Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tjb007


tjb007
nagyúr

Azaz került forgalomba (1,5-2 hete).
HDMI kimenet is van mindkettőn, ez kimaradt.

(#2) F.B.I.


F.B.I.
veterán

A nagyobbik már feltehetően jobban is bírja szuflával az aksiméret miatt? :F
Ha igen, akkor nagyon jó vétel.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3) s8109csa


s8109csa
tag

No. Ez jól hangzik. Vajon multiuser support is van? Merthogy nincs telefon részük.

(#4) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

:C

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#5) Looserke


Looserke
őstag

bocs az offért,de a CUBE TALK 9X (U65GT) vajon mikor fog WayteQ matricát kapni?

(#6) kelzsoca válasza s8109csa (#3) üzenetére


kelzsoca
félisten

Elő tudjuk csalogatni, ha szükséges. :)

https://vertigostore.eu

(#7) nbg


nbg
senior tag

No, akkor a 7-es verzio egy BT-s ODB2 Stickkel es torque-kal egesz jo kis auto-okosito megoldas lehet... :))

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8) kelzsoca válasza Looserke (#5) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem fog.

https://vertigostore.eu

(#9) Looserke válasza kelzsoca (#8) üzenetére


Looserke
őstag

kicsit kifejtenéd az okát? :)

(#10) tjb007 válasza Looserke (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem fogy, kevésbé keresik és viszik a 10 hüvelykeseket mint mondjuk 1,5 éve.
Most a 7 és 8 hüvelykesek iránt a legnagyobb a kereslet, azok a slágertermékek, azokat veszik/viszik inkább az emberek.

(#11) zoli03


zoli03
őstag

Nem túl kevés a 2400 mAh-s akku?

(#12) Graphics válasza zoli03 (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mediatek alacsony fogyasztású, szóval elég lesz az :)

Jó áru termékek :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) kelzsoca válasza tjb007 (#10) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pontosan így van, illetve komolyabb ár esetén már elgondolkoznak az A brand-es készülékeken a vásárlók.

https://vertigostore.eu

(#14) Bibby válasza zoli03 (#11) üzenetére


Bibby
addikt

Az manapság egy telefonban sem sok, pláne 7 inches táblában.

Ελευθερια η θανατος

(#15) zoli03 válasza Bibby (#14) üzenetére


zoli03
őstag

Ezért is írtam. Utánanéztem, máshol is kevesellték, a WayteQ 3 óra videózást, 4 óra netet ír rá. Az XTAB-8Q-ba sikerült egy egész nagy kapacitású akkut belerakni, ebbe meg egy egészen kicsit, pedig ezt leszámítva egész jó lenne.

(#16) zozoka79 válasza zoli03 (#15) üzenetére


zozoka79
tag

4500 a 2400- al szemben,ès egy col a különbsèg.

(#17) csendes válasza zozoka79 (#16) üzenetére


csendes
őstag

Lenovo A3500L-lel szemben (1280x800 felbontás, 3450 mAh akku, MM-ben 28000 Ft) a kisebbnek nem biztos, hogy elég lesz a 3100 Ft árelőny. A nagyobb a hardvert tekintve teljesen megegyezik a CUBE U27GT-vel? Esetleg van vagy lesz U27GT TALK 3G (MT8382) phablet is?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18) zoli03 válasza zozoka79 (#16) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt most miért írod? Én is olvastam a cikket.

(#19) Taky


Taky
senior tag

Sajnos anyám 700qci-je már másodjára van szervízben. Elsőre semmit nem csináltak a szervízben, vagyis de, romot frissítettek, azért mert melegszik, vibrál a kijelző, nem tölt be az android, nem lehet kikapcsolni... Szerintem soha többet Wayteq...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#20) s8109csa válasza kelzsoca (#6) üzenetére


s8109csa
tag

Köszönöm. Azt hiszem megszavazom neki a bizalmat nemsokára.
Trükk, vagy alap az előcsalogatás?

