Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó cikk, köszi!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2) HXY


HXY
addikt

A Microsoft által gyártott időjárás gadget-re van valami hack, vagy egyéb megoldás, hogy újra működjön?

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó cikk:R, nálam készülődik egy ideje egy win10 deploymentes írás felügyelet nélküli megközelítésre kihegyezve, csak rendesen össze kell raknom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) tatabike


tatabike
őstag

Nekem miért nem jön be a letöltés? "You need permission"

Milyen engedély?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#5) cuebler


cuebler
senior tag

kövezzetek meg, nekem tetszik a modern felület :D

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6) Vakegérke válasza tatabike (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dettó.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Csabro


Csabro
tag

Van mar megoldas a Win 10 "megfigyelos" tortenetenek a 100%-os kikapcsolasara? Addig en biztos nem rakom fel a 10-et amig nincs. Ha nem lesz akkor marad a 7.....

(#8) t72killer válasza Csabro (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kihúzod a netkábelt, biztiamibizti áramtalanítod a gépet.

Viccet félretéve: ez egy zárt forráskódú rendszer, 100%-ban soha nem lehetsz biztos semmiben. 99%-os megoldás van.

#9: "Az adataink jó kezekben vannak" - ne röhögtessenek már...
Konkrét teszt1 (házi, gondolom "szabadjára engedett csúszkákkal"), konkrét teszt2, szigorított beállításokkal, amikor elvileg max a frissítési szintről szabadna kommunikálnia egyedül az updaternek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) =Mentor= válasza Csabro (#7) üzenetére


=Mentor=
őstag

Igen van rá, pl nem kell elhinni minden baromságot amit a témában állítanak.... De konkrétan ezt ajánlom:

[link]

(#10) szabonagyur válasza HXY (#2) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel az MS lelőtte a szervert így nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11) menpee válasza HXY (#2) üzenetére


menpee
aktív tag

A sima időjárás csempe teljesen jól működik (nálam legalábbis). 1-2 alkalommal lesek rá naponta, akkor nem nagy extra kattintani egyet a láthatóságért.

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#12) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Nekem is engedély kell a pakkod letöltéséhez :K Egyébként jó volt az írás, nekem határozottan tetszett :R Még sok ilyet! :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#13) direwolf


direwolf
őstag

Köszi az ötleteket, nagyon hasznos a cikk. Annyit azért beletehetnél, hogy a forrás ez: winaero

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#14) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Normális az, hogy egy jófajta ssd re feltettem és olyan lassú volt mintha egy olcsó vinyóm lenne?
Nekem eddig nagyon nem jött be így vissza is tettem a 8.1 et és újra villám gyors lett a gép...
Mentudom mi okozhatta ezt

A privátokra illik válaszolni!

(#15) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Kapásból a letöltését/kiírását nem értem a rendszernek, a Win DVD USB Tool nem készít UEFI telepítőt sem többek közt. Media Creation Tool letölti a választott rendszert és ki is írja, UEFI képesen. Pár kattintás az egész, egyszerűbb és tisztább megoldás. :K

Amúgy nekem már a 8 is tetszett, ez a modernebb és minimalistább megjelenés még jobban bejön viszont a gyári appok eltávolítása nekem is jól fog jönni, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#16) Sinesol válasza cuebler (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekem is tetszik, ideje lenne elfelejteni már ezt a Win7-hez való görcsös ragaszkodást. :K

(#17) direwolf válasza Szoszo94 (#15) üzenetére


direwolf
őstag

Rufus-t töltsd le, azzal írd ki az iso-t

@Sinesol: semmi gond azzal, ha neked tetszik, csak ne írogass ilyeneket, hogy ideje lenne elfelejteni a win7-et. Ez semmivel sem fest jobban, mintha azt mondanám, hogy hülye vagy hogy enked ez tetszik. Az ízlésről nem vitázunk. a gond az, hogy nincs választási lehetőség. Nyugodtan meghagyhatták volna az aerot, mint opció, semmi akadálya nem lett volna. Csak ez ilyen MS "betegség", hogy meg akarják mondani, hogy mi jó a felhasználónak. Fordítva ülnek a lovon.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#18) Szoszo94 válasza direwolf (#17) üzenetére


