Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ducsidu


ducsidu
senior tag

[ROOTLÁS]

FONTOS

Csak saját felelősségre. Nincs mód a tönkretett készülék javítására, csak a root feloldására van mód.

Mi kell hozzá?

Fastboot+Superboot.img letöltése a következő helyről: [link]
Android SDK illetve ADB installálása innen: [link]
ZTE USB driver telepítés: [link] -> Fontos, hogy a készüléken az USB hibakeresés (USB debugging) engedélyezve legyen. (beállítások->Alkalmazások->Alkalmazásfejlesztés)

Maga a folyamat.

fastboot + superboot.img --> a fájlokat rakjuk be abba a mappába ahonnan az ADB futni fog (ez alapesetben valami ilyesmi lesz C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk-windows\platform-tools)

Csatlakoztassuk a készüléket a PC-hez.

Nyissunk meg egy parancssor ablakot és navigáljunk el az ADB mappájába. Ha megvan akkor a következő parancsokat futtassuk:
>adb reboot bootloader
>fastboot boot superboot.img

A készülék újraindulás után már a Superuser.apk-val indul ami a /system/xbin/su mappában lesz.

Futtassuk a közvetkező parancsokat:
>adb remount
>adb shell
#ln -s /system/xbin/su /system/bin/su

Installáljuk a busybox programot a marketről és ellenőrizzük a SuperUser programban a "binary version" és nyomjunk neki egy frissítést. Ha sikeresen végigfut, akkor kész is vagyunk.

Kiléphetünk az ADB-ből és újraindíthatjuk a készüléket a következő parancsokkal:
#exit
$exit
>adb reboot

[GYÁRI OPRENDSZER VISSZAÁLLÍTÓ]

CWM recoveryből telepíthető gyári oprendszer visszaállító: SmartTab10-MSM8260-V02d-Dec022011-Vodafone-HU
Figyelem a fájl 422MB!

A fenti rendszert állítja helyre abba az állapotba , mint amikor először lett a készülék bekapcsolva . Visszaáll a kernel , az oprendszer , és a recovery menü is . Értelemszerűen megszűnik a root jog is. Csak SmartTab10 készülékre jó !!!! (hamarosan lesz 7es is)

A készülék belső tárhelyét és az sdkártya tartalmát nem bántja.
Telepítés menete: A letöltött fájlt rámásoljuk a készülék belső tárhelyére
Készülék újraindít és belépés CWM recoverybe
cwm recoveryben hajtjuk végre a további lépéseket.
wipe data/factory reset (ez minden beállítást és felhasználói adatot töröl , kivéve a belső tárhely és sdkártya tartalma)
Install zip
kikeressük a SmartTab10_stock_Vodafone_HU.zip fájlt
install
A telepítés lépéseit a kijelzőn követhetjük nyomon.
Ha megjelent a Finished felirat újraindítjuk a készüléket a reboot system menüpontot választva.

[OC Kernel]

A zip letöltése és kibontása után a pc -n parancssori ablakból lehet tesztelni/telepíteni.
Az adb és fastboot szükséges hozzá, illetve a készüléken az usb hibakeresést be kell kapcsolni.

Tesztelés (bármi probléma esetén egy újrainduláskor a gyári kernel töltődik be mindennemű beavatkozás nélkül)
V7 esetén:
A gép parancssori ablakából (természetesen abból a mappából ahol a fastboot.exe, adb.exe és a bootv7oc.img is található)
>adb reboot bootloader
Újraindul a készülék és egy fekete képernyő marad a kijelzőn.
>fastboot boot bootv7oc.img

V10 esetén:
A gép parancssori ablakából (természetesen abból a mappából ahol a fastboot.exe, adb.exe és a bootv10oc.img is található)
>adb reboot bootloader
Újraindul a készülék és egy fekete képernyő marad a kijelzőn.
>fastboot boot bootv10oc.img

A CPU húzásához root jogok és egy erre alkalmas app szükséges. A marketről ingyenesen letölthető Antutu cpu master free tökéletesen megfelel erre a célra. Maximálisan 1782MHz -ig húzható a proci , az , hogy kinek a készüléke mennyit bír készülékenként változik ezért a cpu masterben a set on boot pipát csak több napos stabil működés után érdemes bekapcsolni .