(#21) Francia91


Francia91
veterán

Na egy ilyenen elgondolkozom GPS gyanant a motoromra. Sygic-ot ismerem es szeretem, csak mivel Symbian-os Nokiam van (N8-00), igy nincsenek ra terkepfrissitesek, Sygic-ra sem.
Vkinek tapasztalata, hogy GPS-kent hogyan hasznalhatoak ezek a tabletek?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#22) tjb007 válasza csendes (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Lenovoban jóval gyengébb SoC van, nincs rajta HDMI kimenet, plusz a rendszer sem épp a legfrissebb (nem tudom megkapta-e már a 4.4-et).
A kijelzőfelbontást, az akkumulátort, és a fizikai dolgokat (méret, tömeg) leszámítva mindenben egyezik a két modell.

(#21) Francia91

Egészen jól, persze hozzá kell tenni azt is, hogy internetes (3G) rásegítés nélkül beletelhet egy kis időbe míg talál jelet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Szőröstalpú válasza Francia91 (#21) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Én egy galaxy tab 2 7-est használok a motoromon, és nekem tetszik, a sygic elég jól használható. Szerintem a legfontosabb szempont a napfényben láthatóság, nekem ezel általában nincs gondom, de ha cserélem a tabletet,akkor erre nagyon fogok figyelni.

(#24) zozoka79 válasza csendes (#17) üzenetére


zozoka79
tag

Van 3g verziója is az u27 gtnek,pár dollárral többèrt.nekem wifi verzió van,ès gyors a rendszer egyelőre,gèpelèsnèl kicsit pontatlannak,èrzèketlennek találom a kijelzőt,más negatívum nem jut eszembe,hacsak a 6 órás töltèsidő nem az.

[ Szerkesztve ]

(#25) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon jól hangzanak ennyiért, pláne a 8"-os. Jobb esetben napfényben is egész jól láthatóak, és akkor GPS/médialejátszó kombóként autóba nagyon jó vétel lehet. Mondjuk tartok az MTK-s GPS-ektől - van olyan eszköz, amiben jól meg van csinálva, és van, amiben nem, szóval egy kicsit lutri, de remélhetőleg ebben jól muzsikál. A navi mennyibe kerül? A WayteQ honlapján se találtam meg, bár lehet, hogy csak figyelmetlen voltam.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) csendes válasza tjb007 (#22) üzenetére


csendes
őstag

Elég friss a rendszer, van már Android 4.4 a Lenovo A7 (A3500L)-re; az is 7"-es, mint a kisebb Wayteq. Az MT8121 és MT8127 egyaránt 4 db 28 nm A7 maggal rendelkezik, a két tabletben egyaránt max. 1,3 GHz-en. A különbség a GPU, a Mali-450-MP4 (MT8127, Wayteq) erősebb, mint a PowerVR SGX544 (MT8121, Lenovo A3500L), benchmark: [link][link], tehát játékra vagy H.265 videókat nézni jobb lehet a 7" Wayteq, ha elég az 1024x600 felbontás, és nem fontos az üzemidő.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#27) tjb007 válasza bteebi (#25) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Voucher Edition 8000 forint, közvetlenül a Sygic oldaláról megvásárolva pedig 40 euró.

(#28) bteebi válasza tjb007 (#27) üzenetére


bteebi
veterán

Köszönöm! :) Így pláne megéri. Közben amúgy ennyit találtam, de ezzel se lettem (volna) sokkal okosabb.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) b.


b.
félisten

Az egyik legrosszabb márka ,amihez valaha volt szerencsém. Soha többet. Állandóan fagy, nem érzékel,kikapcsol, utána nem lehet bekapcsolni. 3. készülék ,amit cseréltek és ez is most szervizben van frissítésen. Aki nem akar ezen idegeskedni, az ne vegye a márkát, bármilyen csábító az ára.

