Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Penge kis gép ennyiért...még navigációval is együtt jobban megéri, mint egy GPS. :)

B.Cs.

(#2) pengwin


pengwin
addikt

30-35 ezer forintért, 1Gb RAM-mal, dual SIM-mel jobban megéri, mint egy telefon...
Tabletet lehet ilyen specifikációval kapni ennyiért, telefont miért nem?

Üdv, pengwin

(#3) saelin válasza pengwin (#2) üzenetére


saelin
veterán

+1 De az akkut itt sem említik, tuti harmat gyenge ebben is.

Szerk: Írom a hülyeséget! Kis akkuval is jól ki lehet jönni... az üzemidőt hiányolom.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) halkow


halkow
őstag

a kijelző remélem minimum hd-s

Alcatel onetouch idol2s the king

(#5) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Remélem szoftveres oldalról is rágyúrnak, mert pont mostanában nézegettem a WayteQ XTAB-100QCR-t (barátnőmnek tanuláshoz), ami világbajnok ajánlat lehetne, de sajnos a fórumokból ítélve szoftveresen szörnyen gyenge. Folytonos fagyások, újraindulások. Egy idő után használhatatlanul belassul, és nem segít rajta az újraindítás sem. Viszont állítólag főzött ROM-okkal egész jó.

Erre kéne gyúrnia a Wayteq-nek, mert a hardver (szép kijelző, fém hátlap) nagyon rendben van!

Minden szavam magánvélemény!

(#6) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Jónak ígérkezik. Ha lesz benne egy kulturált akku (bírjon ki 1 átlagos napot), és egy értékelhető kamera (ezt kétlem), akkor van egy vevőjük. :K

Nyugodj békében Integra!

(#7) fateless


fateless
veterán

Ugyanezt kérem 7,9" méretben (Cube U55GTS a kinti neve).
Légyszilégyszi!

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9) f(x)=exp(x) válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Minden héten egy HR és probléma megoldva. :D
Ár érték arányban fullos cucc lesz, de ehhez szoftveresen is ott kell lennie a masinának. :K

Mennali: rokonnak ilyenje van, nem váltja meg a világot ez a frissítés, és akkor még szépen is fogalmaztam. :(((

[ Szerkesztve ]

(#10) #68372224


#68372224
törölt tag

Pofás kis gép ennyiért,én már csak egy kevésbé tepsi telefont várok tőlük.(a Talk 5H nagyon feszegeti a határt) :O

(#11) #53932800


#53932800
törölt tag

Jól hangzik! :Y

(#12) tothmaxy182 válasza #50751744 (#8) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Tudok olvasni, köszi! :DDD

Állítólag a frissítéssel még rosszabb lett...

Minden szavam magánvélemény!

(#13) Peterson_


Peterson_
addikt

Hm.
Egyre többször esek gondolkodóba, hogy jól jönne egy tablet.
Ha veszek, akkor sanszos, hogy tőlük.
Baromi jó ajánlat.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#14) vicze válasza pengwin (#2) üzenetére


vicze
félisten

Mert drága a modem. :U
Egy 3G-s tablet ugyan úgy +30e-t jelent többnyire.

[ Szerkesztve ]

(#15) tjb007


tjb007
nagyúr

A Veletechen ki lehet majd próbálni, akit esetleg érdekelne.

(#16) Prien


Prien
addikt

Tetszetős! Ha a keret minimális lenne, akár még phabletnek is be lehetne vetni. :D

A kevés is több a semminél.

(#17) fateless válasza Szatyor95 (#6) üzenetére


fateless
veterán

Az akku 2700mAh-s, a hátlapi kamera 2MP

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) mackoapo11 válasza halkow (#4) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

FullHD-s.30 000-ért,naná.Sőt snapi 806,16 Gb ram-al. :W

(#19) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nocsak-nocsak...

Ennek a "kinti" változatait nézegettem, abból is a négymagos verziót.

(CUBE) Talk7X U51GT 7" IPS Android 4.2.2 MTK8382 Quad-core 3G Phablet Tablet Phone

Talán a kétmagos - hardverazonos - már nem érné meg annyira, de akkor is, "csak" 9,9E a "felár" az ÁFÁért, a garanciáért, és az utaztatás kétségeiért...

(CUBE) TALK7X U51GT 7" IPS Android 4.2.2 MTK8312 Dual-core 4GB 3G Phablet Tablet Phone

Elgondolkodtató ennyiért ez a vas. Nagyon elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20) vittorio7


vittorio7
őstag

Érdekes darab. :)

(#21) bajaki


bajaki
őstag

Azt hiszem lassan be kell szereznem egy tabletet a Nexus 4 mellé. Néha jól jönne azért. Ha veszek akkor valószínűleg ebből az árkategóriából és valószínűleg a Wayteq-től. Egész jó ajánlataik vannak.

(#22) Memmaao válasza Peterson_ (#13) üzenetére


Memmaao
addikt

Engem is ez az érzés kerülgetett, vettem is egy Asus memo pad 7et.

My name is Bond, James... Dean.

