Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt


;]

Annyira mondjuk tényleg nem vészes film, nálam mondjuk egyébként sem túl magas az elvárás küszöb, ami megtetszik azt általában végignézem. Ennek ellenére a kritikáknak is igazat adok, mert részleteiben tényleg eléggé csöpögős és gyerekes a story. Leginkább tini lányokra van az egész szabva.

[ Szerkesztve ]

(#2) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Engem csak egy apróság zavar, hogy a vámpír sosem volt egy cukorborsó, és pláne nem volt ideális apajelölt. Amit a kedves szerző művelt a figurával, az durva tévedés.
A vámpír lényege az öncélú sóvárgás a vér után. Szexuális töltetű figura, de utódnemzés képessége nélkül! (Alapból az eredeti alakjában vérre szomjazó síri szellem.)

Olvastam, láttam sok vámpíros sztorit, de eme rózsaszín változat letaglózott. A szerzőnek fogalma sincs róla, hogy mekkora bakot lőtt. Persze a tini lányok élvezik az örök szerelem édes ámítását, a veszéllyel való játszadozást, csak éppen egy vámpírból sosem lesz férj és apa.

Mesékre szükség van. Csak a szerző rossz figurát választott ki az örök szerelem szépségeinek és borzalmainak elmondására. Bár, ha a borzalmak taglalása is benne volt a tervében, akkor gratulálok neki. A sztori későbbi fejezetei alapján egészen különös módon élte meg és dolgozta fel a saját anyaságát, gyermekei világra hozatalát. ;] Ráadásul a vámpír, szexuális háttere miatt, a mesélő szerelmi elképzeléseiről is mindent elárul.

***

Amióta Edward megismerte Bellát,

sokszor éjszakázik:

:DDD

Love, love, love... :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3) whiz


whiz
aktív tag

A sztori itt-ott tényleg csöpögős kicsit, bár ez engem nem zavar. Érdekes megközelítése a vámpír témának az érzelmek ilyen megléte, és így egy emberhez való közeledése, túl sok ilyet nem láthattunk még. Nem nevezném baklövésnek, mert egy olyan lényről van szó, ami nem létezik (persze ki tudja valójában). Így pedig alapvetően többféleképp is be lehet mutatni, ez csak egy a sok közül - ámbár tényleg elég rendhagyó.
Btw Pengét remélem nem ennek ellentéteként láthatjuk, mert ő is egy vámpírtól származik, ha emlékezetem nem csal, és mintha némi érzelmeket is mutatott volna Nyssa felé. ;]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#4) mephi666 válasza Algieba (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

hasonló a véleményünk: ez szerintem egy romantikus vámpírmese... megnéztem, mert pár ismerős nagyon dícsérte és egy otthon lepihenős-sörözgetős délutánra beiktattam... elszórakoztatott a film, de legjobban a volvo c30 tetszett benne :) az interjú a vámpírral a kedvencem még mindig... meg a bram stoker féle drakula... nekem azok a komorabb hangvételű filmek sokkal jobban tetszettek... :)

habár ennek ellenére szerintem megnézem majd a többi részt is... számomra "popkornmúvi" :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Algieba válasza whiz (#3) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Az anyja a kilencedik hónapban járt vele, amikor megmarta az első részben ellenfeleként beállított vámpír. Ott is a marás változtatta át az embereket vámpírrá. Az anyja is vámpír lett, később Penge megölte.
Tehát semmi módon nem tud a hagyományos módon gyermeket nemzeni egy vámpír egy halandó nőnek. ;] Ezért tartom különösen bizarrnak Edward és Bella közös gyermekét.
Alapvető hiedelmekkel és biológiai tényekkel egy fantasy szerzőnek is illik tisztában lennie. :D

mephi666: Az Interjú a vámpírral sokkal jobb vámpírfilm.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) whiz válasza Algieba (#5) üzenetére


whiz
aktív tag

De mióta van nekik közös gyerekük? :o

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#7) TazLeacher válasza whiz (#6) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem tudom tisztában vagy-e vele, de ez egy 4 részes könyvsorozat alapján készült film, és ez az első rész...később lesz gyerek.