Szoszo94
őstag

Felesleges, most írtam le, hogy a Media Creation Tool MINDENT elvégez helyetted (formázás, ISO letöltés,kiírás, usw). Nem először raktam újra gépet, írtam ki OS-t, de messze ez a legegyszerűbb és legtisztább módszer jelenleg. Mégcsak az UEFI-s mókolást sem kell csinálni (install.wim-ből a boot64x.efi-t kinyerni - azaz nem ez a neve, de erre kellett átírni, fejből a pontos neve nem megy most) amit pl a nyolcas rendszernél meg kellett csinálni. Nehézségi sorrendben talán a parancssor>rufus>win dvd usb tool>>>media creation tool a sorrend, ráadásul ez a leggyorsab és legtisztább módja is a Win10 kiírásának/letöltésének :)

A ”nem értem” alatt nem azt értettem, hogy bonyolult lenne a metódus, hanem azt nem értem, minek szenvedni azzal mikor az általam említett program mindent elvégez :) Aláírásodra pedig +1 ;)

#19
Igen, de egy egységsugarú usernek, aki kicsit konyít azért az IT-hez és van affinitésa újrarakni a gépét, nem biztos, hogy a Rufus-t kellene egyből ajánlani, mert a végén megilyed attól, amit lát :DDD

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#19) direwolf válasza Szoszo94 (#18) üzenetére


direwolf
őstag

Rufusal választhatsz, hogy uefi vagy bios módban akarod. Ha egy kicsit "bonyolítja" is, de legalább választhatsz :)
De amúgy nyilván, az egyklikkes MCT-nél nincs egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#20) tatabike válasza =Mentor= (#9) üzenetére


tatabike
őstag

Megtaláltam a linkelt oldalon a díjnyertes bejegyzést:

"Fogadjunk, hogy azok hujjognak a legjobban, akinek a fő vezérelve a “kapcsolad ki a vírusirtót, amíg telepíded a krekket”."

Mekkora duma, és milyen igaz... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#21) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#18) üzenetére


Szoszo94
őstag

Helyesírási hibákért elnézést kívánok, autóban utazva, szakadozó mobilnettel írni is nehéz, pláne odafigyelve, na meg a szerkesztési időbe beleférni sem egyszerű :DDD

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#22) Sinesol válasza direwolf (#17) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nem tudom, én xp óta ezt látom és szerintem nem annyira tetszés kérdése, hanem inkább csak az emberek nem képesek az uj dolgokat hasznositani, ezért egyszerűbb görcsösen azt mondani, hogy nem velem, hanem a rendszerrel van a baj.
De persze tisztelet a kivételnek :R

[ Szerkesztve ]

(#23) t72killer válasza Szoszo94 (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"install.wim-ből a boot64x.efi-t kinyerni " ezt csak a win7-nél kellett, 8.1 óta a helyén van az efi driver. Én csak simán fat32-re formáztam egy pendriveot, rámásoltam az anyagot és kész az uefi telepítő. (mbr-hez kellett vna bootloadert mókolni rá).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) BerryMoTo


BerryMoTo
csendes tag

Elnézést mindenkitől, kimaradt a Google drive engedélyezés. Mostmár tölthető! :) :K

/MoTo/

(#25) BerryMoTo


BerryMoTo
csendes tag

Köszi!

Innen-onnan kaptam össze a cuccokat, már nem igazán tudom, hogy mi honnan jött. :)

/MoTo/

(#26) WZP


WZP
aktív tag

Ettől a kémkedő windows 10-től okádni tudnék... pedig a többi része jónak tűnik, és a dx12 miatt "kénytelen" leszek váltani egyszer, de hogy egy fizetős, OPERÁCIÓS RENDSZER a felhasználó ellensége legyen, és küldeni kelljen ellene, azt teljesen abszurdnak tartom.

