Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Eddig sem volt kötelező az SD foglalat tudtommal.

(#2) bollokcs80 válasza kcsa (#1) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De így majd lehet még low budgetebb telókat csinálni (Pl. Nokia 030 Light :DD)

B.Cs.

(#3) kcsa válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


kcsa
veterán

Lumia 330-as sorozat :DDD

(#4) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Az a baj, hogy folyamatosan egyre jobban engednek a követelményekből. (Pl. kameragomb) :(
Viszont ezek az újdonságok jól hangzanak. :K

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#5) Armagedown


Armagedown
őstag

Még ezek az újdonságok sem elegek ahhoz hogy az emberek WP rendszerű mobilokat vegyenek.
4 év fejlesztés után eljutottak oda, hogy alapfunkciókat is tud a rendszer, pacsit a Microsoftnak !

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) k.kristof


k.kristof
őstag

Az NTP jól hangzik, amikor az androidos telefonomra nézegettem megoldást, minden azzal kezdődött, hogy rootoljam a telefont... Akkor inkább korábban indulok mindenhová.

(#7) DaveJr válasza Armagedown (#5) üzenetére


DaveJr
őstag

Androidnak hány éve nem sikerül eljutnia oda, hogy szaggatás mentesen menjen alsó kategóriától a felsőig?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#8) dreamdancer válasza Armagedown (#5) üzenetére


dreamdancer
őstag

Annyiban egyetértek, hogy a MS szánalmasan lassan fejleszt és tömi be a lyukakat, pl. hogy 2014-ig kellett várni a naptárban a heti nézetre.

Az átlag júzernek viszont így is teljesen megfelel, egyszerű, stabil, áttekinthető. Az androidos felhasználók 95%-a azt se tudja, mi az a root vagy a launcher, egy SGS4 beállítási menüjében viszont lazán elvesznek.

Nem a lényeg a fontos.

(#9) Tyrel


Tyrel
őstag

" További újdonság, hogy a gyártók számára mostantól nem lesz kötelező a microSD kárytafogalalt beépítése"

??? Most is van a piacon egy csomó olyan készülék amiben nincs microSD bővítési lehetőség...

---

Amúgy tök jó ez a GDR1, de még az alap 8.1-en is ülnek a kedves szolgáltatók, holott MS-nél már lassan azt is kezdik elfelejteni hogy valaha létezett... Nagyon bosszantó tud lenni ez a sok hónapos késlekedés egy frissítés megjelenése és a tényleges elérhetősége között (gondolom amerikában azonnal megkapják, csak itt szórakoznak velünk).

---

@Armagedown
Vannak emberek akik nem akarják szét hekkelni az egész rendszert, csupán az számít nekik hogy megbízható, gyors és könnyen használható legyen a rendszer. Ha tetszik ha nem, ebben messze a WP a legjobb, már ha nem nézzük az Apple cuccait amik háromszoros áron tudják ugyan ezt...

Turenkarn

(#10) Khan13 válasza Tyrel (#9) üzenetére


Khan13
senior tag

Ha megnézed a frissítés elérhetőségét a Nokia/Microsoft oldalon, akkor láthatod, hogy odaát sem kapják meg hamarabb. A világ tök véletlenszerű pontjain lehet letölteni néhány készülékre. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a többi gyártó mennyire kapkodja magát a frissítés terítésével.

(#11) DaveJr válasza Tyrel (#9) üzenetére


DaveJr
őstag

Ha akarod már első kézből telepítheted a 8.1-et meg az összes frissítést. Csak egy regisztráció kell hozzá.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#12) gabber01


gabber01
addikt

Halleluja! Végre eljutunk oda, hogy hálózati időt automatikusan tudja frissíteni? Végülis csak úgy 20 éves fícsör! :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#13) dreamdancer


dreamdancer
őstag

mumk1, Krissz1983, Fr0z3n:
És konkrétan mire használjátok? Komolyam érdekel, nekem is volt NFC-s telóm és nemigen tudtam mire használni. Lehet vele valahol fizetni? (Magyarországon) Vagy mp3-akat csereberéltek a haverokkal?

Nem a lényeg a fontos.

(#14) DaveJr válasza gabber01 (#12) üzenetére


DaveJr
őstag

Most is tudja, csak kap egy alternatívát ha NITZ-en nem kapna infót.

dreamdancer: rossz topic....

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#15) Fr0z3n válasza dreamdancer (#13) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Én profil váltásra használom (utca, autó, lakás). Néha párosítás, adatküldés. De ez ritka eset. Sokan leragadtak a blútúsznál :D

Szerk.: Bocs mindenki, benéztem a topicot. :(((

[ Szerkesztve ]

(#16) batai15


batai15
félisten

Az újdonságok jol hangzanak,a követelmények csökkentése viszont nem.

(#17) gabber01 válasza DaveJr (#14) üzenetére


gabber01
addikt

Jah, tudja, már akinek. És akinek be is lehet kapcsolni, sokaknak úgy szar ahogy van.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#18) Nigér válasza DaveJr (#7) üzenetére


Nigér
őstag

És ez biztos hogy az oprendszer hibája, nem pedig a trehány, forinthajhász gyártóké...?

