Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kopi120


kopi120
tag

Jó kis leírás, köszönöm!
Régebben is érdekelt már ez a téma, de mindig olyat láttam ahol kis felbontásról beszéltek (320x240, stb), mennyire elvetendő ötlet 720p 20-25 fps-el történő streamelés? Illetve szerinted milyen webkamera lenne erre alkalmas?
Gúglizok én is, de te jobban körüljártad már a témát úgy érzem :R
Zoneminder meg tud vajon enni egy ilyen képet?

(#2) er2es


er2es
tag

F@sza :) nyaralás előtt nem rossz ötlet fellőni egy ilyet otthonra

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

@kopi120 : Net kérdése (feltöltési sebesség, késleltetés), meg vasé, hogy bírja. Nem megoldhatatlan, többen alkottak ilyet, de azt nem Raspberryvel :)
Nekem a Digis 20/10-en nem megy röccenés nélkül, bár aztán biztos lehetne még dolgozni rajta.

@er2es : Csak azt rendesen védd le, mert ugye megvan az a veszély, hogy valaki kiszagolja, hogy nem vagy otthon. Viszont egy WOL-lal kombinálva már nem olyan hülyeség.
Vagy a képögzítő pluginnel rögzíteni a képeket, és egy külső FTP-n tárolni -> nem igényel nagy sávszélt, nem feltűnő, és ha ellopják a gépet, akkor is megvan a felvétel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) Misi1979


Misi1979
őstag

Jó cikk, de én inkább maradnék a célszerszámoknál, pláne hogy 1x ezer forintért már lehet wifis ip-kamerákat rendelni Kínából, ami egyből tud ftp-re feltölteni, mailt küldeni fotókkal riasztás esetén, stb.

Nem igényel 0-24-ben egy aktív, bekapcsolt gépet, legyen szó akár Raspberryről vagy valami kiszolgált p4 linux szeróról.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#5) hcl válasza Misi1979 (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1x ezer az tizenezer?
Mert esetemben a webkamera az úgy 500-1000Ft körüli összeg, egy meglevő NAS-ra, torrentező vasra meg simán rá lehet cuppantani.

Illetve a cikk lényege nem annyira a konkrért sw-hw megvalósítás volt, ha megnézed, hanem hogy egy meglevő webkamera képét hogy lehet élőben egy weboldalra kitenni. Nem mellesleg sok embernek már van kamerája.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) hodostamas válasza hcl (#5) üzenetére


hodostamas
addikt

Nálam is menne így, de sajna elég messze kéne vinni a webcamot a szervertől :(

(#7) hcl válasza hodostamas (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

USB repeater legrosszabb esetben, vagy külső tápos hubot neki :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) BiP


BiP
nagyúr

Pont múlt héten gondolkodtam rajta, hogy kéne csinálni valami hasonlót, hogy amikor hosszabb időre nem vagyunk otthon, figyelhessem a lakást. (vagy hogy éppen mit randalírozik otthon a macska :) )
IP kamerára meg nem akartam plusz pénzt áldozni.
Az ötletet még nem követte tett, de most újra fellelkesedtem.

[ Szerkesztve ]

(#9) hcl válasza BiP (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:)

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) gybacsi_999


gybacsi_999
csendes tag

Több kamerát is tud egyszerre kezelni?

(#11) Uzsito


Uzsito
csendes tag

Szuper kis cikk, kellően részletes mjpg-streamer használatához.

Kár, hogy csak most találtam rá (5 éve volt!), miután pár hete végig szo*órollereztem a konfigurálását, szinte nulláról :DDD :W
Szépen működik amúgy x86 ubuntu server alatt usb webcam használatával, minimális erőforrás-igénnyel - 2018-ban guglizva sem nagyon találtam ennél jobb (egyszerűbb, hatékonyabb) alternatívát.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#12) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,

Android okostelefont (Huawei P10), hogyan használhatnék webkameraként !vezetékesen! ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.