Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Jó, jó, de ha már hozzáfognak, miért nem lehet rendesen megcsinálni, és használható mennyiségű élő csempét beépíteni? Igazán nem lenne nagy szám az értesítési ikonokat, időjárást, naptárt meg pár apróságot bele rakni, és máris használhatóvá válna. Így csak egy mezei, színes gombsor.

Természetesen azért köszi a bemutatót. :R

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Windows Phone 8, nem pedig Windows 8. Ezt jó lenne tisztázni az elején.

(#3) cudar07


cudar07
senior tag

ha jól értem egy 3G watchdog vagy IDŐKÉP azokat mint widget ki se lehet rakni?
élő csempének?
akkor ott vagyok mint az APPLE ....
:)
köszi a cikket
(pedig tetszene ez a windows cucc )

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hogy miket meg nem csinálnak :D Aki mondjuk ezt használja napi szinten, miért nem vesz vindózfónt inkább? Ja az ciki... :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) Zoz


Zoz
őstag

Nem értem ennek az értelmét... én pont azért vettem Androidot, mert ki nem állhatom ezt a csempés hülyeséget.

(#6) schawo válasza Zoz (#5) üzenetére


schawo
titán

Nekem a fő problémám az, hogy ezer sebből vérzik a WinPhone. Maga a menü akár érdekes is lehetne egy ideig, de a jelenlegi felállásban WP8 telefon nem kéne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) BloodRay válasza schawo (#6) üzenetére


BloodRay
veterán

Egyetértek, pedig én is nézegettem a WP8-as telefonokat, mikor elkezdtek elérhetővé válni. Aztán benézegettem mindegyik fórumába és gyorsan meg is gondoltam magam egy időre.
A cikkben szereplő launcheren tényleg még van mit finomítani. Annó a Launcher 7-et próbáltam ki, érdekes volt már az is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Szerintem érdemes lenne kipróbálnod a Launcher 7-et, abban benne vannak az élő csempék is. Nálam az fut már majdnem egy éve, és teljesen elégedett vagyok vele.

(#9) JoseGee válasza schawo (#6) üzenetére


JoseGee
tag

Az ezerből tudnál felsorolni párat, ami nélkül nem lehet elképzelni egy telefont?

Ami késik, az nem jön időben

(#10) Wa2x_ válasza UnA (#8) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi lehet megnézem majd azt is.

btw a többieknek: Ez csak egy lebutított WP8 launcher, olyan "ismerkedés a felülettel", aki esetleg unja a TW-t vagy a többi számos letölthetőt, annak jó lehet egy db-ig egy kis változatosság, vagy aki WP8-as telót szeretne venni betekintést nyerhet, de sztem ezt oda is írom.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#11) szabeska


szabeska
addikt

Hehe, ez a láncsör talán az én ajánlatom volt pont az ace2 fórumban :P :D

[ Szerkesztve ]

F1

(#12) Wa2x_ válasza szabeska (#11) üzenetére


Wa2x_
veterán

Bizony, írtam is, hogy cikkezek róla, megér egyet sztem. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#13) BomiBoogie válasza BiP (#2) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Windows Phone 8 launcher Androidra

Ez nem elég tiszta így? :U

(#14) Wa2x_ válasza BomiBoogie (#13) üzenetére


Wa2x_
veterán

Most írtam át nem rég.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#15) BomiBoogie válasza Wa2x_ (#14) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:R

(#16) bcbeci válasza Wa2x_ (#12) üzenetére


bcbeci
csendes tag

Elrettentő példának jó volt ez a launcher. :) :)

(#17) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Sosem értettem se ezt, se a play store-ban fellelhető ígénytelen iOS-majomoló launchereket. (nem TouchWiz :D)
Ha iOS-t akarok, iPhone-t veszek. Ha WP8-at, akkor egy olyan telefont amin az fut.
Egy ilyen launcher egy cseppnyit sem segít közelebb kerülni ezekhez a rendszerekhez. Csak ront az összképen.
Persze ha azért kell hogy menő legyen, akkor tessék :U

