarBubbles


tarBubbles
tag

Te milyen alkalmazásokat használsz a telefonon? Ezek mennyi helyet foglalnak? Mennyi az üres hely? Hmmm... és a google szolgáltatásokkal hogyan boldogul a wp8?
Jelenleg ezen a telefonon (is) gondolkodok, örülnék ha ezekre a kérdésekre kapnék választ.

(#7) Qukac válasza tarBubbles (#6) üzenetére


Qukac
tag

Sajnos nem az enyém a telefon hanem unokatestvéremé és ketten raktuk össze a tesztet az ő gyakorlati tapasztalataira épülve írtam meg. Amúgy már a wp7 is jó a google-ös alkalmazások helyettesítésére hiszen gmail szinkronizáció is van benne.amúgy a helyfelhasználás nagyjából így alakul a telefonon:

(#8) dejaris


dejaris
addikt

Egy apro megjegyzes: eddig is tamogatva volt microSD-vel torteno bovitesi lehetoseg. Csak a gyartok egyszeruen nem raktak bele.

TarBubles: Eddig jol allt a google calendarral es gmaillel, itegralva volt a rendszerbe. De januar 31-tol megszunik az uj felhasznalok szamara calendar sync es a gmail push, hala a kedves googlenek. A Youtube app csak a honlapra mutat, mint utolag kiderult, ez is a google tiltasa, de van ket nagyon jo minosegu 3rd party app ra. Gdriverol nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#9) amanoba


amanoba
őstag

A belső 4gigából 1,2-1,3 gigányi hely van kezdéskor üresen, nálam legalábbis ennyi volt.

A zenelejátszó bugra még nem figyeltem fel, igaz nem is hallgattam még sokat zenét a telefonon, és a duplázá- triplázás sem jelentkezett nálam...arra gondolok, ezt a lejátszási listák okozhatják, amiket az albumokkal együtt felmásoltok a telefonra.

A bekapcsoló gombról írtakkal egyet értek, a kamera elsütő gombja viszont nem okoz kényelmetlenséget nekem.

Az akku nálam nagyon jól bírta, se a böngészés, se a játék, se a telefonálás nem harap bele úgy az akksiba, mint pl. a lumia 710-en, két napot simán bírt.

Grat a cikkhez, kicsit jobb képet fest a telefonról, mint a MA-s cikk, és ez szerintem közelebb is van a valósághoz. :K
(talán a belső tárhelyes dolgot linkelhetnéd a fórumból, hogy nem kell tőle feltétlenül, minden esetben tartani)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#10) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Grat a cikkhez, jól sikerült! Gyönyörű a teló, tökéletes lenne, ha nem lennének számomra fontos hiányosságai (előlapi kamera, kevés RAM és belső memo).
A képeket feltennéd úgy, hogy lehessen kinagyítani? Megnézném közelebbről őket.
Az írással meg így tovább! :)

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11) Qukac válasza amanoba (#9) üzenetére


Qukac
tag

Nem lett lejátszási lista felrakva. Direkt le lett formázva a mem kártya és utána is csinálta.

(#12) Qukac válasza Wa2x_ (#10) üzenetére


Qukac
tag

Buggol a RIOS a screenshotok is át lesznek rakva a logoutos feltöltőre most egyenlőre még ilyen. Sajna nem engedi fel pedig minden az előírt dolgokon belül van.

(#13) dejaris válasza amanoba (#9) üzenetére


dejaris
addikt

Egyett kell ertsek, 1.36GB szabad hellyel kezdtem, soha nem duplazodtak a szamok. De a zenelejatszo laggolas lathato de nagyon apro.

Wa2x_: Ezen a rendszeren boven eleg ennyi ram.

[ Szerkesztve ]

(#14) oceanrush


oceanrush
senior tag

A teszt nagyon jo, grat! A telefon viszont felejtos... /szamomra/

(#15) tarBubbles válasza dejaris (#8) üzenetére


tarBubbles
tag

Igen, ezt olvastam. Ez az egyedüli dolog ami vissza tart ettől a telefontól és az egész rendszertől. Már beszoktam a google alkalmazásait és lényegesnek jobbnak találom őket az MS hasonló megoldásaitól. Jó lenne egy olyan közép kategóriás telefont venni ami két év múlva is még normálisan (!!!) használható. Sajnos ez az Android rákfenéje, ha ezt akarod, akkor egy felső kategóriás telefont kell vennem.

