Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pubszon


Pubszon
veterán

Jó lesz az és várjuk a következményeket. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2) Pubszon


Pubszon
veterán

A hűtéssel kapcsolatba annyit tanácsolnék, hogy a 8centis ventit kösd 5V-ra. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3) rankesz


rankesz
veterán

VSync parát sikerült megoldani?
Én is azzal küzdök... :(((

(#4) vtechun válasza rankesz (#3) üzenetére


vtechun
veterán

Egyelőre még nem kisérletezem meg vele, míg nem jön meg az ój ház. De azt hallottam érdemesebb a 9,04-es ubuntut próbálni.

(#5) rankesz válasza vtechun (#4) üzenetére


rankesz
veterán

Hmmm, az előbb megnéztünk egy aranyos kis mesét, én nem volt probléma, furcsa is volt.
Utána beraktam a szokásos teszt-hd-t (jégkorszak 3, amikor a legelején Motkány orra durván jobbra balra rángva szaglászik) és az se rángatott! Nem tudom mit csinálhattam azon kívül hogy a Confluence skin van betéve megszokás végett, de helyrejött a dolog így most inkább hozzá se nyúlok

(#6) actival63


actival63
aktív tag

A hűtésre ajánlom neked a következőt:[link]
[link]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#7) vtechun válasza actival63 (#6) üzenetére


vtechun
veterán

Ventire nem akarok költeni, szerintem 5V-on rákötök egy fent említett Glacialtech Silentblade 8 CM-es ventit. Az bőven elég lesz 50 fok alatt tartani. Szerintem.

(#8) zolpi


zolpi
újonc

Érdekel, hogy mi volt a THERMALTAKE házzal, mert én is ilyet tervezek venni.
Már vissza is vitted kicserélni? És hol vetted?

(#9) vtechun válasza zolpi (#8) üzenetére


vtechun
veterán

a táp nem kapcsolta be a gépet, csak felpörgette a ventit és leállt. Most van gariztatás alatt.

(#10) rankesz


rankesz
veterán

béta2-t porbáltad?...

(#11) sztikac válasza rankesz (#3) üzenetére


sztikac
őstag

tearing szóra érdemes guglizni :)

(#12) vtechun válasza sztikac (#11) üzenetére


vtechun
veterán

Ezt kifejtened bovebben? Sajnos eleg gyer az angol tudasom, jelenleg mar a beta2-vel kiserletezem , ebben is elojon a hiba , de mar kifejezetten kezes a szoftver , mediatar uzemmodban nagyon popec.

(#13) sztikac válasza vtechun (#12) üzenetére


sztikac
őstag

A jelenség neve tearing. A megoldása függ attól hogy Ati v. nvidia kártyád van, milyen kimenetet adsz meg a lejátszóprogramban (xv, gl, stb). A neked megfelelő kombinációban keress rá, lesz pár magyar nyelvű találat is.

(#14) vtechun


vtechun
veterán

Frissítettem picit a cikken, Raktam fel képeket a működő XBMC számomra egyik legérdekesebb részéről a médiatárról

(#15) vtechun


vtechun
veterán

Megjött a csereház+ táp tegnap este, összeraktam, de rohadt hangosnak találom, nemtom mit kellene vele csinálni, de így nem lesz jó, asztalimnak kevésbé zavaró a hangja , mint ennek :)

(#16) Grobee válasza vtechun (#15) üzenetére


Grobee
csendes tag

Szia!

Én is ilyen házat szeretnék venni. Az írásodból az látszik, hogy a házhoz adott tápegységben van ventillátor.
Ebben a cikkben viszont azt írják hogy nincs benne. Pedig pont azért vennék ilyen házat, mert a cikk szerint venti nélkülli táp van benne. Így most elbizonytalanodtam.
Én egy ION rendszert raktam össze. Alap terhelésen ~37-40 wattot fogyaszt. (egy 500 wattos Chieftec tápra rakva). Szóval ezt a fogyasztás simán vinni kéne egy passzív tápegységnek.
Ismert olyan tápot (vagy táp + ház párost) amiben passzív hűtésű tápegység van?

Üdv.

(#17) vtechun válasza Grobee (#16) üzenetére


vtechun
veterán

hat, ezt a hazat nem tudom nyugodt szivvel ajanlani. Tapja nagyon hangos, allando fordulatu. Raadasul nalam hol elindul hol nem. Megbantam hogy ilyet vettem

(#18) VincentVega! válasza Grobee (#16) üzenetére


VincentVega!
csendes tag

Én ezzel a két táppal szemezek amire gondolsz csak mindkettő 40k+ HUF körül van bruttóban:
SilverStone ST45NF Fanless 450Watt
FSP Zen 400W passzív hűtéssel
A piacon található itthon is megvásárolhatóban csak ezeket találtam. De bármelyiket megvenném. Csak kicsit sok rá a 40k.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, be kell rúgni...

(#19) zsola32


zsola32
őstag

szia

a távkapcsolót megkaptad már?

ha nem túl indiszkrét a kérdés, mi lett a végső ára?

(#20) vtechun válasza zsola32 (#19) üzenetére


vtechun
veterán

hat, 6k volt a tavkapcsolo, az mar megvan, itthon vettem egy szamtech boltban. 2 db 1,5 teras winyoval benne volt vagy 130 ezer ftban :)

szóval winyó nélkül olyan 60-80 között

[ Szerkesztve ]

(#21) zsola32


zsola32
őstag

nekem Zotac lapom van (a széria - külső tápos)
a lap hangtalan, mert nem tettem rá a ventit.
a házban van két venti, azok dolgoznak, de hangtalanul (lian li)

a linux biztos nagyon jó rendszer, de én félek tőle
pedig az XBMC linux alatt az igazi, ha jól tudom

(#22) zsola32


zsola32
őstag

köszi a gyors választ

közben azon gondolkodtam, hogy mindkét rendszert fel lehetne talán tenni.
USB-ről menne a linux
E-sata-ról meg lehetne futtatni a WIN-t

amelyik rendszer kellene, azt dugnám össze a géppel

köszi a médiatáros megoldást XBMC alatt, nekem is működik

[ Szerkesztve ]

(#23) vtechun válasza zsola32 (#22) üzenetére


vtechun
veterán

jah, szerintem így van értelme használni, Médiatár üzemmódban, valami rohadt állat :) Tök jó érzés :)

de mintha találtam volna olyasmi XBMC-t winre ami támogatja már DXVA-t, próbáld ki azt : http://sshcs.com/xbmc/ , aztán mondd a fejleményeket :)

[ Szerkesztve ]

(#24) zsola32 válasza vtechun (#23) üzenetére


zsola32
őstag

köszi
nekem érthetetlen, de szerintem nem sokat kell várni, hogy működjön minden a win alatt is.

(MPC-HC alatt megy minden HD most is win alatt)

(#25) vtechun


vtechun
veterán

Lassan négy éve megy a cucc, másik házban, archlinuxxal, de az egyéb hardverek ugyanazok ;)

(#26) vtechun


vtechun
veterán

A kis gép azóta is üzemel. A táp nem tökéletes, ingadozik a feszültség, így azt most egy rendes atx-es táppal helyettesítem. Emiatt lehet hibás több benne járt merevlemez is. De ezt leszámítva, most NAS-ként és plex media serverként üzemel.

(#27) vtechun válasza vtechun (#26) üzenetére


vtechun
veterán

A táp közben beadta a kulcsot, de a lap még mindig hasít, win10 van rajta, tori, FTP szerver, plex. Már csak NAS-ként funkcionál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.