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#18) Bavid


Bavid
senior tag

Pár megjegyzés:
-Lockscreen ki-be kapcsolható, tehát az alap is simán használható.
-Bőven több mint 20 színből választhatsz (a theme colornál jobbről behúzhatod a more colors opciót)
-Alkalmazás listánál is 3 különböző stílus van+ választható hogy név megjelenjen e, illetve az index betűk látszódjanak e.
-Az élő csempéket legalább megmutathattad volna (a mappa csempe is élő!)
-Kifelejtetted, hogy bármilyen egyéb widgetet is lehet csempére rakni.
-A statusbar is lecserélhető wp8 stílusúra.
-Az animációk is módosíthatóak bizonyos szintig.

Ne haragudj, de pont pár napja raktam fel magamnak a launchert, és ugyan csak pár órát volt fenn, de rögtön feltűnt mennyire hiányos a teszted, szerintem legközelebb mélyedj el kicsit jobban az alkalmazásban, amit bemutatsz. :R

(#19) Peterson_


Peterson_
addikt

Na az ilyen és hasonló "mókolt" megoldásokat soha nem tudtam elviselni a telefonomon.
Nálam ugyanúgy kiveri a biztosítékot mint anno a fake IOS for Symbian és barátai. :N

Ha már androidos telefonom van, akkor max újabb verziónak nézzen ki.
vagy tartalmazza is azt: [link]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#20) Wa2x_ válasza Bavid (#18) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi a kiegészítést, pótolni fogom, ami hiányos. :R

Nem régóta használom én sem, a színeknél nem vettem észre a többit, de ez jó köszi.

Módosíthatók az animációk, hol és hogy? Egy animáció van, hogy a főmenő, hogy tűnjön el. Be lehet kapcsolni a "Jump Animation" erre gondoltál?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#21) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Ez kb olyan buta mint amikor az XP-t klasszikus nézetben használják az XP-t felturbózzák "VISTA/W7" "stílusúra.." vagy a W8ba mikor beletuszkolják számomra tök fölöslegesen és érthetetlenül a classical startmenüt..
Mikor droidom volt én még a Laucher 7 vagy mi volt azt raktam fel de hamar letöröltem az akadás miatt meg mert bűzlenek ezek az összegányolástól.. :D

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#22) szabeska válasza Telegdy (#17) üzenetére


szabeska
addikt

Komolyan veszel egy iphone-t ace2 helyett? csak úgy lazán, zsebből? :D Nézd, aki a változatosságot szereti, miért ne tehetne fel különböző felületeket? Én örülök neki, hogy vannak ilyen opciók. Akinek nem tetszik, tartsa magában, nem flamelni jön ide az ember, úgy gondolom.

F1

(#23) szabeska


szabeska
addikt

Tessék, MiHome launcher, tessék tesztelni, nézegetni, egy rossz szót mondani rá :) Várom a véleményeket :) Mert a legkirályabb cucc a piacon, úgy gondolom. Sajnos nem használhatok már miui romot, de a kinézetet megkapom ezen launcher személyében, és ezért hálás vagyok a fejlesztőknek :) wa2x_, ha gondolod, dobd fel, no az az a cucc, ami megérdemel egy írást :)

[ Szerkesztve ]

F1

(#24) Wa2x_ válasza szabeska (#23) üzenetére


Wa2x_
veterán

Meglesem azt is, köszi! :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#25) Telegdy válasza szabeska (#22) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Igen, az Ace 2 helyett is akár veszel egy iPhone-t nem olyan nagy pénzkiegészítéssel. Ha körülnézel hardveraprón a használt iPhone 4-ek között, már egész jó áron találsz egyet-egyet...
Persze én nem tenném, tökéletesen elégedett vagyok a módosítatlan Androiddal, és személy szerint boldog lennék ha az életben nem kéne többet iOS-t használnom :))

Ezek a kis modok viszont többnyire ízléstelenek. És nem azért mert annyira rondák lennének, hanem azért, mert ha mondjuk belépsz a beállításokba, egyből a gyári felület köszön vissza, nem a majmolni kívánt rendszeré. Így ennek, ebben a formában semmi értelme. Van egy logika, egy összefogó látvány, amit ezek megbontanak és emiatt az erre fogékony/érzékeny felhasználók soha nem használnának ilyet.