(#16) dejaris válasza tarBubbles (#15) üzenetére


dejaris
addikt

Hat ha olvastad akkor miert kerdezed? Mire vagy ? Hatha segithetek.

(#17) tarBubbles válasza dejaris (#16) üzenetére


tarBubbles
tag

Pusztán alapos vagyok és mindenre kiterjedően próbálom körüljárni a lehetőségeket. Ha most tökéletesen működik ami működik, akkor ha az MS úgy akarja talán megoldja mondjuk a gcalenderos dolgot (gmail annyira nem zavaró). A youtubeos kérdésre pedig adtál egy "alternatív" választ :)

(#18) Qukac


Qukac
tag

A zenés probléma megoldódott.A telefonról hiába lett letörölve egy adott zene lejátszási listaként megjegyezte. Szóval ez csak az én kis bambázásom volt :D

(#19) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Makró képek tényleg jók

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20) amanoba válasza Qukac (#18) üzenetére


amanoba
őstag

Na az király, szerintem még ezt is felül kellene vizsgálni, mert így, ebben a formában nem igaz:
"A tárhely 4 GB, amiből a felhasználó csak 688 MB-ot ér el" ;)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#21) Qukac válasza amanoba (#20) üzenetére


Qukac
tag

Sokat lefoglal a rendszer és folyamatosan üríteni kell am a böngésző gyorsítótárát is.

(#22) Integrale válasza Qukac (#21) üzenetére


Integrale
veterán

Arra gondol, hogy tobbet er el a felhasznalo 688MB-nál! #13. hsz!

Ertem, de a felhasznalo nem 688-at ér el , hanem 1,4GB-ot!

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#23) Qukac válasza Integrale (#22) üzenetére


Qukac
tag

Igen de az appok viszont ha jól emlékszem 100 mega szabad helynél rinyálnak ha telepíteni akarsz

(#24) nicu71


nicu71
addikt

remek írás,és teljesen egyetértek,ez a telefon a formatervezés csúcsa a mai kínálatban,gyönyörű.
Nekem egyedül a kissé kiherélt beats audió nem tetszik benne,kár hogy nem kapta meg azt a teljesebb funkcionalitást,ami a 8x-et jellemzi.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#25) amanoba válasza Qukac (#21) üzenetére


amanoba
őstag

Amikor kiveszed a dobozból, és elkezded használni, és nincs még semmi program rajta, akkor nem 6xx mb. érhető el..ez nem kicsit félrevezető így. :U

#23: annak az elérhető tárhelyhez semmi köze, értsd már meg. Azt szűz rendszernél kell nézni, nem amikor már belakja az ember.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#26) Wa2x_ válasza nicu71 (#24) üzenetére


Wa2x_
veterán

+1 gyönyörű.. :R

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#27) Balsac


Balsac
csendes tag

Jó írás lett :DD És egyet kell értenem az előttem szólókkal, hihetetlenül szép telefon

(#28) dejaris


dejaris
addikt

Irigykedjetek csak:-D

(#29) big-J


big-J
őstag

Smooth az írás is...

(#30) EczkE


EczkE
addikt

Képernyőmentéseket mivel csináltál?

Asszem mindenféleképpen!

(#31) Integrale válasza EczkE (#30) üzenetére


Integrale
veterán

Gondolom gombkombinacioval! (power+home) WP8-ban mar adott ez a lehetoseg.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#32) dejaris válasza EczkE (#30) üzenetére


dejaris
addikt

Homegomb es kikapcsologomb egyszerre torteno lenyomasaval erheto el a screenshot.

(#33) EczkE


EczkE
addikt

Köszi urak. Közben leesett, hogy ez WP8 nekem meg WP7.5 van. :B :DDD :R

Asszem mindenféleképpen!