(#23) Szatyor95 válasza fateless (#17) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Köszi az infót! :R
Az akku jónak tűnik, szerencsére az MTK-k nem fogyasztanak sokat. A kamera viszont szomorú hír. :( A felbontás még elég is lenne, de ismerve a tendenciát, fix fókuszos lesz, és a képhez képest az olajfestmények tűélesek lesznek.

Nyugodj békében Integra!

(#24) rizso


rizso
addikt

Kijelző felbontása lemaradt, ahogy az akksi kapacitása is - ezen a két ponton bukik szerintem az egész.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#25) fateless válasza rizso (#24) üzenetére


fateless
veterán

Kijelző 1024x600
Akku 2700mAh

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#26) User64476


User64476
őstag

Most vettem egyet. Szerintem ennyiért rendben van. Fényerő ok, kijelző ok bár nem retina vagy mi, hangerő ok, telefonálás is rendben megy. Megérte. Remélem bírni is fogja.

(#27) fateless válasza User64476 (#26) üzenetére


fateless
veterán

Akku tapasztalatokról mondhatsz majd infókat. Oké, hogy keveset fogyasztó proci, de azért leég kicsi jószág van benne...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...és én is most vettem egyet.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#29) tothmaxy182 válasza mrlujoak (#28) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Tapasztalatokat majd írhatnátok, hogy mennyire stabil a szoftver. Újraindulások, fagyások, idegesítő dolgok?

Minden szavam magánvélemény!

(#30) User64476 válasza tothmaxy182 (#29) üzenetére


User64476
őstag

Eddig egy fc, a mindigtv. Amúgy jónak tűnik, kicsit szaggat ha nagyon bonyolult weboldalt tölt be, meg a hd youtube is kicsit mintha röcögős lenne, de érdekes móson a dunatv hd teljesen kiváló. Van benne vibramotor is, ha hívnak rezeg :-) A hívások hangereje jó kihangosítva is, és a hangszórón is de hangszórón eléggé dobozhangú. Az akkunak úgy is kell pár nap mire beáll, szóval arról nem mondok semmit egyelőre. Teljesen használható ilyen áron szerintem megéri.

[ Szerkesztve ]

(#31) rizso válasza fateless (#25) üzenetére


rizso
addikt

Ja, közben már utánanéztem. Sejtettem, hogy nem véletlenül annyi amennyi. Mondjuk 30k-ért még így sem vészes, csak bírja szuflával.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#32) geri802


geri802
csendes tag

Tapasztalat 2 nap után!:Aksi folyamatos használat mellet 3-4 óráig birja.Felbontás türhető.Betekintési szög elég jó.Wifi jó.10 méter 2 fal közepes jel eröség.Anyag minőség jó.Hang.elég doboz szerü,talán halk is.

(#33) mrlujoak válasza tothmaxy182 (#29) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ugyan a kijelző IPS, abból sajna a kevésbé jó fajta.
Tény, sokkal szebbek a színei, mint a Prestigiomnak, de sajnos itt is van a feketénél bevilágítás. Nem vészes, de van.
Hátlap nyomására a kijelző középen kis foltokban szivárványosodik.
Harántirányban döntve a kijelző kék tónust vesz fel.
Fényereje, fehér színe teljesen rendben van.
Összességében ez az olcsó IPS megfelelő.

Fő hangszórója (hátlapi) szépen szól, mély és relatíve hangos. Nagyon jó.
Előlapi hangszórója megfelelő, nem rossz.
Rezgőmotorja kellemes, érezhető.
Van benne FM rádió!
...igaz headset nincs a csomagban, ami az antenna lenne, de sebaj. OTG kábel, egy durván összehajtogatott micro USB adatkábel, és egy 2A-es töltőfej.
A kijelzővédő fólia már a táblára téve várt, igaz helyenként bubis lett, de legalább van.

A gombok kellemesek, nem hangosak, nem kattognak, rövid, de határozott úton járnak.

A kamerák csak jelképesek, ennyiért ilyen jár.

A vas okés, HD tartalmakat szépen viszi.

SPOILER!!
Hamilton győztes körét HD ben néztem meg a mindig tv app segítségével.
SPOILER VÉGE!!

A tábla hátlapja fehér, csúszós műanyag, sajnos a torziós merevsége kevés. Már kis erejű csavarásra is színesedik, fehéredik a kijelző.

Csatlakozók (2db) az álló tábla felső élén, oldalt a 3gomb, és sehol semmi más.
A hátlap felső része pattintható le, alatta a 3slot, egy microSD egy normál SIM és egy microSIM.

A 4.2-es felület mint a mobiloké, nem sok érdemi eltérés van.

Összességében eddig pozitív a tapasztalatom, a működési anomáliák gondolom majd a belakás után jönnek... :-)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#34) kelzsoca válasza mrlujoak (#33) üzenetére


kelzsoca
félisten

de sajnos itt is van a feketénél bevilágítás. Nem vészes, de van.