(#19) DaveJr válasza gabber01 (#17) üzenetére


DaveJr
őstag

Ha mobilhálón keresztül rendes infót kapna nem lenne gond. Arról pedig a szolgáltatók/üzemeltetők tehetnek.
De ha a szolgáltató nem támogatja az adott protocolt akkor van rá alternatív megoldás már régóta app formájában.

Nigér: Szerintem nem nekem szántad.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#20) gabber01 válasza DaveJr (#19) üzenetére


gabber01
addikt

És melyik az az app, mert én nem találtam ilyet?
Arra egyébként van valami magyarázat, hogy egyes szolgáltatók miért nem támogatják a protocolt? És miért csak WP-s telefonokon van ez? Mert soha ilyen gondom nem volt.

Ja, netes time sync app nem érdekel. Azzal nincs kisegítve az ember, ha nincs net előfizetése a telón és/vagy nincs wifi közelben.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#21) #31733248 válasza dreamdancer (#8) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem a WP 8.1 beállítási menüjéhez képest a sokkal több és fontosabb beállítási lehetőséget kínáló SGS4 menüje átláthatóbb, rendszerezettebb. A WP 8.1-é szerintem katasztrofális, a 930 tesztjében is panaszkodott Bog arra, hogy mennyire rossz, ömlesztve van minden.

(#22) Ricardo válasza dreamdancer (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

Egy két programozott NFC matrica kényelmessé teheti a dolgokat.

(#23) DaveJr válasza gabber01 (#20) üzenetére


DaveJr
őstag

ClockSync ez NTP protocolt használ. De maga az NTP is internet alapú.
A NITZ része a GSM-nek amit támogat a WP. De itthon csak a T-mobile támogatja.

Azt nem tudom miért nem támogatják/használják egyes szolgáltatók.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#24) gabber01 válasza DaveJr (#23) üzenetére


gabber01
addikt

Érdekes, T-s vagyok, mégsem lehet bekapcsolni, konkrétan meg sem jelenik az opció nálam. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#25) DaveJr válasza gabber01 (#24) üzenetére


DaveJr
őstag

Az automatikus időre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#26) gabber01 válasza DaveJr (#25) üzenetére


gabber01
addikt

Igen.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27) DaveJr válasza gabber01 (#26) üzenetére


DaveJr
őstag

Beállítások->Dátum+idő->Automatikus beállítás
Az utolsó nem jelenik meg nálad?

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#28) halkow


halkow
őstag

abszolút rossz döntésnek tartom a micro-sd nélkül telefonok létét é, gondoljatok bele egy teló ki jön 4-8gb memóriával felvesz 10 perc ful hd videót az már is 740mb! Nálam pl:, szegény usherek szaladjanak haza helyezzék át a Windows xp, 7,8-ra vagy jó nagy adat forgalmat generálva töltsék fel a felhőkbe egyre xarabb lumiák jönnek kivéve 930,1020 habár azoknál se értem miért kellett ki hagyniuk a bővítés hiányát :W

Alcatel onetouch idol2s the king

(#29) DaveJr válasza halkow (#28) üzenetére


DaveJr
őstag

Mert az átlag userek 85-90%-ának elég a beépített 32.
Aki belépő szintű telefont fog venni nem nagyon használja másra mint telefonálásra és néhány kép ellövésére no meg netezésre. Még zenéknek is elég 3-4Gb.
Barátnőm 620asában is csak 2Gb-os sd kártya van amin pár zenét tárol és kész. Még sose sikerült neki telipakolnia:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#30) gabber01 válasza DaveJr (#27) üzenetére


gabber01
addikt

Ezt mondom, hogy nem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31) halkow válasza DaveJr (#29) üzenetére


halkow
őstag

Lehet de már léteznek 1,5-3gb os játékok is, és előbb-utobb el fogy a 25gb, sok QHD és Fulhd videók könnyen ki tudnak merít egy ilyen tárhelyet szerintem

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#32) Armagedown válasza dreamdancer (#8) üzenetére


Armagedown
őstag

Részemről a lagg elfogadhatóbb, mint a korlátozott testreszabhatóság, a rendesen filekezelő hiánya elég nagy hátrány.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#33) blade zte válasza DaveJr (#29) üzenetére


blade zte
őstag

Az átlag usernek elég a középkategos teló. Az átlagusernek ott 16gb tényleg elég. Az átlaguser fb-zni, telefonálni, flappy birdözni, és sms-ezni szokott vele, no meg talán wifizni. Az átlaguser.

De mi van, ha az átlaguser, a gamer, meg a rootolós csúcstelót vesz, és megjön a kedve mókolni? Majd mondja a kedves szoftver, hogy ezt neked elég tárhely, hogy egy normális filmet is akár rárakjál! Vegyél... Ó hogy a mi cégünk nem árul nagyobb tárhellyel.

