Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Telefonra van zajszintmérő app.

(#2) igori válasza ncc1701 (#1) üzenetére


igori
tag

Az aztán igazán pontos, egy hokedli mikrofonnal... Remek tanács...

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tesztet! Én a green szériáról nem hallottam sok jót, a gyakori fejpakolászás miatt hajlamosabbak elhullani - én ezt hallottam több helyről is, nektek mi a tapasztalatotok?

(#4) blu79


blu79
addikt

Köszi a tesztet, csak megerősíteni tudom azt amit a WD Green és Blue szériáról írtál, leghűvösebb leghalkabb illetve legmelegebb leghangosabb, de ez a zajszint a Bluenál nekem elèg halknak tűnik. Mindkettőböl van 1-1 :) A zöld 2 éve van meg, remekül teszi a dolgát, adattárolásra használom. A Blue az kb több mint fél éve van meg és csak játékra használom, ez is remekül működik :) . A Greent játèkra nem nagyon ajánlom mert egyes jàtékok nèha megakadnak egy fèl mádodpercre. A Green lekapcsol ha nincs használatban ( energiagazdálkodás) ezt nem lehet kikapcsolni mert gyárilag bele van írva ez a funkció, persze felűl lehet írni, de nem egyszerű és nem ajánlott.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#5) Tutu7030 válasza ^Clown (#3) üzenetére


Tutu7030
veterán

A nasban (zyxel nsa325) harmadik éve pörög egy 1TB-os green, eddig még nem volt vele baj. A gépben van egy 3TB-os is, na azt kicsit lassan csatolja fel ( 1 partició, ext4, rengeteg kis fájl). :D De utána már azzal sincs gond.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6) weiss válasza ^Clown (#3) üzenetére


weiss
addikt

wdidle.exe megoldja.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#7) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Van egy asus ac56u routerem és arra kötve egy 500Gb wd passport edge.
Ezt szeretném cserélni egy 1 Tb-osra,amit egy külső házba tennék.
Ha jól olvasom akkor a red szériát ajánljátok?

(#8) m1hy


m1hy
csendes tag

Nekem a blue -val vegyes érzelmeim vannak, nálunk 2010-11 -ben lett véve 115db irodai használatra rendszer diszknek, de kb 25-30 elpukkant a garancia idő lejárta után hamar.....

"If everything in the universe is made up of atoms, and atoms are 99.9999% empty space, then most of the universe is empty."

(#9) ^Clown válasza weiss (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az mit tud?

Tutu7030: köszi :R

(#10) weiss válasza ^Clown (#9) üzenetére


weiss
addikt

Le tudod vele állítani a fejparkolást, ill. be tudod állítani, hogy mennyit várjon.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11) ^Clown válasza weiss (#10) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a tool gondolom pl. egy NAS-ban lévő HDD-t már nem tud vezérelni, vagy tévedek?

(#12) #56573440 válasza SonyNex7 (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igazabol ha belefér anyagilag simán. Jobban bírja a folyamat üzemet de amennyire látom ott van gyakorlati előnye ahol több van egymás mellett nasban pl. A rezgesre kevésbé allergiás amit a szomszedtol kap és elvben a vezerloje is jobban kezeli a hibákat pl ha hibás szektort talál nem repül ki egyből a kötetből. Cimbora greenel pakolt 4 vinyos nasa szenvedett folyamat ilyenekkel. Lecserelte rendre és hónapok óta hibátlan.

Egy vinyos kb adattarnak szinte mindegy szerintem de ha van lóvé rá inkább a red szerintem

(#13) Tutu7030 válasza ^Clown (#9) üzenetére


Tutu7030
veterán

Na, vissza minden! Rosszul emlékeztem, nem is green van a nasban..:D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#14) ^Clown válasza Tutu7030 (#13) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:DDD RED van benne?

Az én NAS-omban 2x1TB RED van, elégedett vagyok velük. Talán lehetne egy kicsit csendesebb, de abszolút tűréshatáron belül vannak.

[ Szerkesztve ]

(#15) hallador válasza SonyNex7 (#7) üzenetére


hallador
addikt

NEM! A cikk igen pongyolán fogalmaz, pont a lényeget nem írja le, minden más nem fontos dolgot meg igen, ugyanis ez nem ilyen egyszerű. A RED mint HDD, nem ajánlott asztali gépbe de mint ahogyan eleve a család többi tagja sem, és hogy ez egy USB-s keret, vagy beépített valami, de itt a lényeg a RAID-en van:

RED, RED Pro, RE, Vendor type, és még adott régebbi VelociRaptor sem.

