Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

"Ezektől eltekintve tetszik a rendszer" :Y még aznap gyalulnám le ilyen súlyos működési hibákkal

..szerintem jónak tűnik

(#2) The DJ válasza shteer (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Nem véletlen, hogy szinte sose telepítek újra, nekem ez akkora előkészületekkel jár, hogy inkább hagyom így és reménykedek, hogy mindenre lesz megoldás rövidesen. A Win 10 telepítése után csak a megszokott programok, beállítások és felületek visszaállítása volt 4-5 nap és még így is van, ami nincs kész. A korábbi Windows 7 Pro is a laptopom megvásárlása óta volt fenn, az pedig valamikor 3-4 éve volt.

Egyébként a Wifi és a görgetés a legidegesítőbb, a többivel együtt tudnék élni. Valószínűleg a hangkártya drivert is életre tudnám kelteni, ha lenne rá időm, mivel egyszer már sikerült.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) kuntics


kuntics
aktív tag

Én is most éltem a frissítéssel.Pontosabban vasárnap óta kb 12x telepítettem újra legalább 4 féle módszerrel,mert nem akarta a Bluetooth-t megtalálni(az meg nekem fontos,mert olyan egerem van).Szinte minden fellelhető drivert kipróbáltam,de nem találta soha,most valamiért telepítés után egyből jó lett.Még meglátom meddig marad,egy hosszabb tesztelés még hátravan.

(#4) The DJ válasza kuntics (#3) üzenetére


The DJ
addikt

A fő probléma nem is a rendszerrel van, hanem a fel nem készített driverekkel. Rengeteg gyártó van, aki vagy nem adott még ki Windows 10 drivert az eszközeihez, vagy ha adott is, akkor is csak egy félkész verziót.

Itt van például az én laptopom. Nem mondanám őskövületnek, de hivatalosan már ehhez sem készítettek Windows 10 drivert. A támogatási szekcióban Win 8-ra még találni drivert (bár már ott is hiányzik pár dolog), viszont ezek sem teljesen kompatibilisek a Win 10-el. Lényegében minden működik, csak eltűntek olyan apró funkciók, amik azért mégsem lennének elhanyagolhatók. Van hang, csak nincs mikrofon, van Wifi, csak éppen instabil és lassú, van tapipad, csak görgetni nem lehet vele. Ja igen, azt még meg sem néztem, hogy bluetooth-om van-e. :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5) JasL válasza The DJ (#4) üzenetére


JasL
senior tag

Én a driver problémákra azt tudom tanácsolni, hogy mentsd le egy backup programmal (én Marcium Reflect Free-t javaslom) a mostani Win10-es rendszered, rakd vissza az előzőt (8.1) és egy ingyenes driver backup programmal (DoubleDriver) mentsd ki a teljes driver készletet, majd restore Win10, és ami nem működik, azt szépen erőltetett driver installal (eszközkezelőben Uninstall, pipa be: driverfájlok törlése is) - jobb-klikk, driver fájlok tallózása - szépen felteszed Win10 alá. A Win10 semmit nem változtatott a driver rétegben, 100% kompatibilis az előző generációs 8.1 driverekkel. Ebben teljesen biztos vagyok, mert MS kiadta közleményben, valamint saját tapasztalat is igazolja. Nem garantált persze, hogy minden működni fog újra, a driverek vezérléséhez telepített 3rd party app-ok természetesen nem mentődnek ki egy driver backup programmal sem. De kezdésnek jó (pl Wifi-t szerintem megoldaná vele, Bluetooth-t szinte biztosan, touchpad-et nem biztosan).
Másik verzió, hogy fogod a laptophoz kapott gyári Win8.1-es drivertelepítőidet, és szépen felteszed rá.

[ Szerkesztve ]

(#6) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"viszont én a tiszta munka híve vagyok, ezért rövid tesztelés után legyalultam az egészet "

Helyes. De előtte minden driverről érdemes másolatot készíteni. Erre alkalmas a DriverBackup! program.
Innen tölthető.

Rendszergazdaként indítva minden drivert le tud menteni. Lesz mihez visszanyúlni, ha beüt a baj.
A mentés egyszerűen betallózható az eszközkezelőből.

"A Wifi SIRALMAS! Ezer meg egy drivert próbáltam, de rengeteget romlott a netezési élmény. Az oldalak lassan, akadozva töltenek be,"

Tapasztaltam.
Akkor jön elő ez a betegség, ha energia kímélő beállításokkal hibernálódik a gép. Kiegyensúlyozott profilban jó.

