Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

A WayteQ újdonsága 37 ezer forintba kerül, ezért kapunk egy alap hardvert, átlag alatti kijelzőt és jó sok fagyást, újraindulást (nálam egy nap 10-szer minimum újraindul és lefagyott).
Viszont az árat figyelembe véve egész korrekt...

Hááát... Én akármennyiért is vennék tabletet, azért ezt a kompromisszumot nem vállalnám be :N

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) norbert29 válasza Fecogame (#1) üzenetére


norbert29
tag

Nekem volt Wayteq X-PAD 70 (az elsőnek még ez volt a neve) , de annak az ég világon semmi baja nem volt.
Se fagyás , se újraindulás.
Igaz azon még 2.2.1 volt , majd frissítettem 2.3.4-re.

(#3) sptkyle válasza norbert29 (#2) üzenetére


sptkyle
senior tag

Detto.

Kelzsoca féle custom rommal öröm volt használni...

Ezt a kütyüt meg az elödjével összehasonlitva lett volna jo leirni a dolgokat, de azért köszi.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#4) FET-MEN


FET-MEN
veterán

jó teszt. habár már kb 1 hete kinnvan a javító update. ez máris jó pont a WayteQ-nél. Holnap megérkezik nekem is egy ilyen. teszt várható hamarosan, természetesen javító update-es rendszerrel.

Iphone 7

(#5) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Saját WayteQ xTAB-70w tesztem itt olvasható, hamarosan azonban nagy játékteszt is lesz róla videókkal!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6) sdd2


sdd2
veterán

A teszt a javító update előtt íródott 19-én. A készülék akkor volt nálam utoljára, nem tudtam kipróbálni és ez szigorúan tesztkészülék volt, semmi buherálás nem fért bele. Ahogy említettem első tablet ami nálam járt, nem sok viszonyítási alapom volt.

Játékból a CS jól futott, videó sajnos nem készült, akkor még nem volt álványom de már van és lesz mostmár, igaz erről nem...

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#7) skydragon


skydragon
tag

ennyiért végülis nem drága bár nekem még mindig tablet iszonyom van :D

(#8) vond


vond
MODERÁTOR

"A cucc különlegessége a 16:10-es képarány, így ezt is figyelembe kell venni, más eszköz nem tud ilyet felmutatni."

Nem 16:10-es a képarány, közelebb áll a 16:9-hez, pontosan 16:9,375...
Ha 16:10-es lenne, akkor 640 sort kellene tartalmaznia, vagy csak 960 oszlopot...

Amúgy nálunk (inkább a párom nyüstöli, de Ő gyakorlatilag egész nap) 2 hét alatt egyszer nem fagyott még meg... Teszi ezt ráadásul úgy, hogy még az eredeti op.rendszer fut rajta...

És vagyunk még ezzel így páran...

Ezért szerintem nem ildomos általánosságban kijelenteni, hogy "kapunk jó sok fagyást"... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#9) simonzé


simonzé
addikt

Hogy is mondjam. Ez azért nagyon gáz. Mi az hogy lefagy bekapcsoláskor? Meg naponta 10-szer újraindul? Ne röhögtess már! Ez a példány konkrétan egy sz*r. Vidd vissza, cseréltesd ki, mert hibás.
A hardver tempója egyébként rendben van, én egy Onda W610-ben használom teljes megelégedéssel. Videózásban mindent visz, főleg a HDMI kimenetével. Játékban viszont elég hektikusan teljesít: Pl. az Osmos rendesen szaggat, miközben az NFS Shift meg az összes mérges madár hasít rajta. Viszont gagyi Motocrossos játékok megintcsak szaggatnak. Netezni, videózni, zenélni viszont hibátlan.

I don't fit in. I fit out.