A 32gb sok embernek elég, de azért még mindig ott egy réteg, aminek nem. Én inkább a 16GB-t tartom nagy állatságnak Micro-SD hiányában egy 200ezres scúcstelóban.

halkow: Walking dead episode 1-en belül összes rész: 9gb
Szerintem a második rész sem ereszti lazábbra. :) Na, ez a 2 játék nem fér rá 16 gb-re. Egyes telókon egyetlen epizód sem fér rá, mert nem marad hely a fájloknak, csak a programoknak.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#34) Tomi_Ohl válasza halkow (#31) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

És szerinted aki ilyen olcsó telefont vesz az 3GB-s játékokat fog játszani?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#35) aprokaroka87 válasza Armagedown (#32) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért a lagg sem elfogadható.
Wp-nél az a kérdés hogy mennyire oldhatók meg a plussz funkciók,sebesség veszteség nélkül.

(#36) h-yle válasza halkow (#28) üzenetére


h-yle
addikt

Ha kevés vegyél nagyobb memóriával telefont. Vagy olyat ami bővíthető. Nem mondta senki, hogy tilos SD-vel bővíteni, csak hogy nem kötelező. Ami mellesleg eddig se volt az, csak a tisztelt újságíró félrefodította a cikket.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#37) daniel909


daniel909
addikt

" a csempék egymásra dobásával mappák automatikus létrehozására is alkalmas lesz, mely sokkal átláthatóbbá teheti a kezelőfelületet. "

így már eljut 2010-es stádiumba a rendszer, igy tovabb!!!! :C
a következő nagy újítás fogadok az lesz, hogy kiölik azt a borzasztó listás app nézetet és az összes csempe kinn lesz ahogy ios-en is.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#38) no1r válasza Armagedown (#32) üzenetére


no1r
őstag

és megint kiderült, hogy a WP nem is okos mert nincs filekezelő! (ja de van)

(#37) daniel909: ha igazad lesz, mindenkit felgyújtok

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#39) catroot válasza DaveJr (#7) üzenetére


catroot
veterán

Az én alsóközépkategóriás tefonom (Moto G, Google Play Edition) köszöni szépen jól van.

A gyártói gané droid meg nem érdekel.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#40) daniel909 válasza no1r (#38) üzenetére


daniel909
addikt

ha már lehet mappázni akkor miért kéne listás app nézet?
lassú is béna is, a kezdetektől utáltam azt a menüt. főleg ha 20 appnál többet teszel fel megjelennek a betűk amik még jobban csak a helyet veszik el.

lett háttér, lett fájl kezelő, lettek mappák, lett lehuzható értesítési sáv.... kezd egyre jobban konszolidálódni a felület, és kezd értelmes formát ölteni.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#41) Armagedown válasza no1r (#38) üzenetére


Armagedown
őstag

Minden egyes rendszerfilehoz hozzá tudsz férni vele ?
Mert amíg nem, addig nem nevezhető rendes filekezelőnek.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#42) DaveJr válasza gabber01 (#30) üzenetére


DaveJr
őstag

T-s 620on barátnőmnél van.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#43) Воланд válasza Armagedown (#41) üzenetére


Воланд
titán

es minek is kellene hozzaferni a rendszerfajlokhoz? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) aprokaroka87 válasza DaveJr (#42) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Simkártya mikori kb?

(#45) aprokaroka87 válasza Armagedown (#41) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az sem biztos hogy jó,mivan ha véletlen vmi rendszerfájlt kitörölsz?

(#46) Oppenheimer válasza Воланд (#43) üzenetére


Oppenheimer
veterán

ettől lesz telefon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#47) DaveJr válasza Armagedown (#41) üzenetére


DaveJr
őstag

Minek hozzáférni a rendszerfájlokhoz? Nem fogsz velük babrálni úgysem.
Ez egy nagyon rossz érv. Vagy az okoz neked szexuális örömöt, hogy látod az összes fájlt?

aprokaroka87: mi köze a SIM kártyának egy WPs beállítási lehetőséghez? Amúgy 2013 októberi (kb).

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#48) no1r válasza daniel909 (#40) üzenetére


no1r
őstag

én pedig erre azt mondom, hogy annyit és csakis annyit akarok kitenni a start menüre, amennyit kedvem van.
a mappázás béna, dedós cucc, ráadásul ronda is. az applista pedig könnyen és gyorsan használható, 60+ appom van első ránézésre.

(#41) Armagedown: 1 - iOS-en sincs hozzáférésed a rendszerfájlokhoz. 2 - mezei usernek felesleges beletúrnia, csak szétb@ssza a rendszert. 3 - ez nem android, nem kell gyomlálni a szemetet. 4 - ennek fényében teljesen felesleges. ezt használod, nem hegeszted.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#49) Armagedown válasza Воланд (#43) üzenetére


Armagedown
őstag

Mert így le lehetne cserélni a csempés felületet másra.

#45 Nem törlök ki semmi, véletlenül meg biztos nem.
#48 Ha nem kell szemetet gyomlálni, akkor a csempés felület micsoda ? :) Az iOS felülete jó, nem kell változtatni rajta, itt viszont nem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#50) aprokaroka87 válasza Armagedown (#49) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

lehet,de ha véletlen hibásan van megírva akkor meg nézheted a dolgot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.