Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [whiz:] Vista: FAIL

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

7..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) Móci válasza gamerkiller (#1) üzenetére


Móci
addikt

Pontosan...

Nekem anno nem tetszett a Vista, viszont a hetest hamar megkedveltem. Ha nem ég le tavaly ősszel a lapom, talán a májusi telepítésű rc még most is menne.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) PuMbA


PuMbA
titán

SP2? Egyébként meg én is azt mondom,hogy 7.

[ Szerkesztve ]

(#4) Lenry válasza Móci (#2) üzenetére


Lenry
félisten

párom laptopján még a 7100-as RC megy :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) whiz válasza PuMbA (#3) üzenetére


whiz
aktív tag

SP2. Egyébként itt nem "majdletorrentezemakkorahetet" módon mennek a dolgok, szóval nem úgy megy az, hogy jó, akkor azt mondom 7. Megvenni meg úgyse fogjuk, mert van egy zsák Vistánk. Hiába magyaráznám a vezetőségnek...

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#6) zoo8800 válasza gamerkiller (#1) üzenetére


zoo8800
veterán

+1
Win7 a tuti :D

rip and tear, until it is done

(#7) PuMbA válasza whiz (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem egy 5400rpm-es régi laptopvinyót alig keregtetett a Vista SP2.
A megoldás: SP2-es telepítő DVD-ről install-->nem kell kikapcsolni semmilyen szolgáltatást-->használni kell a gépet 2 hétig-->kerregés szinte eltűnik

[ Szerkesztve ]

(#8) szablya


szablya
tag

Win7 build 7256 32bit megbütykörészve, rc kulccsal ;] még a win update is gondtalanul megy. :U

Amúgy meg szerelj egy win7 rc-t és mellé egy kulcsot. Ez még legális. Aztán, ha úgy gondolod, megéri, májustól megveszed. vagy nem :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#9) Male


Male
nagyúr

...mondjuk Task Managerben meg tudod nézni melyik folyamat cseszteti a vinyót folyamatosan.

(#10) whiz válasza PuMbA (#7) üzenetére


whiz
aktív tag

Tudom, hogy eltűnik majd a kerregés, csakhogy ennek már most sem kéne lennie. Az meg egyébként nem zavarna, hogy tekeri a vinyót, de tekerje akkor, amikor tényleg nem csinálok rajta semmit, vagy úgy, hogy ne 100%-kal, mert így tényleg képtelenség bármire használni a gépet.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#11) cucka


cucka
addikt

2x1TB, szépen letükrözve, olyan gyorsnak kéne lennie, mint az állat.
A tükrözés nem növeli a diszkek teljesítményét, hardveres raid esetén pontosan ugyanolyan gyors kell legyen, mint ha csak 1 diszked lenne.

(#12) whiz válasza cucka (#11) üzenetére


whiz
aktív tag

Tükrözés esetén az írás valóban nem gyorsul, sőt kicsit lassabb, még hardveres raid esetén is (amit használunk). De azt nem tudom honnan veszed, hogy az olvasás nem gyorsabb, hiszen a két lemezről párhuzamosan történik az olvasás, így ideális esetben 2x olyan gyors is lehetne (gyakorlatban persze ez nem sűrűn fordul elő, de még szoftveres esetén is tudja az 50%-ot)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#13) cucka válasza whiz (#12) üzenetére


cucka
addikt

Ááá, na most jól beégtem, gyorsabban írtam, mint mielőtt gondolkoztam volna. :D
Természetesen igazad van, olvasásnál a tükrözés nagyobb sebességet jelent.

(#14) JColee


JColee
őstag

energiagazdálkodást nézted? alap beállítás szerint kikapcsolja a vista a vinyót, ha nincs aktivitás

(#15) whiz válasza JColee (#14) üzenetére


whiz
aktív tag

Esélye sincs kikapcsolni, ha egyszer folyamatosan tekeri :D (amúgy ki van lőve a vinyók kikapcsolása)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#16) tibi666


tibi666
senior tag

használni kell pár napig, aztán jó lesz. nekem nem tekeri.

(#17) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A merevlemez rendben van? S.M.A.R.T.-ot nézd meg, mert lehet, hogy hibajavítással szöszmötöl.