Mert ha még ingyenes lenne a win10, de ugye nem az, ugyanúgy win8 árban lehet megkapni box-ban, és ennek ellenére az utolsó morzsáig kitermeli a felhasználó minden információját, bankkártyaadatostul, összes jelszavastul... undorító őszintén.

És akkor még meg sem említettük, hogy teljesen elveszik a felhasználótól a lehetőséget, hogy úgy szabályozza a rendszere kinézetét ahogy akarja, Aero-t teljes kiírtásától kezdve, a most nagy kegyesen részben visszaadott start menü korábbi elvételéig, a PC-n kb senki által nem használt modern appok erőltetésén át az undorítóan leegyszerűsített átláthatatlan control panelig...

szerk: hogy a cikkhez is szóljak: nagyon köszönjük a Te, és a hozzád hasonló emberek munkáját, hogy összegyűjtik az ilyen toolokat, hogy újra használhatóvá, és személyre szabottá lehessen varázsolni ezeket a rendszereket :DDD

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#27) gepardlacee


gepardlacee
tag

A Windows 8-8.1-ben megjelent "hot corner" menük visszahozására, pótlására van valami mód?

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#28) BerryMoTo válasza gepardlacee (#27) üzenetére


BerryMoTo
csendes tag

Na keresek arra is valami megoldást. Addig ajánlom a CTRL/WIN+TAB

/MoTo/

(#29) tothmaxy182 válasza WZP (#26) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Fent vagy facebookon? Van gmailed, vagy YouTube fiókod? Akkor nincs miről beszélni. A Microsoft kispályás az előbb említett két céghez képest. Ha százalékosan akarnám szemléltetni, akkor azt mondanám, hogy a Facebook a személyes adataid 60%-át, a Google 35%-át, a Microsoft pedig 5%-át birtokolja. És őszintén szólva ezek közül szerintem még mindig a Microsoft a legmegbízhatóbb.

Minden szavam magánvélemény!

(#30) BerryMoTo válasza tothmaxy182 (#29) üzenetére


BerryMoTo
csendes tag

Jogos! :) Én speciel úgy vagyok vele, hogy felőlem túrkálhatnak az adataim közt, nem tárolok a gépen semmi olyat aminek kikerülése problémás lenne. A titkaimat sem üzenetekben osztom meg. Nekem az volt pár éve érdekes, hogy amikor Gmail-on Szünetmentes tápról beszéltem haverral, már a reklámok az oldalon rám is akartak sózni egyet egy áruházból. :D

/MoTo/

(#31) Simon02 válasza HXY (#2) üzenetére


Simon02
tag

Van megoldás a Microsoft időjárás gadgetre: a cikkben is linkelt 8 gadget packben az MSN Weather gadgetet kell keresni (tartózkodási helyet kell csak neki megadni). Ugyanúgy néz ki mint az eredeti, annyi különbséggel, hogy ez működik.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#32) WZP válasza tothmaxy182 (#29) üzenetére


WZP
aktív tag

A facebook, a gmail és youtube (egyben mint google fiók) teljesen más helyzet... ezek ingyenes szolgáltatások.. neked! Mivel azt tudjuk hogy semmi nincsen ingyen, itt világosan látszik, hogy te vagy a termék, de még nekik sincs ahhoz pofájuk, hogy az összes billentyű leütésedet eltárolják, a mikrofonod és webcamerád által továbbított adatokhoz hozzáférjenek, és tegyük hozzá, hogy a facebook is csak annyit tud rólad, amennyit elmondasz... a W10 MINDENT.

Mindezt úgy, hogy mint mondtam NEM ingyenes, hanem kemény pénzért kell megvenned (most tekintsünk el az ál-jófejséges 1 év "ingyenes" upgradetől, amivel ugye csak maguknak tesznek szívességet, hogy bevonják a kis adatgyűjtésükbe a lehető legtöbb win7 és win8 usert) és miután megvetted, cserébe ellopják az összes rólad fellelhető információt. Ez rohadtul nincs így rendben. Vagy legyen ingyen, és akkor megérti az ember, hogy jobban ismerik mint a saját anyja, vagy legyen fizetős, akkor viszont maradjanak k@rva távol a magánéletemtől.