Természetesen az itt leírtakat mindenki csak saját felelősségére végezze el !

Köszönet illeti FAUX123 kollégát az msm8x60 proci overclock megalkotása miatt . A kernel a ZTE gyári forráskódjából fordult mindkét modell esetében.

Telepítés (felflashelés a gépre)
(csak kipróbálás után és cwm mentés készítése után javasolt)
v7 esetén:
>fastboot flash boot bootv7oc.img
v10 esetén:
>fastboot flash boot bootv10oc.img

A #40-es kernel után a telepítés folyamata módosult!

Telepítés
Az új verzió cwm recoveryből telepíthető , mivel frissiti a kernel moduljait is a /system/lib/modules mappában. Először ajánlott egy mentés készítése!
Másold a fájlt a tab belső tárhelyére indítsd újra a tabot cwm recoverybe (hangerő le és bekapcs )
válaszd az install zip from sdcard menüpontot
tallózd ki a v7_kernel_xx.zip fájlt a 7" modell esetén míg a 10" modell esetén a v10_kernel_xx.zip -et.
válaszd az install menüpontot.
ha sikeresen lefutott indítsd újra a tabot.

Aktuális legújabb kernel (2012.03.28)
#45 v7, v10
#46 (10” modellre, #45 telepítése ajánlott először) – A #30-as kernelhez hasonlóan fastbootból telepíthető!

Kernel change log:
(A legújabb változatot keresd joestone kolléga kommentjeibe, itt nem mindig frissül azonnal)
#5 - Smartass és interactive governor hozzáadva. - Adbd root módban fut
#10 - Overclock engedélyezve
#20 - Működő titkosított PPTP VPN kapcsolat
#30 - Bluetooth hiba javítva
- Bluetooth BCSP engedélyezve
#40 - Teljes forráskód frissítve a v55 forrásból (2012.03.16)
- A-GPS engedélyezve
- NTP szerver beállításai módosítva (europe.pool.ntp.org szervert használja)
- Pontosabb touchscreen
- Gyorsabb GPS jel
#45 - Touchscreen hibák javítva (scrollozás)
#46 (csak 10” modellekhez)
- Touchscreen végleges javítása (eddigi problémás gépeken is javítva)

[HASZNOS TUDNIVALÓK]

Hardreset (gyári beállítások)
1. variáció: fastboot módból
>adb reboot bootloader
>fastboot –w
2. variáció: recoveryből
>adb reboot recovery (vagy kikapcsolt állapotban VOL- és POWER gomb nyomás egyszerre)
recoveryben wipe data menüpont

A gyári böngésző desktopra módra állítása :
Megnyitod a böngészőt , a címsorba beírod a következőt : about:debug majd nyomsz egy entert , látszólag nem történik semmi. (csak egy enter legyen , mert a második kikapcsolja a hibakeresés módot amire szükségünk van)
megnyomod a beállítások gombot a jobb felső sarokban
kiválasztod a beállítások menüpontot
a hibakeresésre -re nyomsz a bal oldalon.
az UAString alatt pedig be tudod állítani Desktop -ra.
kilépsz a beállításokból egészen vissza a böngészőig.
a címsorban az about:debug feliratra nyomsz egy entert. Ezzel kikapcsoltad a hibakeresést és teljes módon használhatod a beépített böngészőt.