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#26) Wa2x_ válasza Telegdy (#25) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ebben egyetértek, de ez nem arra való... ha teljes alkalmazást szeretne valaki, akkor tényleg vegyen egy olyan OS-es telót, amilyet használni akar. Amúgy sem hiszem, hogy meg lehetne valósítani, nyilván erős jogi korlátokba ütközne.
Ez csak arra jó, hogy belekóstolhasson a user, hogy mégis mivel kell számolnia, persze ez kb. 30%-ban tesz eleget a valós op. rendszernek, de mégis vmi, lehet hogy épp ez segít valakinek a döntésben. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#27) blade zte válasza Wa2x_ (#26) üzenetére


blade zte
őstag

De ha valaki igazán belefogna ebbe a wp8 launcherbe, akkor ez egy all in one program lenne, és nagyon nagy hatékonysággal wp8-ad lehetne:
-belerakják ezek mellé a wp8 telefonálást, a kamera appot, a contacts programot, a beállításokat teljesen windowsosítva, meg nagyon sok minden mást
-minden programot bezárna a háttérben, föleg amelyiknek a funkcióját a wp8-ból másolt alkalmazások ellátják.
-Market elérés? Simán csinálnak egy alternatív marketet, vagy akár összekötik a funkciókat egy háttérben müködö play appal.
-sok funkciót persze helyettesítenek, de ahhoz is külön program van, ami a háttérben futó alap programmal kommunikál, és ezért itt sem lesz csökkentett funkcionalitás.

Ezt simán meg lehet csinálni, elég egy wp8 pack, avagy egyerlen program mindenhez(bár instabilabb sokkal).

Ez az android elönye.

Oppo find 7 astro black

(#28) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Néztem már én is, de nagyon gyorsak akartak enni a rizszabálók, sok hibája van, ami pont a fő használhatóság és módosítgatás rovására megy. A Lockscreen mondjuk tetszik.

Készül a Timo Kulaja féle launcher is. Ő csinálta a kiforrott WP7 launcher-ét is androidra. Ha elkészül a 8-as, majd jön arról is a cikk. Alpha verzió már van, de önállóan launcherként még nem működőképes.

(#29) schawo válasza JoseGee (#9) üzenetére


schawo
titán

Én úgy tudom, hogy egy telefont gsm modul, számbillentyűzet, mikrofon és hangszóró nélkül nem lehet elképzelni. Ha valakinél csak ez az igény, minek neki okostelefon, akár WP8, akár Symbian, bármi?

A kérdés sokkal inkább az, hogy van-e olyan funkció, amit másik rendszer tud, ebből hiányzik, és én megszoktam a használatát. Szerinted van-e?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Cathulhu válasza SPY0817 (#21) üzenetére


Cathulhu
addikt

vagy a W8ba mikor beletuszkolják számomra tök fölöslegesen és érthetetlenül a classical startmenüt..

ez mondjuk mindössze annyit jelent, hogy a te látóköröd borzasztóan beszűkült, nem azt, hogy aki ezt teszi az buta

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#31) BiP válasza Cathulhu (#30) üzenetére


BiP
nagyúr

Hátteret sem szabad változtatni, mert úgy már nem a default rendszer, és onnantól az gányolás :) ;]
(gonosz mód off)
Abban igaza van, hogy vannak félresikerült belenyúlkálások (pl. ez a Launcher8 sem tökéletes), de vannak igenis jól sikerült, profi GUI-k, skinek, launcherek (vagy hogy hívják mobilon) Androidra, Symbianra meg asztali Windowsra is.
És ha valakinek erre van igénye, akkor használja nyugodtan.