"- Készenléti állapot után (a fedelet felnyitva) csak feketeség van. Nem jelenik meg a háttér, aminek kellene. Kattintok egyet-kettőt, utána észhez tér"
Random előjön nekem is. Bár nekem már Windows 8.1 alatt is jelentkezett a VGA driverek cseréje után.
Ha jól sejtem, akkor az Intel sara.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) The DJ válasza JasL (#5) üzenetére


The DJ
addikt

Windows 7 Pro volt az előző rendszer és egyelőre nem szeretném bolygatni a tizest. Most feltettem a Wifihez egy másik drivert és ezzel egyelőre jobbnak tűnik a netezési élmény. Bluetooth van szerencsére. Hamarosan ráfekszem a hangkártya problémára és a görgetésre.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8) szabonagyur válasza shteer (#1) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én ki is hajítottam egyből a Win10-et, de ahogy olvasom mindenhol más nagy gondok vannak :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9) The DJ válasza The DJ (#7) üzenetére


The DJ
addikt

Újraindítottam, közben telepített valamit, most pedig jó a mikrofon és hang is van. Ki érti ezt? :) A problémák megoldják magukat :))

Már csak a görgetés van, ami zavar.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) szabonagyur válasza The DJ (#9) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dell nem vette ki Win10-ből szóval csak normális drivert kell valahonnan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11) The DJ válasza szabonagyur (#10) üzenetére


The DJ
addikt

A service tag beírása után a hivatalos Windows 8 drivereket tettem fel először a Dell honlapjáról. Itt az egér/tapipad beállításáért felelős program kinézete már alapból teljesen más volt, mint Windows 7 esetén. Pár menüpont eltűnt, lett 1-2 új, de a jobb oldali sáv görgetéséért felelős beállítások egy az egyben el lettek tüntetve (erre sokan panaszkodtak más fórumokon is). Helyette van 2 ujjas görgetés, ami számomra használhatatlan. A régebbi felületű konfigurációs programon keresztül tudtam engedélyezni a hagyományos görgetést, de ott meg nem lehet kikapcsolni ezt a hirtelen megindulást. Gondolom registry hackkel ki lehetne lőni ezt is, de ahhoz egyedül kevés vagyok.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#12) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

... Nem tudom hogy találom meg leggyorsabban az eszközkezelőt...

Szerintem a leggyorsabb vagy a win gomb és utána elkezded írni, hogy eszközkezelő majd enter, vagy win gomb és x, így előjön egy menü pár hasznos dologgal.

Nekem egyelőre tetszik és minden működik, bár nekem asztalira került fel. Én úgy tudtam, hogy a win7 win8 driverek működnek a 10-esen is. Tehát ha eddig volt hozzá driver akkor most is mennie kell.

Külön örülök, hogy végre itt is működik az ablakok gyors rendezése. Ha nyomsz egy windows gombot és egy irányt, akkor az épp aktív ablakot kiteszi vagy a kijelző felére (jobbra vagy balra gomb), vagy a kijelző valamelyik sarkára (pl.: windows gomb + jobbra, majd fel esetén kiteszi a jobb felső sarokba).

Illetve windows + tab-al elő lehet hozni az "munkaterületeket" és több munkaterületet is létre tudsz hozni és szét tudod osztani a programokat közte. Sajnos a váltás az asztalok között nem annyira gördülékeny mint mac-en, vagy egyelőre nem jöttem rá hogy kell gyorsabban váltani köztük :( Jelenleg úgy látom windows + tab majd megint tab és utána tudsz jobbra balra mozogni az irány billentyűkkel.

Egyelőre még nem volt időm kitapasztalni, a gépház nekem is idegen még...

[ Szerkesztve ]

(#13) szabonagyur válasza ilyen_85 (#12) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eszközkezelő: Win8.1 óta start gombon jobb gomb és eszközkezelő pont.

Nem minden Win7 és Win8 driver megy, laptopok esetében inkább nem mennek, asztaliban is olyan 15-2% nem megy.

Amit írsz képernyő rendezés működik a 8.1 alatt is, de asszem a Win7 alatt is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14) ilyen_85 válasza szabonagyur (#13) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Akad rá pár megoldás én jobban szeretem a billentyűzeten elintézni a dolgot :) illetve nekem a win8 csak pár hónapig volt meg :) ezért lehet hogy már ott is volt erre lehetőség, de nem jöttem még rá :)

[ Szerkesztve ]

(#15) kmisi99


kmisi99
addikt

Ahogy látom rengeteg ember szív a Wifi vel. Én is csatlakoznék a klubbhoz, a videók nehezen töltenek be, a honlapok van hogy félig, van hogy csak egy fehér háttér van, és ő úgy gondolja betöltött, rengeteg DNS és time out van miközben egy F5 és simán betölti a honlapot. A torrent 0-3MB között ingadozik, és ezek mellé kifekteti a routert, De nem a router hibája. Nagyon örülök, hogy az SSD másik felén még ott a jól bevált, win7, lehet, hogy újra igénybe veszem a kiváló hibátlan szolgáltatásait.