A megbízhatóságról meg annyit, hogy az MS, ugyanúgy a hatályos amerikai törvények hatása alatt működik mint az összes többi, tehát bármikor direkt, vagy indirekt hozzáférhet minden rólad gyűjtött adathoz az összes három betűs ügynökség ha akar, ami már önmagában is felháborító...

watch dogs + 1984 ftw

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#33) t72killer válasza tothmaxy182 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Facebook = a házad előkertje
Gmail = erkély, amire köztudottan belátni
Oprendszer = hálószoba.

Persze, ahogy haladunk 5-6év múlva osztják majd az észt az okosok, hogy ugyanmár, mit rejtegetnék a hálószobában, hisz mindenki úgy csinálja :F

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) b. válasza WZP (#32) üzenetére


b.
félisten

Több dolgot nem értek a háborgásodban. Miért lenne ingyenes? Senki nem ír neked egy ilyen operációs rendszert ingyen. Senki nem kötelez hogy felrakd. használj Linuxot, mondj le dolgokról, aztán kész.
Ez nem egy jótékonysági szervezet, pénzért készítenek és árulnak egy terméket.
Google nagyobb szélhámos mint a Micro én azt gondolom.De akár a Kémkedő TV re vagy bármi másra gondolok, ebből áll a világ. Kicsit naiv a gondolkodásod, hogy azt hiszed,csak a Micro csinálja ezt.
persze egyáltalán nem örülök neki, félre ne érts.

A másik része, hogy nincs takargatni valóm, ha nekik az én kis életem kell hát tessék, törvénytisztelő állampolgár vagyok, pénzem sincs túl sok, innentől kezdve kémkedhet utánam az FBI nem találnak semmit. Nálad igen? Talán nem SWAT páncélos alakulata vinne el bilincsben.(poén) Aki meg terrorista az dögöljön meg, Azt mondom nyugodtan kémkedjenek, ha ezzel csak 1 ember életét megmentik aki felrobbanna valami idióta öngyilkos merénylő miatt, akkor csinálják.( A gazdasági kémkedés más tészta)

3. része a dolognak nem fos a Win 10 számomra az eddigi legszuperebb oprendszer a Win 7 mellett. meglepődtem, milyen zökkenőmentesen tudtam átállni a használatára, fel sem tűnt, hogy másik rendszer van a gépemben.Csak ajánlani tudom.

A cikkhez is hozzászólva : igazából nem rossz cikk, csak én nem tudom hova tenni, mert nekem nagyon tetszik a felület, letisztult, szép, nagyon bejön. Hála isten a widgetek is hiányoznak. csempék szépen helyettesítik őket, Az időjárás előrejelző csempe baromi pontos és szép, részletes. kár hozzányúlni, szerintem

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) icp1970


icp1970
senior tag

Tetszett a cikk.Köszi.

(#36) t72killer válasza b. (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A gazdasági kémkedés más tészta" - és hogy választod el a kettőt egymástól? A "hiperbecsületes" amcsiknak se sikerült, "véletlenül" sikerült hazai pályára játszani pár német-francia nagyvállalat igencsak kényes fejlesztési infóit.

Ezenkívül az egész célzott reklámozás nem más, mint gazdasági kémkedés kicsiben. Ha ügyetlen vagy és rácuppansz, úgy jársz, mint szegény magyar nyugdíjas, aki megveszi az ágyneműt 200eFt-ért és a "lámpát" 120eFt-ért az ügynöktől. Ja, lehet h nem te leszel az áldozat, hanem a célzott linkre klikkelő nagymamád, aki szűkös nyugdíját már lehet, h nem a legokosabban osztja be.

A felrobbanó idiótákat nem a MS követi, vannak erre külön szervek megfelelő - célzott - eszköztárral. Megaztán ekkora hírverés mellett melyik az az agyhalott tenorista, aki win10-en akar majd kommunikálni??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) WZP válasza b. (#34) üzenetére


WZP
aktív tag

Lehet, hogy ez csak az én baromságom, hogy zavar, hogy kormányok, cégek, szervezetek az én úgynevezett biztonságom érdekében(meg a pénzért) két lábbal tapossák az ember magánszféráját.