(#18) Fecogame


Fecogame
veterán

Nekem a Vista jól ment a gépemen ( lásd adatlap ), a Win7 viszont mint 1 álom :) Rakd fel.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) lorenzen válasza whiz (#12) üzenetére


lorenzen
aktív tag

..nem tudom honnan veszed, hogy az olvasás nem gyorsabb, hiszen a két lemezről párhuzamosan történik az olvasás..

Maximize the performance of Microsoft Vista and Intel Matrix RAID

Mondjuk innen.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#20) whiz válasza lorenzen (#19) üzenetére


whiz
aktív tag

A hsz-ben csak magáról a RAID1-ről volt szó. :P

De az meglep, hogy Vista alatt miért ennyire szar, egyébként nem Intel vackot használunk (a fájlszerverünkben viszont igen, és ott hasít is, mint a barom) ebben a gépben.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#21) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

kapcsold ki a superfetch-t. - ja, hogy ki van kapcsolva, oké.

[ Szerkesztve ]

(#22) bozont válasza whiz (#20) üzenetére


bozont
veterán

(superfetch mellesleg ki is van kapcsolva, akárcsak az indexelés meg a lapozófájl)

Szerintem ez lehet a probléma, így jó hogy állandóan tekeri a vinyót akár a start menü megnyitásánál is. Az egyik haverom pont így járt, Ő is kikapcsolta ezeket mert mindenhol azt olvasta, hogy így majd sokat gyorsul a rendszer meg a játékok. Aztán csak nem így lett, nála is mindig tekerte a vinyót. Erre mondtam, hogy próbálja csak ki ha visszakapcsolja ezen funkciókat és 1-2 hét használat után már elég gyors lesz a rendszer. Így is lett.

(#23) lezso6 válasza aero. (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor kapcsolja be... :DDD :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) whiz válasza bozont (#22) üzenetére


whiz
aktív tag

A Superfetch-csel ugyanúgy teker a rendszer bekapcsolás után, hiszen szépen betölti a - szerinte - használatra esedékes programokat. Na ez az, amire itt nincs szükség, mert atomsok komoly progink van, de alap, hogy naponta csak egyre van szükség (ez viszont random), szóval ne töltögessen semmit se, majd azt mi eldöntjük mire van szükség. Ebben az esetben természetesen normális, ha egy program nem úgy indul, hogy pl. klikkelek és már be is van töltve a CS4. Ez nem baj. Az viszont annál inkább, hogy hiába klikkelek, eszement darázás az eredmény, mert üresjáratban így is molyol valamit, és amikor klikkelek, addig sem fejezi be a parasztja, míg betöltene a program (vagy röhejesebb esetben a start menü. És azt a 10mp-et tessék ám szó szerint venni, mert tényleg volt annyi)... ez egyébként superfetch-csel is így van, mert amíg nem töltötte be, amit be akar, addig magasról leszarja a felhasználót (pedig ugye elméletileg az se így műxik), tapasztaltam eleget.
Otthon ez kevésbé volt zavaró, de itt a gépnek nem 1-2 hét után kell használhatónak lennie, hanem azonnal.
Ami a legröhejesebb: látszólag semmilyen folyamat nem használja a lemezt. No comment.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#25) lezso6 válasza whiz (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nézd meg a felügyeleti eszközöknél az Eseménynaplót, meg a Rendszerfigyelőt (vagy teljesítménymonitor, nemtom hogy híjják magyarul - angol neve PerformanceMonitor), ott csak tlaálsz valamit...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja, kb engem is ennyire szokott húzni az ideg ilyenkor.

(#27) akom


akom
senior tag

2GB -> XP
4GB -> WIN7

(#28) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Uraim!
Köveket előkészíteni! 3. 2. 1. és ne sajnáljatok! Mert:
Windows Vista powa!!!!
Hülye Win7-et nem tudom hogy lehet használni, a gyökér tálcája használhatatlan, tisztára fogyatékosoknak készült, mert az ikonról ismered meg, hogy mi fut, szal még olvasnod sem kell tudni, jahh cask ha egy valamiből több fut, tudjam már meg, melyik is kell nekem...
Mindent rám erőltet, amit a Win7 mondd az szent és sérthetetlen, Ha akksiról akarok játszani a laptopommal, felejtsem el, mert azért is visszaveszi a GPU órajelét, akármit csinálok, ráadásul marhára nem kompatibilis sok régi játékkal, ami pl Vistán lazán megy...
Pl NFS3, vagy Settlers3...
Szóval amíg futnak a játékok Vistán, meg van Supportja, biztos úristen, hog ykitartok mellette.. 100%-ig meg vagyok elégedve

És akkor innentől kezdve fél logout szóba sem áll velem :DDD

(#29) akom válasza bacsis (#28) üzenetére


akom
senior tag

Akkor nézd át jobban a win7et papamaci.
Mert beállítás kérdése minden. Win7 tálca..