Egyébként én sem tartok semmi kivetnivalót a dologban. Mennyivel hitelesebb a gonosz vámpír? Ki monja, hogy olyannak kell lennie? Egy kitalált faj, így szerintem simán belefér. Ő így látja a vámpírokat. Annyi féle vámpír van már, hogy csak na, szerintem a romantikus is simán belefér a sorba. Ráadásul ugye ők "kívülállók", mint láthattuk nem ők az átlag. Az átlag vámpír gonosz...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8) plus44 válasza whiz (#6) üzenetére


plus44
veterán

Majd lesz. :)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#9) whiz válasza TazLeacher (#7) üzenetére


whiz
aktív tag

Ah, na ezt nem tudtam. Csak előkotortam este egy filmet a sok közül. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#10) TazLeacher válasza whiz (#9) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az első két könyv jelent meg eddig magyarul, a 3. és a 4. csak angolul. A film második része (Újhold) novemberben várható a mozikba.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11) mephi666 válasza TazLeacher (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

ott van erre egy nagyon jó példa: az interjú a vámpírral (amit előbb is említettem)... ott lestat a vámpír léte ellenére amennyire bírt, ember maradt :) nem egy öldőklő-vérengző-vérszívó fenevad lett... (ami a vámpírók hülye sztereotípiája)
de a mégjobb példa szerintem a stoker féle drakula... kb 7edikes voltam, amikor már olvastam... és szerintem az egyik legjobb vámpírtörténet... drakula sem egy vérengző állat... ő is sokkal több...
most szókimondóbb vagyok, mint előbb és a drakula kb olyan szinten van, mint a shakespeare - rómeó és júlia... de ha az ilyen szinten van, akkor a twilight egy egyszerű, csöpögős szappanopera :( mert szerintem ilyen minőségi különbség van közöttük...

de ez mind csak az én magánvéleményem... egy "vámpír" magánvéleményére pedig illik adni, mert beláthatatlan következményei lehetnek ;) ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) whiz válasza mephi666 (#11) üzenetére


whiz
aktív tag

"szerintem ilyen minőségi különbség van közöttük..."

Éééééééééés...? :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#13) mephi666 válasza whiz (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

"szerintem" (...a kulcsszó) ;)

egyébként azt is mondtam, hogy tetszett... és a következő részeket is megnézem, mert szórakoztató ennek ellenére... :) csak úgy éreztem, hogy a minőségbeli különbség akkora, mint egy playbackbuli meg egy élő hangverseny/koncert között :) ...de ez mind csak szubjektív vélemény...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) whiz válasza mephi666 (#13) üzenetére


whiz
aktív tag

Értem én, csak kötözködök... :P :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#15) Perhonen


Perhonen
újonc

Vámpíros filmnek elég gagyi, bár a tinilányoknak valóban tökéletes. Egyszer-kétszer meg lehet nézni a filmet de csak úgy, ha valaki nem olvasta a könyvet. Én először a filmet láttam és mondtam is, hogy hát nem volt olyan vészes, aztán bnőm rám tukmálta a könyvet, hogy olvassam el. Elolvastam és hát a film a könyvhöz képes nagyon kaki. Remélem a következő részt, amit megfilmesítenek jobb lesz és tanultak az előzőből.

[ Szerkesztve ]

(#16) brownus válasza DarkByte (#1) üzenetére


brownus
veterán

hehe, jó ez a kép, bár ezt a tinivámpír filmet nem láttam

(#17) ollie válasza Algieba (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért is kéne ragaszkodni a klisékhez? Egyébként te hány vámpírt ismersz, hogy teljes bizonyossággal ennyi tényt tudsz kijelenteni róluk? :)

***

(#18) brownus válasza ollie (#17) üzenetére


brownus
veterán

pedig kellene vagy illene, mert előtte jóval már lefektették a vámpírvilág alapjait, szabályait más írók. pl. ravenloft regények

(#19) ollie válasza brownus (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk itt az alapokat épp nem a D&D-s írók fektették le. :)

De miért kéne ragaszkodni az alapokhoz?

***

(#20) ollie válasza brownus (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

duplikáció

[ Szerkesztve ]

***

(#21) brownus válasza ollie (#19) üzenetére


brownus
veterán

nem kell, mindenki azt ír, és úgy ahogy akar.

én ragaszkodnék ha regényt írnék, a nő nem ragaszkodott. épp ezért nem fogom se a könyvét elolvasni se a filmet megnézni. nem érdekel az ilyen langyos vámpíros történet

[ Szerkesztve ]

(#22) plus44 válasza brownus (#21) üzenetére


plus44
veterán

Szerinted mi élvezet lenne abban, ha a történet magja, minden ilyen és ehhez hasonló könyven ua. lenne és csak a kerettörténet változna?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#23) brownus válasza plus44 (#22) üzenetére


brownus
veterán

mondasz valamit, de erre /is/ van példa elég, hogy vannak élvezetes könyvek hiába a mag, az alapok ugyanazok. ilyen szempontból kicsit merev vagyok, elismerem

ha lesz időm elolvasom a könyvet, gondolom az izgalmasabb mint a film, és majd utána véleményezem. lehet nem is olyan langyos!?

bár itt Algieba arra utalt, hogy egy vámpír nem szaporodik, nem képes szeretni, ilyesmik. íratlan vámpíros szabályok. bár a true blood-ban is megkavarták a dolgokat, és az nagyon tetszik, asszem öngólt rúgtam...