Adb+fastboot telepítés
adb+fastboot
Nem kell telepíteni, csak letöltés után kicsomagolni és használható is. Lustább emberek útvonalba keresik (ne mindig abból a mappából kelljen futtatni a parancsokat)
Útvonalba helyezés:
nyitsz egy parancssort
>path = %PATH%;tartalmazó mappa elérési útvonala
(pl.: >path = %PATH%;C:\adb-tools)

CWM recoveryből mentés készítése
Ezzel a módszerrel a CWM recovery nem települ a tabletre.
cwmrecovery letöltése és a letöltött img kiterjesztésű fájl átnevezése cwmrecovery.img -re a könnyebb kezelhetőség miatt.
>adb reboot bootloader
>fastboot boot cwmrecovery.img
elindítod a backupot, majd ha végzett a tabot újraindítod rendesen
>adb pull /data/media/clockworkmod clockworkmod (lemásolja a gépre a mentést)

Minden beavatkozás előtt célszerű egy mentést végezni a tabról a cwm recovery menü backup funkcióját használva.
Mivel a fenti beavatkozások a garancia elvesztését okozhatják garanciális javítás előtt mindenképpen állítsuk vissza a rendszert gyári állapotába.
Természetesen az itt leírtakat mindenki csak saját felelősségére végezze el!

Az információkért köszönet joestone kollégának, én csak kisebb módosításokat végeztem és összefoglaltam!

~Mardel92

Eredeti hozzászólás:

Most néztem vissza az adást. Még jó,hogy mondtátok,hogy 9-kor lesz tesz :DDD észre sem vettem volna

[ Módosította: 7 ]

(#2) Dreamie


Dreamie
őstag

Klassz kis tablet, ennyiért elég jó vétel, hardver software rendben van. És jól is néz ki, mondjuk ez mind egy kaptafa... :D Jó volt tegnap a tv róla, cikk is jó lett, csak így tovább srácok! :D :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#3) tadam99


tadam99
csendes tag

Ennyiért hihetetlenül megéri az árát.

(#4) Maxentius


Maxentius
addikt

Itt a táblagépek Blade-je! :D Már csak ki kéne egyet próbálni élőben, határozottan tecc.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#5) amanoba


amanoba
őstag

külsőre-belsőre egyaránt tetszik a gép, az ára is kellemesnek mondható, viszont sajnálom, hogy nem lehet vele hívásokat bonyolítani..
ha megkapja az ICS-t van esély arra, hogy ez változni fog?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#6) callmeakos válasza Maxentius (#4) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Főleg hogy ezt is a ZTE gyártja :DDD

All→M8

(#7) >-48-< válasza amanoba (#5) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Szvsz kizárt. A tablet nem telefon. Tudatosan készítik így az OS-t. De majd jönnek a szakértők és megmondják.

szerk: arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy elvi szinten a hardver képes lenne-e kezelni a hívásokat...

[ Szerkesztve ]

#!

(#8) B Adrian


B Adrian
csendes tag

Tudomásom szerint a MediaPad érkezik a Telenorhoz valamikor! elvileg karácsony elött,bár....már mindjárt karácsony

(#9) Graphics válasza B Adrian (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

nekem is rémlik a MediaPad érkezése

Már kapható is: [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) redbull86


redbull86
aktív tag

Valóban jó ár! :) :DD :C

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#11) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Abszolút kellemes és vállalható cucc.

<< Heimdal >>

(#12) amanoba válasza >-48-< (#7) üzenetére


amanoba
őstag

ott az S7 slim esete...

hardver szempontjából legalább egy mikrofonra lenne szükség, szerintem az kell hogy legyen benne...de majd a cikkíró jól megmondja! :) ugye?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#13) tjb007 válasza amanoba (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az esély mindenre megvan, a Honeycomb -ban is szoftveresen van letiltva a telefonos funkciók de például a valamelyik Galaxy Tab -re (10.1 vagy 10.1v) készült hack amivel lehetővé tették a telefonálást, sőt, például a 8.9 -es Galaxy Tab -bel bármiféle trükk nélkül lehet telefonhívásokat bonyolítani.