A kompatibilitás is beállítás kérdése..

Erről a laptopos GPUról nem tudok mit mondani. (Desktopon játszok nem notin.)

(#30) bacsis válasza akom (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hűű tényleg úgy már jobb...
nem baj, ami jól működik, és bevállt, miért cseréljem? :)

(#31) Fecogame válasza bacsis (#30) üzenetére


Fecogame
veterán

Mert pl. gyorsabb? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32) _Voyage_ válasza bacsis (#28) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Ahha, fogyatékosoknak készült, nem lehet elolvasni, ikonról ismered meg, mi?

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#33) akom válasza bacsis (#30) üzenetére


akom
senior tag

Ez igaz !

Meg akkor hogy tudsz akkus notiról GPU t tuningolni ?! Az a +5FPS nélkül kibírhatatlan.
(Nem is tudom eddig a többi user miért nem vette ezt észre.. :DDD )

No Offense ! :R

(#34) _Voyage_ válasza bacsis (#28) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Csak most olvastam tovább.

Azon gondolkoztam el, hogy hogy lehetsz te a logout tuningistene, ha annyira nem értesz hozzá, hogy két kattintásból még windows 95-ön is futó programot elindíts?
Vagy hogy kikapcsold azt, hogy ne vegye vissza a gpu órajelét? :U

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#35) Cosmic Gate válasza _Voyage_ (#34) üzenetére


Cosmic Gate
aktív tag

logout tuningistene <== Mindent visz!!!!!!! :D :D :D
Egyformán kedveljük. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) bacsis válasza _Voyage_ (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Tuningoláshoz értek, nem az operációs rendszerek mélylélektanához :DDD :B
NEmbaj, akkor is marad a Vista nekem :)
És nekem tényleg nem siekrült elindítani rajta több régebbi játékot sem, hiába indítottam kompatibilitási módban, míg vistán ment... és olyan béna vagyok, hoyg igen, a tálcát sem tudtam, a régi kinézetére varázsolni :O

(#37) _Voyage_ válasza bacsis (#36) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Ahhoz tudjuk hogy értesz, nem is kicsit, szerintem az egész logout térdre borul előtted. :) :R

De win7 annyira marha egyszerű, hogy az kész.... :))

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#38) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Nálam több mint 1 évig futott a Vista hibamentesen, tökéletesen meg voltam vele elégedve, gyorsabb is volt, mint az XP. A Superfetch hasznos dolog, 1-2 hét után valóban vége a darának, és minden működik gyorsan és halkan. Szóval itt valami beállítás lehet a dolog hátterében, azt kellene helyrepakolni (szóval nem vista fail, hanem user error ;] ).

2010-re megvettem a sevent, egyelőre ezzel sincs semmi gáz, megy minden, mint a karikacsapás :K

[ Szerkesztve ]

(#39) bacsis válasza _Voyage_ (#37) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

valahogy ez a része soha nem érdekelt az informatikának...
induljon el a super Pi, a 3Dmark, meg pár játék, s onnantól kezdve soha nem másztam mélyebben bele az operációs rendszerekbe...
kerestem a win7-nél a régi tálca előcsalogatását, de nem találtam meg, így elkönyveltem hogy xar és kész... bezzeg ha tuningnál hiányozna egy újabb rekordhoz 50MHz, addig küzdenék, míg ki nem hoznám belőle :DDD

(#40) whiz válasza BLiNk3r (#38) üzenetére


whiz
aktív tag

7-esben ugyanúgy darál, ha be van kapcsolva a superfetch, de ha kikapcsolom, akkor nem... ez így okés is, de vista alatt akkor se nyugszik (mondjuk mostanra már nagyjából befejezte, de hát pont azért kapcsoltam ki, hogy egyáltalán el se kezdje, most akkor vagy nem az csinálja, vagy nem tudom, mind1 má leszarom :D ).

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [whiz:] Vista: FAIL
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.