Az ingyenes online levelezésemben megtűröm a célzott reklámot, viszont az operációs rendszeremben a módszeres, és válogatás nélküli kémkedést NEM.

Mert persze számolatalanul állnak a DX12-t támogató, játékok jó része által kizárólagosan támogatott, a piacon domináns operációs rendszerek :)

Értsd meg, hogy meg kell húzni a határt, hogy mit tűrsz meg, és mit nem, mert ha senki nem csap a kezükre ezeknek... akkor nem lesz megállás, és az már csak téged is zavar majd amikor excel táblában vezetik, hogy melyik nap mit ettél, és hány levegőt vettél...

Mint fentebb írtam már, ezen már gondolkoztak emberek, többek között az 1984 című műben.. Nem egy szép jövőkép.

Persze ez csak a szubjektív véleményem, engem aztán nem zavar, hogy mások kontroll nélkül beengedik a microsoftot a hálószobájukba, amíg ez opcionális, és az "off" gomb megnyomásakor tényleg megszűnik az adatküldés.

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#38) zs569


zs569
csendes tag

Szerintem a Windows 7-nek sokkal szebbek az atlatszo ablakai, a Start menu jobb, a Control Panel rendesebb, es minden sokkal egyszerubb es rendezettebb. Jelen pillanatban Window XP-t hasznalom, de csak azert mert ez gyorsabban beindul mint a Windows 7. SSD hard drive-om van es arrol ugy beindul mint a villam. Nagyon gyors es en ezt szeretem! A vilagert nem adnam fel ezt a sebesseget.

Nem szeretem amikor valtoztatgatjak a rendszer mukodeset vagy a user interface-t anelkul, hogy nekem szuksegem lenne ra. Peldaul egyszer hozzaszoktam a Word 2003 hasznalatahoz, es azota is azt hasznalom, mert a Word 2007, 2010, 2013 user interface-e nem tetszik. Megertem, hogy vannak sokan, akik mindig az ujat szeretik mindenbol. De engem nem erdekel az uj. En a gyorsasag es hatekonysagot szeretem, es nekem a Windows XP tetszik. Az XP-t megtanultam ugy beallitani, hogy virusirto nelkul is teljesen biztonsagosan megy minden. Virusos site-okat nem szoktam visitelni. Emailben kapott linkekre pedig nem kattintok ra. Szoval, tudom, hogy hogyan kell vigyazni arra, hogy ne kapjak virust. Ami mukodott evekig nekem, az ezutan is jo lesz.

(#39) zs569


zs569
csendes tag

A masik, amit nem szeretek a CLOUD. Ha en lennek egy cloud szolgaltato adminisztratora, akkor barkinek a fotoit es irasait elolvashatnam es beleturkalhatnek masoknak a legszemelyesebb dolgaiba. Nekem nincsenek meztelen kepeim a gepemen, de ez nem azt jelenti, hogy nyugodtan engednem, hogy turkaljon valaki az en irataim kozott. Micsoda vilag ez? Meg en fizessek havonta azert, hogy egy idegen az en hard drive-omat atnezze es atolvassa? Azt gondoljak, hogy en bolond vagyok? A Windows 10-zel ugyanez a problema, de mivel a cloud mar korabban is letezett, ezert sokak kezdenek hozzaszokni mint a beka is, ha fokozatosan melegitik fel, akkor meg lehet fozni. De ha hirtelen dobjak a forro vizbe, akkor kiugrik.