[ Szerkesztve ]

(#24) malwy


malwy
senior tag

Szerintem Megan jobban néz ki. A cikkben említett, hölgy kicsit rókás :DDD (mókás:) )

(#25) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Sóhaj. 'Öreg vagyok már, ehhez a ...' Írtam három vérszívós regényt. Ismerem a zsánert.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#26) whiz válasza malwy (#24) üzenetére


whiz
aktív tag

Végre valaki reagált a lényegre! :R :C

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#27) Sish válasza TazLeacher (#10) üzenetére


Sish
tag

Nekem mind a 4 könyv magyarul van meg.

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#28) plus44 válasza Sish (#27) üzenetére


plus44
veterán

Az meg hogy? :DDD

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#29) TazLeacher válasza plus44 (#28) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Gépen. Ott már van magyarul is.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) plus44 válasza TazLeacher (#29) üzenetére


plus44
veterán

Jah az igen, én azt hittem könyv, mert az még odébb van egy picit.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#31) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Megan Fox célzás akart lenni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) whiz válasza Jhonny06 (#31) üzenetére


whiz
aktív tag

A bejegyzésedet láttam, de ezt nem célzásnak szántam. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#33) Sish válasza plus44 (#30) üzenetére


Sish
tag

Igen jól mondja jer1cho gépen van meg magyarul. Nem tudom ki fordította de egész tűrhető :)

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#34) plus44 válasza Sish (#33) üzenetére


plus44
veterán

Én inkább megvárom míg jön a könyv, az valahogy egy másik élvezeti értéket ad neki. :)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#35) TazLeacher válasza plus44 (#34) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én is így vagyok vele.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) Sish válasza plus44 (#34) üzenetére


Sish
tag

Kinek a pap kinek a papné :D

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#37) plus44 válasza Sish (#36) üzenetére


plus44
veterán

Bezony. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#38) brownus


brownus
veterán

kis off, úgy látszik van akinek nagyon nem tetszett a könyv:D
szar

(#39) joey04


joey04
titán

"kis" késéssel, de pár napja láttam az első részt.
eddig azért maradt ki, mert pontosan azokat a véleményeket hallottam, amiket itt sokan mondanak, tini lányoknak szóló csöpögös szar. nos szerintem nem az, nagyon tetszett. :)
külön tetszik, hogy nem a szokásos lassan már-már unalmas vérengzünk mert vámpírok vagyunk vonalon halad a történet. Az sem rossz, de ez végre egy kicsit más. szerdán megyünk moziba megnézni a 2. részt. Aztán ha befejeztem a mostani könyvem, nekiállok ennek a sorozatnak. 3 könyv már kint van magyarul ha jól láttam.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) whiz válasza joey04 (#39) üzenetére


whiz
aktív tag

A második részre már én is kíváncsi vagyok. Eddig csupa fikázást hallottam róla, de az elsőnél is így volt (bár arról csak utólag értesültem, előtte azt se tudtam, hogy létezik a film), szóval csakazértis meg fogom nézni. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#41) joey04


joey04
titán

no a film letudva, szerintem nagyon jó lett

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) biznisz15 válasza joey04 (#41) üzenetére


biznisz15
csendes tag

Látam a Twilling 2-t nekem nagyon nem tetszik első része jobb volt :)

Számitógép ház alkatrészek szinrefujása olcson.|Szoftverjavítás,szoftverfrisités

(#43) Crystalheart válasza brownus (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jááájjj :DDD

(#44) Def26


Def26
félisten

Jövő hét Szerda, Tatabánya Vértes center, 24:00 2db jegy. Asszonnyal végig szenvedem a filmet (valami új részt). Mit gondoltok, nagyon utálnának ha vinnék egy psp -t és közben Dr.House -t néznék fülhallgatóval?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45) e=mc² válasza Def26 (#44) üzenetére


e=mc²
őstag

Szerintem elobb nezd meg mind a 2 reszt, hogy majd tudj valaszolni es tudd ki kicsoda. Aztan a moziban majd aludj egyet.

Ambulimax Provider

(#46) Def26 válasza e=mc² (#45) üzenetére


Def26
félisten

Megvolt az első két rész is.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.