(#10) sdd2 válasza vond (#8) üzenetére


sdd2
veterán

Elnézést a képarány pontatlan megadásáért. Nálam teszten volt a készülék tehát nem saját, teljesen gyári ahogy a wayteq kiadja, semmi piszka és ha hiszed, ha nem napi 10-szer lefagyott és csak 2 napig volt nálam!

simonzé

Ismétlem, nem saját készülék, 2 napi tesztre volt időm. Elképzelhető, hogy hibás darab volt, nem tudom sajnos, csak azt tudom mondani amit tapasztaltam és sajnos ezeket tapasztaltam. Az új szoftver lehet javította már ezeket a hibákat. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#11) vond válasza sdd2 (#10) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Én elhiszem, hogy Nálad napi 10-szer fagyott...

Arra próbáltam rávilágítani, hogy szvsz nem szerencsés olyat leírni egy többezer ember által olvasott bemutatóban, hogy ezt a rengeteg fagyást is kapod a pénzedért...

Szerintem legalább azt oda kellene írni, hogy elképzelhető, hogy ez egy hibás példány volt (szerintem tuti az volt), és hogy sok-sok embernél hibátlanul megy, akár hetek óta fagyás nélkül...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12) sdd2 válasza vond (#11) üzenetére


sdd2
veterán

Helló!

Erre való a fórum, olyat nem állíthatok amit én nem tapasztaltam, remélem megérted. Ha egy hibásat kapok tesztre és ez nem derül ki a nálam lévő idő alatt akkor azt úgy kell venni mintha egy normális példánnyal volna dolgom. Remélem megérted az én helyzetem is. De oda is írtam, hogy a javító update ezt orvosolhatja, gondolom már azzal adják el őket.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#13) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Wayteq xPad 70w kívülálló teszt.

Kicsit rendhagyó lesz ez a teszt, mivel magát az operációs rendszert életemben most használom először, és táblagép is eddig 1x volt a kezemben 3 percre. Az is fontos, hogy - legalábbis egy tesztnél mindenképpen - a számítástechnikábal először 1985-ben találkoztam, akkor szereztünk otthonra egy C16-ost, valamint 1995-óta internetezek, tehát nálam a gyorsaság relatív, hiszen éltem abban a korban amikor betárcsáztunk, életkorom pedig 35 év, felhasználói szintnél kicsit magasabban használok néhány programot, valamint alapszinten értek a PC-khez.

Na de ennyit a kiindulásról, szerintem nem mindegy, hogy milyen "alappal" ír valaki tesztet, hiszen másak a szempontok, elvárások.

A wayteq xpda 70w néhány napja van nálam. Alaphelyzetben egy kisméretű és vizuális megjelenítésre, valamint dokumentumok kezelésére alkalmas eszközt kerestem elfogadható áron.

A tablet első kézbevétele pozitív csalódással töltött el. Egyértelműen látszik rajta, hogy össze van rakva, nem recseg, stabil és van súlya. Nálam ez elsődleges, hogy érezzem, hogy van valami a kezemben. A hátlap négy gumirozott felültete jó ötlet, ugyanakkor én már meghekkeltem, egy kicsit megdörzsöltem nagyon finom csiszolópapírral, mert alapból nálam egészen kicsit csúszott, nem tapadt be.

A gépet kis dobozban, minimál felszereléssel szállították, az USB kábel a PC csatlakozáshoz szerintem nincs egy méter, vagy akkörül van, így nekem, akinek a földön van a PC-je hosszabbítót kell hozzá használnom egyelőre, amíg nem veszek hosszabbat. Van még egy töltő, és egy OTG kábel. A leírás igen karcsú, gyakorlatilag 2 oldalas, nem értem, hogy miért nem tudnak rendes leírást adni az eszközökhöz manapság. A neten a hivatalos oldalon van egy bővebb pdf állomány, de az operációs rendszer és a gép egyes finomságait az sem taglalja. Emlékszem régebben egy WinXP-hez, vagy DOS-hoz 4-500 oldalas kézikönyvek jártak. Így az ember - mint én - aki először lát ilyen eszközt jó egy órát csak azzal tölt, hogy kitapasztalja és a neten bogarássza a kérdéseit az operációs rendszerrel kapcsolatban.