csendes( #26): Mi is ezekneka számoknak dőltünk be sajnos. Elméletben gyorsabb, gyakorlatilag meg forró mint a kemence és HD anyagnál meg szebb 3D játékoknál kifagy, nem érzékel a kijelző. szépen várni kell vele pár percet, hogy megint menjen. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) csendes válasza b. (#29) üzenetére


csendes
őstag

Kereskedelmi márka, a gyártó, a hardver, és a megbízhatóság különböző lehet az egyes típusoknál. Ez a két típus, ha nem tévedek nagyot, a CUBE U25GT-C4W (super edition) és U27GT átmatricázva, ezekről jók a vélemények, nem melegednek annyira, mint az A9-es SoC-ok.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#31) Francia91 válasza tjb007 (#22) üzenetére


Francia91
veterán

Az sosem gond, az útvonal oroszlánrészét általában tudni szoktam, GPS-t csak megerősítésképpen szoktam használni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#32) b. válasza csendes (#30) üzenetére


b.
félisten

Hát sajnos nekünk ez a 2. fajta. Tavaly karácsonykor amit vettünk, annak a típusára nem emlékszem,de wayteQ volt, 2 magos procival. Visszavittük, arra rádobtunk még egy kis pénzt és elhoztuk a 700 qci-t.
Ebből ez a 2. mert először azt mondták, csak egyedi hiba, de a kicserélt példány is ugyan ezt produkálja. Most küldtük be újra, mert már semmire nem lehet használni, az előző hozzászólásban leírt hibákat produkálja. Fórumokat olvasva nem csak nálam, arról ne is beszéljünk hogy supportja nulla.
Hozzá kell tennem, hogy van egy 4 (!!!) éves Huawei S7 slim tabink, amit 2 gyerek nyúz(ott) amióta megvettük. A mai napig szinte hibátlan, egyedül az aksi ami haldoklik.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) kelzsoca válasza b. (#32) üzenetére


kelzsoca
félisten

Teljesen más rendszerchip, sőt még gyártó is a 700qci, nem érdemes ezekhez az mtk-s gépekhez hasonlítani.

(#20) s8109csa

Nem nagy varázslat, de majd készítek hozzá egy kis patch-et, azt lefuttatva pár másodperc az egész.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#34) b. válasza kelzsoca (#33) üzenetére


b.
félisten

Teljesen mindegy milyen rendszerchip, és ki a gyártó felhasználói oldalról.( nem is kell ezt nekem tudnom) Egy magára valamit adó cég nem ad ki ilyen készülékeket a kezei közül.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) luckyman


luckyman
aktív tag

Sziasztok.

Nagyon nem értek a tabokhoz. Gyereknek lenne. A kérdés, hogy mennyire erős procik ezek, milyen játékokkal birkóznak meg élvezhetően ( pl minecraft, asphalt stb ), ill. mi a különbség a 7x quad-ban található MTK 8382 és az ezekben lévő között?

Köszönöm.

(#36) kelzsoca válasza b. (#34) üzenetére


kelzsoca
félisten

Rendben, akkor ezen lépjünk is túl, mert ez a téma nem ide tartozik. :R

(#35) luckyman

A száraz technikai adatokat itt találod meg, de dióhéjban a 7q vagy 8q-ban található SoC játékra jobban ajánlható, mivel erősebb a grafikai gyorsító benne.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#37) b. válasza kelzsoca (#36) üzenetére


b.
félisten

De igen, teljesen ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) kelzsoca válasza b. (#37) üzenetére


kelzsoca
félisten

Leírtad a tapasztalataid, köszönjük, de ez a topic a 7Q és 8Q modellekről szól.

https://vertigostore.eu

(#39) Notalab


Notalab
tag

Szia Kelzsoca!
Ez a 8Q erősebb mint az én 79qci-m? Érdemes lenne váltanom?
Gondolom nem csak a Cortex-A7 vs. Cortex-A9-es számít a teljesítményben, vagy igen?