Ez az IPS kijelzők velejárója ezt még a komoly és drága IPS monitorokban is látni, ezt hívják IPS glow-nak.

Ezt csak mint érdekesség írtam le, lehet tisztában is vagy vele, de másnak hasznos lehet. :)

ui: köszönjük a rövid beszámolót.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#35) mrlujoak válasza kelzsoca (#34) üzenetére


mrlujoak
veterán

...nem, ez nem kifejezetten az az ips glow. Tökéletesen szemből a fekete/sötétszürke tartalomnál sárgás folt.

Gyengébb tn panelek esetén is szokott ilyen lenni.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#36) f(x)=exp(x) válasza mrlujoak (#35) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Mert oldalról van megvilágítva a panel. :K

(#37) mrlujoak válasza f(x)=exp(x) (#36) üzenetére


mrlujoak
veterán

...az gáz lenne, mert akkor csak kb 4 cm hosszan lenne ott világítás...

Sajnos ezt az foltos bevilágítást már két olcsóbb IPS és szintén olcsó TN paneles modellnél is észleltem.
Prestigio, Wayteq és Navon.

Sebaj, ez a minőségi hiba még belefér ebbe az árba.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#38) Zsolti994


Zsolti994
újonc

Én egy hónapja használom a Cube változatot, egész jó kis gép.

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 520, Cube Talk 7x, Sony SBH20

(#39) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

30k a kezdőár :Y 1-2 akciós ajánlat és bestbuy lesz ez én úgy érzem :K

no fate but what we make

(#40) User64476 válasza fateless (#27) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem az akku 10 óránál nem húzza tovább. Most vagyok 8,5 óránál és 39%on.

(#41) User64476 válasza User64476 (#40) üzenetére


User64476
őstag

Na lehet hogy megcsípek egy 12 órát is. Végig wifivel.

(#42) user01 válasza User64476 (#40) üzenetére


user01
aktív tag

Baskira:
Szerintem az akku 10 óránál nem húzza tovább. Most vagyok 8,5 óránál és 39%on.

geri802:
Tapasztalat 2 nap után!:Aksi folyamatos használat mellet 3-4 óráig birja.

Eléggé ellentétes vélemények! Ki milyen fényerővel hsználja, ill. mire? Esetleg más tulajok akku-tapasztalatai...?

[ Szerkesztve ]

(#43) User64476 válasza user01 (#42) üzenetére


User64476
őstag

14 óra lett a vége, nem folyamatos használattal, hanem úgy mint ahogy egy telefont használna az ember, néha elővéve, netezés, pár hanghívás. A wifi valami 30% felett fogyasztott, szóval anélkül még jobb is lehet.

(#44) user01 válasza User64476 (#43) üzenetére


user01
aktív tag

Köszi! Én csak netezésre használnám (wifi+3G).

(#45) RufuszX


RufuszX
senior tag

Esetleg amíg nincs hivatalos teszt (amit nagyon szívesen fogadnánk szerintem többen is), addig akinek van nézhetne egy videó lejátszásos használati időt elfogadható fényerőn mondjuk repülő módban és egy üzemidőt mondjuk wifivel youtube videólejátszással, valamint esetleg egy gps navigációval üzemidőt (de ez csak hab lenne a tortán). Előre is köszi annak aki megcsinálja.

(#46) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Egyelőre még nem akarok messzemenő következtetést levonni az akkuval kapcsolatban, hiszen eddig csak 2 töltési cikluson van túl, ami viszont hozza az eddigi kínai tabjaim átlagát, ergo folyamatos wifi-s netezés mellett átlagos 4 óra kijelzőhasználat megvan, így érezhetően nem rosszabb, vagy jobb az elődjeinél.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47) kelzsoca válasza RufuszX (#45) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hamarosan nekiállok tesztelni ilyen téren a készüléket egy film lesz végtelenre állítva, közepes fényerő mellett, fél hangerővel, bekapcsolt wifivel, ameddig le nem merül.

https://vertigostore.eu

(#48) RufuszX válasza kelzsoca (#47) üzenetére


RufuszX
senior tag

Remek, köszi!

(#49) kelzsoca válasza kelzsoca (#47) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az imént merült le a készülék, tehát:

Teljesen feltöltött állapotban 13.14-kor leválasztottam töltőről a készüléket, majd közepes fényerő mellett, bekapcsolt wifivel (ami végig aktív volt) közepes hangerővel, mx playerben végtelenre állítottam egy filmet, amit a készülék a kijelző lekapcsolása nélkül, folyamatosan játszott le.

A készülék 18:08 perckor kapcsolt ki, tehát 13:14-18:08-ig tartott ki a teljesen feltöltött akkumulátor, ez közel öt óra, egészen pontosan: 4 óra 54 percet jelentett.
Tehát egy ~5 órás kijelzőidőt hozott, ami nem rossz eredmény.
Természetesen grafikon is készült, ami itt tekinthető meg.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#50) f(x)=exp(x) válasza kelzsoca (#49) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szép eredmény. :K Köszönjük a tesztet. :R Egyébként milyen ( részletesen ) film volt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.