Bekapcsolás után kb 20-30 másodperc mire elindul a gép, egy Wayteq felirat és forgó töltőjel kiséretében. A feloldás után néhány alap ikon fogad, egyből hergeltem is a netet, jelszavas wifit azonnal felismerte, és csatlakozott is, a gyári böngésző eddig számomra megfelelő. Belenagyításnál 1-4 másodpercbe is telik néha, hogy betöltse újra az oldalt, de a fent említett sebességi elvárásaim alapján ez nálam simán elfogadható. Flash is rendben van, youtube is simán megy a böngésző alól (Nálam valamiért a PLAY-en letöltött youtube kliens nem akart elindulni)

És akkor egy nap a géppel.

A második napon reggel egyből fel a netre, hírek, időjárás (a radarvideókat is viszi rendesen, sőt a webkamerákat is megnézhetjük az alap böngészővel is), majd a PC-mel összekötve feltettem néhány file-t az utazáshoz (munkába és haza). Egy kis zenehallgatás még indulás előtt, hangszórókra kötve egész jól szól.

Fel a buszra, gondoltam kis net, olimpia, de hiába itt vidéken a buszok nagy részére csak kiírva van hogy WIFI, de nem működteti a sofőr.. így maradt a képregényolvasás. A Play-ról letöltött alkalmazás simán és gördülékenyen futtatja a lapokat, belenagyítás is szépen megy, a fél óra el is repül a tömörített képregény olvasásával.

Munkahelyre be, kalandvágyból hagyom az ASUS 700 Surf 2-emet és ezzel indulok neki a napnak. Ki terepre. A munkahelyemen rátöltött dokumentumokat simán megnyitja, a nagyméretű fényképek (6-10 megapixel) meg sem kottyan az alap képnézegetőnek, így az első helyszínen egy mini HDMI kábellel rá is tesszük egy 82 cm tv-re. Pillanatok alatt átváltom és máris a full képernyőn nézzük meg a látványterveket és helyszínfényképeket, nincs akadás, simán nagyít a 8 megapixeles képekbe is, nem akad húzogatás közben sem. kb 25 perc képnézegetés, valamint állásidő után tovább.

Ha más a táskámban van, rádobtam egy fülest és zenét hallgattam róla, amíg visszatértem az irodába kb 22 perc. Simán szólt, nincs akadás továbbra sem.

Bent szabadidőben vettem már csak elő, random PLAY nézegetés wifi-n, néhány program letöltése, kipróbálása. újabb fél óra, fagyást, vagy lassulást nem tapasztaltam, igaz mindig figyeltem arra, hogy nem legyen sokminden megnyitva.

Munka letelt haza, buszon Wifi-zés, olimpiai eredmények stb.. simán jön a jel, a nagyításnál a néhány másodperces akadás továbbra is fennáll, de nem vészes. 20 perc wifi

Otthon nekiállok kicsit jobban megismerni. Videólejátszásban nagyon erős. Az alap lejátszó viszi a 720 illetve 1080p mp4-et, a youtuberól letöltött mp4 illetve flv állományokat, mpg1-2 is simán megy, MKV-val is elboldogult. Sőt legnagyobb meglepetésemre a mini Kodak Playsport Zx3 videokamerámmal készített 1080p 12mbit/s MOV állományokat is akadás nélkül viszi. Xvid-divx is simán ment. Nyilván biztosan van olyan konstelláció amit nem játszik le, de eddig nagyon meggyőző a teljesítménye, főleg itthon is egyből rákötve a 82 cm-es tv-re. Ami persze ennél is nagyobb élmény az a full képernyőn internetezés, simán megy a HDMI-n keresztül (hogyne menne, hiszen csak képet visz át meg hangot) Annyi, hogy ilyenkor érdemes a "normál" fektetett pozícióban tartani, mert egy "kört" mozgathatunk a kiválasztásra, és úgy vettem észre, hogy az iránya csak ebben a pozícióban helyes. Innen már csak egy kis lépés volt az,hogy beröffentsem a SKYPE-ot és full tv-n nyomjam :) Szóval tv-re téve HDMI-vel nagyon szép képe van és teljesen kihasználható (az mondjuk már kicsit perverz volt amikor 82centis tv-n szerkesztettem dokumentumot :D csak kipróbálás végett)