...

(#40) tjb007 válasza Notalab (#39) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igenis meg nem is.
A GPU erősebb, a processzormagok viszont gyengébbek, de még mindig inkább a szoftver határozza meg a sebességet; abban meg a MediaTek processzorral szerelt modellek jobbak szoktak lenni.

(#41) Notalab válasza tjb007 (#40) üzenetére


Notalab
tag

Köszi a gyors választ!
Érdekes kérdés az biztos, na majd amott (79qci) kitárgyaljuk. Ill. megvárom mi lesz ezekkel a tapasztalat.

Egyébként előfordulhat, hogy pl. a 8Q-ra jobban "optimalizálja" a KitKatot a Wayteq mint egy másik készülékre? Vagy az "optimalizálás" hasonlo folyamaton megy át minden esetben, így ugyanúgy "sikerül" minden készülékre?
Vagy ez tényleg csak a hardveren múlik?

...

(#42) LSiki válasza kelzsoca (#6) üzenetére


LSiki
tag

Szia Kelzsoca!

Az az előcsalogatás hogy sikerült neked, mert nálam nem található a beállítások közt a felhasználók menüpont?

(#43) kelzsoca válasza Notalab (#39) üzenetére


kelzsoca
félisten

Összességében egy erősebb készülék mint a 79qci, viszont anyagminőségben elmarad a 79qci-től ugye ez műanyag házas, bár a wifi (és GPS) miatt ez mindenképpen előnyt jelent.
A nagyobb felbontású kijelző, és az erősebb grafikus gyorsító mindenképpen előnyt jelent, illetve a 8Q tölthető szabványos micro usb kábelről/töltőről.
A processzor valóban nem Cortex A9-es, de ezt a használat során nem lehet érezni, a rendszer gyors, pattog, jól optimalizált.

(#42) LSiki

Készítek hozzá egy kis patch-et hamarosan (mai napon) azt lefuttatva elérhetővé fog válni a multiuser a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#44) tjb007 válasza Notalab (#41) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, nem, és is-is (vagyis pontosabban a hardver gyártójától).
Ez nem egy fekete vagy fehér dolog, hanem inkább szürke.

(#45) LSiki válasza kelzsoca (#43) üzenetére


LSiki
tag

Ok, köszi.

Akkor jól sejtettem hogy kis ügyeskedés kell hozzá(lásd MoDaCO).

(#46) Notalab válasza tjb007 (#44) üzenetére


Notalab
tag

OK! Köszönöm mindketőtöknek.
Lehet hogy hülyén hangzik, de pl. a micro usb-s töltés nagyon sokat jelenthet, meg akár az (olyan-amilyen) hátsó kamera, és főleg a GPS is.
Én leginkább az akku kezelésére leszek kíváncsi, egész pontosan az üzemidejére?

...

(#47) LSiki


LSiki
tag

Amúgy 1 hete van meg a 8Q. Eddig pozítivak a tapasztalatok. A gyári megadott használati időt simán megüti.Tegnap 7 órás akku használati idővel, 5 óra 56 perces képernyő használattal (ebből 1 ó 55p Real Racing 3) minimum fényerőn, 39%-on állt az akksi.

(#48) kelzsoca válasza LSiki (#45) üzenetére


kelzsoca
félisten

Saját megoldással/alkalmazással oldom meg ezeket a dolgokat.

https://vertigostore.eu

(#49) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Multiuser bekapcsolása WayteQ xTAB 7Q - WayteQ xTAB 8Q készüléknél.

A mellékelt csomagban mindent megtaláltok.

Letöltés

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#50) Looserke válasza kelzsoca (#49) üzenetére


Looserke
őstag

Megkérhetlek, hogy ezt a TAB 8Q saját topicjába is beteszed?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.