Volt regen egy vicces gyerekfilm, amelyben egy "Tom Sawyer" nevu gyereknek azt parancsoltak a szulei, hogy fesse le a keritest feherre. Tom kiment es elkezdett ugy festeni, hogy amikor a baratai jottek, akkor megkivantak a festest es kertek tole az ecsetet, hogy had festhessenek ok is. Tom-nak az volt az otlete, hogy penzt ker azert, hogy festhessenek a baratai. Egy kicsit a CLOUD is hasonloan mukodik. A virusok es hacker-ek nehez uton probalnak behatolni a gepekbe, hogy elolvashassak, hogy az emberek mit tarolnak a szamitogepukon. A CLOUD keszitoinek pedig az emberek MEGENGEDIK, hogy szabadon garazdalkodjanak es turkaljanak az irataik kozott. Sot, nem csak ingyen, hanem meg penzt is fizetnek az emberek azert, hogy masok turkalhassanak az irataik kozott. Micsoda zsenialis talalmany! Langesz volt, aki kitalalta a CLOUD technologiat! :)

(#40) tDr1v3r válasza zs569 (#39) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Rég olvastam ennyi baromságot, mint az utóbbi két hozzászólásodban.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#41) Kékes525


Kékes525
félisten

Köszi a cikket, felhasználom, ha majd telepítem a 10-et.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) b. válasza t72killer (#36) üzenetére


b.
félisten

Csak itt az a gond, hogy ezt nem csak a szuper becsületes Amcsik csinálják, hanem évtizedek óta így működik az egész világ.
magyar kémek:[link]
Gondoltad volna, hogy a rendszerváltáskor mondjuk 20 magyar kém volt amcsi börtönben?
A franciák és a Németek még durvábbak , ugye köztudott, hogy a Németek és az Amcsik együtt kémkednek országok után, mint Pl Ausztria és Magyarország.
Nem a Win 10 hozta ezt el közénk, hanem évtizedek óta jelen van. meglepődnél , hány mobilszolgáltató áll kapcsolatban közvetett módom nagyobb országok nemzetbiztonsági szövetségeivel.
A Célzott reklámozás pont nem a Microsoft érdeme, hanem a Google csodás találmánya.

A robbantással nem a Windowsra gondoltam , hanem a kolléga írta a kommentjében , hogy az FBI ki tudja kérni tőlük a teljes ügyféllistát akár, mindennel karöltve.Olvasd el mire reagáltam akkor jobban átlátod mit miért írtam.Köszi.

Akinek nincs takargatni való dolga és hétköznapi proli, mint én, az pont leszarja az egészet. Mint írtam, nem támogatom, de amikor nálunk a munkahelyre valaki beadja az önéletrajzát és az irodista csajoknak az az első ,hogy megnézik a FB profilját és képeit, akkor nem is tudom miről beszélünk.Ezen múlhat a jövőd, az állásod, hogy eltartod e a családod. Na ez az igazán gáz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) b. válasza WZP (#37) üzenetére


b.
félisten

Teljesen megértem azt, amit írsz és igazat is adok neked.A levelezésed reklámjai a legdurvábbak közé tartoznak , azt viszont te is tudod gondolom. Ezért nem használok webes felületű levelezést, csak telepített levelezőprogramot.

Persze , tudom hogy ez sokkal globálisabb meg satöbbi, csak a Win 8 és a Win 7 is már tudott rólad információt nyújtani, a Googleről és társairól már ne is beszéljünk. Így használtad már a Dx 11 -et is, azt sejtetted? Az a gond, hogy ez nem a Win 10 érdeme, hanem a régebbi operációs rendszerek és felhasználói programok közössége is már műveli.
Egy érdekes cikk, ajánlom figyelmedbe a linket, amiben arról írnak, mit tud rólunk a Micro.( 2011 )[link]
ha elolvastad, van egy keresztlink arról, mit tud rólunk a Google. Mind ezt 4-5 évvel ezelőtt.

Amúgy anno pont arról írt egy magyar programozó cikket, hogy ezek a beépülő Widgetek szolgáltatnak sok információt más cégeknek, amiket azt sem lehet tudni kik és merre, hogyan....

zs569(#39) :
Úristen ember, erre szokta anno anyukám azt mondani, hogy ha hallgattál volna, okosabb maradtál volna.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) electrodoki válasza zs569 (#39) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Édes jó istenem... Te nem vagy ép, az tisztán világít... SSD HARD DRIVE!! :D AZ SOLID STATE DRIVE, NEM HARD DRIVE te agykoponya. Tom hogy jön ide? :D XP gyorsabban indul, mint a win7? :D Még jó. Nekem is SSD-m van, és a win7 11mp alatt indul :D Abszolút hozzá nem értés, és fontoskodás... Ez vagy te!