A hátlapi kameráról ezt már nem mondhatnám el, mármint hogy jó. Csapnivaló képeket csinál, fotósként letörném mind a két kezét annak aki ezt beletette. Túlszaturált, beégett képek, még nagyfényben is bemozdul, szerintem fix zársebessége van és az elég alacsony. Nem is érdemes rá időt vesztegetni, vészhelyzetben azért jól jöhet.

A videófelvétel még ennél is silányabb. Azzal nem is lenne baj, hogy 640x480-as 3GP videót csinál, de azt 10-12 FPS-el!! :Y Szóval diavetítés a javából. Lehet, hogy van erre valami beállítás, de én még nem jöttem rá.

Az oldalsó vezérlő gombok amúgy nagyon kézreállnak, legalábbis nekem, aki úgy alapból hozzá van szokva a gombokhoz, PDA-t nagyon régóta használok pl, amin szintén vannak funkciógombok.

A kijelző szerintem szép, bár nincs megfelelő viszonyítási alapom. Kicsit mintha tényleg nem lenne olyan elsimult, mint amilyeneket a reklámokban látni, de abszolut vállalható, a betekintési szöggel sincs baj szerintem, két ember egymás mellett simán nézheti a kijelzőt. Eléggé fényes, sőt én vissza is vettem belőle, főleg estére. Nappal már más a helyzet, full napfényben nem az igazi, sajnos ez már a PDA-knál megszoktam, így számomra annyira nem zavaró, de mindenképpen említésre érdemes a tükröződés.

Akkumulátor üzemidő. Az egész napos nyúzás után, amit fent is leírtam, valamint este még wifi net és PLAY áruház, így lefekvés előtt még 30% akkum maradt, ami szerintem nagyon jó teljesítmény, hiszen egész nap használtam. Nyilván ha többet prezentálok, vagy több film, akkor más, de ez bőven elfogadható.

Ami még kimaradt de próbáltam már. Mobil netet OTG kábelen keresztül simán felismeri, ugyanúgy, mint a pendrive-okat. A fényképezőgépemből egyből beledugtam a kártyát és azt is felismerte, a 6 mpx-es képeket gyorsan megnyitotta, nagyította, görgette stb... Ugyanez igaz a Kodak Playsport ZX3-ból a videofileokra. Time-lapse-hoz 2 gigás MOV kiterjesztésű 10 Mbit/s körüli videót 720P-es 60 fps-el simán lejátszotta kártyáról. Így ha videózás közben betelik a kártya egyszerűen a Tabletre másoltam és már folytattam is. Sőt a visszanézés is sokkal jobb, mint a fényképezőgép és videokamera kis kijelzőjén, tehát nagyban segíti a helyes beállításokat. Ha lenne hozzá megfelelő program Canon a85 time-lapse meghajtásához az lenne az igazi király, mert így ez még mindig az ASUS 700 SURF 2-re marad.
A gépre kötött billentyűzettel sem volt semmi baj, 10 újjal gépelek 200 leütés körül és simán vitte a karaktereket. A virtuális billentyűzetet pont ezért kicsit szokni kell, mármint az ékezetek elővarázsolását, de azt kell mondjam viszonylag kézreáll. Viszont a megfelelő érintési erősség miatt kicsit lassabbnak éreztem a bevitelt, mint billentyűzettel. zavaró volt még, hogy a számokra váltani kellett, szerintem elfértek volna a felső sorban, de alapjában semmi bajom a virtuális billentyűzettel, nem ezen fogok regényt írni, de alap skype-ra, illetve böngészésre megteszi, ha meg bloggolok, akkor marad a billentyűzet.