Pl. XP-n évekig használtam classic skint, mert munkához sokkal hatékonyabb volt, főleg lassabb gépen, meg sokáig otthon is, mert nem tudtam megszokni/nem tetszett az XP default skin.

[ Szerkesztve ]

(#32) Pixa


Pixa
aktív tag

Tipikusan olyan, mint anno az XP skinezés. Persze attól nem lett se Vista, se Mac OS X, de azért másképp nézett ki.
Vagy mondhatnám az egészségügy példáját ahol a hashajtót átkeresztelték székletlazítónak.
Esetleg a magyar kormány által átkeresztelt munkanélküli segély ala álláskeresési járadék...

Sosem értettem az ilyen átkozmetikázott hülyeségek lényegét. :F

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#33) |AP|


|AP|
veterán

Pár napja én is ezt használom... most ilyen:

(#34) BiP válasza |AP| (#33) üzenetére


BiP
nagyúr

Vaze, ez jobban néz ki, mint a sima WP8 dizájn.

(#35) schawo válasza |AP| (#33) üzenetére


schawo
titán

Na, ez valami, mesélj :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) |AP| válasza schawo (#35) üzenetére


|AP|
veterán

semmi különös :)

-fehér háttér (pontosabban PS-ben gyártottam egy bal oldalán fehér, jobb oldalon fekete -az app listnek- hátteret)
-fekete csempék (a különböző árnyalatot a különböző átlátszóság adja)
-tile padding: 1px-re állítva
-a programban beépített ikonok +pár saját gyártmány+Icon 7(playről tölthető)
-beautiful widgets 4x1 clock
-simple calendar widget
-lejjebb görgetve van még poweramp widget is ICS skinnel, meg még pár app, de az már nem látszik a képen :)

asszem ennyi.

(#37) Wa2x_ válasza |AP| (#36) üzenetére


Wa2x_
veterán

Pöpec, grat! Nagyon jól mutat, ebből is látszik, hogy miket ki lehet hozni belőle.. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#38) JoseGee válasza schawo (#29) üzenetére


JoseGee
tag

Persze, hogy van. Én 3 év droidozás után váltottam WP-re. Azóta kicsit nyugisabb az életem, nem cincálja az idegeimet az, hogy geeknek kell lennem ahhoz amit meg szeretnék valósítani a telómon. Itt kicsit kevesebb a lehetőség, ezért nem is érdekel, cserébe viszont van egy atomstabil, gyors telefonom. Nincs BT fájlküldés, droidon sem használtam. Van navi, office, PC Remote, rádió, játék stb. Nem igazán hiányzik semmi, talán csak egy progi a 3G Watchdog.

Ami késik, az nem jön időben

(#39) schawo válasza JoseGee (#38) üzenetére


schawo
titán

WP7-es készülékem is van, úgyhogy képben vagyok. Tudom, hogy a WP8 végre jobb valamivel, de még mindig alapvetően hiányzik:
1. Rendes multitasking. (Ideggörcs kerülget, mikor a Deezert és böngészőt használna egyszerre az ember.)
2. Opera v. Chrome
3. SlideIt v. Swype

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) JoseGee válasza schawo (#39) üzenetére


JoseGee
tag

:) Ja ja, vágom. Nálam ez a Skype :)

Ami késik, az nem jön időben

(#41) BiP válasza schawo (#39) üzenetére


BiP
nagyúr

Totally agree.
1. pont 610-esem van (nem én választottam), ott a kevés memóriával is meg kell kűzdeni, elég hamar bezárogatja a cuccokat.
2. Nem rossz az explorer (ha csak egy oldalt nézel), de a tabkezelése 0, használhatatlan.
3. Symbianon imádtam. De már eljutottam oda, hogy most már sima ékezetes gomboknak is örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#42) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Jó kis launcher.
Amúgy nálam 403 és 404 2 képnél.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#43) Dilikutya válasza BiP (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én Windows 7-en is beállítottam a klasszikus kinézetet, mivel jobban tetszik mindegyik Windows témánál. Nem kell Aero, áttetsző ablak, a rendszer funkcióit így is elérem, ugyanazt tudja, csak a felület más.
Windows 8-at nem sokat próbálgattam, szerencsére az elég minimalista lett, ez mindenképpen pozitív.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) BiP válasza Dilikutya (#43) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem Win7-ben a classic win95-ös skin kicsit otromba volt, sok volt az üres felület. Meg közben megszerettem az Aerot is. (igaz, a tálcán beállítottam a régi elrendezést, azt a részt XP-sítettem, ezek a groupolt meg pin-elt nagy ikonok nem jönnek be.)
Win8-ban viszont még szoktalan, hogy minden minimaldesign, (de így visszaállított startmenüvel) nem elviselhetetlen, megszokható.