Miért? Mert van egy technológia melynek a neve TLER: Time Limit Error Recovery Ez azt csinálja, ha egy hálózati meghajtóban (NAS) van például 5 merevlemezed, RAID 5-be kötve, és egy spare lemez, akkor ameddig a green/blue/black a beépített hdd firmware miatt elkezd neked hibát javítani, és akár 20 - 120 sec is lehet, ameddig beakad a hdd, addig ha nonpaged area blokkokat érint össze is szarja magát az operációs rendszer, ha pedig csak adat van ott, akkor addig vár ameddig ki nem javítja, vagy el nem dobja.

Na most ha egy NAS-ba ilyet csinál és e-miatt megáll a raid tömb akkor ott ette meg a fene az egészet. A RED/RED Pro/RE ilyenkor vár 7 sec-et, és kirúgja a tömbből a lemezt a raid kezelő szoftver, ott a spare beáll a helyére.

Röviden, aki NAS-ban egy vállalatnál green/blue/black lemezt használ, azt ott kell kivágna mint macskát... az hogy otthon a játéknasba beleteszi barkács benő, mert elolvasta ezt a cikket, hogy a blue baszki mennyire császár mert gyorsabb, na az egy dolog... Aki meg egy merevlemeznek használ, vagy rendszerlemeznek RED/RED Pro/RE disket az is megérdemli.

Itt a hálózatban nyújtott összteljesítmény számít, nem egy merevlemezé, ezért nincs értelme egy RED lemezt vizsgálni.

(#12) blackrulz

No igen megelőztél, pontosan erről van szó!

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) weiss válasza ^Clown (#11) üzenetére


weiss
addikt

Nem vezérel, hanem beállítja a HDD-t. Szóval egyszer beállítod, aztán teheted NAS-ba a lemezt.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17) ^Clown válasza weiss (#16) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Oh, firmware-ben lehet akkor módosítani. Ez hasznos infó volt, köszi szépen.

(#18) SonyNex7 válasza hallador (#15) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Szerintem nem értetted amit írtam.
Egy egyszerű 1db HDD kell amit egy routerre szeretnék kötni.
Most 500Gb wd külsőmervelemz van rákötve.

A kérdés vegyek egy hasonlót 1-2 TB-ost,vagy vegyek egy itt ajánlott HDD-t és én tegyem bele külső házba.
Melyik éri meg jobban anyagilag és stabilitásilag?

(#19) hallador válasza SonyNex7 (#18) üzenetére


hallador
addikt

Értem én, pontosan erre volt a válasz, hogy ilyen esetben a RED/RED Pro/RE Ventor type, VelociRaptor nem jó választás. Mert nem egy merevlemezes környezetbe szánták egyiket sem, hanem minimum kettőbe, de igazán 4-től használható értelmesen (RAID 5 + Spare, Raid 6.).

Szóval a kérdésedre a válasz nem jó a RED. (Ha csak nem NAS-t akarsz felkötni arra a routerre... De ugye mint írtad egy merevlemezről van szó)

Ide valamilyen sima asztali HDD lesz a megoldás, mint a green/blue/black.

3,5 "-os lemezt akarsz szerintem szinte mindegy, mert így is úgy is fog kelleni egy külső táp, és így is úgy is nagy helyet fog foglalni, és hangosabb lesz. Szóval ebben a méretben árban lehet jobban jársz egy olyan verzióval, amit kompletten megveszel vendor szinten.

Külső 2,5"-os kerettel jobban jársz szerintem, már csak azért is, mert nem kell hozzá semmilyen külső táp, és a táskádba is belefér, ha szükséges.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) ncc1701 válasza igori (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Remek példa arra, h ha csendben maradtál volna, okosabbnak tűntél volna. Igen, vacak mikrofon, de relatív zaj mérésre jó, azaz egymáshoz képest meg tudná mondani, h melyik mennyire zajos.

(#21) SonyNex7 válasza hallador (#19) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Akkor lehet hogy én nem értettem azt amit írtál :) :R
Most is 2,5"-os van.
Melyiket ajánlod ugyanebben a méretben ami komplett?

(#22) hallador válasza SonyNex7 (#21) üzenetére


hallador
addikt

2,5-ben szerintem vegyél egy alu keretet, ha tudja a Routered az USB3-at elvileg tudja, akkor inkább egy USB3.0-s keret egy 1 TB-os blue-val.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) ncc1701


ncc1701
veterán

Amúgy érdemes statisztikákat nézni itt, és itt.
Oszt rá lehet jönni, h nem a wd a legmegbízhatóbb. Mondom ezt úgy, h nálam is 3db wd red pörög otthon a szerveremben raid5-ben. És idén kapja a 4. lemezt majd.