(#7) >-48-<

Igen, képes lenne rá.

(#8) B Adrian

Már lehet kapni, igaz csak Hipernet előfizetéssel együtt, feltöltőkártyás konstrukcióban és egyéb más havidíjas csomaggal nem megvásárolható.
=========================================================
Nagyon sok rosszat nem lehet rá mondani, 77.000 forintért ugyan már lehet kapni 2 magos processzorral szerelt tabletet (ami talán hardveresen egy kicsit erősebb is) de abból a 3G hiányzik.
Ami nagyon nagy negatívum az az egyedi rendszercsatlakozó. Valóban egyszerűbb ha csak egy csatlakozót kell tervezni az eszközre de ezzel csak a végfelhasználókat szívatják meg.

[ Szerkesztve ]

(#14) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Jó cucc ez nagyon. Remélem majd a 10"-es változatot is felveszik a kínálatba, hasonlóan jó áron. Azért egyből rohanni fogok.

(#15) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Jó kis cucc. Ár/érték arányban meg szerintem verhetetlen jelenleg a piacon.

Nem tudja esetleg valaki, hogy nem tervezik ennek a 10"-es változatát is forgalmazni itthon? Miért csak ezt hozták be? Tudtommal máshol együtt kerültek piacra. Egy olyanért már lehet én is sorbaállnék, ha arányaiban hasonlóan jó áron lenne.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#16) redbull86


redbull86
aktív tag

Előfizuval hátha meg lehet kapni jó áron. :P

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Tényleg olcsó és ahhoz képest egész jó is.

(#18) PowerBuldog válasza amanoba (#12) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ha pl skype használható vele akkor kell, hogy legyen miki benne

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19) redbull86


redbull86
aktív tag

Szerintem is van benne mikrofon!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#20) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Nem rossz cucc, szívesen vennék egyet.. lehet ez lesz a karácsonyi ajándékom :D Persze csak ha nincs blokkolva a vodafone hálózatán.. Erről valami infó, vagy vegyek szemüveget, mert írja a cikkben? :)

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#21) PowerBuldog válasza stbtamas (#20) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Íze, ez eleve csak voda hálózaton megy. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#22) Pistakiss


Pistakiss
őstag

Háát!
Szerintem nagyon jó kis gépnek sikeredett!
Igen van benne mikrofon, kettő is, egy oldalt, egy meg a kamera mellett.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#23) GSM Boy


GSM Boy
csendes tag

Jó hardver! Jó szoftver! De legjobb az ára! És ez legalább használható.

(#24) stbtamas válasza PowerBuldog (#21) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Akkor legyen az övék..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#25) maximilian4


maximilian4
addikt

Az összegzésnél a "legjobberősebb"-et kijavítanám. Vagy lehet van ilyen szó, csak én nem tudok róla. :) Amúgy a cikk nagyon jó, a tab is igen jó vételnek számít.

Maxi

(#26) hekmi válasza stbtamas (#24) üzenetére


hekmi
tag

Azt gondoltad, hogy egy Vodafone márkanév alatt eladott készülék hivatalosan kezeli más szolgáltató sim-kártyáját? :U Vagy ezt nem igazán értem...

Végre valami Blade ár/érték arányú tablet, erre vártam :))

[ Szerkesztve ]

(#27) mkRoland


mkRoland
senior tag

Nekem egy s7 slimem van (Inviteltől "kaptam" 1x 5000 + 2x 12x egyezer forintért), de ez a Vodás tényleg eléggé ott van! És végre kap egy olcsó tab is "Különösen ajánlott"-at. Szerintem jó dolog a tablet, élvezet a használata, remélem, idővel a mobilarena stábja is megtalálja az értelmét ezeknek az eszközöknek, ami miatt már az utolsó(előtti) mondatot sem kell beszúrni a cikkbe.
Személy szerint sokat utazok tömegközlekedve (vonat és busz is), több átszállással. Nekem bejön a tablet-fíling, egy Transformer Prime-mal pedig a laptopomat is ki tudnám váltani (amit a Huawei megléte óta csak 2-3 naponta kapcsolok be).