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#45) tothmaxy182 válasza WZP (#32) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Ahogy mondod, facebooknál és googlenál én vagyok a termék. Windowsnál viszont nem, és mivel a windows-ért fizettem, ezért nem is kapok az arcomba idegesítő reklámokat. Viszont (elvileg) kapok egy jobban használható rendszert azzal, hogy az adatgyüjtésből a Microsoft fejleszti pl a Cortanát.
Ha meg kapsz egy szar terméket Windows néven, akkor megy a háborgás, hogy mekkora trágya lett ez az OP-rendszer. Persze, hogy az lett, ha a Microsoft nem tudja hova fejleszteni, mert nem ismeri a felhasználóit.

Amúgy meg Windowsban gyakorlatilag bármit be lehet állítani, és ki is lehet kapcsolni az összes adatgyüjtési opciót. Facebookon vagy Google-nál nem tudsz tenni semmit az ég világon az adataid védelméért.

(#33) t72killer: És ami a hálószobában történik az ott is marad. Nem kapsz a Microsofttól kéretlen reklámújságokat a postaládádba pénisznagyobbításról meg szőrtelenítési tippekről, mivel nem kereskedik a hálószobádban látott adataiddal. Ellenben kapsz egy kényelmesebb ágyat, egy nagyobb TV-t és egy szebb feleséget, de ezek mindd a hálószobád kényelmét szolgálják.

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#46) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ugyan nincs meg Win 10-esem, de mar ezzel a modszerrel sem mukodik az Idojaras gadget, ugye?
A masik: ha egy proginak max win 8.1-ig van hivatalos tamogatasa, az mitol fugg, h elindul-e win 10-esen? (cad/cam szoftverre gondolok)

(#47) gduck válasza zolikaDB (#46) üzenetére


gduck
addikt

Működik az időjárás widget, csak ne a windows-ra nézzél, hanem az ablakra :)

(#48) b. válasza zolikaDB (#46) üzenetére


b.
félisten

Időjárás csempe van, szép nagy, pontos precíz és részletes. Sima asztali felületről egy gombnyomással megnyílik, mert csempés a startmenű.
Én win 7 ről frissítettem, minden programom még a játékok is újratelepítés nélkül tökéletesen futnak. Legalább is nálam.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) t72killer válasza tothmaxy182 (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ellenben kapsz egy kényelmesebb ágyat, egy nagyobb TV-t és egy szebb feleséget, de ezek mindd a hálószobád kényelmét szolgálják."

OK, akkor küldd nekik a live feed-et a webkameráról, tetszés szerint mehet a wc-ből és a hálószobából is, hátha küldik azt a szebb feleséget-> kinek a pap, kinek a papné.:U Cortana -> nem az insider-program dolga lenne ehhez a nyersanyagot szállítani??? Ott az adatokért cserébe kapsz egy ingyen windowst. Így meg fizetsz kp-vel ÉS adatokkal.

FB-profilom ki van takarítva - se kép, se személyes adat nincs rajta évek óta. Linkedin-en van fent a munkához szükséges minimum. gmailben még egy időben mintha írták is volna, hogy ne írjon az ember emailbe hitelkártyaszámot és egyéb érzékeny adatokat (bár lehet, h msn volt).
Ezekután azt is gondoljam meg, mit írok a gépre?

Komolyan nem értem az embereket: vannak akik szeretnének magánéletet, ez téged mégis miért zavar?? Ha annyira meg szeretnéd osztani az adataid, tedd, alapbeállításon hagyod a rendszert és kész. De az miért böki a csőröd, ha valaki nem akar hangmintát megosztani, stb??

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) tDr1v3r válasza t72killer (#49) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem, a Cortana hozzád igazodik, a te igényeid szerint nem az insiderekéhez.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.