(#24) bozont válasza hallador (#19) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk attól hogy nincs kihasználva az adott funkciója, még nem magyarázza hogy miért nem érdemes egy darabot betenni az asztali gépbe. Én pl adattárolásra akartam egy hdd-t, ami halk, hűvös és megbízható. A sebesség sokadrangú. Mivel az évek során sok WD vinyóm volt, szinte csak jó tapasztalatokkal, úgy döntöttem maradok is nála. Így a blue és black ki is esett. Maradna a green, viszont több rossz tapasztalatot olvastam róla mint a többiről. Így az egyedüli ami maradt és árban sem vészesen több, az a red. Nem érzem semmi hátrányát hogy arra esett a választásom.

A tesztek és rapasztalatok alapján, a rednek a rezonanciája is kisebb mint a másik háromnak. Ez sem elhanyagolandó számomra.

[ Szerkesztve ]

(#25) hallador válasza ncc1701 (#23) üzenetére


hallador
addikt

Megfizethető áron szerintem is a WD a legjobb. Otthonra meg pláne.

(#24) bozont

Igen csak ha mondjuk az RED/RE esetleg épp 7 sec után nem akarja visszahozni az adatodat, akkor azért lehet, hogy nem kellemes érzés. Én már jártam úgy Windows-al, hogy egy ilyen lemez miatt jött a kékhalál. Mert épp a lemez megállt a rendszer alatt. Majd reboot után mintha mi sem történt volna, majd x nap múlva megint megállt. Szóval ha jól érzed magad egy RED-el, akkor OK. Én a NAS-omba vettem ilyen RED-et, ott jó, de mindenhova máshova Black, adattárolásra ahol egy hdd van (külső keret) oda Blue.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) hallador válasza bozont (#24) üzenetére


hallador
addikt

Egy merevlemez esetén milyen rezonancia lép fel és hol? A rezonancia azért káros, mert ha van egy NAS-od benne 8 - 12 - 24 lemezed, akkor azoknak a rezgései kihatnak egymásra, és ott nem mindegy milyen rezgés csillapítás van, de egy merevlemeznél ne mond már nekem, hogy észreveszed a rezgést... :)

Ha csak nem 10k/15k-as az a lemez.... (De ott is csak indulásnál)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) Ueda válasza hallador (#25) üzenetére


Ueda
senior tag

Nem kötekedésképpen, de nyilván biztosan erre is van válasz. Miért nem jumperrel oldják meg, hogy desktop vagy éppen raid használati módban működjön a merevlemez ? Ha már ennyire húsba vágó különbségek vannak a működési elvüket illetően.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#28) Brandynew


Brandynew
őstag

Köszi a tesztet, de nagyon kár, hogy a Black kimaradt, arra lennék a legkíváncsibb.

(#29) ncc1701 válasza Ueda (#27) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor nem tudnák drágábban adni.

(#30) MaCS_70 válasza hallador (#25) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Red mint NAS-ba való HDD ment át a köztudatba, holott a lényege valójában a tömbbe szervezett, fennakadásmentes működés támogatása.

Számomra az nem egészen tiszta, hogy tömb nélküli, illetve RAID1-es tömbbel működő NAS-ra mi a legjobb. Ilyenkor a Red funkciója nem érvényesül, a Blue fordulatszáma sokkal inkább hátrány mint előny -- mintha a Greeen maradna, lehetőleg az állandó fejparkoltatás kiiktatásával.

Jól gondolom?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) ncc1701 válasza MaCS_70 (#30) üzenetére


ncc1701
veterán

Raid1-re is RED. Vagy ugye RE.

[ Szerkesztve ]

(#32) MaCS_70 válasza ncc1701 (#31) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- és mi a helyzet a szóló lemezzel/lemezeknél?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a tesztet! :R

Nálam 4 WD Green figyel (3x 2TB és 1x 3TB), eddig semmi baj velük, pedig a két legöregebb 2TB-os már lassan 5 éves lesz.

Egyébként én mindenképpen beletenném a cikkbe, hogy a WD Green széria átalakult, most már a WD Blue szériában található (erről a WD oldalán). Az EZRX szériát most már EZRZ néven kell keresni. Egyébként ez elég mocsok lépés a WD-től, mert az, hogy WD Blue innentől kezdve rohadtul nem határoz meg semmit, ugyanazon családnéven belül van 5400 és 7200 RPM-es, eltérő teljesítményű, eltérően melegedő altípus, amit a típusazonosító számom kívül sehogy sem lehet megkülönböztetni... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) ncc1701 válasza MaCS_70 (#32) üzenetére


ncc1701
veterán

Én blacket tennék. :) Greent messziről kerülném, nem nagyon jó a statisztikájuk.