[ Szerkesztve ]

(#28) hallerlaller


hallerlaller
addikt

specifikációknál processzor típusnál QSD van MSM helyett

(#13) tjb007

egyedi csati az milyen hátrányt jelent? tv-re azért rá lehet kötni pl?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#29) Pistakiss válasza hallerlaller (#28) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Állítólag január vége felé lesznek adapterek

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#30) tjb007 válasza hallerlaller (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

A QSD (=Qualcomm Snapdragon) megnevezés is helyes.

"egyedi csati az milyen hátrányt jelent?"

Egyedi=mással nem kompatibilis.

Például ha rá szeretnéd kötni a tévére HDMI -n keresztül akkor nem elég ha elmész a legközelebbi műszaki üzletbe és veszel egy HDMI kábelt hanem venned egy ilyen egyedi csatlakozós HDMI kábelt amit csak a gyártó, azaz a ZTE gyárt és csak a Vodafone -nál lehet majd megvásárolni (ki tudja mikor).
Persze lehet, hogy az eBay -en is fel fognak bukkanni ezek az egyedi kábelek, persze csak majd valamikor jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#31) Gzolo


Gzolo
senior tag

MediaPad kapható már a Vodánál, SmartStore-ban lehet nyomkodni ;)

[ Szerkesztve ]

(#32) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Tablet kérdésre: Otthon anyukámnak sokkal jobban bejött egy Xoom, mintha laptopot kapott volna, és nekem is kevesebb a gondom vele. Egyszerűbben gyorsabban, jobban működik, és kielégíti az igényeit.

Sok ismerős pedig otthonra vett ilyet, és laptop helyett használja. Nem gépel sokat, internetezni kényelmesebb, könnyebben hordozhatóbb. 10-es gépekről van szó. A 7-esek túl kicsik szerintem.

(#33) Adamul


Adamul
tag

Nem mintha tabletet szeretnék venni, de érdekelne a véleményetek, hogy ehhez képest például ez a tablet milyen. Csak mert kevesebb mint fele annyiba került (így a kuponnal), de még anélkül is olcsóbb. Hogy ezt mi indokolhatja? Mert hogyha használható szinten van még, akkor simán alternatíva lehet sokaknak. Mondjuk mobilnet nincs benne, de külső adaptert usbn csatlakoztatva ez kivédhető.

(#34) tjb007 válasza Adamul (#33) üzenetére


tjb007
nagyúr

A legalja noname 70 dolláros kínai tablet jó drágán, ha két szóval kéne jellemezni akkor a túlárazott fos lenne a legmegfelelőbb.
Aki jót akar magának az nem vesz ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#35) Adamul válasza redbull86 (#19) üzenetére


Adamul
tag

Tuti... A HD videófelvétel miatt nem is értem a problémátokat, hát ahhoz csak kell :D :C

(#36) ducsidu válasza Adamul (#33) üzenetére


ducsidu
senior tag

Mindenféle akciók nélkül is 10-15k környékén osztogatják ezeket...Átverés. Amúgy lassúak az ilyen tabletek,a proci miatt sok alkalmazás nem működik,szóval max netezésre és filmnézésre jó

[ Szerkesztve ]

(#37) hallerlaller válasza tjb007 (#30) üzenetére


hallerlaller
addikt

no igen, de 2010-től már a MSM(Mobile Station Modem) van. persze nem akadékoskodni akarok. :)

na igen erre voltam kíváncsi, mert láttam hogy nincs hdmi :(

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#38) Peat;) válasza Adamul (#33) üzenetére


Peat;)
veterán

Ezek a kuponakciók általában szolgáltatással kapcsolatban érnek valamit, fizikai termékeknél legtöbbször csak egy szemét húzás, hogy a kínaiaktól tizenezerért(nem túlzás) behozott gépeket "akciósan" kiszórják mielőtt rájuk rohadna.