Olvastam pár helyen, hogy a MicroSD kártyának nincs takarólemeze... Nem tudom, hogy ez miért probléma, gondolom akik írták viszonylag fiatalabbak és nem használtak anno PDA-kat, ahol szabadon állt szintén a memóriakártya, valamint a legtöbb laptopban, netbook-ban sincs fedőlemez. Én az ASUS-omat terepre hordom és még soha nem hullott ki belőle az SD, van egy olyan érzésem, hogy a Wayteq-ből sem fog.

Az egyetlen rossz helyre elhelyezett foglalat szerintem az USB-é. Pont ott van, ahol tartja az ember a kezével, így kicsit lejjebb kell megfogni a gépet, ami nem annyira kényelmes a súlyelosztás miatt, plusz nem éri el az ember a gombokat.

Ha már gombok. Nálam még egyszer sem fagyott, tehát reset-re nem volt szükségem, programból lépett már ki, de szerintem azért mert nem támogatott-- talán? Térkép és társai programok csinálták ezt. Ha már programok. Play-re egyből csatlakozik, Wifi-n, vagy mobilneten, jön is szépen a program és telepíti is. Jónéhányat kipróbáltam már, kb 2x kilépett a PLAY-ből de nem tudom, hogy miért. Annyira nem zavaró.

Azt kell mondanom számomra eddig bőven megérte, funkcionalitásában megfelel azon elvárásoknak amelyeket támasztottam egy ilyen gép elé. Lehet, hogy van gyorsabb, vagy szebb kijelzőjű, de mivel én eddig csak PDA, illetve régebbi Netbook-kal dolgoztam, számomra bővel elfogadható. A Windows XP-t azt hiszem nem váltja ki, hiszen komolyabb alkalmazásokat pl Photoshop nem hiszem, hogy ezen futtatok majd, sőt a time lapse videók szerkesztése is marad a desktopra, de hordozhatósága és hosszú munkaideje révén ideális második gép lehet. (Én játékokat még nem próbáltam rajta, nem elsődleges számomra, nyilván kipróbálok majd, de engem a munkámhoz és hobbimhoz kötődő funkciók érdekeltek beszerzéskor elsődlegesen és azokkal maximálisan elégedett vagyok.)

Hát ennyi lenne így elsőre, remélem nem volt unalmas és tartalmazott olyan dolgokat amelyek érdekesek lehetnek azoknak akik gondolkoznak a vásárláson. Az eddigiek alapján azt mondhatom (nyilván a fentebb említett paramétereim alapján), hogy nagyon jó vétel lehet. (Kompromisszumokról igazából nem tudok beszélni, mert nincs viszonyítási alapom)

(#14) FET-MEN válasza kameraman77 (#13) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hali. te is írhacc tesztet vagy saját blogbejegyzést. ez csak egy hsz. se kép semmi :(

Iphone 7

(#15) FET-MEN


FET-MEN
veterán

sziasztok. amint látjátok ennyi időm van. sajnos ennyit dolgozom remélem elnézitek hogy nem tudok mostanába sokat segíteni

viszont a tesztem kinnt lesz 45 perc mulva :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#16) sdd2 válasza kameraman77 (#13) üzenetére


sdd2
veterán

Javaslom írj egy külön tesztet, ne pedig ide írd hsz-be.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#17) sdd2 válasza kameraman77 (#13) üzenetére


sdd2
veterán

beleolvastam ebbe és mi az hogy talán mert nem támogatott program? :F Ha nem támogatott fel sem lehet telepíteni, ez ott kezdődik, a Play meg sem jeleníti...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#18) Brutális eb válasza FET-MEN (#14) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ráadásul túlságosan negédes a kép.
Amit én tapasztalok a a legutolsó hivatalos frissítéssel:
Fagyás,FC,nem lehet elindítani normál modon csak recoveryből de azután meg szétfagy.Hangerő nagyon halk.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.