(#34) SPY0817 válasza tarBubbles (#17) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Szerintem, ha tényleg érdekel akkor egy délután alatt mindent áttudsz migrálni az e-mailekkel én nem foglalkoztam ha nagyon nem szinkronizál majd átirányítom ennyi.. Én ezt tettem.. a google drive ot ne sajnáld (Skydrive ;) )

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#35) Szakiii


Szakiii
addikt

hú de szép képeket csinál, szerintem ez már bőven jó :)

(#36) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Egészen biztos, hogy két hónapon belül veszek egy ilyet.
Köszönöm a tesztet :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#37) Monolith


Monolith
tag

Ez a képernyő elszíneződés nagyon furcsa dolog, még a 8x-ből is sikerült előcsalnom. Nem csak valami korai szériás hiba ez?

(#38) dejaris válasza Monolith (#37) üzenetére


dejaris
addikt

Mennyit tudtok ezen rugozni, szerintem szandekos, leejtesnel rugalmasabb es nem lesz pokhalos.

(#39) Kiss Tamás


Kiss Tamás
csendes tag

A külső app-ok milyen sebességgel indulnak el?
foursqaure, whatsapp, facebook..

A 7.5-ös omnia 7 telómon tavaly ezeknek átlag 7-8 mp kellett, hogy használhatóak legyenek.

A böngésző tud jelszavakat megjegyezni?
m.cib.hu oldal betöltődik már?

Köszi! :)

(#40) dejaris válasza Kiss Tamás (#39) üzenetére


dejaris
addikt

Sokkal gyorsabban toltenek be az appok, optimus 7-rol valtottam. Jelszavakat nem jegyez meg. A cibes oldal betoltodik, de nem probalokbejeletkezni, mert nincs mivel.

(#41) Kiss Tamás válasza dejaris (#40) üzenetére


Kiss Tamás
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Tavaly a cib oldala még azt dobta, hogy nem támogatott böngésző. Tehát ha van bejelentkező felület, akkor nagy baj már nem lehet.
A jelszó megjegyzés hiányáért kár.

Jut eszembe, állítólag a következő kisebb frissítésben már lesz univerzális keresés. Hátha akkor kap új funkciókat a böngésző is.

(#42) Skynet258


Skynet258
veterán

Végre egy amatőr cikkíró, aki normálisabb képeket tesz be a tesztjéhez. :K

https://geekpulse.hu

(#43) anulu


anulu
félisten

a cikk nagyon tetszett, és a telefon sem kevésbbé :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) FatalEror


FatalEror
addikt

Jó cikk!
Jó a telefonon zenét hallgatni?Mivel nekem walkman telefonom van/volt,és azoknak gyönyörűen szólnak fülessel is,illetve lényegsebben jobb hangzást produkálnak ugyan azzal a fülessel is,mint pár másik telefon. :R

HardCore is my LifeStyle

(#45) Qukac válasza FatalEror (#44) üzenetére


Qukac
tag

A teszt ideje alatt csak a telefon saját fülesét próbáltam más fülessel nem de a tulaj akié a telefon nagyon meg van vele elégedve pedig ő is egy "zenés" telefonról váltott csak ő egy xpress musicos nokiáról.

(#46) vinibali


vinibali
őstag

elég szép fotókat csinál, de nekem ez a felület még mindig túl smooth :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#47) athomi


athomi
veterán

ha már felülre tették a bekapcs-kikapcs gombot, legalább tehették volna a másik oldalra, mert így nehezebb elérni mutatóujjal :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Napfénysüti

Jó írás lett el is gondolkodtam ezen a készüléken. Bár a 8X lenne amit szeretnék a Trophy-m utódjának de az azért árban is más kategória. Ha szabad tudni mennyiért sikerült beszerezned?

Més que un club!

(#49) Qukac válasza Napfénysüti (#48) üzenetére


Qukac
tag

Sajnos nem az enyém hanem unokatestvéremé nem tidom mennyiért szerezte be. Annyit tudok hogy vodás előfizuban vette.

(#50) Napfénysüti válasza Qukac (#49) üzenetére

Még lehet nekem is az lesz nyáron hogy kivételesen előfizetés mellé váltok egy ilyenre. A nagytesó nem túl sanszos, kötve hiszem hogy lecsúszna annyira hiába szeretném. Még egyszer meg nem akarok annyi pénzt telefonért kiadni. :(

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.