(#39) Adamul válasza tjb007 (#34) üzenetére


Adamul
tag

Hát kár :S Mert a specifikációk alapján nem tünt sokkal rosszabbnak, 25k-ért tablet!? :D

(#40) rankesz


rankesz
veterán

Ez a smart pad, és a Huawei MediaPad nem rokonok véletlen?

Amúgy igen jó kis tábla, jó áron, ha tutira jön rá ICS akkor elgondolkodom rajta.

(#41) ArchElf


ArchElf
addikt

Ez dualcore proci?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#42) tjb007 válasza rankesz (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem.
Egyiket a Huawei gyártja, másikat meg a ZTE. Hardveresen gyakorlatilag ugyanazok (SoC, RAM) csak a MediaPad -ben IPS kijelzőpanel van, szálcsiszolt fém a burkolata és nincs ez az értelmetlen egyedi rendszercsatlakozó.
Viszont ha azt nézzük, hogy mindkét vállalat kínai és mindkettőnek van állami háttértámogatása akkor lehet őket rokonoknak nevezni.

(#41) ArchElf

Igen, az.

(#43) gabe8719


gabe8719
senior tag

Tetszetős, de nekem nem lesz.. A magam részéről nem is igazán látom létjogosultságát a tabletnek - értem én hogy nagyobb meg szebb/jobb, de egy Notebookot akárhogy is nézzük igazából jellegéből adódóan nem tud kiváltani, plusz az okostelefon mellett nincs annyi értelme, hogy részemről megérjen ennyi pénzt az a pár filmnézés, kicsit élményszerűbb netezés, ráadásul még egy eszközt kéne cipelni. :(

(#44) zombinyul válasza amanoba (#12) üzenetére


zombinyul
addikt

Érdekes volna ha nem lenne mikrofon benne,ilyen videófelvétel mellett...:U

Tetszik a kicsike,ha én lennék a célközönség,biztosan ilyet vennék. De elvagyok a laptop-számítógép,mobil kombóval:)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#45) Prof01


Prof01
veterán

Igen. Olvasd el a cikket! :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46) hallerlaller válasza tjb007 (#42) üzenetére


hallerlaller
addikt

jár ehhez is kis szütyő jól látom? :)
még egy kérdés, ugye nem dualtouch-os?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#47) mkRoland válasza hallerlaller (#46) üzenetére


mkRoland
senior tag

Multi-touch képes, az biztos. Az én S7 slimem 5 ujjat érzékel egyszerre.
A Dual-Touch nem kihívás a kapacitívnak, az csak a rezisztív kijelzők és az első Xperia-k esetében volt gond (ez utóbbit nem értem, hogy miért).

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#48) gabe8719 válasza mkRoland (#47) üzenetére


gabe8719
senior tag

Az első Xperiákon is sikerült később megoldani a multi-touch működését, igaz, nem gyári megoldással - ha jól tudom, minden kapacitív kijelző képes rá a megfelelő szoftveres beállítással, a rezisztívnél meg eleve kizárt.

(#49) GSM Boy


GSM Boy
csendes tag

Alapból is jó! Ezen az áron pedig pláne. Eddig egy Huawei Ideos S7 Slimre vágytam, de most ez nagyon felkeltette az érdeklődésemet :)

(#50) renee7 válasza gabe8719 (#43) üzenetére


renee7
tag

Hát ha a tablet=filmnézés a buszon, akkor valóban nincs értelme. De nem egyenlő. Sokak és egyre többek számára egy munkahelyre/ről utazás közben megválaszolt pár beeső levél, átfutott dokumentum a család számára fordítható több idővel, energiával azonos. Meg eleve vannak munkakörök ahol nagyon jó segédeszköz egy tablet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.