(#16) bmate7 válasza ilyen_85 (#12) üzenetére


bmate7
csendes tag

Asztalok kozti valtasra van billentyű kombinacio, azt hiszem control + win + job\bal nyil

De vagyunk-e azok, amik lehetnénk?

(#17) ilyen_85 válasza bmate7 (#16) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Remek! Köszönöm szépen :) :R

(#18) Janus27


Janus27
tag

Úgy látom másnak is vannak problémái a Win10-el nemcsak nekem! Jómagam mindig a tiszta telepítés híve voltam úgyhogy win10-nél is így tettem és előjött néhány érdekesség/furcsaság/bosszúság. Az első: Nod32 8.0-nál nem működött a behatolásmegelőző rendszer, azonnal letiltotta. Pár nappal és néhány frissítéssel később magától megoldódott. A másik, mely a mai napig fennáll: ha hosszabb időre otthagyom a gépet és kikapcsol a "monitor" akkor miután folytatni akarom a munkát egyszerűen nincs hang. A bal alsó sarokban a hangerő ikonon megjelenik 1 piros x. Eszközkezelő HDMI audio tiltás utána újraengedélyezés és működik megint, de azért idegesítő. A harmadik gond: Néha "gondol" egyet és átrendezi az ikonokat. Amúgy egy Radeon R9270-es VGA-m van mely HDMI-n keresztül van összekötve egy LG plazma TV-vel és 1 kábelen megy ki a kép meg a hang is. Valaki tud esetleg valami megoldást?

ui.: 1 évig használtam ugyanezt a rendszert Win7-el és semmi ilyen gondom nem volt!

[ Szerkesztve ]

(#19) The DJ válasza Janus27 (#18) üzenetére


The DJ
addikt

Nálam is gondok vannak a hanggal sajnos. Most vettem észre, hogy bármilyen film/sorozat vagy online stream nézése során random időközönként beakad egy másodpercre és ez elég idegesítő.

Remélem ráncba lesznek szedve a driverek hamarosan, mert elég siralmas ez az állapot.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#20) Polllen


Polllen
nagyúr

Ha tényleg ennyire macera belakni a rendszer, el se kezdtem volna. Ha pedig 1 óra után is még valami nem megy, akkor kb. 5 perc és rendszer visszaállítás a backup image-ből és kenjék a hajukra a windows-t.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) szabonagyur válasza The DJ (#19) üzenetére


szabonagyur
félisten

ha a dell nem rakott fel win10 drivert meg akkor ne is remenykedj. Amihez van tamogatas mar driver is van..

A driver nem lete meg nem MS hiba.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22) Lajos_


Lajos_
tag

Az egyszerű USB-s headsetet a Win10 nem volt hajlandó elindítani. Drivert frissít, kéri az újraindítást, de semmi eredmény. Szint új HP Pavilion-ról van szó.
Az Elitebookomra ment fel a Linux Mint, miután 2 frissítés és 2 tiszta telepítés után is egy katasztrófa volt a rendszer. Bluetooth megszűnt, WiFi elgyengült. Win 7, Ubuntu illetve Mint alatt semmi gond nincs.
Ja, és az említett headset egy Samsung Galaxy S3-on OTG USB kábellel simán ment!! Akkor miről is beszélünk.
Mellesleg a net alapos átböngészése után döntöttem az eredetileg tervezett Lumia 950 helyett az LG G4 mellett.

(#23) flac28


flac28
csendes tag

Na frissitettem a tv boxon (Pipo X8) levő win8.1-et win10-re, amig ingyen adják. Először adott valami hibakódot, hogy nem tudja telepiteni, de egy hibakereső az MS honlapján megoldotta, utána simán felment.
Lassabbnak tűnik mint a 8.1, és a hot corners is hiányzik, praktikus volt csak egeres/érintőképernyős irányitásnál.
Van erre vmi jó megoldás/program ami visszahozza a hot cornerst/hot edges-t?

(#24) Mclood


Mclood
csendes tag

üdv
már bő fél éve használom a win 10-et eddig tökéletesen ment most jött elő egy olyan hiba hogy se a start menü se az értesítések menüt nem tudom meg nyitni még billentyűzettel sem

--->>> BLACK SHARK 5 PRO <<<---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.