(#45) csabiks


csabiks
senior tag

elég perverz lehet aki ilyet használ...

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#46) hege8888


hege8888
aktív tag

Csempézzen az, aki hidegburkoló....

(bár valamelyik nap a szememben az Android is elvérzett, tanulságos sztori: viszem haza a gyerkőcőt bringán, közben telefonálnom kéne. Régen ezt simán megcsináltam, hogy zsebbe benyúl, billzár kiold, neveknél fejből tudom, hogy akit hívni akartam, melyik gombon még hányat lépjek, hogy az ABC-ben a nevénél legyek, és tárcsázás. Mindezt fél kézzel, a másikkal fogom a kormányt, haladok. Most: Hiába veszem elő egy kézzel a telót, ki kell venni a tokjából, mert a képernyőt védeni kell. Már meg kell állni, leszállni. Feloldani még feloldom egy kézzel, de hogy a címtárban hogy, mint.. ahh.. Tudom hangtárcsázás, de az olyan hülyén néz ki...)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#47) BiP válasza hege8888 (#46) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nem Android hátrány, ez mindenféle nagyképernyős érintős okostelefon probléma. Rendszerfüggetlen.

Hogy ezen belül hogy van megoldva, az már rendszerfüggő. Pl. Symbianon egyszerű volt, a bill.zár és a hívógombra volt fizikai gomb, és a menü is logikus volt, praktikus. WP-n meg elég macerásan van megcsinálva, hogy felhívj valakit.

(#48) hege8888


hege8888
aktív tag

Biztos borultok most rajta, de időnként visszarakom a SIM-et a 3310be....
-a billentyűit máig tudom, ha álmomban felrisztanak is, hiába, első telóm volt. :K
-mára ez olyan cool retro-geek dolog lett, hogyha felveszem a buszon.... :))

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#49) Wa2x_ válasza hege8888 (#48) üzenetére


Wa2x_
veterán

Bestever. ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#50) Dilikutya válasza hege8888 (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem mai napig hagyományos telefonom van. 6 évig nyúztam egy 6210-et, másfél éve pedig egy 6310i van a zsebemben. Nem is szeretnék mást. Egy pici okos, legyen bármilyen, telefonáláson kívül másra nem használható kényelmesen a kijelző miatt, a használható méretű meg már nagy zsebbe. Néha eszembe jut, hogy haladhatnék a korral, de aztán rájövök, hogy nem lenne kényelmes a zsebemben. Jó ez így, majd egyszer...
Androiddal játszadozni vettem inkább egy Galaxy Tab2-őt a T-nél féláron, havi 990-ért, majd nyomkodja a család, én meg hekkelem szakmai alapon, sose lehet tudni, mire települ még rá az Android, meg mikor terjednek el úgy és olyan helyen, hogy rendszergazdaként is számolni kell vele, meg érteni hozzá. Kihangsúlyozom, még magammal sem értek egyet a vásárlás ügyében, de ha már ingyen elhozhatom, féláron van, ráadásul havonta sem kerül sokba, miért ne. Más kérdés, hogy ez a futáros házhoz szállítás a T-nél röhej, én költöm a pénzem, és nem képesek a T-Pontba kivinni és ott átadni, mindenáron előre meg nem beszélt napon délelőtt 10-kor hív a futár, hogy itt áll a házunk előtt...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.