(#35) ncc1701 válasza Cifu (#33) üzenetére


ncc1701
veterán

WD RE:
9 Power_On_Hours 0x0032 028 028 000 Old_age Always - 52577

Van még mellette másik 4 raid10-ben. Egyet már cserélni kellett, mert a smart beszólt.

(#36) hallador válasza MaCS_70 (#30) üzenetére


hallador
addikt

RAID1-be mindenképpen a RED már működő alternatíva, az más kérdés, hogy mennyire hatékony, de a TLER-t, és a RAFF kihasználódik, szóval én ebbe RED-et vettem magamnak, nekem egy 713+ van.

Ha tömb nélkül használod a diskeket, akkor valóban jobb ha sima diskeket veszel szerintem is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) templar5


templar5
csendes tag

Én kizárólag Black-et vennék, azt használok már 6 éve, semmi gondom nincs vele és nem is volt. Gyors, stabil, megbízható és jól bírja a rázkódást. :D

(#38) Gyula84 válasza igori (#2) üzenetére


Gyula84
veterán

max arra lenne jó, hogy egy 1-10ig terjedő skálán elhelyezze a hddket

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#39) ncc1701 válasza Gyula84 (#38) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja. Pontosság nem számítana. De nagy meglepi nem lenne, elöl lenne a 7200-as lemez jó eséllyel.

(#40) bozont válasza hallador (#26) üzenetére


bozont
veterán

Az amit a gépháznak ad át, amit meg az olcsóbbak igen jól felerősítenek és bár nem káros, de eléggé zavarja a dobhártyámat. :) Tudom, ezért is kell egy minőségibb házat venni, de akkor erre volt pénzem. Az előző 2 hdd-t külön külön is hallottam, mikor együtt voltak beépítve akkor meg kész hangjátékot adtak. Ezt meg néha hallom picit seekelèskor, de az sem zavaró.

(#41) zozoo83


zozoo83
tag

Hát én rendszermeghajtónak már semmiképpen nem ajánlanék HDD-t, akármennyire is a Blue a leggyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#42) MaCS_70 válasza hallador (#36) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hallador, ncc -- köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43) #41635072


#41635072
törölt tag

Anno rengeteget kutattam egy csendes HDD után, ami nem őrjít meg, ha a rendszer 5 perc tétlenség után megkezdi a jó kis kerregős szervizfolyamatokat. WD RED lett a befutó, viszont rendszermeghajtóként elképesztően lassú. Lehet, hogy szintetikus tesztekben szép szekvenciális stb eredmények születnek, viszont ha az oprendszer is erről fut drámaian megnő a válaszidő és annyira belassul, hogy még a sajátgép megnyitása is akadozik, több mp-e vesz igénybe. Vagy épp hosszú másodpercekre megakad az egész gép. Ezért kénytelen voltam venni mellé egy SSD-t. Adattárolónak nagyon jó, de rendszermeghajtónak senki se vegyen ilyet. Green azért esett ki, mert kb a legnagyobb az elhullási aránya.

(#44) bozont válasza #41635072 (#43) üzenetére


bozont
veterán

Rendszermeghajtónak csakis valami 7200-as, abból is inkább a black. Viszont egyetértek abban, hogy oda inkább már SSD, pöröghet akárhogy egy hdd, kis fájlok olvasásakor sehol sincs. A rendszerhez meg az kell. Pont most próbálgattam a tükrözéssel valamit hdd-re és fájdalmasan lassú volt az egész és nem csak a boot.

[ Szerkesztve ]

(#45) MaCS_70 válasza ncc1701 (#23) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért elég durva.
No nem az, hogy a statisztika szerint mennyit javult a Seagate -- hanem az, hogy mennyit romlott a WD... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46) ncc1701 válasza MaCS_70 (#45) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugye? És mégis, az emberek nagy része rutinból úgy van vele, h wd, mert az megbízható. Szerintem meg mák, és pech kérdése. Én is már sok éve csak WD-t veszek, ha hagyományos lemez kell. De már nagyon várom az olcsó több terás ssd-ket.

(#47) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

A lilával mi a helyzet, az otthonra használható ha nekem stabilitás és biztos működés kell?

(#48) ncc1701 válasza Skullwipe (#47) üzenetére


ncc1701
veterán

Mentés nélkül nincs biztonság.

(#49) Cifu válasza Skullwipe (#47) üzenetére


Cifu
nagyúr

A WD Purple dedikáltan a DVR rendszerekbe készült. Ha desktop-ba használod, akkor miért nem az eleve oda készült, és tartós (5 éves garival bíró) WD Black-et választod? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50) SP4C3


SP4C3
veterán

Szuper cikk! :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.